Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Περί Αποριών από τo GSOP #11 Live Updates thread.


Erev0s

Recommended Posts

IDIOTropos έγραψε:

1) Επίσης θα πρέπει να γραφτεί και το pay out structure επί %. Δηλαδή να γραφτεί από την αρχή, ότι πληρώνονται το 11% . Να ξέρουν από την αρχή πριν πληρώσουν το buy in οι παίχτες, ότι θα παίξουν ένα τριήμερο και θα πληρωθεί μόνο το 11% και ο ένατος για παράδειγμα θα πληρωθεί μόνο το 2% prize pool και ου το καθεξής. Και να τηρηθεί ο κανονισμός του bubble. Και όχι μόλις φτάσει το bubble, το 11% να γίνει 12%, γιατί αυτό είναι άδικο για τον 13ο που έκανε move χωρίς να γνώριζε ότι είναι στο bubble.

1 stoys 9 den einai asxima nomizo

episis to an tha spasi to bubble kai to pote einai thema poy afora toys pextes poy pezoyn ekini tis stigmi kai mono aytoys

to poy adikite o 13os den mporo na katalavo

o 13os apo oti thimame ta evale se kolpo poy tha ton ekane magka,ala den toy ekatse

kaneis den epeze gia vgei 11os

o monos poy adikite ekini tin stigmi gia mena einai oi leader poy exoyn 2+ short sto trapezi toy kai kanenas alos

yg'ante twra na pisis ayta ta thiria poy katevikan stin arena to psk na erthoyn sto 330 me 10000st.stack

egw mono ayto to provlima vlepo na exei na antimetopisi h omada toy pokerland

MPRAVO STA PAIDIA KAI IDIETERA STON NIKAKI poy oloi moy tin entasi tin evgaza pano toy...lol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης μια διευκρίνηση σε ένα λάθος που έγινε στα update δυο τρεις φορές:

Ο Βασίλης Δαδάκος δεν ήταν από τα άτομα που πήραν την θέση τους για το GSOP #11 - Deepstack από τα προκριματικά της Pokerstars.

Η δήλωση του είναι: "Έβαλα λεφτά από την πάρτυ μου και έπαιξα για την πάρτυ μου", όπως μου είπε πριν από λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera "arrwstoi" filoi mou!...

Katarxas ta synxaritiria mou se ola ta paidia poy mpikan ITM kai eidika ston Giwrgo Kapala kai ston filo mou ton Vasili poy tha me kanei na psaxnw gia rodies!!! :laugh: (kserei aytos)

Ta 330 euro oi pio polloi apo mas ta diathetoume, ta 660 mas fainontai polla... Isws i lysi gia kathe mina einai kapoy sta....

440 euro me to idio structure alla me 45lepta level !!

Pws sas fainetai?

Eidame oti Day 2 ousiastika vgike to final table, opote kai perissotera atoma na epaizan to structure twn 3 imerwn einai yperarketo!!

(To sygekrimeno tha mporouse na eixe teleiwsei kai stis 2 meres)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ta xairetismata mou ston Mathew Ace poy mou ekane to suckout kai apokleistika 18os...

Isws telika na itan kalytera kai gia tous dyo mas na eixe kratisei to AKs apenanti sto AJo to diko sou!!!!

Tha eixes 66.900 markes ligoteres an eixes xasei apo mena!!!

Opote stin pasa poy exases apo SB an den kanw lathos kai me to A5s tha ekanes all in sto BB kai aftos logika tha ekane fold me ta "skoupidia" poy eixe!!! Skepsou to ligo....

Gg pantws.... Min apogoiteyesai!!! Ta kalytera erxontai!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fridis έγραψε:

IDIOTropos έγραψε:

1) Επίσης θα πρέπει να γραφτεί και το pay out structure επί %. Δηλαδή να γραφτεί από την αρχή, ότι πληρώνονται το 11% . Να ξέρουν από την αρχή πριν πληρώσουν το buy in οι παίχτες, ότι θα παίξουν ένα τριήμερο και θα πληρωθεί μόνο το 11% και ο ένατος για παράδειγμα θα πληρωθεί μόνο το 2% prize pool και ου το καθεξής. Και να τηρηθεί ο κανονισμός του bubble. Και όχι μόλις φτάσει το bubble, το 11% να γίνει 12%, γιατί αυτό είναι άδικο για τον 13ο που έκανε move χωρίς να γνώριζε ότι είναι στο bubble.

1 stoys 9 den einai asxima nomizo

episis to an tha spasi to bubble kai to pote einai thema poy afora toys pextes poy pezoyn ekini tis stigmi kai mono aytoys

to poy adikite o 13os den mporo na katalavo

o 13os apo oti thimame ta evale se kolpo poy tha ton ekane magka,ala den toy ekatse

kaneis den epeze gia vgei 11os

o monos poy adikite ekini tin stigmi gia mena einai oi leader poy exoyn 2+ short sto trapezi toy kai kanenas alos

yg'ante twra na pisis ayta ta thiria poy katevikan stin arena to psk na erthoyn sto 330 me 10000st.stack

egw mono ayto to provlima vlepo na exei na antimetopisi h omada toy pokerland

MPRAVO STA PAIDIA KAI IDIETERA STON NIKAKI poy oloi moy tin entasi tin evgaza pano toy...lol[/quote:7lprudm8]

Είναι άδικο in terms of bubble factor and ICM ακόμα και collusion, όχι μόνο για τον 13ο αλλά και για τον 14ο και όσους είναι κοντά στο bubble και έχουν υψηλό bubble factor. Ένα move που θα έκανες μία θέση πριν το bubble, μπορεί να μην το έκανες άμα ήσουν στο bubble. Σε EPT,WPT και WSOP έχει κάνει και 3 ώρες να σπάσει το bubble, αλλά ποτέ δεν έγινε deal για το bubble.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

epeidi einai poly pio polla ta atoma.kai ginontai polles fores private deals metaxy px 2 shortstackers na paroun to buy-in tous pisw px.

de symfwnw sto oti einai adiko.stin teliki poios mporeis na to apagoreysei?an oi idioi oi paiktes theloun na dwsoun 100E o kathenas sto bubble man den mporei kaneis na exei logo gi ayto.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mathew ace έγραψε:

Ennoeitai etsi tha kanate.

Δεν εννοείται καθόλου!! Φυσικά και θα επιζητούσα deal αν ήμουν shortstacked, αλλά αν ήμουν στην πρώτη τριάδα σε chips δεν πρόκειται να δεχόμουν κανένα deal και φυσικά δεν θα γινόταν deal γιατί πρέπει να συμφωνήσουν όλοι! Έχω βρεθεί εξάλλου στο παρελθόν 'θύμα' bubble σε Ελληνικό τουρνουά, επειδή οι chipleaders διαφώνησαν (και πολύ καλά έκαναν βέβαια!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

safesteps έγραψε:

mathew ace έγραψε:
Ennoeitai etsi tha kanate.

Δεν εννοείται καθόλου!! Φυσικά και θα επιζητούσα deal αν ήμουν shortstacked, αλλά αν ήμουν στην πρώτη τριάδα σε chips δεν πρόκειται να δεχόμουν κανένα deal και φυσικά δεν θα γινόταν deal γιατί πρέπει να συμφωνήσουν όλοι! Έχω βρεθεί εξάλλου στο παρελθόν 'θύμα' bubble σε Ελληνικό τουρνουά, επειδή οι chipleaders διαφώνησαν (και πολύ καλά έκαναν βέβαια!)[/quote:ycimdiie]

+

ala se ena toso oikogeniako perivalon to pio pithanon einai na se poyne kai malaka

egw na soy po tin alithia den ithela ala den milisa

giati den eida antidrasi apo kanenan

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niko sto next GSOP an ertheis otan ftasoume sto bubble me and u den tha dextoume deal, kai thamaste kai shortstack. :):)deal?..

etsi giati perierga tin eidame :)..haha

Btw, epeidi eipes oti efyges bubble se tours, gia , pes niko, pws antimetwpizetai to "meta" syndrome?...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mathew ace έγραψε:

niko sto next GSOP an ertheis otan ftasoume sto bubble me and u den tha dextoume deal, kai thamaste kai shortstack. :):)deal?..

etsi giati perierga tin eidame :)..haha

Περηφάνειες και εγωισμοί με τα χρήματα δεν με πιάνουν! :laugh: :laugh:

mathew ace έγραψε:

Btw, epeidi eipes oti efyges bubble se tours, gia , pes niko, pws antimetwpizetai to "meta" syndrome?...

Δεν έχεις ακούσει που λένε 'ο χρόνος τα γιατρεύει όλα;'

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mathew ace έγραψε:

Nomizeis egw eniwsa wraia otan molis efyga 13os, ekanan ta paidia deal gia to 12o ?....

IDIOTROPE egw imoun o 13os..isoun ekei?

Δεν έχει σημασία φίλε Αντρέα αν ήμουν εκεί και αν αυτό έγινε σε εσένα ή και σε εμένα στο παρελθόν στο Απολλώνια Καζίνο (Απολλώνια rules) .

Σημασία έχει ότι αυτό που έγινε, ήταν ΜΑΛΑΚΙΑ για όλους.

Αυτό το πράγμα δεν έγινε ποτέ σε επίσημο European rankings τουρνουά και EPT,WPT και WSOP. Ακόμα και σε High Roller τουρνουά με buy in $55.000. Ακόμα και όταν περίμεναν 3 ώρες να σπάσει το bubble. Είναι αστείο και γελοίο. Για φαντάσου να είσαι σε EPT στο bubble και να πάρεις το μικρόφωνο από τον tournament director και να προτείνεις deal! Θα γελάνε και οι τσόχες μετά. Θα τους πιάσει όλους νευρικό γέλιο. Θα λένε όλοι τι λέει ο ΜΑΛΑΚΑΣ.

Αυτές τις μαλακίες τις ανακαλύπτουν μόνο Έλληνες.

Την επόμενη φορά όσοι φτάσετε στο final table ζητήστε από τον Mr Τσονούλη να παίξετε και Omaha/Texas mixed άμα θέλετε. Μπορεί να μην σας χαλάσει το χατίρι. Μπορείτε άμα θέλετε να αλλάξετε εντελώς και το παιχνίδι και να παίξετε και Μονόπολη με χώρες, να δείτε και ποια χώρα θα χρεοκοπήσει, που είναι και στην μόδα τώρα ή και Scrabble ή Jenga. :)

Υ.Γ.: Δεν έχω τίποτα με τον Γιώργο Τσονούλη,ίσα ίσα το παιδί δεν φταίει ή τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω, αλλά πραγματικά αυτό το Απολλώνια δεν παίζετε και κάποιες φορές κάνει πολύ ελεεινά πράγματα. Από το 2007 που άνοιξε το πόκερ ρουμ στο Απολλώνια τα δύο μεγάλα φόρουμ, Pokerland και PokerUnion, έχουν ανεβάσει ένα σορό κόσμο στο Απολλώνια και όλοι οι Έλληνες που παίζουν πόκερ το αγκάλιασαν. Και το Απολλώνια στα τρία χρόνια δεν αξιώθηκε ποτέ να κάνει μία φορά ένα δώρο στην Ελληνική κοινότητα του πόκερ, να δώσει έστω ένα εισιτήριο παραπάνω στα satellites ή να κάνει ένα guarantee τουρνουά ή ένα low buy in guarantee τουρνουά ή να βάλει ένα φράγκο παραπάνω στο prize pool. Άκου εκεί κράτησε και 1,5 % από το prize pool για τους σερβιτόρους και τους ντίλερ, γιατί έτσι λέει κάνουν σε μερικά ΕPT και στο WPT στο Aviation Club de France. Laughing out Loud.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IDIOTropos έγραψε:

Υ.Γ.: Δεν έχω τίποτα με τον Γιώργο Τσονούλη,ίσα ίσα το παιδί δεν φταίει ή τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω, αλλά πραγματικά αυτό το Απολλώνια δεν παίζετε και κάποιες φορές κάνει πολύ ελεεινά πράγματα. Από το 2007 που άνοιξε το πόκερ ρουμ στο Απολλώνια τα δύο μεγάλα φόρουμ, Pokerland και PokerUnion, έχουν ανεβάσει ένα σορό κόσμο στο Απολλώνια και όλοι οι Έλληνες που παίζουν πόκερ το αγκάλιασαν. Και το Απολλώνια στα τρία χρόνια δεν αξιώθηκε ποτέ να κάνει μία φορά ένα δώρο στην Ελληνική κοινότητα του πόκερ, να δώσει έστω ένα εισιτήριο παραπάνω στα satellites ή να κάνει ένα guarantee τουρνουά ή ένα low buy in guarantee τουρνουά ή να βάλει ένα φράγκο παραπάνω στο prize pool.

:blink:

ETSI LES ESY

poy xereis esy oti den dini tickets?

epidi den dini se sena?

o parealogismos soy einai anepafos opos leei kai o mathew

exei valei kai ftp pontoys fetos poy o kathenas toys exargironi opos theli{tickets trapoyles markes mployzakia kapelakia k.a}

poy den apetoyn kamia xrewsi

+ ta domatia poy ta dini stoys pextes xwris xrewsi

tin 2h mera poy epeza eirthe kai moy edwse ta 60e tis pokerstar gia to domatio kai moy eipe kerasmeno

poy mporoyse na to kerasi kai na valei pantelonata to 60e

exei veveos kai alo kazino poli eygeniko :lol:

poy to neraki o victor toys to xrewni 0,50-0,80-1e

analoga me tis anagkes toys{to stamataw edw to thema me to flamingo}exw toys logoys moy

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υ.Γ.: Δεν έχω τίποτα με τον Γιώργο Τσονούλη,ίσα ίσα το παιδί δεν φταίει ή τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω, αλλά πραγματικά αυτό το Απολλώνια δεν παίζετε και κάποιες φορές κάνει πολύ ελεεινά πράγματα. Από το 2007 που άνοιξε το πόκερ ρουμ στο Απολλώνια τα δύο μεγάλα φόρουμ, Pokerland και PokerUnion, έχουν ανεβάσει ένα σορό κόσμο στο Απολλώνια και όλοι οι Έλληνες που παίζουν πόκερ το αγκάλιασαν. Και το Απολλώνια στα τρία χρόνια δεν αξιώθηκε ποτέ να κάνει μία φορά ένα δώρο στην Ελληνική κοινότητα του πόκερ, να δώσει έστω ένα εισιτήριο παραπάνω στα satellites ή να κάνει ένα guarantee τουρνουά ή ένα low buy in guarantee τουρνουά ή να βάλει ένα φράγκο παραπάνω στο prize pool. Άκου εκεί κράτησε και 1,5 % από το prize pool για τους σερβιτόρους και τους ντίλερ, γιατί έτσι λέει κάνουν σε μερικά ΕPT και στο WPT στο Aviation Club de France. Laughing out Loud.

+++

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου αν και τρεφω μεγαλο σεβασμο για τον κο Τσονούλη και όλο το προσωπικό και πηγαίνω 1 φορά την βδομάδα περίπου,πιστεύω θα επρεπε τουλάχιστον καποιο μικρο guaranteed τουρ να το κάνει ή οπως πολυ σωστά λες να δωσει και 1-2 θεσεις παραπανω σε καποιο satelite.

το μόνο που έκανε είναι να βαλει το συστημα με τους ποντους, καλό αλλα ασήμαντο θαλεγα...

Και τέλος φτάνει πια με τα σαντουιτσακια και τις μπανανες !!!ελεος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

von_dracul έγραψε:

Και τέλος φτάνει πια με τα σαντουιτσακια και τις μπανανες !!!ελεος !!

KAKOS KANO TON DIKIGORO TOY APOLLONIA TWRA ALA.....

file moy an kateveis ta skalia kai peraseis tis royletes sto vathos exei ena olokliro estiatoria poy tros kai pinis xwris na dwseis frago

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για το φαγητό , με μία λέξη GODZILLA :laugh: !

Συνέχισε φίλε Φρύδι , έτσι, συνέχισε , και άλλο, άμα συνεχίσεις έτσι μπορεί την επόμενη ο φορά να κεράσουν και κανένα τουρνουά στο Απολλώνια. Laughing out Loud.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IDIOTropos έγραψε:

Όσο για το φαγητό , με μία λέξη GODZILLA :laugh: !

Συνέχισε φίλε Φρύδι , έτσι, συνέχισε , και άλλο, άμα συνεχίσεις έτσι μπορεί την επόμενη ο φορά να κεράσουν και κανένα τουρνουά στο Απολλώνια. Laughing out Loud.

DEN EXW ANAGKI NA ME KERASOYN KANENA TOYRNOYA

doxa ton theo sta evdomadiea poy paw, egw , o sinonomatos, o antonis kai 3-4 pextes akoma exoyme xafrisi sxedon olo to xrima

to oti to xrima den kinite den simenei oti prepei na sas kernane kai olas

einai kai kamia 10 pextes kaloi akoma poy an paroyn mpros

tis tetartes kai tis paraskeyes tha anevete mono gia empiries :laugh:

ante mesimeriatika xlevazeis kai prosvaleis kosmo

vale ligo to klima na se xtipisi giati arxises na zalizese apo maio mina

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...