Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

kasspav's corner


kasspav

Recommended Posts

Δεν ήξερα που να ποσταρω το συγκεκριμένο θεμα που θελω, οπότε μην πεσετε να με φάτε...

Οποιος ριξει μια ματιά στα στατιστικά μου θα διαπιστώσει ότι ενώ στα MTTs πάω καλά...στο cash Ι suck..τους λόγους δεν μπορώ να πω με σιγουριά, το μόνο σίγουρο είναι ότι ονλαιν cash δεν πρεπει να ξαναπαίξω (τουλάχιστον για φετος)...

Οποτε είπα, προκειμένου να εχω κατι να ασχολούμε θα ξεκινησω 180 sng turbo με αρχικό BR 200$, η πρόοδος του οποίου θα καταγράφετε εδω..

Στοχοι:

1) Να παρακολουθήσουν κυρίως νέοι παίχτες μια πορεια ενός ΒR σε συγκεκριμένο είδος πόκερ

2) Να συγκρατήσω τον εαυτό μου, και ταυτόχρονα να βγάλω τον καλύτερο μου εαυτό.

3) Να αποδείξω σε όλους και κυρίως στον εαυτό μου οτι I can beat this game...ειδικοτερα μετα την αποτυχία μου στο cash!

YΓ1: Γνωρίζω οτι εχει ξαναγίνει στο παρελθόν τέτοια ενέργεια η οποια εχει αποτύχει και αυτό ειναι ενα κινητρο για μένα...

YΓ2: Αρνητικές απόψεις παρακαλώ σε άλλο thread δεν θαθελα spam...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To παν στο ποκερ είναι ο χρόνος.

Και πιστεύω ότι τον χάνεις με αυτό που κάνεις.

Πιστεύεις ότι οταν καταφέρεις να κερδίσεις στα 2$ θα σταματήσουν

τα posts του τύπου "δεν μπορώ να κερδίσω στα micro stakes γιατι οι αντίπαλοι μου κάνουν call με K2s και τρωω suckout" ???

OXI.

Αν θες να αποδείξεις κάτι στον εαυτό σου χρησιμοποίησε το κανονικό σου bankroll για να παίξεις ψηλοτερα και να βγάλεις και κάνα φράγκο.

Αν δεν κάνω λάθος είχες ανοιξει και thread που ρωτούσες πως τα κατάφεραν οι pro και με ποιο τρόπο θα βγάλεις κάτι παραπάνω.Αυτό που κάνεις τώρα το θεωρώ πισωγύρισμα και χάσιμο χρόνου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θυμάσαι πάντως στο ποστ που αναφερεσαι ειναι ότι ολοι κανουν πισωγυρίσματα...απλά μαρεσει η ιδεα και θα θελα να δω που θα βγάλει..ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα το βρουν ενδιαφερον...

Η αρχη εχει ξεκινησει από το πρωι...στα 6 πρωτα sng's κανενα ΙΤΜ μοναχα ενα bubble στην θεση 20...

Τα πρωτα συμπερασματα ειναι ότι κανουν πολλα χαλαρα calls, οποτε η σταρτηγικη θα ειναι ανάλογη...ο τροπος που χρησιμοποιουν το shortstack ειναι εντελως λάθος και εκμεταλλευσιμος...

Ανα τακτα χρονικά διαστηματα θα ποσταρω και graphs απο το pokertracker...

ΒR:186,8$

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλη επιτυχια να εχεις φιλε! Παντως αν θες τη γνωμη μου αυτο που κανεις αξιζει μονο με τη προυποθεση οτι παιζεις μιν 12 τραπεζια ταυτοχρονα και μιν 80 sng τη μερα! Δλδ να μπορεσεις γρηγορα να χτισεις το BR σου ωστε να παιζεις 12αρια και 16αρια, επισεις μη ξεχνας το rakeback και τα μπονους, κανοντας αυτο που σου λεω γινεσαι ευκολα Supernova αν παιζεις στη ποκερσταρς ετσι... Αλλιως απλα χανεις το χρονο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav gl kai min to vazis kata akoma kai sta -40 bi.afto pou tha s protina ego eine sto egxirima s na metaferthis stin ongame-poker.gr .nai men exi ipsilo rake alla kikloforoun apira fish me tromera xalaro peksimo opote se ena vathos 1000 +sng tha exis di poli kalo kerdos se micro sng.ego sigkekrimena otan asxolithka g kana 2mino eida poli kalo kedos to opoio metepeita exasa se cash.tora tha xana strafo se sng .tha pezo 10 30aria kai 10 10 aria turbo ton 3,30 kai 10 5aria kai 10 10aria ton 5,50 pou mazi me to rakeback(poli kalo stin ongame) pistevo oti tha klino tin mera me +3 buy in ton 3,3 +3 buy in ton 5,5 eos +5buy in.gl pantos stin prospathia s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ποια αλλη εταιρεια θα βρει τοσα πολλα 180αρια εκτος απο την pokerstars???Καλη επιτυχια να εχεις αν και νομιζω εχουν τρελα swings τα 180αρια turbo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav , oi neoi pektes omws den tha ksikinisoun me $200, kai ennoeitai oti den tha ksekinisoun me 180 atomwn sng.

Nomizw to paradeigma sou tha itan pio xrisimo sta nea paidia an arxizes me bnkroll 50dolls, me skopo na ta kaneis kserw gw, 500.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαλέγω pokerstars για να μπορώ να παιζω καθε ωρα καθε στιγμη και πολλά ταυτοχρονα...

Για το ειδος που διαλεξα mathew 200$ ειναι must και ισως παραπάνω...κατσε να πετυχω αυτον τον στοχο και βλέπουμε στο μέλλον...

ΥΓ Πολυ ξυλο πεφτει...χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koita eksartatai apo to logo pou kaneis afto to egxeirima. An einai gia na voithiseis neous pektes, tote

1.den eprepe na arxiseis apo pokerstars alla apo bwin

2.eprepe na peis, ksekinw apo $50 kai deite pws tha ta kanw 500

3.kai meta na katagrapseis pws to ekanes afto.

Opws kai naxei egw to epikrotw, ++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε παρακολουθω οσα γραφεις και εισαι απο αυτους που θεωρω λογικο και συγκροτημενο παικτη,με σωστες αποψεις για το ποκερ.

Οι αναλυσεις σου γενικα με βρισκουν συμφωνο.

Αν θες παντως την γνωμη ενος παικτη που εχει λιγοτερη εμπειρια απο εσενα,αλλα εχει δοκιμασει αρκετα στο poker,απο cash games,τουρνουα,sit n goes κτλ θα σου ελεγα οτι εγω στη θεση σου αμα ξεκιναγα με bankroll $200 δε θα επαιζα sit n go 180 ατομων και μαλιστα turbo.

O λογος ειναι απλος.

Σε αυτα τα τουρνουα ειναι καθαρα θεμα κολοφαρδιας αν θα μπεις στα λεφτα.

Η ικανοτητα σου θα σε βοηθησει να φτασεις σε ενα σημειο μονο,απο την στιγμη που τα blinds γινουν τεραστια θα γινετε ο χαμος του χαμου,το suck out πηγαινει συννεφο και τα calls απειρα προκειμενου να μπουν ολοι στα λεφτα

Το σιγουρο ειναι οτι μεσα απο sit n go turbo δεν γινετε να αποδειξεις στον εαυτο σου οτι αξιζει,γιατι πολυ απλα δεν ειναι θεμα ικανοτητων

Αυτο που μπορει να αποδειξεις ειναι αν εισαι αρκετα κολοφαρδος :)

Με βαση την λογικη θα χανεις τοσες φορες,που οταν καποτε μπεις στα λεφτα ,θα εισαι μια η αλλη,αν δεν εχεις προλαβει να χαλασεις ολο το bankroll σου.

Επισης θελει πολυ υπομονη και πολυ χρονο,και θα δοκιμαστουν πολυ τα νευρα σου με αυτα που θα δεις να συμβαινουν.

Αν δεν εχεις το μικροβιο του ποκερ του να θες να παιζεις καθε μερα,καλυτερα να αφιερωνεις 11 $ καθε Κυριακη να παιζεις στο 1/4 million η κανα scoop αναλογο

Εγω αυτο θα κανω απο εδω και περα οσον αφορα τα τουρνουα,γιατι εχω καταλαβει απο τον ευατο μου αλλα και γενικα και απο αλλους παικτες,οτι στην πραγματικοτητα κανεις δεν ειναι ευχαριστημενος με μικρο κερδος τους στυλ επαιξα 5 και εβγαλα 15,ολοι πανε για μεγαλα ποσα.

Οποτε καλυτερα να παιζεις οπως σου ειπα.Το πιο πιθανο ειναι να μην καταφερνεις να μπαινεις στα λεφτα,αλλα πιστευω οτι ειναι κατι που αξιζει,γιατι αμα σου κατσει κατι καλο,θα φτιαχτεις για τα καλα.

Επιπλεον σου γλιτωνει χρονο και ενεργεια.

Επαναλαμβανω ομως,εκτος αμα εχεις το μικροβιο του παιζω καθε μερα και γουσταρεις μονο και μονο και για το σασπενς του παιχνιδιου

Παντως αμα περισσευουνε 200 $ να τα αφιερωσεις σε συγκεκριμενο τυπο παιχνιδιου,εγω σου προτεινω αυτο με το 1/4 million καθε Κυριακη,εαν ομως ειναι αυτα που σου εχουν απομεινει απο το αρχικο σου bankroll,τοτε διεθεσε τα οπως εσυ πιστευεις καλυτερα

GL σε οτι και αν κανεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε HPanigma,σιγουρα ο καθενας εχει τη δικη του αποψη πανω στο θεμα :)

Αν δεις ομως το αρχικο post του Kasspav εγραψε:

Στοχοι:

1) Να παρακολουθήσουν κυρίως νέοι παίχτες μια πορεια ενός ΒR σε συγκεκριμένο είδος πόκερ

2) Να συγκρατήσω τον εαυτό μου, και ταυτόχρονα να βγάλω τον καλύτερο μου εαυτό.

3) Να αποδείξω σε όλους και κυρίως στον εαυτό μου οτι I can beat this game...ειδικοτερα μετα την αποτυχία μου στο cash!

Προσωπικα πιστευω οτι το συγκεκριμενο sit n go 180 ατομων tourbo δεν βοηθαει να εκπληρωθουν αυτοι οι στοχοι

Αλλα οπως ειπα εαν καποιος ειναι fan του σασπενς και γουσταρει να παιζει for the shake of poker ,τοτε τα sit n go turbo ειναι οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav 200$ για τα 12αρια turbo 180 ατομα???

Αν ναι τοτε ειναι πολυυυυυυυυ λιγα...1 κακο session τα χασες ολα..

SIMFONO ME FOUSTOUKI GTI POLI APLA ST TURBO OI APOFASIS EINE TIS PERISOTERES FORES CONFIP.OPOTE OUSIASTIKA I THA ODIGITHIS SE GRIGORO KERDOS SE MIKRO XRONIKO DIASTIMA I SE KATASTROFI.PAROLA AFTA AN DEN MILAGAME G TURBO THEORO OTI TA 200 EINE SAFE.ANALOGIKA VEVEA ME TO MULTITABLING POU THA EPILEXIS GTI AN PROKITE G SESION 6ORON ME 80+SNG TOTE THA IPARXN SESSION KATASTROFIKA OSO KALO PLAYING K AN PETIXENIS POU PISTEVO OPOS EIPE O PANAKOTE OTI TO KATEXIS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι foustouki...2$...αν ηταν 12$ αστα να πάνε!

Ως τωρα με τον ρυθμο που παιζω καμια 30αρια θα τα βγάλω...πολύ bubble ομως, το οποιο ομως με κανει να πιστευω οτι θα ερθουν τα αποτελέσματα αλλα ταυτοχρονα με προβληματιζει αν κανω κατι λάθος...

Οσον αφορα το θέμα τυχης, παιζει τον ρολο της αλλά οχι ετσι οπως το εννοεις φίλος...το παν ειναι να ξερεις σε ποια σποτς θα βαλεις τις μαρκες σου μέσα...και πιστεψε με απο αυτά που εχω δει ως τώρα δεν το ξερουν πολλοι...

Να σημειωθεί οτι τα turbo ποτε δεν τα επαιζα διοτι δεν ειναι ποκερ. Η εμπειρεια μου σε αυτα ειναι ελάχιστη, αλλά μεχρι να πάιξω και τα 200$ θα την εχω αποκτησει.

Επισης να πω οτι δεν εχω ριξει ακόμη suckout, εφαγα καμια 5-6, ωστοσω εχω κερδισει περισσοτερα flips...αναφερομαι σε αυτα μοναχα για στατιστικά, αν θελετε βεβαια μπορω να τα μετρησω για να δουμε στο τελος τι παιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KASSPAV SOU EFXOME KALI EPITIXIA.PANTOS ME TO SIGKEKRIMENO BANKROLL KAI ME VASII TIS TRIS PROIPOTHESIS POU ETHESES THA BOROUSES NA BEZIS DEEPSTACK TOURNAMENTS ME MEGALITERO BUY IN.PX 11 BUY IN 10 DEEP TIN MERA.ETSI THA XEDIPLONIS TO PLAYING SOU.THA EXI MEGALITERI SIMASIA OPOIA EPITIXIA KAI PARALILA DEN THA EISE IPOXREOS I EPITIXIA S NA EXARTATE APO KATASTASIS CONFLIP ALLA KATA 70% APO TO DIKO S PEXNIDI.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε Mathew...από που θα ξεκινουσε ενας νεος παιχτης???

Ολοι οι pro που εχω παρακολουθησει δειχνουν το παιχνίδι στα ψηλά stakes που καποιος μπορει να μην φτασει καν....

Διαλεξα αυτο το ειδος, να κάνω και δοκιμή στα turbo, δεν σημαινει οτι παραταω τα υπόλοιπα, απλά ενα session καθε μέρα θα κανω αυτο...

Το tournament shark που εχω θα μου δινει στατιστικά για το positioning...οταν μαζευτει ενας καλος αριθμός θα τα αναφερω...προς το παρων παω να κλάψω σε μια γωνιά να ηρεμησω λίγο από τα bad beats που δυστυχώς ειναι αρκετα ως τώρα...χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pffffffffff

eipame 2$ 180men ps 200$br. TELOS that's it den yparxei logos gia posts tou typou giati kai pws kai mhn eidika apo atoma pou stairoudai kapoias vasikhs gnwshs.

den to lew eristika apla den prosferei kati edw. anoixte allo thread :einai +ev ta 180sng's?

gl kasspav post results partides kai xrono pou afierwneis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειναι τα αποτελέσματα της ημέρας όπου φαινονται τα στατιστικά που θα μας απασχολήσουν ως το τέλος...ειναι ακόμη πολύ νωρίς για συμπεράσματα αλλά τουλάχιστον ειχα μία νίκη που με ανεβάζει και μου δινει θάρρος για την συνέχεια...αντε να δούμε τι θα κάνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koskosmo έγραψε:

Την διαφορα με EV να κοιτας.Το πιο σημαντικο πραγμα ειναι να παιρνεις σωστες αποφασεις σε push or fold καταστασεις.

Αν δεν κάνω λάθος αυτο ειναι ενα στοιχείο πυ το holdem manager μπορει να δειξει, το poker tracker για τουρνουα δεν μπορεί, άλλα πίστεψέ με τις περισσοτερες φορες ημουν μπροστα όταν pushara η εκανα call σε shoves...

Αυριο εχει μελέτη στα sngs για να δω αν ακολουθώ σωστή στρατιγική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σορυ δεν το ξερα, hm εχω. παντως εγω που παιζω 6max(οταν εχω χρονο) κραταω σημειωσεις για καθε τουρνουα χωριστα τα πολυ σημαντικα χερια, αν σταθηκα τυχερος,με τι χερι αποκλειστηκα εναντια σε τι κλπ. Μετα καθομαι και τα βλεπω για να μην χανω το μπουσουλα στο hm. Μπορει να σε βοηθησει και σενα για να μελετας το παιχνιδι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav έγραψε:

το poker tracker για τουρνουα δεν μπορεί

Δοκίμασε αυτό http://www.megaupload.com/?d=3YGH4KUP

και τρέχεις το tourneyluck.exe

από εδώ παρμένο http://forumserver.twoplustwo.com/168/f ... dex20.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...