Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

kasspav's corner


kasspav

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

HPanigma έγραψε:

posa tables anigeis tautoxrona?

dokimasa 6, 9 kai 12... 12 mou fanikan ligo polla... 9 htan kala alla den borousa na dw polla sto kathe table... 6 mou fanike arketa efkolo mexri kai image na kanw gia kapious adipalous...

ta anaplirwnw otan xanw kapio mexri na bw ITM se kapio opou stamataw na anigw kenouria...

8 σταθερά πλεον, ασχετα αν προχωράω σε κάποιο. Το PT3 με βοηθαει στην κατηγοριοποιηση παιχτών. Δοκιμασα 10 αλλά επειδη εχανα, ειπα να τα μειώσω. Ουτως η άλλως το κερδος από τα 8 με ικανοποιει.

Theo μου το εχουν προτείνει πολλοί ξένοι το συγκεκριμένο site, και μάλλον θα γραφτω για κανα διμηνο σιγουρα. Ο τύπος ειναι φοβερος δάσκαλος και εχουν live εκπομπές κτλ...ψαξε στο google για το rainmanpoker.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

+100$ από το τελευταίο ποστ, χωρις να εχω παιξει πολύ. Εκανα την πρώτη ανάληψη 400$ για την κάλυψη αναγκών (ποκερικών και μη) και η μπάνκα θεωρείται πλέον στα 1600$.

Αυτο που θα ηθελα να πω ειναι ότι ξεκινησα να παίζω και 3,40$ 45man για δω αν υπάρχουν διαφορες...Βασική παρατήρηση ειναι οτι οι παίχτες ειναι κατα πολύ πιο σφικτοί...ο λόγος ειναι ίσως ότι λόγω του μικρότερου field οι παίχτες "βλέπουν" πιο κοντα το τελικό τραπέζι σε αντίθεση με τα 180man που φαινομενικά ειναι πιο μακριά...Ωστοσω ο χρονος για να κερδισω ενα απο αυτά δεν ειχε μεγάλη διαφορά από τα 180...1ωρα και 20 λεπτα σε αντιθεση με την 1ωρα και 50 λεπτα.

Στα 34 τουρ που επαιξα ειχα 38% ROI, με 20% ΙΤΜ. Μίκρο προς το παρών δειγμα αλλά μπορουμε να πάρουμε καποια ιδεα. Όταν θα εχω μεγαλύτερο δειγμα θα αναφερω τις οικονομικές διαφορες μεταξύ αυτών και των 180.

Η στρατιγική μου δεν άλλαξε, αλλά παρατήρησα ότι εγινα ακόμη πιο επιθετικός στα τελευταία στάδια...πράγμα που οφείλεται στην πιο σφικτή αντιμετώπιση των αντιπάλων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σε ρωτησω κατι Kasspav? απο το γραφημα σου αλλα και απο τα βιντεακια που ανεβασες φαινεται οτι το εχεις το παιχνιδι, εχεις και ενα καλο BR πλεον, γιατι δεν ανεβαινεις stakes?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gamer0044 έγραψε:

Να σε ρωτησω κατι Kasspav? απο το γραφημα σου αλλα και απο τα βιντεακια που ανεβασες φαινεται οτι το εχεις το παιχνιδι, εχεις και ενα καλο BR πλεον, γιατι δεν ανεβαινεις stakes?

Αν ήταν 5$ αντι για 2$ θα το εκανα, αλλά 12$ πάει πολύ και πρέπει να έχω μεγαλύτερο BR. Ασε που δεν αισθάνομαι ακόμη ετοιμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav έγραψε:

Αυτο που θα ηθελα να πω ειναι ότι ξεκινησα να παίζω και 3,40$ 45man για δω αν υπάρχουν διαφορες...Βασική παρατήρηση ειναι οτι οι παίχτες ειναι κατα πολύ πιο σφικτοί...ο λόγος ειναι ίσως ότι λόγω του μικρότερου field οι παίχτες "βλέπουν" πιο κοντα το τελικό τραπέζι σε αντίθεση με τα 180man που φαινομενικά ειναι πιο μακριά...Ωστοσω ο χρονος για να κερδισω ενα απο αυτά δεν ειχε μεγάλη διαφορά από τα 180...1ωρα και 20 λεπτα σε αντιθεση με την 1ωρα και 50 λεπτα.

Στα 34 τουρ που επαιξα ειχα 38% ROI, με 20% ΙΤΜ. Μίκρο προς το παρών δειγμα αλλά μπορουμε να πάρουμε καποια ιδεα. Όταν θα εχω μεγαλύτερο δειγμα θα αναφερω τις οικονομικές διαφορες μεταξύ αυτών και των 180.

Η στρατιγική μου δεν άλλαξε, αλλά παρατήρησα ότι εγινα ακόμη πιο επιθετικός στα τελευταία στάδια...πράγμα που οφείλεται στην πιο σφικτή αντιμετώπιση των αντιπάλων...

Η ασχολία σου και με διαφορετικά fields/stakes συντελεί στο να γίνεις ο ολοκληρωμένος παίκτης τουρνουά NL Holdem και χαίρομαι πολύ για σένα φίλε μου. Με τον τρόπο αυτόν αποκτάς προσαρμοσιμότητα που είναι προσόν κλειδί για οποιονδήποτε παίκτη πόκερ. Προσαρμοσιμότητα τόσο στο field, όσο και στο πιο συχνό ή μη short-handed play, στην αλλαγή των πληρωτέων θέσεων, στο επίπεδο και τις τάσεις των αντιπάλων κλπ. Εύγε κι εις ανώτερα!

Υ.Γ.: Πού να είχες ξεκινήσει από τα heads-up, έπειτα short-handed, 9-seat, 3-tables, 5-tables κλπ. Θα έβλεπες διαφορά, όχι τεράστια γιατί ήδη το επίπεδό σου είναι πολύ καλό, αλλά όσο ανεβαίνεις stakes θα καταλάβεις ότι η κάθε παρελθούσα εμπειρία μετράει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SamGreek έγραψε:

Υ.Γ.: Πού να είχες ξεκινήσει από τα heads-up, έπειτα short-handed, 9-seat, 3-tables, 5-tables κλπ. Θα έβλεπες διαφορά, όχι τεράστια γιατί ήδη το επίπεδό σου είναι πολύ καλό, αλλά όσο ανεβαίνεις stakes θα καταλάβεις ότι η κάθε παρελθούσα εμπειρία μετράει.

Διονυση το πρώτα παιχνίδια πόκερ που επαιξα ηταν sng (προστασια του μικρού BR), και μετα το εριξα στα MTT, ασχολήθηκα με τα 6max cash (πηρα πολλά από αυτην την εμπειρία), και τώρα turbo. Οπως ειπες τα πάντα μετρανε στο να γίνεις ολοκληρωμένος παίχτης.

Γενικά ισχυει αυτό που ο gsbets ειχε αναφερει κάπου, ότι παίζοντας τα ιδια τουρ καθε φορά τα "μαθαίνεις" και τα αντιμετωπίζεις ανάλογα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντίνος Μαυρομμάτης έγραψε:

wow ok, hu sta micros sto dekalepto exei fygei ki ena buy-in (pou leei o Λόγος) apo to rake opote apagoreytiko. KEEP OUT!

και οσοι μπορουν να διαθεσουν μονο 200-300$?τι να κανουν?

το να βαλω μεγαλιτερο br , δεν νομιζω οτι οφελει καπου γτ δεν νιωθω ετοιμος να παιξω μεγαλυτερα stakes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

John_Artega έγραψε:

[και οσοι μπορουν να διαθεσουν μονο 200-300$?τι να κανουν?

το να βαλω μεγαλιτερο br , δεν νομιζω οτι οφελει καπου γτ δεν νιωθω ετοιμος να παιξω μεγαλυτερα stakes.

dokimase heads up se sit 'n' go.[/quote:37nserr2]

δεν ξερω... εχω δυο προβληματα.1) 2,20$ για να κερδισω 2$?? δεν συμφερει. αν χασω μια και κερδισω μια ειμαι μειων

2)λογω χρονου μπορω να παιζω μονο cash. ακομα και αν παιζω SnG και αυξησω το bankroll δεν θα ξερω απο cash. και δεν ειναι οτι θα κανω ενα Br για stakes διαφορετικο του 0,01-0,02. δηλ αντε να κανω br 500$ θα παιζω cash 0,02-0,04. το ιδιο δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala_Azar έγραψε:

John_Artega έγραψε:

dokimase heads up se sit 'n' go.

δεν ξερω... εχω δυο προβληματα.1) 2,20$ για να κερδισω 2$?? δεν συμφερει. αν χασω μια και κερδισω μια ειμαι μειων

2)λογω χρονου μπορω να παιζω μονο cash. ακομα και αν παιζω SnG και αυξησω το bankroll δεν θα ξερω απο cash. και δεν ειναι οτι θα κανω ενα Br για stakes διαφορετικο του 0,01-0,02. δηλ αντε να κανω br 500$ θα παιζω cash 0,02-0,04. το ιδιο δεν ειναι?[/quote:fwwxzb22]

gia ta 2,20$ ontos den sumfairei alla an eisai kainourios sta heads up sumfairei gia KERDIZEIS SE GNWSH!!! KAI DEN UPARXEI TIPOTA POLITIMOTERO APO THN GNWSH :laugh: :laugh: ta sit n go heads up nonturbo sta xamila buyin pou paizw egw diarkoun apo miso lepto ews (travigmeno ap ta mallia) 30 lepta(oso kairo paizw mia duo fores exei ftasei toso). twra pali den katalava poio einai to allo provlima. oti den exeis xrono gia sng kai an paizeis sng hu den tha mporeis na paikseis cash hu?? den katalava kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

John_Artega έγραψε:

Kala_Azar έγραψε:
John_Artega έγραψε:

dokimase heads up se sit 'n' go.

δεν ξερω... εχω δυο προβληματα.1) 2,20$ για να κερδισω 2$?? δεν συμφερει. αν χασω μια και κερδισω μια ειμαι μειων

2)λογω χρονου μπορω να παιζω μονο cash. ακομα και αν παιζω SnG και αυξησω το bankroll δεν θα ξερω απο cash. και δεν ειναι οτι θα κανω ενα Br για stakes διαφορετικο του 0,01-0,02. δηλ αντε να κανω br 500$ θα παιζω cash 0,02-0,04. το ιδιο δεν ειναι?[/quote:3o2w1m4w]

gia ta 2,20$ ontos den sumfairei alla an eisai kainourios sta heads up sumfairei gia KERDIZEIS SE GNWSH!!! KAI DEN UPARXEI TIPOTA POLITIMOTERO APO THN GNWSH :laugh: :laugh: ta sit n go heads up nonturbo sta xamila buyin pou paizw egw diarkoun apo miso lepto ews (travigmeno ap ta mallia) 30 lepta(oso kairo paizw mia duo fores exei ftasei toso). twra pali den katalava poio einai to allo provlima. oti den exeis xrono gia sng kai an paizeis sng hu den tha mporeis na paikseis cash hu?? den katalava kala[/quote:3o2w1m4w]

auto pou eipa einai oti exw xrono mono gia cash(kai ayto einai pou mou aresei na paizw)

kai akoma kai an me ta SnG kanw x2 to BR kai to gyrisw sta cash pali se xamila stakes 8a paizw kai 8a exw to meion oti den 8a exw empeiria apo cash. dhladh anti gia 0,01-0,02 8a paizw 0,02-0,04 .

pali to variance 8a me faei. ara giati na mhn paizw eksarxis cash oste na Kerdisv apo Gnwsi sta cash?

ektos kai an enneis na paizei kapoios SnG mexri ta 1500$+...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα stakes που λες ειναι λιγο δυσκολο να φτιαξεις bankroll ειναι απλα για να μαθεις το παιχνιδι. Και μην υποτιμας τα 2$ του hu stngo γιατι δε θα βγαλεις περισσοτερα παιζοντας στα stakes που λες.

Απλα να σου πω οτι αν παιζεις 0.02/0.04 ας πουμε 600 hands/h με ενα σταθερο win rate 6bb/100 το hourly rate σου ειναι 1.44$ .. Σε αυτα τα stakes παιζεις για να μαθεις εκτος αν δεν εχεις αλλο τροπο να βγαλεις 1.44$ την ωρα..

Το hu εχει πολυ μεγαλυτερο variance και πρεπει να ξερεις poker οχι απλα να εχεις διαβασει 2,3 πραγματα και να εχεις δει κανα video.. Παιζε 6-max για να μαθεις και αν φτιαξεις και bankroll μια χαρα ανεβαινεις. Στο λεω φιλικα γιατι νομιζω εχεις λιγο μεγαλες προσδοκιες απο τα stakes που ενεφερες.. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kali epilogi einai kai ta 3dolara 18aria tis pokerstars ean ksekineis me br 300$. Ean pezeis swsto poker aneveneis stathera , poli diskola tha xaseis to bankroll s ekei. genika exei arketa kakous pektes kai bwreis na xtiseis bankroll siga siga.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω εμπειρια από HU, πόσο μάλλον από cash games. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι γενικά στα micro stakes cash games, είναι ότι πρεπει να κερδίζεις περισσοτερο από 5ΒΒ/100(pt3 BB).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παράθεση για το πρώτο βιντεάκι :)

Sorry για τα ετεροχρονισμένα σχόλια μου, απλά ήθελα να το κάνω έχοντας τον απαιτούμενο χρόνο να δω με την ησυχία μου το πρώτο σου upload. Πολύ καλή δουλειά, στρατηγική που αποδίδει, το εγχείρημά σου δίνει δύναμη σε πολλούς νέους παίχτες.

Θα σταθώ στην αρχή σε 3 παρόμοια χέρια (σε παρένθεση τα blinds):

16:34 AJs, UTG, fold με 150ΒΒ (15-30)

25:40 88, UTG+1, raise *2,5 με 15 ΒΒ (200-400)

32:32 ΑQo, MP, AI με 11BB (75-150).

Και στις 3 καταστάσεις τείνω στο fold, μου έκανε επίσης εντύπωση το raise στην 2η περίπτωση, θεωρώ (ίσως λανθασμένα) ότι κι εκεί υπάρχει μόνο push/fold.

Ακόμη:

18:12 Κ9ο, Button, fold με 8 BB (125-250) νομίζω είναι καλό spot για push.

18:21 AQs, SB, raise*6 με 148BB (15-30), είσαι OOP με αντίπαλο έναν caller που έχει αναμιχθεί σε όλα σχεδόν τα πρώτα 10 χέρια. Το raise εκεί δεν είναι μικρό; Θέλουμε να δούμε flop μαζί του;

26:34 AJs, UTG, raise*2,5 με 12ΒΒ (200-400). Γιατί όχι AI;

- Και μία τελευταία ερώτηση, στα 2 πρώτα levels, από θέση SB, κάνεις limp με φύλλα όπως K5s ξέροντας ότι θα δεις φθηνά το flop;

Καλή συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε KASSAPV αρχικα θα ηθελα να σου πω οτι κανεις φοβερη δουλεια , να σε συγχαρω για την προσπαθεια σου και την βοηθεια που δινεισ μεσα απο την προσπαθεια σου αυτη σε εμας τους αρχαριους.

Θα ηθελα να σου θεσω καποια ερωτηματα και να κανω καποιες διαπιστωσεις και το τονιζω μονο διαπιστωσεις καθως δεν θεωρω οτι εχω την εμπειρια να εκφρασω γνωμη η να κριση.

Εκατσα και ειδα και τα 3 video που ανεβασες και εχω κρατησει αρκετες σημειωσεις.

Αρχικα θα ηθελα να μου πεις ποιο ειναι το προγραμμα που χρησιμοποιεις για να παιρνεις στοιχεια για τους αντιπαλους σου και τι υποδηλωνουν τα νουμερα αυτα που βλεπω στο πρωτο video κατω απο τα ονοματα των παιχτων.

Καποια στιγμη λες οτι πρεπει να ειμαστε παντα οι raisers και οχι οι callers. Οταν το χερι μας ειναι ΑΑ , ΚΚ , ΑΚ και υπαρχει raiser πριν απο εμας τι κανουμε?

Επσιης ειπες οτι οταν τα odds ειναι 1/3 call with any 2. Αναφερεσαι γενικα η μονο για τα turbo sng?

Ο τροπος αυτος που παιζεις σε αυτα τα sng ειναι προσαρμοζμενος πανω τους? Δηλαδη ειναι μια στρατηγικη για αυτα τα sng η μπορει να ακολουθηθει και σε turbo tournaments με μεγαλο μεγεθος?

Εαν μετρησα σωστα εχεις κανει και στα δυο video 1 limp και 1 call εκτος βεβαια απο το τελικο τραπεζι του $12. Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις ησουν ALL IN και η ερωτηση ειναι εαν αυτο ειναι η σωστη τακτικη η ειναι απλα η δικη σου τακτικη?

Bλεποντας το $12 διαπιστωσα οτι ειχες πολυ τυχη , κατι που οπως ακουσα το διαπιστωσες και ο ιδιος, εχω σημειωσει συγκεκριμενα το AJ UTG ALL IN απεναντι σε ΑΚ οπου διπλασιασες και αμεσως μετα εχοντας ΑΚ εκανες για πρωτη και μοναδικη φορα limp και εχασες το χερι. Τυχαιο το limp εκει? Θα αναφερω τελος αλλα 2 hands που σημειωσα, το KQ ALL IN που σε εφτιαξε και το πιο τυχερο απο ολα το 10 7 απο το BUTTON που ενω εισαι και dominated απο το ΒΒ με Α10 κερδιζεις το pot. Νομιζω οτι στο τουρνουα αυτο επαιξε μεγαλο ρολο η τυχη. Απορω ακομα γιατι εκανες το call απο το ΒΒ με το Α9 ρισκαροντας ολο το τουρνουα? Δεν ξερω τι reads ειχες απεναντι στον συγκεκριμενο παιχτη αλλα και παλι γιατι να ρισκαρεις τοσο πολυ σε ενα τοσο κρισιμο σημειο?

Τελος θεωρω οτι ησουν πολυ σωστος στις διαπιστωσεις οτι το Αx απο MP ειναι πολυ επικινδυνο ειδικα εαν βρεθει ενας Α στο flop χωρις να βρεις το χαμηλο σου kicker. Μπορει ο καθενας εκει να μπλεξει πολυ ασχημα με αυτον τον Α. Επισης οφειλω να πω οτι πολυ λογικη η σταση σου οντας big stack να πιεζεις μετα τους αντιπαλους γιατι εκει κερδιζεται το παιχνιδι.

Αυτα ειχα να ρωτησω και να πω χωρις ειλικρινα να υπαρχει καμια διαθεση κριτικης, αντιθετως οφειλω να σε ευχαριστισω και να σε συγχαρω και παλι γιατι απο τετοιες προσπαθειες εμπειρων παιχτων βελτιωνομαστε και αποκτουμε εμπειρια και εμεις οι πιο αρχαριοι.

KEEP UP THE GOOD WORK!!!!

Αν βρεις χρονο θα ηθελα να μου απαντησεις στα ερωτηματα μου και ανεβασε video. Βοηθας πολυ.

Υ.Γ. Θα ηθελα να δω καποιο τουρνου με περισοτερο action και decision making after the flop.

Ευχαριστω πολυ

dimitriszam

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitriszam έγραψε:

Αρχικα θα ηθελα να μου πεις ποιο ειναι το προγραμμα που χρησιμοποιεις για να παιρνεις στοιχεια για τους αντιπαλους σου και τι υποδηλωνουν τα νουμερα αυτα που βλεπω στο πρωτο video κατω απο τα ονοματα των παιχτων.

Poker Tracker 3 εχει απαντηθει σε προηγουμενα ποστ

Καποια στιγμη λες οτι πρεπει να ειμαστε παντα οι raisers και οχι οι callers. Οταν το χερι μας ειναι ΑΑ , ΚΚ , ΑΚ και υπαρχει raiser πριν απο εμας τι κανουμε?

Δεν ειπα ακριβως αυτό...ειπα ότι άλλο να μπαίνεις πρώτος allin και άλλο να κάνεις call, προτιμω να ειμαι ο πρωτος. Στις περιπτώσεις που αναφέρεσαι εξαρτάται τα blinds. Μερικες φορες αξίζει να παγιδευεις, άλλες τα γυρνας allin.

Επσιης ειπες οτι οταν τα odds ειναι 1/3 call with any 2. Αναφερεσαι γενικα η μονο για τα turbo sng?

Απλα μαθηματικά ειναι που ισχυει γενικότερα. Αρκει να μην ρισκαρεις μεγάλο ποσοστο από τις μάρκες σου.

Ο τροπος αυτος που παιζεις σε αυτα τα sng ειναι προσαρμοζμενος πανω τους? Δηλαδη ειναι μια στρατηγικη για αυτα τα sng η μπορει να ακολουθηθει και σε turbo tournaments με μεγαλο μεγεθος?

Γενικοτερα χρησιμοποιω αυτην την στρατιγική όταν ειμαι shortstack σε τουρ

Εαν μετρησα σωστα εχεις κανει και στα δυο video 1 limp και 1 call εκτος βεβαια απο το τελικο τραπεζι του $12. Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις ησουν ALL IN και η ερωτηση ειναι εαν αυτο ειναι η σωστη τακτικη η ειναι απλα η δικη σου τακτικη?

Αυτο ειναι αμφιλεγόμενο και εξαρταται από τον καθενα. Στα χαμηλά όρια ετσι παιζω γιατι μου αποδιδει καρπους

Bλεποντας το $12 διαπιστωσα οτι ειχες πολυ τυχη , κατι που οπως ακουσα το διαπιστωσες και ο ιδιος, εχω σημειωσει συγκεκριμενα το AJ UTG ALL IN απεναντι σε ΑΚ οπου διπλασιασες και αμεσως μετα εχοντας ΑΚ εκανες για πρωτη και μοναδικη φορα limp και εχασες το χερι. Τυχαιο το limp εκει? Θα αναφερω τελος αλλα 2 hands που σημειωσα, το KQ ALL IN που σε εφτιαξε και το πιο τυχερο απο ολα το 10 7 απο το BUTTON που ενω εισαι και dominated απο το ΒΒ με Α10 κερδιζεις το pot. Νομιζω οτι στο τουρνουα αυτο επαιξε μεγαλο ρολο η τυχη. Απορω ακομα γιατι εκανες το call απο το ΒΒ με το Α9 ρισκαροντας ολο το τουρνουα? Δεν ξερω τι reads ειχες απεναντι στον συγκεκριμενο παιχτη αλλα και παλι γιατι να ρισκαρεις τοσο πολυ σε ενα τοσο κρισιμο σημειο?

Αν δεις πόσες φορες η τύχη με έχει γ@μησει δεν θα αναφερόσουνα στην τυχη του συγκεκριμένου, όταν θα εχεις πάιξει 500+ παθαινεις ανοσια στην τυχη...όλα παίζουν μερικες φορες σε ανεβαζει αλλες σε ριχνει. Οσων αφορά το Α9 ήξερα ότι θα ειμουν μπροστά βάση reads...γιατι να μην βαλω τις μαρκες σε σημειο που πιστευα οτι θα ειμουν τουλάχιστον 60% μπροστα? Γενικότερα έχω μια διαισθηση για το πότε να βάζω τις μάρκες μου που καλιεργειται με τα πολλά χερια.

Ασχετο...εχουμε παιξει μαζι στην poker.gr για ενα ticket?

Tavou καπου εδω μέσα ειναι και τα 3 video (το ενα ειναι για το tablenidja)...οταν δεις τα video του spacegravy σε παρακαλώ κανε μία συγκριση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xtes eixa mia kali mera sto pokervt eida polla videakia apla eida pio poli maths kai sxedon ola ta videos gia small ball apo negreanu.apla o tipos den pezete se kanei apla na thes na ton akous kai na min variese katholou.kanei kai ton xavale tou kai to kanei akoma pio oraio:) simera logika tha do perisotera:)

ps: to small ball einia mono gia tournoua me regular blinds sosta?den nomizo oti ginete na xrisimopoiithei eukola se turbo structure an katalava kala.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav έγραψε:

Αν δεις πόσες φορες η τύχη με έχει γ@μησει δεν θα αναφερόσουνα στην τυχη του συγκεκριμένου, όταν θα εχεις πάιξει 500+ παθαινεις ανοσια στην τυχη...

Πολύ μεγάλη αλήθεια, το ίδιο συμβαίνει και με μένα. Είναι πολύ καλή συμβουλή για tilt management και ειδικά με το multitabling που από ότι ξέρω κάνει κι ο kasspav τα πράγματα γίνονται ακόμη πιο εύκολα. Σε άλλο τραπέζι ρίχνεις bad beat, σε άλλο τρως και τελικά συνειδητοποιείς πόσο μεγάλο μέρος του παιχνιδιού και αναμενόμενο είναι να τρως γκαντεμιές κλπ. Το συνηθίζεις, αποδέχεσαι ευκολότερα ότι είναι μέρος του παιχνιδιού και συνεχίζεις. Αυτό που μετράει είναι να συμφέρουν οι κινήσεις σου σε βάθος χρόνου, όπως το παρακάτω που λέει ο kasspav για το οποίο διαφώνησα και θα το ξαναεπισημάνω:

kasspav έγραψε:

Οσων αφορά το Α9 ήξερα ότι θα ειμουν μπροστά βάση reads...γιατι να μην βαλω τις μαρκες σε σημειο που πιστευα οτι θα ειμουν τουλάχιστον 60% μπροστα?

equity win tie

Hand 0: 60.773% 59.45% 01.32% { A9o }

Hand 1: 39.227% 37.90% 01.32% { random }

Δηλαδή λες ότι τον έβαλες σε any 2. Δε νομίζω να σπρώχνει εκεί με any 2... Loose call κατά τη γνώμη μου κι επειδή είναι από τους λίγους του τουρνουά που σχεδόν σε κάλυπτε σε μάρκες έπρεπε να είσαι πιο tight στα call κι όχι πιο loose.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε KASSPAV ευχαριστω για τις απαντησεις σου και για τον χρονο που διεθεσες για αυτες. Περιμενω τα επομενα βιντεακια σου και ελπιζω σε ενα deep run live οπως το πρωτο σου. Θα ηθελα μονο αν βρεις το χρονο να μας εξηγησεις τους δεικτες που βλεπεις για καθε παιχτη απο το poker tracker γιατι δεν γνωριζω και δεν χρησιμοποιω κανενα προγραμμα.

Οσο για το αν παιξαμε μαζι για εισητηριο στο poker.gr συγνωμη αλλα δεν θυμαμαι.

Ευζαριστω και παλι.

KEEP UP THE GOOD WORK.!+1

dimitriszam

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...