Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

kasspav's corner


kasspav

Recommended Posts

Ο boku87 εκανε το θαυμα του και ο kasspav ακολουθει...που ξερεις...ισως γραφτει στο τέλος δικός μου αθλος...χαχαχα

Ενα πολυ καλό πρωινό session μου ανέβασε κι αλλο το BR, κατι που όπως βλεπουμε όλοι, από την αρχη του εγχειρηματος, να εχω ενα εξωπραγματικό ROI...σ'ενα αρκετά καλό δειγμα τουρ πλέον, και δεδομένου το οτι μιλάμε για ενα στανταρ ειδος τουρ και buyin τα αποτελέσματα ειναι οντως εντυπωσιακό. Χαιρομαι που κατα καιρους πολλοί απο σας με κανετε rail για να δειτε τον τροπο παιχνιδιού (οταν δεν απαντάω δεν βλέπω αν γραφετε κατι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οριστε και το γραφημα απο την αρχή...

Αυτο που θελω να ρωτησω τους πιο εμπειρους, ειναι τον τροπο συνεχειας αφου τα 7$ δεν γεμίζουν...

1) 12$ σε ποιο σταδιο να τα ξεκινησω?

2) Αν αποφασισω τα 3$R να ακολουθησω στρατηγική με 1r και να παιζω με τον ιδιο τρόπο που παιζω στα 2$?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να παίξεις κι αλλο kasspav. Βιάζεσαι πάρα πολύ. Ούτε που έχεις ιδέα που βρίσκεσαι μόνο με το γράφημα που ποστάρεις. Να παίξεις τουλάχιστον 1000 σε αυτά τα όρια και να μαζέψεις τουλάχιστον $2000 για να δούμε μετά από τα υπόλοιπα νούμερα αν μπορείς να ανέβεις στο $12. Εκεί παίζεται πόκερ και έχει μερικούς καλούς regular grinders.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mporeis na pas sta 6.5 turbo 45 atomwn...episis kalo tha itan na auksiseis ta trapezia se 12-15 k na prostheseis 3.25 turbo 45 apo twra (den xreiazese programma)!!!

Egw kanw to eksis: anoigw osa mporw 180 k 45 k meta otan apokleiomai se ena den anoigw allo...einai poio eukolo na kratiseis sta arxika stadia polla trapezia k meta na sygkentrwnese sta teleutaia sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giorgio έγραψε:

Να παίξεις κι αλλο kasspav. Βιάζεσαι πάρα πολύ. Ούτε που έχεις ιδέα που βρίσκεσαι μόνο με το γράφημα που ποστάρεις. Να παίξεις τουλάχιστον 1000 σε αυτά τα όρια και να μαζέψεις τουλάχιστον $2000 για να δούμε μετά από τα υπόλοιπα νούμερα αν μπορείς να ανέβεις στο $12. Εκεί παίζεται πόκερ και έχει μερικούς καλούς regular grinders.

Δεν αντιλέγω giorgio...το ROI ειναι εξωπραγματικό...την στιγμή που οι περισσοτεροι grinders στα 12$ εχουν ενα 5% στην καλύτερη. Ποια ειναι τα υπολοιπα νουμερα που λες, για να τα ριξω μια ματια?

Ειχα μία ιδέα...αντι να εχω μόνο 2$ ανοιχτά, να άνοιγα παραλληλα καθε session και ένα 12$...το table nidja σου δινει αυτην την δυνατοτητα...ετσι αυξάνω το average buyin ελάχιστα, και σε περιπτωση πλασαρισματος 1-3 θα ειχα ενα boost up στο BR. Τοτε ανάλογα τα αποτελέσματα θα προσθετω 12$ τραπεζι και θα αφαιρώ των 2$...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simfonw me to giorgo

Eidika sta 2$ mporeis na kaneis massive mtt.

140 mporeis na paikseis se 3-4 meres

Ta 12$ exoun kai auta kako epipedo apla an ta sigrineis me ta 2$ exei ontos diafora.

Se tetia push fold sng prepei na paizeis oposdipote polla mazi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλο ενα πολύ καλό session το οποιο ειχε 2 FT ανεβασε κι αλλο το BR, και αυτην την στιγμή επιασα το οριο που ειχα θεσει για ανοδο, ωστοσο θα ακολουθήσω την συμβουλή του giorgio και θα συνεχισω σε αυτό το όριο, με την επιλογή να παιζω κανα 7$ οταν γεμίζει. Με τετοια αποτελέσματα με βλέπω να κανω coach στα microstakes...looool...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στασιμοτητα με πολύ μικρο κερδος από χθες βραδυ και σημερα το πρωι, αλλα καμια ανησυχία.

Αυτό που με ανησυχει ειναι οτι μιλώντας με ενα φιλο μου από Αμερική που τον γνωρισα μεσω pokerVT ειναι ότι και αυτός ειχε την ιδια πορεια στα 2$ ενω στα 12$ εχασε παταγωδως...συγκεκριμένα σε συνολο 1000 τουρνουα στα 2$ ειχε ROI 80% ενω στα 12$ κατεστρεψε την μπάνκα του...συγκεκριμένα ανεφερε οτι στα 12$ παιζουν αρκετοι που ζουν από αυτα, και ειναι τρομερά δυσκολα...(για οποιους θελουν να δουν την "πτωση" του ψαξτε για τον z6_RephoriK να το τσεκάρετε)

Φυσικά αυτό δεν σημαινει οτι δεν θα τα καταφέρω, αλλά πλέον ειμαι πολύ επιφυλακτικός στο πως θα συνεχίζω το συγκεκριμένο ειδος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο δω και στο εξής στα session που θα κανω θα εισάγω και ένα 12$ ή 7$ διοτι τα 7$ δεν γεμιζουν συχνά. Προσπάθησα μονο 7$ αλλά δεν γινετε δουλειά.

Αυτο θα εχει ως αποτέλεσμα να αυξηθεί το AvgBI, τοσο ώστε να προστατευτεί το BR. Αναλογα τα αποτελέσματα, θα πραξω αντιστοιχα...αυξηση ή μειωση των 12$ ουτως ώστε να μην χασω αυτα που εχω βγάλει ως τωρα. Σε καθε περιπτωση θα σας αναφερω τι κάνω.

Στα φιλτρα θα παρατηρησετε ότι εισηγαγα και ημερομηνια του 1ου 2$ για να μην μπερδευτουν καποια παλια 12$ που ειχα δοκιμάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den yparxei logos na psaxnesai ka8e 15-20 tournoua. opws sou eipan k pio panw prepei na paikseis panw apo 1000 gia na deis peripou ti kaneis. egw exw paiksei ~650 tournoua $12/180 k pisteyw oti einai poly liga. k mesa sayta an k exw 8etiko roi eixa k downswing 100bi!

ta opoia twn $12 sigoura den einai "tromera dyskola" opws les alla exw thn entypwsh oti dyskoleyoun oso pernaei o kairos, ka8ws blepw perissoterh epi8etikothta se sxesh me prin ligous mhnes. aytoi pou zoun apo ayta exoun paiksei para polla panw apo 13000, k einai o monos tropos na antimetwpiseis th fysh aytwn twn turbo tournoua.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω την εντυπωση πως παρερμηνευεται ο σκοπός αυτου του thread, και γενικοτερα το grinding σαυτο το ειδος...

Δηλαδή...ασχετα αν ειμαι τυχερος ή ικανος, φαινεται ότι το κερδος προς το παρων βγαινει και μαζι με αυτο και οι σκοποι που εθεσα στην αρχη του thread...συγκεκριμένα

1) κάποιος που μόλις ξεκινάει να παίζει βλέπει τον τρόπο που χειρίzoμαι το BR (δηλαδή π.χ. δεν ανεβηκα όριο με μία πρωτη θεση, αλλά ξεκίνησα να το σκέφτομαι αφού το ΒR υπερτριπλασιάστηκε)

2) Θεωρώ πως πράγματι εχω βγάλει τον καλύτερο μου εαυτό, και για τα δικά μου δεδομένα εχω συγκρατηθεί.

3) Τουλάχιστον μεχρι τώρα και κρινοντας από τα αποτελέσματα, εχω δειξει σε όλους εναν από τους πολλούς τρόπους με τους οποίους μπορείς να εισαι κερδισμένος αρκει να παίρνεις σωστότερες αποφάσεις από τους αντιπάλους σου...σε περιπτωση που ανεβαίνοντας σιγα σιγα παρατηρησουμε μειωση ή χασουρα, μπορουμε να βγαλουμε το ασφαλές συμπέρασμα οτι οι αντίπαλοι ειναι αυτοί που πλέον περνουν πιο σωστες αποφάσεις απο εμένα.

Το γεγονός οτι ψαχνομαι καθε 15-20 τουρνουά ειναι απλούστατα γιατί τα αποτελέσματα ειναι αυτά που με κάνουν να ψάχνομαι...το BR ειναι αυτη την στιγμή στα 750$ που μεταφράζετε σε 350BI στα 2$...οπότε και μαθηματικά πλέον μπορώ να αυξήσω το AvgBI...θα μπορούσαμε ίσως να χαρακτηρίσουμε την προσπάθεια αυτων των λίγων 12$ ως long shots...

Η συνέχεια ειναι αυτή που θα μας δειξει αν αυτά που πράττω θα ειναι υπερ μου ή κατά μου...συμπεράσματα θα βγούνε σιγουρα, και θα ειναι στο χερι του καθενός να βγαλει τα δικά του...δεν εχω κρυψει στοιχεια και ούτε προκειτε...δεν φοβαμαι με λίγα λόγια την δημοσιοποίηση μιας ενδεχόμενης αποτυχιας.

Οι παίχτες που εχουν εναν τεράστιο αριθμό αυτου του ειδους, θεωρώ ότι δεν ειναι γιατι μαθαίνανε απο αυτά αλλά γιατί βγαζαν κέρδος και συνέχιζαν να τα παίζουν. Εγω κατα καποιο τρόπο, επειδή ηδη εχω τις βάσεις (μετα από 3 χρονια μελέτης) κανω μία συμπτυξη μιας τετοιας πορείας.

ΥΓ Μερικά συμπεράσματα εχω κατα καιρούς αναφερει σαυτο το thread, τα οποία θα συγκεντρώσω και θα εμπλουτίσω όταν ερθει το "πλήρωμα" του χρόνου...πάνω σε αυτά θα μπορούμε να συζητήσουμε χωρις να στερούμαστε την δυνατότητα να το κάνουμε και κατα την διάρκεια του "project"...αλλωστε γιαυτό ανοιξα το ποστ, για να ειναι "live" το εγχειρημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υστερα από τοσο καιρό ηρθε η ωρα να ποσταρω μειωση η οποία οφείλεται στα 12$ (στα 2$ ειμουν breakeven). Μειωση η οποία σε καμία περίπτωση δεν με ανησυχει για την ώρα...αντιλαμβάνομαι πως δεν ειχα την τυχη με το μέρος μου αφού εχασα αρκετα coin flip και εφαγα μερικά bad beats...

Σαν οριο πτώσης εχω θέσει το BR στα 500$( αυτην την στιγμή στα 680$). Αν φτασω εκεί...φτου και απτην αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα καλό πρωινό session, με δυο πρωτιες, δυστυχώς σε 2$ και οχι σε 12$, ανέβασε το BR. Στα 12$ δυστυχως που εχω παιξει ως τώρα δεν εχει "κατσει" καλό cash out παρα μόνο μία 8η θεση. Σε συνολο ειναι πολύ λίγα (11 στον αριθμό) και δεν μπορούμε να εχουμε ασφαλές συμπέρασμα...συνεχίζω με τον ιδιο τρόπο...

Οταν θα εχω μεγαλύτερο δειγμα θα ξεκινησω να τα παρουσιάζω και ξεχωριστά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό και το βραδυνό session με μια ακόμη πρωτιά στα 2$...

Αυριο θα κατσω να μελετησω τα 12$ για να δω που βρισκομαι...βεβαια και στα 2$, ειχα να κανω cashout για καποια μεγαλα διαστηματα, και τα 14 στην σειρα δεν ειναι τιποτε...

Ξεκιναω και αυξηση πλεον στα τραπέζια, αφου καταφερνω πλεον 10 από 8 και 6 που μπορουσα αρχικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μεγαλυτερο downswing ηρθε...

Μετα θα σας παρουσιασω την καντεμιά, οπως φαινεται από το tournament luck, το οποίο και παρακολουθώ μετά από κάθε session ουτως ωστε να βλέπω τι γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav έγραψε:

Το μεγαλυτερο downswing ηρθε...

Μετα θα σας παρουσιασω την καντεμιά, οπως φαινεται από το tournament luck, το οποίο και παρακολουθώ μετά από κάθε session ουτως ωστε να βλέπω τι γίνεται... graph_sngs14.jpg

KASSPAV eisai foveros man, oraio to project sou.

Mporoume na doume AVG Time / Session VS AVG $ per session?

dhladh posin wra paizeis gia ta kathe tourney AVG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Looka τοσο καιρο που με πηγαινε δεν ελεγες τιποτα, τωρα που με παιρνει η κάτω βόλτα αστα! looool

Οριστε η τυχη και ερχονται και αυτά που ζήτησες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav έγραψε:

Α ρε Looka τοσο καιρο που με πηγαινε δεν ελεγες τιποτα, τωρα που με παιρνει η κάτω βόλτα αστα! looool

Οριστε η τυχη και ερχονται και αυτά που ζήτησες... luck.jpg

.

re si , pas poly kala foveros eisai - ntaksi etixe na pas ligo katw tora dont worry.

keep it up !!!

tnx gia to diagramma, exeis foveri ypomoni man kai pathos good job

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ενα χερι το οποιο αξίζει να ποσταριστει γιατι εχει γελιο....το συγκεκριμένο το sng luck το βγάζει ως "τυχερό", και όντως ετσι ειναι...

PokerStars Game #44671571606: Tournament #276899926, $2.00+$0.20 USD Hold'em No Limit - Level I (10/20) - 2010/05/27 9:04:52 EET [2010/05/27 2:04:52 ET]

Table '276899926 12' 9-max Seat #3 is the button

Seat 1: robertjun1 (1500 in chips)

Seat 2: tufey90 (1440 in chips)

Seat 3: renoishard (1440 in chips)

Seat 4: Stoni74 (1880 in chips)

Seat 5: baralhao08 (1560 in chips)

Seat 6: PeraD (1180 in chips)

Seat 7: kasspav (1500 in chips)

Seat 8: THOAAG (1500 in chips)

Seat 9: badmoove2 (1500 in chips)

Stoni74: posts small blind 10

baralhao08: posts big blind 20

*** HOLE CARDS ***

Dealt to kasspav [Ac Ad]

PeraD: folds

kasspav: raises 1480 to 1500 and is all-in

THOAAG: folds

badmoove2: calls 1500 and is all-in

robertjun1: folds

tufey90: folds

renoishard: calls 1440 and is all-in

Stoni74: raises 380 to 1880 and is all-in

baralhao08: folds

Uncalled bet (380) returned to Stoni74

*** FLOP *** [5h 9s 2s]

*** TURN *** [5h 9s 2s] [2d]

*** RIVER *** [5h 9s 2s 2d] [9d]

*** SHOW DOWN ***

Stoni74: shows [Kh Ks] (two pair, Kings and Nines)

kasspav: shows [Ac Ad] (two pair, Aces and Nines)

badmoove2: shows [Qh Qd] (two pair, Queens and Nines)

kasspav collected 180 from side pot

renoishard: shows [Jc Jd] (two pair, Jacks and Nines)

kasspav collected 5780 from main pot

*** SUMMARY ***

Total pot 5960 Main pot 5780. Side pot 180. | Rake 0

Board [5h 9s 2s 2d 9d]

Seat 1: robertjun1 folded before Flop (didn't bet)

Seat 2: tufey90 folded before Flop (didn't bet)

Seat 3: renoishard (button) showed [Jc Jd] and lost with two pair, Jacks and Nines

Seat 4: Stoni74 (small blind) showed [Kh Ks] and lost with two pair, Kings and Nines

Seat 5: baralhao08 (big blind) folded before Flop

Seat 6: PeraD folded before Flop (didn't bet)

Seat 7: kasspav showed [Ac Ad] and won (5960) with two pair, Aces and Nines

Seat 8: THOAAG folded before Flop (didn't bet)

Seat 9: badmoove2 showed [Qh Qd] and lost with two pair, Queens and Nines

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav έγραψε:

Και ενα χερι το οποιο αξίζει να ποσταριστει γιατι εχει γελιο....το συγκεκριμένο το sng luck το βγάζει ως "τυχερό", και όντως ετσι ειναι...

PokerStars Game #44671571606: Tournament #276899926, $2.00+$0.20 USD Hold'em No Limit - Level I (10/20) - 2010/05/27 9:04:52 EET [2010/05/27 2:04:52 ET]

Table '276899926 12' 9-max Seat #3 is the button

Seat 1: robertjun1 (1500 in chips)

Seat 2: tufey90 (1440 in chips)

Seat 3: renoishard (1440 in chips)

Seat 4: Stoni74 (1880 in chips)

Seat 5: baralhao08 (1560 in chips)

Seat 6: PeraD (1180 in chips)

Seat 7: kasspav (1500 in chips)

Seat 8: THOAAG (1500 in chips)

Seat 9: badmoove2 (1500 in chips)

Stoni74: posts small blind 10

baralhao08: posts big blind 20

*** HOLE CARDS ***

Dealt to kasspav [Ac Ad]

PeraD: folds

kasspav: raises 1480 to 1500 and is all-in

THOAAG: folds

badmoove2: calls 1500 and is all-in

robertjun1: folds

tufey90: folds

renoishard: calls 1440 and is all-in

Stoni74: raises 380 to 1880 and is all-in

baralhao08: folds

Uncalled bet (380) returned to Stoni74

*** FLOP *** [5h 9s 2s]

*** TURN *** [5h 9s 2s] [2d]

*** RIVER *** [5h 9s 2s 2d] [9d]

*** SHOW DOWN ***

Stoni74: shows [Kh Ks] (two pair, Kings and Nines)

kasspav: shows [Ac Ad] (two pair, Aces and Nines)

badmoove2: shows [Qh Qd] (two pair, Queens and Nines)

kasspav collected 180 from side pot

renoishard: shows [Jc Jd] (two pair, Jacks and Nines)

kasspav collected 5780 from main pot

*** SUMMARY ***

Total pot 5960 Main pot 5780. Side pot 180. | Rake 0

Board [5h 9s 2s 2d 9d]

Seat 1: robertjun1 folded before Flop (didn't bet)

Seat 2: tufey90 folded before Flop (didn't bet)

Seat 3: renoishard (button) showed [Jc Jd] and lost with two pair, Jacks and Nines

Seat 4: Stoni74 (small blind) showed [Kh Ks] and lost with two pair, Kings and Nines

Seat 5: baralhao08 (big blind) folded before Flop

Seat 6: PeraD folded before Flop (didn't bet)

Seat 7: kasspav showed [Ac Ad] and won (5960) with two pair, Aces and Nines

Seat 8: THOAAG folded before Flop (didn't bet)

Seat 9: badmoove2 showed [Qh Qd] and lost with two pair, Queens and Nines

DominatiON!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μη νομιζεις οτι θα σε αφηνει το μηχανημα να κερδιζεις για πολυ ακομα τολμα να κανεις αναληψη και σου τα παρει ολα πισω... :laugh: :laugh:

Μια χαρα τα πας φιλε, το χεις το παιχνιδι ανετα! Ποσα 12αρια εχεις παιξει και πως τα πας σ αυτα?

Νομιζω οτι τα συγκεκριμενα sng ειναι ενας καλος τροπος να βγαζεις τα BI απο τα τουρνουα που παιζεις (οχι μονο εσυ γενικα) και ειναι και μια καλη προπονηση... GL man!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...