Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

kasspav's corner


kasspav

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλησπερα στα μελη του Pokerland και συγχαρητηρια για τα ωραια αρθρα!

Φιλε kasspav επηρεαστηκα απο το εγχειρημα σου με τα "turbo sit n go" και ξεκινησα πριν 2 μερες να δω πως θα παω.

Ειμαι αρχαριος παικτης cash στα 10-25c 7-8 μηνες με 400$(καλα ειναι και αυτα :laugh: )κερδος και μετα απο 2-3 μερες αποτυχημενες ειπα να δοκιμασω την ικανοτητα μου στα τουρνουα.

Μετα απο 37 "turbo sit n go" των 2$ εχω μια 3η,μια 4η και 2 9ες θεσεις (ευτυχως για το BR μου και τη ψυχολογια μου πανω απ'ολα με τοσα τρελα που γινονται εκει :silly: επιβιωνω και συνεχιζω).

Θα ηθελα καποιες συμβουλες ως προς το τελικο τραπεζι και αν αξιζει να πιεζω all-in με 6-7 big blinds stuck (any2cards ισως?) και με τι range κανεις call εσυ στα all-in απο sb bb.

Χρειαζομαι τη πρωτια και οποιες επιπλεον πληροφοριες θα μου ηταν απαραιτητες ειδικα απο αυτον που ακολουθησα το δρομο του

Ευχαριστω, σου ευχομαι καλη συνεχεια με σταθερα κερδη και στα 11$, και παραπανω ακομα σε βλεπω με τοσο επιμελεια που διακρινω

boost my mind with:

I CAN BEAT THIS GAME

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας ευχαριστω για τα καλά σου λόγια, αν και δεν ειμαι ο πλεον ειδικός γενικότερα.

Γενικά ψιλοσταματισα το project, διοτι η αλήθεια ειναι οτι ειναι λιγο βαρετο αυτο το ειδος και πολύ κουραστικό αν βάζεις μεγάλο volume. Με την νέα σεζον, θα δω τι θα κάνω ακριβως με αυτά. Ανάλογα πως θα πάω στα ΜΤΤ, άλλωστε εκει το χρήμα ειναι πολύ...αλλώστε μην ξεχνιομαστε, εργαζόμενος ειμαι και γω οπως οι περισσοτεροι εδω μέσα...

Για τις ερωτήσεις που έθεσες από SB BB, το range των φυλλων μου εξαρτάται από την θεση του raiser, και τον ιδιο το παίχτη...το Α9+ σιγουρα ειναι τα φυλλα που το πιο πιθανο ειναι να παιξω. Από εκει και κάτω τα πάντα εξαρτωνται από την στακα μου, την στακά του αντιπάλου και τα προυγούμενα που σου ανεφερα. Οι αποφάσεις μου γενικά δεν ειναι 100% μαθηματικες...καλό κακό θα δειξει...κανε μερικες δοκιμες στο poker stove για να δεις ακριβως τα μαθηματικά που κρυβονται από πισω...

Στο FT τωρα με 7ΒΒ ειναι η συνηθης περιπτωση που φτανω...η στρατιγική μου δεν αλλάζει, παίζω ακριβώς οπως επαιζα και πριν, πιέζοντας ίσως λίγο παραπάνω όσους καλυπτω...στοχος ειναι πάντα η τριαδα, και αν μπω μόνο η πρωτη θεση. Το any two το χρησιμοποιώ ανάλογα με το ποιος ειναι στο BB SB...οσο πιο χαλαρος caller ειναι τοσο ανεβάζω το ποιοτητα των χεριων μου.

Εχεις ακομη πολύ μικρο δειγμα, αλλά δειχνεις να μπορεις να τα πας πολύ καλά! Αλλωστε πιστευω να ειδες ότι downswing μπορουν να υπάρξουν αρκετα μεγάλα (50-70 buyins). Εσυ να εχεις στο μυαλό σου ότι μία πρωτη θεση θα σου δωσει 50buyin και θα στρωσεις σε μια τετοια περιπτωση...

Ελπιζω να βοηθησα...καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για την ανταποκριση και γραφωντας παιζω σε ενα τελικο τραπεζι ακομα

καλο καλοκαιρι χωρις την ενταση των "turbo allin" B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλες 2 6ες θεσεις.

Πιθανως να πρεπει να γινω πιο tight στα raise all-in μεχρι τη 3η θεση.

Εως εκει 9 στις 10 φορες ειμαι μπροστα οταν βαζω το stuck μου all-in.

Απ'την 12η θεση και μετα παιζω πολυ loose super aggresive all-in με QQ η και Q6 εχωντας 5 bb σε αντιστοιχα stuck και πεφτω πανω σε τουλαχιστον ενα ζευγαρι απ'τα blinds

και ακομα ονειρευομαι 1η θεση. :woohoo:

POKER TRACKER

Και με την καλη σου την καρδια θα μπορουσες η καποιος αλλος να βοηθησει

σε κατι απλο για σας προφανως?Ειναι ενα link που βρηκα εδω και εχει

την απαντηση μου αλλα κατι απο τα 2 κανω λαθος.

http://forumserver.twoplustwo.com/114/p ... lp-352263/

I had this problem as well. Firstly make sure you are running your poker program in admin mode by changing the advanced properties section of the chortcut. Then u have to load up the pgAdmin III file and connect to the database which u can do by clicking tools>connect and typing in your password, i think the defaut is dbpass.

then (at least for PS this is true) you have to set a file loaction where your instant hand history is to be saved. You can do this by loading up PS, clicking options and then clicking instant hand history options - set a file location and set it to save hand history.

on PT you then have to go to Import>Auto Import>Process files to a location of your choice

then >POkerstars config and set the Hand History Directory to the place where PS is saving your hand history.

Set up PT to auto import and it should moniitor your hands during play. This is how i got mine working tho theres probably an easier way ...

Πως γινομαι admin στο pstars δηλαδη?

και στον ιδιοφακελο δεν εννοει να αποθηκευσω τα χερια ptrac kai ps?

:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

kasspav έγραψε:

Nai Sam ton evaza se any 2...nomizeis oti mou itan eukolo sto 12$ na to kanw???? Apla iksera oti an to epairna tha to sikwna...
Συμφωνώ με τον τρόπο που σκέφτηκες απολύτος στο hand
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav έγραψε:

Nai Sam ton evaza se any 2...nomizeis oti mou itan eukolo sto 12$ na to kanw???? Apla iksera oti an to epairna tha to sikwna...
Συμφωνώ με τον τρόπο που σκέφτηκες απολύτος στο hand
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenaxrhstos έγραψε:

Πως γινομαι admin στο pstars δηλαδη?

και στον ιδιοφακελο δεν εννοει να αποθηκευσω τα χερια ptrac kai ps?

:blush:

Προφανώς εννοείς "Εκτέλεση Ως Διαχειριστής" ή "Run As Administrator", δεξί κλικ στο εικονίδιο που τρέχεις τον client του PokerStars και θα δεις στο μενού την συγκεκριμένη επιλογή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπερα παιδια,ξεθαψα αυτο το τοπικ και η ερωτηση μου ειναι που μπορω να βρω τα βιντεακια με τον φιλο μας που παιζει τα sng τυρβο,μιας και πατησα να τα κατεβασω αλλα μου βγαζει σφαλμα.Υπαρχουν καπου?Ενδιαφερομαι για την στρατηγικη που ακολουθησε στα πρωτα σταδια των τουρνουα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλό που σου θέλω αν θέλεις να βελτιωθείς στο άθλημα που λέγεται πόκερ,απλά μην τα βρεις κ το κυριότερο...μην τα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λες αυτο γιατι πιστευεις πως ειναι μια καταστροφικη για το βανκρολλ μου τεχνικη ή γιατι πιστευεις πως ειναι κερδοφορο αλλα "κακο" και "ρομποτικο" ποκερ.Τα αποτελεσματα στα γραφιματα εδειξαν κερδος παντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε kasspav ,προσπαθω να ασχοληθω με τα sng τα τουρμπατα γιατι ειμαι της αποψης πως εκει ειναι τα λεφτα και οχι στα mtt που πιστευεις εσυ :mrgreen: . Θελω να σε ρωτησω κατι,απο την στιγμη που μπαινεις itm οι παικτες αρχιζουν και παιζουν,δεν θα το πω "διαφορετικα" ουτε "χαλαρα" θα το πω σαν "μ@λ@κες",ποσο αξιολαγα ειναι τα στατιστικα που μας παρεχει ο holdem manager σε εκεινο το σε εκεινο το σημειο,με την λογικη πως δεν παιζουν ολοι push fold ?Αναφερομαι στα turbo micro stakes 45 ατομων.Ξερω πως το τοπικ ειναι για τα 180αρια αλλα θα ηθελα την γνωμη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο πρώτο βίδεο που κρατάς Α-2 οφφ , γιατί περίμενες να φτάσεις χαμηλά στα 3 BB ? ρωτάω γιατί και εγώ χτες είμουν με 20 BB και αλλ ιν μπήκα με AJ και τελικά ο BB είχε Α-Α

να περιμένω να φτάσω τόσο χαμηλά στα Βλιντ και εγώ άλλη φορά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπες και συ στην σειρα... :lol:

Δεν εκανες καποια συγκεκριμενη ερωτηση για να απαντησω. Το αν τα στατιστικα ισχυουν δεν ισχυουν εσυ θα πρεπει να παρεις την απόφαση εκεινη την στιγμη. Ετσι ειναι το ποκερ παιχνιδι αποφασεων, ο καλυτερος παιρνει καλυτερες αποφασεις. Για μενα τα 45αρια καμια σχεση με τα 180αρια στην συνολική προσεγγιση.

Λουκα δεν εκατσα να δω το βιντεο για το Α2ο, βαριεμαι να το ψαξω, αν θες να περιγραψεις πιο αναλυτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...