Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Greek Series of Poker, Event #12, Live updates


Nickakis!

Recommended Posts

Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι στα δύο τελευταία τουρνουά του Greek Series of Poker έχουν κερδίσει παίκτες από τα online προκριματικά του Pokerstars.

Στη παραπάνω φωτογραφία τα έπαθλα του 12ου Greek Series of Poker!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 217
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγχαρητηρια σε ολους τους συμετεχοντες και ειδικα στους νικητες. ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. Νομιζω ειναι το τελευταιο GSOP και ελπιζω να ειμαστε ολοι καλα και παροντες στο 13ο τον ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με 150 παίκτες να πληρώνουν το buy in των 330 ευρώ ξεκίνησε τη Παρασκευή το 12o Greek Series of Poker και ολοκληρώθηκε πριν λίγο, με την απονομή των επάθλων στους νικητές.

Το prizepool έφτασε τα 45.000 ευρώ και 17 παίκτες μπήκαν στα χρηματικά έπαθλα του τουρνουά, εξασφαλίζοντας έπαθλα που ξεκινούν από το ελάχιστο ποσό των 630 ευρώ και έφθασαν μέχρι τις 9.410 ευρώ που μετά από deal πήρε ο Γιώργος Πετάσης.

Ακολουθεί η τελική κατάταξη και τα χρηματικά έπαθλα..

1. Γιάννης Τουχμιτζόγλου 7.500 ευρώ*

2. Γιώργος Πετάσης 9.410 ευρώ*

3. Διονύσης Αλεβιζόπουλος 8.500 ευρώ*

4. Σταύρος Κάλφας 3.690 ευρώ

5. Μανώλης Ζερβός 2.840 ευρώ

6. Κώστας Σταθόπουλος 2.300 ευρώ

7. Ήλιος Καματάκης 1.940 ευρώ

8. Γιώργος Σούρλας 1.620 ευρώ

9. Ευστάθιος Χαραλαμπίδης 1.310 ευρώ

10. Γιώργος Τσολάκος 1.040 ευρώ

11. Γιώργος Μυλωνάς 810 ευρώ

12. Ανδρέας Βλάχος 810 ευρώ

13. Δημήτρης Τσιρώνης 810 ευρώ

14. Βασίλης Παναγιωτίδης 630 ευρώ

15. Ιωάννης Αλαματίδης 630 ευρώ

16. Παύλος Ξανθόπουλος 630 ευρώ

17. Σταύρος Φιλαργυρόπουλος 630 ευρώ

Οι τρεις τελευταίοι παίκτες κατέληξαν σε συμφωνία και έτσι τα έπαθλα με * είναι τα ποσά που συμφωνήθηκαν μετά το deal.

Με αυτό το post ολοκληρώνεται το 12o Greek Series of Poker, ελπίζουμε να καταφέραμε να σας μεταδώσουμε το παλμό του τουρνουά και να το διασκεδάσατε όσο και εμείς.

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας με το 13ο Greek Series of Poker.

Ευχαριστούμε όλους εσάς που μας τιμήσατε με την παρουσία σας στο event αλλά και όσους παρακολουθούσαν την εξέλιξη του τουρνουά μέσω των live updates. Ευχαριστούμε και το Pokerstars.com για την ευγενή χορηγία του.

Από το Apollonia Poker Room καλό σας βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gsbets έγραψε:

Greek series of poker Heads up event!

Μαλλον πρωτάθλημα ομάδων 5 ατόμων. :) Ενδιαφέρον!!!

Συγχαρητήρια σε όλους κ ιδιαίτερα Γιάννη κ Σάκη. H τύχη βοηθά κ τους τολμηρούς κ οχι τους ανόητους που δεν μπορούν να φολνταρουν Κ-Κ preflop :) gg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά συγχαρητήρια και από εμένα σε όλους τους νικητές του GSOP 12!!

Ιδιαίτερα θα αναφερθώ στον Γιάννη, τον Γιώργο και τον Σταύρο που έτυχε να παίζω μαζί τους στα τραπέζια!!!

Στον Σταύρο ίσως άξιζε μια καλύτερη θέση....

Ο Γιώργος αφού κατάφερε να αναστηθεί, έκανε μια πολύ επαγγελματική νίκη!!! gg

Όσο για τον Γιάννη που θεωρητικά βγήκε 1ος, θα πρέπει να τονίσω ότι παρά την τύχη του στα τελευταία χέρια γενικά έπαιζε πολύ καλά σε όλη την διάρκεια του τουρνουά και αυτό είναι πολύ σημαντίκο!!! Δεν πρέπει να μένουμε μόνο στα 2,3 τελευταία χέρια του, αλλά στην συνολική παρουσία ενός παίχτη!!!

Τελευταίο και πολύ βασικό!!! Από το λίγο που τους έχω γνωρίσει, είναι και οι τρεις πολύ καλά παιδιά.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nickakis! έγραψε:

DSC_0337___2010_06_06_at_21_47_37.jpg

Η αποχώρηση του Μανώλη Ζερβού από το τελικό τραπέζι δευτερόλεπτα μετά τον αποκλεισμό του!

1h emfanish se live tour kai ft!gg,an k etsi opos epezes se pisteya gia protia,krima next time!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια και από μένα σε όλους τους παίκτες , οι οποίοι δημιούργησαν ένα πολύ φιλικό και ανταγωνιστικό τουρνουά.

Συγχαρητήρια και στο pokerland για την άψογη διοργάνωση με μοναδική ίσως αδυναμία την ακριβή καταγραφή των χεριών στα update.

Kαλό καλοκαίρι σε όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια για ακόμη μία φορά σε όλο το team του Pokerland για την άψογη διοργάνωση.Και τώρα πώς θα περάσει το καλοκαίρι?Φαντάζομαι πώς ανυπομονούμε όλοι μας να έρθει ο Σεπτέμβρης για το deep stack τουρνουά προδιαγραφών EPT που μας υποσχέθηκαν τα παιδιά του Pokerland.

Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στον φίλο που είχα την τιμή να παίξω στο ίδιο τραπέζι μαζί του με το κατ ευφημισμόν nick O_ASIMOS,αφού αποδείχθηκε οτι είναι πολύ σημαντικός παίχτης,όντας short κατάφερε να φτάσει τόσο ψηλά.Και όπως μου αρέσει να λέω συχνά "και οι έσχατοι έσσονται πρώτοι.." ,οπότε όλοι οι συνοδοιπόροι στο σπόρ ας μην απογοητεύονται.Συγχαρητήρια τέλος και στον "άρρωστο" φίλο μου TOMAS που (εκτός απο καλό παιδί και συμπαθής σε όλους) απέδειξε οτι είναι μεγάλος παίχτης για άλλη μία φορά στο side και είμαι σίγουρος οτι σύντομα θα του κάτσει και η πρωτιά στο main.Υπομονή λοιπόν και καλή αντάμωση το Σεπτέμβρη.

Υ.Γ.

Ο φίλος μου CrazyFrank να παρατήσει το Poker και να ασχοληθεί με τις μπιλιές.Δεν χρειάζεται να παίζει 20 ώρες πόκερ για να βγάλει όσα έβγαλε σε 10 λεπτά..:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΑΠΗΤΕ DEALER_TOMMY ΚΑΤ΄ΑΡΧΗΝ Σ΄ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ !!!

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΠΑΙΧΤΗΣ POKER ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ.

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΡΑΠΕΖΙ. ΔΕΝ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΥΝΟΗΣΕ Η ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΙΔΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΧΕΡΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΤΗ ΜΑΝΩΛΗ ΖΕΡΒΟ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΣΟΡΤ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΜΟΥ. ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΑQ ΤΟΥ MANΩΛΗ ΚΑΙ ΕΠΕΞΑ 60 40. AN O ΜΑΝΩΛΗΣ ZEΡΒΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ CALL ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΖΗΤΑΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΥΧΗ ΤΩΡΑ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΕΠΟΝ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΜΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΦΥΛΛΟ Κ9 ΣΤΑ ΚΑΡΑ, ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΤΥΧΗ.

ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΦΘΟΡΑ ΑΠΟ ΤΑ BLINDS ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΠΑΡΤΙΔΕΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΩΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΦΑΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΕ...ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΟ.. ΑΠΛΑ Ο ΚΑΛΦΑΣ ΔΕΝ ΣΤΑΘΗΚΕ ΤΥΧΕΡΟΣ ΟΠΩΣ ΕΓΩ. ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ 80 20.

ΜΕΤΑ ΤΟ DEAL ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΧΑΛΑΡΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΣΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ, 9Τ Vs QQ ΤΟΥ ASIMOY, ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ CALL ΣΕ ALL IN ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΟ ΤΟΥ BET ΜΟΥ ΑΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΤΟ DEAL.

KAI ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...