Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Preflop decicion with JJ


mathew ace

Recommended Posts

TOREADOR έγραψε:

hlia, call better than fold?

kai an nai, meta to flop paizeis apla gia set mining?

E nai profanws valedes exoume pws !@$% na einai einai kalitero to fold apo to call edw?

An gia kapoio logo kanoume call meta to flop paizoume apla... san na exoume valedes!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melancholy έγραψε:

TOREADOR έγραψε:

hlia, call better than fold?

kai an nai, meta to flop paizeis apla gia set mining?

E nai profanws valedes exoume pws !@$% na einai einai kalitero to fold apo to call edw?

An gia kapoio logo kanoume call meta to flop paizoume apla... san na exoume valedes![/quote:1sqcoigi]

SHOVE OBV

CALL TRAGIKO

FOLD ANHKOUSTO

OK ,GOT IT,TY

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά θα απέφευγα το shove και θα προτιμούσα ένα call όπως και έκανες. Ο λόγος είναι ο Giacomo13160, ένας παίκτης με 46 τουρνουά μόνο αλλά με -78% ROI (σύμφωνα με officialpokerrankings), δεν πιστεύω ότι θα πετούσε AQ ή AK που ίσως να είχε. Δεν θα ρίσκαρα το τουρνουά μου σε ένα all-in με ελαφρύ προβάδισμα 55%-45%. Θα προτιμούσα πρώτα από όλα να δω το flop.

Το shove θα το έκανα με κλειστά μάτια αν είχα μόνο KK, AA. Με JJ μόνο αν στην θέση του Giacomo13160 ήταν ένας παίκτης με αρκετά τουρνουά και θετικό ROI.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morfeasgr έγραψε:

Προσωπικά θα απέφευγα το shove και θα προτιμούσα ένα call όπως και έκανες. Ο λόγος είναι ο Giacomo13160, ένας παίκτης με 46 τουρνουά μόνο αλλά με -78% ROI (σύμφωνα με officialpokerrankings), δεν πιστεύω ότι θα πετούσε AQ ή AK που ίσως να είχε. Δεν θα ρίσκαρα το τουρνουά μου σε ένα all-in με ελαφρύ προβάδισμα 55%-45%. Θα προτιμούσα πρώτα από όλα να δω το flop.

Το shove θα το έκανα με κλειστά μάτια αν είχα μόνο KK, AA. Με JJ μόνο αν στην θέση του Giacomo13160 ήταν ένας παίκτης με αρκετά τουρνουά και θετικό ROI.

delete this post and ban plz...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

morfeas εισαι πολυ λαθος...Αυτα που λες δεν εχουν λογικη..

Απλά, πιστεύω ότι έχει μεγάλη σημασία η κάθε κίνηση απέναντι σε ποιον γίνεται. Το να κάνω shove με JJ απέναντι σε τέτοιο παίκτη δεν "μου πάει", διότι δεν θέλω να ρισκάρω το τουρνουά μου σε ένα πολύ πιθανό coin-flip. Θεωρώ ότι τέτοιου είδους παίκτες δεν πετάνε τα φύλλα τους γι' αυτό και προτιμώ να δω το flop.

Ban & Delete και αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες οτι δεν πεταει τα φυλλα του..Αρα θα σε κανει call με any pocket pair???Και δεν το θελεις αυτο??Γιατι δηλαδη πρεπει να εχει αυστηρα ΑΚ,AQ ο αντιπαλος??

Τεσπα το συγκεκριμενο σποτ ειναι απο τα καλυτερα για shove..Με το call παιζεις σε πιθανο multiway και δεν μαρεσει καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέω ότι δεν το βλέπω σωστό με JJ να ρισκάρω όλο το stuck μου σ' αυτό το σημείο του τουρνουά, με ένα raiser και ένα loosing player μπροστά μου. Θα προτιμούσα να δω ένα flop που είναι πιθανό να μην έχει κανένα overcard, διαφορετικά θα αποφασίσω ανάλογα με τις κινήσεις τους στο flop.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morfeasgr έγραψε:

Λέω ότι δεν το βλέπω σωστό με JJ να ρισκάρω όλο το stuck μου σ' αυτό το σημείο του τουρνουά, με ένα raiser και ένα loosing player μπροστά μου. Θα προτιμούσα να δω ένα flop που είναι πιθανό να μην έχει κανένα overcard, διαφορετικά θα αποφασίσω ανάλογα με τις κινήσεις τους στο flop.

skata me mpales les..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το προβλημα αγαπητε Μορφεα μετα το φλοπ ειναι το κατα τη γνωμη μου το πολυ μικρο πλεονεκτημα που μπορει να εχουν οι βαλεδες σε οποιοδηποτε φλοπ χωρις βαλε. Ειναι πολυ ευκολο να γινεις outplay απο οτιδηποτε, γι αυτο και "καις" μαρκες που δεν χρειαζεται. Ακομα και σε ενα φλοπ χωρις overcard στο βαλε σου τι κανεις αν υπαρχει μεγαλο action απο εναν απο τους 2 αντιπαλους? Μην ξεχνας οτι η επιθετικοτητα ειναι ο μονος δρομος για να βγει κατι καλο σε ενα τουρ κ αν αρχισεις να ψαχνεις καλα φλοπ για τους βαλεδες τα δεκαρια και τα οχταρια σου σ αυτο το σημειο του τουρ σ εχουνε φαει. Γιαυτο Shove the fuckin jacks κ αν χασουμε forget and move on!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...