Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

poker tracker & hand history


dimitriszam

Recommended Posts

Κατεβασα το PT3 και δεν μπορω να κανω import hand history και μου λεει οτι unrecognised file format. Γιατι? Μηπως επειδη χρησιμοποιουσα το pokerstars στα ελληνικα? Μολις το γυρισα στα αγγλικα τα κατεβαζει κανονικα αλλα οχι ολο το προηγουμενο αρχειο. Γινεται κατι για να φορτωσω και το παλιο ιστορικο???

Ευχαριστω πολυ

dimitriszam

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

10/06/28 19:40:22: Import file: C:Program FilesPokerStarsHandHistorydimitriszamHH20100622 T285167603 Χωρίς όριο Hold'em $1.25 + $0.15 Τραπέζι 4.txt

2010/06/28 19:40:22: Unrecognized file format.

2010/06/28 19:40:22: Import file: C:Program FilesPokerStarsHandHistorydimitriszamHH20100622 T317010212 Χωρίς όριο Hold'em $1 + $0.10 Τραπέζι 123.txt

2010/06/28 19:40:22: Unrecognized file format.

2010/06/28 19:40:22: Import file: C:Program FilesPokerStarsHandHistorydimitriszamHH20100622 T317010212 Χωρίς όριο Hold'em $1 + $0.10 Τραπέζι 2.txt

2010/06/28 19:40:22: Unrecognized file format.

2010/06/28 19:40:22: Import file: C:Program FilesPokerStarsHandHistorydimitriszamHH20100622 T317010252 Χωρίς όριο Hold'em $1 + $0.10 Τραπέζι 183.txt

2010/06/28 19:40:23: Unrecognized file format.

2010/06/28 19:40:23: Import file: C:Program FilesPokerStarsHandHistorydimitriszamHH20100622 T317010252 Χωρίς όριο Hold'em $1 + $0.10 Τραπέζι 59.txt

2010/06/28 19:40:23: Unrecognized file format.

2010/06/28 19:40:23: Import file: C:Program FilesPokerStarsHandHistorydimitriszamHH20100623 T285532652 Χωρίς όριο Hold'em $1.25 + $0.15 Τραπέζι 3.txt

2010/06/28 19:40:23: Unrecognized file format.

2010/06/28 19:40:23: Import complete. 0 hands in 1,010 files were imported. (0 errors, 0 duplicates)

2010/06/28 19:40:24:

2010/06/28 19:40:24: Housekeeping...

2010/06/28 19:40:31: Housekeeping complete.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΩ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ. ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

DIMITRISZAM

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρόβλημα σου μάλλον, είναι ότι έχεις επιλέξει το hand history στην Ελληνική γλώσσα. Κάνε το στην Αγγλική και μετά ξαναζήτα όλα τα hand histories σου να σου τα στείλουν στο email σου.

Την χειροκίνητη διαδικασία εισαγωγής αποτελεσμάτων ή hand history από email την έχουμε αναλύσει αν ψάξεις λίγο στα άλλα thread περί pokertracker.

Στο λογισμικό της Stars μετά που θα βάλεις γλώσσα την Αγγλική είτε για το λογισμικό είτε για ότιδήποτε σου στέλνει η stars πας: Requests ---> Handhistory και ζήτα τα παλιά σου hands.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ.

Θα μπορουσες να μου απαντησεισ σε κατι ακομα?

Δεν μου δινει το HUD στην οθονη του υπολογιστη μου ενω στο laptop με τις ιδιες ρυθμισεις το HUD δουλευει κανονικα. Ψαχνω εδω και 3 ωρες. Μηπως ξερεις τι μπορει να συμβαινει?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

dimitriszam

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να λειτουργήσει το Hud απλά πρέπει να είναι ενεργή η επιλογή auto-import καθώς παίζεις και να αποθηκεύονται τα hand history στον υπολογιστή σου.

Δες μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει στον σταθερό υπολογιστή σου να αποθηκεύονται τα hand histories στην Stars.

Μπες στο λογισμικό της Stars δες αν είναι τικαρισμένο το Save Hand Histories στην καρτέλα Instant Hand Histories και στην συνέχεια έλεγξε αν ο φάκελος που αποθηκεύονται είναι κοινός με αυτόν που έχει ο Ptracker στην Stars για να τα κάνει Import.

Επίσης δες αν έχεις ξετικάρει το Auto-Hud από το Pokertracker του σταθερού σου υπολογιστή. Αλλή ιδέα δεν έχω για έτσι γενικά.

Τέλος μπορείς να απευθυνθείς στο τεράστιο FAQ και τις άπειρες απαντήσεις στο forum του Pokertracker αν ψάξεις λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πρωτη διαδικασια που μου λες την εχω κανει και αυτη την στιγμη τα χερια που παιζονται τα κατεβαζει κανονικα. Μεσα στο τρακερ τα βλεπω ολα HUD στο τραπεζι δεν υπαρχει. Το AUTO-HUD που λες ομως που ειναι? Εννοεις το START AUTOMATICALLY? Κατω απο το AUTO IMPORT?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το Start Automatically είναι για το Hud και υπάρχουν επιπλέον επιλογές στο Tab περί Hud.

Ίσως σου κάνει ακόμα import hands παλιότερα και μέχρι να τα τελειώσει και κάνει και housekeeping και στον σταθερό σου υπολογιστή να μην εμφανιστεί το HUD.

Δεν μπορώ να ξέρω έτσι γενικά να προτείνω κάτι αλλό εκτός από τα βασικά.

Δες και στο forum του Ptracker, ή αν έχεις Teamviewer στείλε μου το address να δω αν μπορώ να εντοπίσω τι φταίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κατεβαζει παλια χερια. Εβαλα να κατεβασει απο το μαιλ το ιστορικο που μου εστειλε η σταρσ αλλα μου λεει timeout while conecting to server.

Δεν εχω teamviewer. Το PT3 που εχω ειναι με crack οχι γνησιο. Λες να παιζει ρολο? Γιατι ομως κανει ολα τα αλλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να κάνεις import μέσω mail αυτόματα πρέπει να κάνεις πολλές ρυθμίσεις μέσα στο πρόγραμμα. Η χειρκοκίνητη διαδικασία που αναφέρω είναι με Copy Paste σε ένα txt αρχείο και έπειτα manual import αυτό το αρχείο.

Το ότι είναι cracked και όχι official το πρόγραμμα, όπως έχουμε επαναλάβει πολλές φορές: Ναι είναι πρόβλημα.... Αν το ανάφερες εξ αρχής δεν θα καθόμουν καν να γράψω :P

Ο λόγος είναι πολύ απλά ποτέ δεν θα μπορέσεις να μάθεις αν φταίς εσύ ή αν φταίει το πρόγραμμα.

Τα databases είναι δυναμικά και κάθε φορά που ανοίγεις το επίσημο πρόγραμμα συνδέεται με τους servers της Pokertracker για έλεγχο νέας εκδοσης ή βετλιώσεων του προγράμαμτος.

Οι Cracked εκδόσεις δεν τα έχουν αυτά. Αν συμβεί έστω η παραμικρή αλλαγή (πλατφόρμα/λογισμικό/πρόγραμμα/pc κλπ) αυτά παραμένουν σταθερά και δημιουργούν προβλήματα.

Επίσης:

pokertracker.com/products/PT3/docs/ <---- έχει τα πάντα για πληροφορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...