Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Online πόκερ μόνο μεταξύ Ελλήνων; - Μέρος Β


Recommended Posts

D.uK.e έγραψε:

Giati otan ftanei ekeinh h mera twn eklogwn ta ksexname ola kai skeftomaste ton anipsio pou 8a paei fantaros, thn korh pou prepei na mpei sto dhmosio kai twn pe8ero pou prepei ektos ths mias syntakshs na parei kai deyterh(pseytikh anaphrias klp) gia na volevetai kalytera...

Trekste na sw8eite osoi mporeite apo ayto to xaos. Pate allou oso einai nwris.An mporeite fygete einai h gnwmh mou.

Kai osoi meinete edw... ta leme thn epomenh twn eklogwn..

A) Συνήθως δεν διαβάζω greeklish αλλά καμια φορά αναγκάζομαι για να παρακολουθήσω την συζήτηση.Ειδικα όταν κάποιος γράφει ολόκληρο κείμενο

είναι πολύ κουραστικό.θερμή παράκληση σε όλους να αρχίσετε να γράφετε στα Ελληνικά .Είναι θέμα συνήθειας .

Β) Εμείς σαν πολίτες έχουμε τεράστιες ευθύνες για την κατάντια της χώρας μας.Με τα πιο πολλά που έχετε γράψει συμφωνώ.Αλλος λιγότερο και άλλος περισσότερο, όλοι βάλαμε από κάτι για να φτάσουμε σε αυτό το σημείο και είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Δεν θα γράψω τι πρέπει να κάνει ο καθένας στην καθημερινή του ζωή για να βελτιώσει τα πράγματα.Αυτό πρέπει να το σκεφτεί μόνος του.

Το σίγουρο είναι ότι σε μερικά χρόνια θα χρειαστεί να πάμε όλοι να ξαναψηφίσουμε.

Μια μέρα από τη ζωή μας πρέπει να αποφασίσουμε για το ποιος θα μας κυβερνάει και θα παίρνει κρίσιμες αποφάσεις για τη ζωή μας.

Πες μου λοιπόν Duke.OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥN NA ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ???

Ποιο κόμμα θεωρείται "τίμιο" ΚΑΙ έχει να παρουσιάσει ένα αξιοπρεπές πολιτικό σχέδιο ???

Ποια είναι τα "ικανά" πρόσωπα που πρέπει να εμπιστευτώ???

Στις προηγούμενες εκλογές ψήφισα ΑΚΥΡΟ.Είναι αυτό λύση???

Υπάρχει τόσο σαπίλα που μου προκαλεί αηδία.

θεωρητικές απάντήσεις υπάρχουν όπως ¨" Κάθε κοινωνία έχει τους πολιτικούς που τις αξίζει.Εφόσον οι πολιτικοί προέρχονται από τους σάπιους πολίτες

είναι φυσιολογικό να είναι σαπιοι , οπότε εσύ σαν απλός πολίτης, δεν έχεις κάποιον να ψηφίσεις.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θεωρητικά μπορούμε να μιλάμε και να κάνουμε

αναλύσεις επι αναλύσεων αλλα στην πράξη δεν είναι σαφές τι πρέπει να κάνουμε.

Το γράφω αυτό γιατί το επιχείρημα με τις εκλογές το έχω ακούσει από πολλούς

"Εμείς φταίμε που τους ψηφίζουμε".

Ωραία πείτε μου ποιον να ψηφίσω που θα αλλάξει τα πράγματα και θα τον ψηφίσω .Υπάρχει καποιος και δεν τον έχω πάρει χαμπάρι?Αν δηλαδή όλοι

οι Ελληνες ξυπνήσουν και πάνε να ψηφίσουν στις επόμενες εκλογές με αξιοκρατικά κριτήρια, ποιούς θα ψηφίσουν?Τους οικολόγους ?(Ναι ειρωνικά το λέω.Ρωτούσαν πχ τους υποψήφιους των οικολόγων για το τι μετρα προτείνουν στην οικονομία και αυτοι απαντούσαν με το "ποιημα" για την οικολογία).

Οfftopic: Oσο υπάρχουν ακόμα άτομα που πηγαίνουν στο αεροδρόμιο για να υποδεχτούν τον "παικταρα" που έφερε η ομάδα τους, θα είμαστε σαν χώρα ΓΤΠ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κανενα φιλε. ΚΑΝΕΝΑ.

Δεν τυγχαινει να γνωριζω ακριβως τι γραφει το συνταγμα της Ελλαδος αλλα νομιζω πως θα υπαρχει σιγουρα καποια παραγραφος που να αναφερει τι ποσοστο τουλαχιστον πρεπει να συγκεντρωσει ενα κομμα(επι του πληθυσμου της χωρας) για να κυβερνησει.

Αν γνωριζει καποιος ας με διορθωσει αν κανω λαθος.

Τι προτεινω εγω? ΑΠΟΧΗ και ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ για :

Νεα κομματα.

Νεους πολιτικους.

Μεγιστο οριο κυβερνησεως ενος κομματος 8 χρονια τη φορα.

Μεγιστη οριο καποιου να ειναι πρωθυπουργος 4 χρονια και μετα ποτε ξανα.

Να βγουν εξω τα σκουπιδια απτη βουλη.

Ισοβια καθειρξη σε οποιον καταχραστηκε χρηματα.

Αν θες μπορω να γραφω προτασεις για καμια βδομαδα! Η ουσια ειναι οτι καμια απο αυτες δεν προκειται να υλοποιηθει.

ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΤΖΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ.

ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ Jefrey(Παπανδρεου για οσους δεν ξερετε) και στον μπουα (Καραμανλη) ?

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ! Ο ενας ετρωγε χρονια τωρα, ο αλλος περιμενε πως και πως να ανεβει να φαει, ανεβηκε και εσκασε στο φαγητο!

Οσο για ολους τους αλλους? Καλα εκει ειναι το μεγαλο πανηγυρι.

Αν βαλεις τα "ακρα" να κυβερνησουν εκει θα γινει της τρελης.

Η θα βγουν τα σφυροδρεπανα(κκε) στους δρομους η τα τανκς(Λα.ος)!

Επαναλαμβανω οσοι μπορειτε φυγετε οσο προλαβαινετε.

Με τους υπολοιπους θα τα πουμε την επομενη των εκλογων που θα πανε να ΞΑΝΑψηφισουν, τον γνωστο, αυτον που ειπε ο μπαμπας, αυτον που απο παππου προς παππου ψηφιζαν και και και...

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ.

edit: Κανε μου τη χαρη αν μην κατακρινεις οποιον παει στο αεροδρομιο να υποδεχτει τον παιχταρα!!

Το ποδοσφαιρο φιλε μου ειναι το οπιο του λαου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

D.uK.e έγραψε:

edit: Κανε μου τη χαρη αν μην κατακρινεις οποιον παει στο αεροδρομιο να υποδεχτει τον παιχταρα!!

Το ποδοσφαιρο φιλε μου ειναι το οπιο του λαου.

Συμφωνώ με πόνο ψυχής.

Σκέψου να ήταν το όπιο του λαού η μουσική ή η φιλοσοφία???

(Και κάτι για αστείο)

ή έστω να παίζαν μπάλα οι φιλόσοφοι?? :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη για τη διορθωση αλλα η μουσικη ειναι ενα απτα οπια του λαου.

Ισως και απ'τα μεγαλυτερα.

Τωρα για τη φιλοσοφια δεν μπορεις να ελπιζεις εφοσον προκεται για εναν "τομεα" που λιγοι ανθρωποι "ερεθιζονται" απο αυτον και ακομα λιγοτεροι καταλαβαινουν.

Με το που γινεσαι 4-5 χρονων στην αυλη του σχολειου σου τρελενεσαι να παιξεις ποδοσφαιρο, οχι να διαβαζεις Σωκρατη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

D.uK.e έγραψε:

Με το που γινεσαι 4-5 χρονων στην αυλη του σχολειου σου τρελενεσαι να παιξεις ποδοσφαιρο, οχι να διαβαζεις Σωκρατη!

Σωστά.

Το θέμα όμως είναι τι τρελλαίνει κάποιον όταν γίνεται 12 - 16 - 22 -35- 45 κλπ κλπ. Αν εξακολουθεί να τον τρελλαίνει το ίδιο αντικείμενο όπως στα 4-5, τότε υπάρχει ένα θέμα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι οτι είναι πολύ βολικό για τους ισχυρούς αυτού του κόσμου να υπάρχει μια άγνοια στον κόσμο για να κάνουν ότι θέλουν εις βάρος μας.Όταν λέω ισχυρούς εννοώ το 4% του πλυθυσμού που κατέχει το 40% του παγκόσμιου πλούτου. Έπειδή κάποιος μίλησε για "οικονομικούς δολοφόνους"

Όποιος έχει όρεξη ας δεί όλα τα parts

Συγνώμη αν είμαι λίγο offtopic αλλά έτσι και αλλίως έχει ξεφύγει αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

goingup έγραψε:

D.uK.e έγραψε:

Με το που γινεσαι 4-5 χρονων στην αυλη του σχολειου σου τρελενεσαι να παιξεις ποδοσφαιρο, οχι να διαβαζεις Σωκρατη!

Σωστά.

Το θέμα όμως είναι τι τρελλαίνει κάποιον όταν γίνεται 12 - 16 - 22 -35- 45 κλπ κλπ. Αν εξακολουθεί να τον τρελλαίνει το ίδιο αντικείμενο όπως στα 4-5, τότε υπάρχει ένα θέμα...![/quote:1y9ns374]

Αρα και ο da Vinci που ζωγραφιζε απτα 10 και στα 14 επαγγελματικα πλεον, ειχε ενα θεμα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

D.uK.e έγραψε:

edit: Κανε μου τη χαρη αν μην κατακρινεις οποιον παει στο αεροδρομιο να υποδεχτει τον παιχταρα!!

Το ποδοσφαιρο φιλε μου ειναι το οπιο του λαου.

Το θεωρώ τραγικό πάντως να βλέπω στις ειδήσεις οτι κατέβηκαν κάμποσες χιλίαδες φίλοι του ηρακλή γιατί λέει η ομάδα τους έπεσε στην Β εθνική. Την ίδια ώρα που κοντέυουν να τους πάρουν και το βρακί που φοράνε το μόνο που τους νοιάζει είναι η ομάδα. Για να μην παρεξηγηθώ μιλάω γενικά, απλά είχα αυτό το παράδειγμα, έχω σταματήσει να ασχολούμε ποδόσφαιρό αρκετά χρόνια τώρα. Απλά με εκνευρίζει γιατι κάποιους τους βολέυει να ασχολούμαστε με άλλα προβλήματα εκτός απο αυτά που πραγματικά έχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimimil έγραψε:

εσύ έχεις ήδη κάνει μια κίνηση για να δικαιωθούν κάποιοι άνθρωποι σε αυτή την χώρα.

ππφφφφ Δυστυχώς την προηγούμενη δεκαετία δόθηκε η σημαντικότερη μάχη για το ανδρικό φύλο. Παρότι επρόκειτο για κάτι σημαντικό εμείς κοιμηθήκαμε ενω η φεμινιστική προπαγάνδα είχε ήδη κάνει την δουλειά της. ΤΟ ανδρικό κίνημα χωρίς πόρους(οτι βάζαμε απο την τσέπη μας) κ με απόψεις πολύ μπροστά απο την εποχή του κ βρίσκοντας απεναντι του ένα οργανωμένο κ με κρατικές επιχορηγήσεις φεμινιστικό κίνημα ήταν αναπόφευκτο να αποτύχει.

Το περίεργο της όλης υπόθεσης ήταν οτι ενω οι προτάσεις των ανδρικών κινημάτων ήταν γεμάτα αγάπη, δικαιοσύνη, ισότητα κ των γυναικείων γεμάτα ανισότητα, μίσος εκδικητικά, βάρβαρα κ εξοντωτικά για το ανδρικό φύλο κ στα δύο επίμαχα νομοσχέδια (σεξουαλική παρενόχληση ενδοοικογενειακή βία) έγιναν δεκτά όλα τα αιτήματα των γυναικών κ με τον τρόπο που είναι εξοντωτικά για το άνδρα αρκεί μία γυναίκα να το επιθυμήσει. Ο μοναδικός πολιτικός που κάτι έκανε για το ανδρικό κίνημα ήταν ο Μπερλουσκόνι. Οι υπόλοιποι ήταν gay. imo

Το βέβαιο είναι οτι κάποια στιγμή θα ξυπνήσουμε (τεράστιες κοινωνικές αλλαγές που ήδη συντελούνται) κ θα αναζητήσουμε το δίκαιο (αυτό που εμείς λέγαμε) ΤΟ πότε θα γίνει αυτό, κανείς δεν το ξέρει κανείς. Εξαρτάται αν κ Στατιστικά ένας στους δύο θα το βιώσει.

Εξάλλου εαν ρωτήσεις το 95% θα σου απαντήσουν οτι ζούμε σε μία ανδροκρατούμενη κοινωνία(αυτό πίστευα κ εγώ) κ μόνο οταν βρίσκεται απέναντι στο νόμο ξεσκεπάζεται κ η προπαγάνδα.

Ετσι εγω το ιδεολογικό υπόβαθρο το έχω οταν θα το αποκτήσουν κ οι άλλοι(δυστυχώς παθόντες) θα ξανασηκωθώ απο την καρέκλα μου.

Οπως πρέπει να περιμένω υπομονετικά την κοινωνία να ωριμάσει (να πάθει για να μάθει) ετσι κ σε αυτή την περίπτωση (οικονομικός πόλεμος) αντι να τρωγόμαστε μεταξύ μας κ να κοροϊδεύει ο ένας τον άλλον καλύτερα είναι να προσπαθήσουμε να ωριμάσουμε κ να κατανοήσουμε τι ακριβώς συμβαίνει κ ποιος είναι ο πραγματικός εχθρός μας που σε αυτή την περίπτωση "μοιάζει" αόρατος αλλα δεν είναι. Αν κ φυσικά για να μάθουμε, πρέπει να πάθουμε κ είμαστε ακόμα στην αρχή. Τα χειρότερα έρχονται για όλους τους λαούς.

Το αστείο της υπόθεσης είναι οτι όλες οι κοινωνικές αλλαγές (αδικίες) στην Ευρώπη έγιναν απο σοσιαλιστικές (υποτίθεται) κυβερνήσεις. Ο πλήρης ευτελισμός μιας ιδεολογίας που φάνταζε ιδανική, ομως προσπάθησαν να την εφαρμόσουν ανίκανοι, απατεώνες, αιμοδιψείς κ παράφρονες πολιτικοί ετσι μας απέμεινε μόνο το καπιταλιστικό σύστημα του οποίου τα αποτελέσματα βιώνουμε σήμερα.

Άλλη επιλογή δεν υπάρχει λοιπόν, ουτε και λύση στον ορίζοντα οπότε ας ξανακάτσω στην πολυθρόνα μου κ εαν μου έρθει καμιά τύψη συνείδησης το βράδυ που θα ξαναπάω για ύπνο, ας αλλάξω πλευρό κ θα μου περάσει. :)

Υ.Γ. Αλεξ, η σωστή κριτική προϋποθέτει γνώση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είσαι πολίτης μόνο την ημέρα των εκλογών...

Στην Ελλάδα ο πολίτης εξαντλεί την εξουσία του και την ενέργεια του στο «Δε βγαίνεις (βουλευτής) αν δε βολέψεις το παιδί μου στο Δημόσιο»

Σε χώρες που ζουν τα «ρομποτάκια» υπάρχει και το: «Δε βγαίνεις αν δεν πιέσεις την κυβέρνηση να... α. βάλει κάμερα-ραντάρ έξω απ'το σχολείο του παιδιού μου β. να πάρεις μέτρα για να βελτιώσει το σχολείο του παιδιού μου τη θέση στον εθνικό πίνακα αξιολόγησης γ. να αποδυναμώσεις τα «καρτελ» στο γάλα, για να μπορώ ν'αγοράζω γάλα για το παιδί μου

Και πριν πέσετε να με φάτε, όχι δεν είναι όλα τέλεια στη χώρα με τα «ρομποτάκια» ούτε λέω να γίνει η Ελλάδα το ίδιο. Απλά δίνω κάποια παραδείγματα για το πώς να δραπετεύσει κανείς από την πολυθρόνα του

(Δεν είναι κατηγορία προς τον Αντώνη που έχει αφήσει να εννοηθεί ότι είναι ενεργός πολίτης»)

Και για τους πιο προσεκτικούς αναγνώστες, έχω σταθεί μόνο στα στενά προσωπικά-οικογενειακά «ρουσφέτια». Εκεί που τα «ρομποτάκια» πραγματικά μας αφήνουν πίσω είναι η συλλογικότητα. Η σχετική θέση που έχει το «Εμείς» σε σχέση με το «Εγώ» στην κοσμοθεωρία που ακολουθεί το κάθε «ρομποτάκι»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

Αυτό που με τιλτάρει είναι η ξενομανία κ η απαξίωση των Ελλήνων, κατ επέκταση των ευατών μας.

Ναι φταίμε γιατί εμείς ψηφίζουμε, αλλα φταίμε οσο φταίνει κ οι Αργεντίνοι που είναι μία χώρα που μπορεί να ταίσει τα 2/3 του πλυθυσμού της γής κ εχει το μεγαλύτερο προβλημα υποσιτισμού, οσο φταίνε η Ισπανοί, Πορτογάλοι, Άγγλοι κ.λ.π. που βρίσκονται στα πρόθυρα χρεωκοπίας.

Πως είναι δυνατόν χώρες (κάποιες πολύ πλούσιες) να είναι χρεοκωπημένες κ να "αναγκάζονται" να πουλάνε φυσικούς πόρους, που στο παρελθόν χρεαζόταν στρατιωτική κατοχή για να συμβεί αυτό?

Οπότε μάλλον τα αίτια είναι βαθύτερα κ η προπαγάνδα μάλλον δεν μας αφήνει να δούμε την αλήθεια.

Ποιοι κ γιατί κάποιοι απέκτησαν τόση δύναμη? Τι συμφέροντα εξυπηρετούν?

Υ.Γ. 1, Κανείς δεν παλεύει πια για την χώρα του (το ιδεώδες αυτό στην εποχή μας καταργήθηκε) αλλα για τον εαυτό του κ φυσικά οπου γη (δουλειά) κ πατρίς.

Υ.Γ. 2, " Η εξομολόγηση ενος οικονομικού δολοφόνου", "Η μεγάλη απάτη της υπερθέρμανσης του πλανήτη" κ.α. δίνουν κάποιες απαντήσεις σε όσους εχουν τα μυαλά ανοικτά.

Υ.Γ. 3, Το μονο που δεν ξέρω είναι πως θα αντισταθούμε. Οι προγόνοι όποτε βρέθηκαν σε τέτοια θέση (ξένη κυριαρχία) πήραν τα όπλα κ πολέμησαν. Εμείς τι μπορούμε να κάνουμε?

To όπλο μας σήμερα βρίσκεται στην τσέπη μας. Είναι το πορτοφόλι μας. Με επέκταση την εργασία που έχουμε επιλέξει ο καθένας μας και τροφοδοτούμε τις κυβερνήσεις πολυεθνικές που μας κυβερνάνε εργοδοτούν αυξάνοντας τον τζίρο τους? Μήπως απο εκει πρέπει να ξεκινήσουμε να ψάχνουμε λύσεις και οχι σε εθνοτικά και πατριωτισμούς?

Μήπως η αυτοχθονία είναι το σημερινό όπλο?

Πόσο όμως στην συγχρονη κοινωνία είναι δυνατόν?

Μήπως καθένας να κοιτάξει πρώτα την πολυκατοικία του, μετά την γειτονια του και μετά τον δήμο του και ας αφήσει την Ελλάδα και την Ευρώπη για την συνέχεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι πολιτικοί δεν παίζουν κανένα ιδιαίτερο ρόλο, υπάληλοι είναι που εξυπηρετούν τα συμφέροντα των απο πάνω και αυτοί με τη σειρά τους τους απο πάνω.. η γνωστή πυραμίδα, και όλοι όι σύνχρωνοι σκλάβοι γκρινιάζουμε σα κοντόφθαλμοι που είμαστε για τους <κακούς πολιτικούς> τα χάλια της κοινωνίας κ.τ.λ

ξεχνώντας ότι τα σκατά που θέλουμε να φύγουν και της συθήκες ζωής δεν τις ζητάς ούτε στις χαρίζουν αλλά τις δημιουργείς.

Τη μεγαλη εξουσία την έχουν αυτοί με τα πάρα πάρα πάρα πάρα πολλά λευτά, αυτοί κινούν τα νήματα.Η όλη κατάσταση δεν είναι τίποτε άλλο απο μια κοινωνία ελέγχου που στην τελική κατάντησε και αυτοελεγχώμενη.

Νομίζω ότι το 90% των σκέψεω-συλογισμών-θεωριών, τι είναι σωστό τι λάθος τι αποδεκτό τι όχι μας το έχουνε χώσει μέσα στο κεφάλι μας

<σχολέιο-ΜΜΕ κ.α και μείς ποτέ δεν ψαχνόμαστε , αποδεχόμαστε την <αλήθεια τους> χωρίς να ερυνήσουμε να σκεφτούμε αληθινά...

Ποτέ δεν κατάλαβα την σιγουριά ορισμένων ότι κάποιος πρέπει να κυβερνάει. Γιατί δεν γίνεται να μην κυβερνάει κανένας?

Πως γίνεται να δέχεστε ότι κάποι θα αποφασίζουν για σας, να καθορίζουν τις ζωές σας και εσείς απλά θα μπορείτε να ψηφίζετε κάθε 4 χρόνια τον νταβαντζή σας? Μα ότι και να ψηφίσεις αυτοί θα βγούνε..

Πιστεύω ότι οι άνθρωποι αν γίνουν άνθρωποι μπορούν να τη βρούν την άκρη μόνοι τους χωρίς εξουσίες κράτη συμφέροντα κ.τ.λ

Υ.Γ

Όταν θα κυβερνούν οι άνθρωποι δεν θα χρειαζόμαστε τις κυβερνησεις, μεχρι τότε θα μας πηδάνε...

<Μπουκόφσκι>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diabasa me endiaferofon tis apopsis kai tous problimatismous ton prohgoumenon post ksi ths hthela na ekfraso thn dikia mou apopsi.

Oson afora thn xora mas ayto pou exo na po oti gia na beltiothoun ta pragmata, an mporoun na beltiothoun, prepei prota apo ola na moniasoun oles oi koinonikes omades kai na stamatisoume pia na mpainoume sto trypaki ton MME pou mas exoun balei na trogomaste metaxi mas exeipiretontas tous dikous tous skopous oste o enas na katigorei ton allon gia to xali tis xoras, xexnontas pragfmatika poi EINAI OI PRAGMATIKOI FTAIXTES!!!

Tora oson afora to online poker.nai kai ego eimai tis apopsis oti prepei na forologithei, alla oxi me ayto ton fasistiko nomo pou pane n na pairasoun apo anitheous texnokrates asxetoys apo thn agora

pou to mono pou theloun na kanoun einai na eisparaxoun grhgora zesto xrhma katastrefontas ena klado akoma opos eidei exoun kanei se polous tomeis.kai fysika uperaspizontas to symferon tou monopoliou, opos anefere kai ena palikari se prohgoumeno post FERONTAS SAN PARADEIGMA THN PURAMIDA.

Kanenas normal paixteis theoritika den mporei na kerdisei tetio rake, TI TOYS NIAZEI OMOS KOROIDA UPIRXAN YPARXOUN KAI THA YPARXOUN

Thetiko to gegonos oti oi galloi arxisan na kanoun koiniseis mpoikotarontas gia arxi ta dika toys room, einai kati kai ayto. euxomai oi dikoi mas texnokrates na tarakounithoun ligo!!

liseis uparxoun arketes ,ALLA FOBAMAI OTI PROSPATHONTAS NA LISOUN TO PROBLHMA, THA THIMIOURGHSOUN ALLA MEGALITERA!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απεναντι σ ολα τα ξενα συμφεροντα οι Ελληνες θα βρουμε τον τροπο

http://http://www.youtube.com/watch?v=E3YWHeil8X0&feature=player_embedded

Sorry παιδες δεν μπορεσα ν αντισταθω :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...