Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Το ΠΙΣΤΕΥΩ του ποκερά


Recommended Posts

Πιστεύω εις έναν Θεόν, ζεύγους των άσσων παντοκράτορα

ποιητήν cash και τουρνουά, ζωντανών τε πάντων και των network.

Και εις ένα χέρι δυνατόν, εις μιαν θέσην καλήν

το εκ του dealer μοιραζόμενον, προ button των αιώνων.

Fold εκ ψαριών, pot μεγάλον εκ χτυπήματος μεγάλου

νικηθέντα, ου badbeatθέντα,

δι' ου γαιδούριον under the gun τα πάντα εcallare.

Τον δι ημάς των παικτών και δια του stack τη σωτηρίαν

κατελθόντα εις το flop και κρατηθέντα εις τουρνουάν μεγάλον

και εις τη δευτέραν ημέραν προχωρήσαντα.

Καρφωθέντα δε υπερ ημών

από Ποντίου Τιλτάτου και short stack εναπομείναντα.

Kαι αναστάντα την τρίτη ημέρα κατά του event

και ανελθόντα εις το final table

και καθεζόμενος εκ δεξιών του dealer

μετα δόξης και πάλιν εsqueezαρε.

Και εις το skill το άπειρον το μέγιστον το μαρκο-ποιόν

το εκ της πέιρας εκπορευόμενον

το συν γυαλίων ηλίου συνεργαζόμενον και συνδοξαζόμενον

το λαλήσαν δια των forums

Eις μιαν βολικήν, αναπαυτικήν και ορθοπεδικήν καρέκλα

Ομολογώ εν πονταρίσματος εις αύξησης μαρκών

προσδοκώ ανάστασιν ψαριών

και ταξίδιν του μέλλοντος εις Vegas.

ALL IN!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ

stikis= ΘΕΟΣ!

Mπράβο ρε φίλε, μας έκανες να κυλιόμαστε στα γέλια

δι' ού γαιδούριον under the gun τα πάντα εcallαρε!

ΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγραψες φίλε... μακράν το αδιαφιλονίκητο φαβορί για το ποστ της δεκαετίας! (ποιας χρονιάς, δεκαετίας και βάλε, μην πω του αιώνα!)

Πραγματικά κυλιέμαι... δεν αντέχω άλλο το γέλιο... θα μου κοπεί η ανάσα!!!

Νασαι καλά ρε Νίκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχα.Είσα θεός λέμε.

Προτείνω αυτο το θέμα να γίνει sticky να το βλέπουν όλοι,πρίν από κάθε session/τουρνουά να προσευχόμαστε.... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλησιάζω τα 40 μου χρόνια. Οι γνωστοί και οι φίλοι σίγουρα μου έχουν καταλογίσει πολλά, αλλά ποτέ έλλειψη χιούμορ.

Δεν καταλαβαίνω, όμως, πώς η γελοιοποίηση του Συμβόλου της Πίστεώς μου (και προφανώς και πολλών εδώ μέσα) μπορεί να προκαλέσει γέλιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prin kanw auto to post imun sxedon sigouros oti isws prokalouse kai tis antidraseis merikwn. Den prokeitai na mpw se kamia antiparathesi aplws tha anaferw ti thesi mu kai ton tropo skepsis mu.

Den tha prospathousa pote na geliopoiisw pragmata opws i thriskeia i patrida kai i oikogeneia. To post auto parapempei sto Simvolo tis Pistews nai men alla den tou allazei to noima poy mporei na exei gia ton kathena. Einai enas paralirismos me monadiko skopo to keimeno auto kath auto na vgei asteio kai se kamia periptwsi na koroidepsei i na prosvalei to Simvolo tis Pistews. An to skeftoumai ligo pio vathia o monos logos pu isws aisthanomaste oti auto koroidevei estw kai sto elaxisto tin thriskeia mas einai giati parapempei se ena poly gnwsto thriskeutiko keimeno to opoio oloi gnwrizoume. An ekana to idio se ena keimeno to opoio na parapempei se kapoio asimo -stous pollous- apospasma enos evageliou de nomizw oti kapoios tha to katalavaine wste na exei parapono (fisika dn tha katalavaine kai kaneis tin diki mu metatropi alla auto dn exei kamia simasia).

En o ligis auto pu thelw na pw einai oti den exw tin apaitisi na to vroun oloi asteio kai siggnwmi se periptwsi pu se ethikse , wstoso kata ti gnwmi mu dn tha eprepe dioti oute vrizei oute sarkazei ta theia para mono thimizei to simvolo tis pistews xwris na allazei oute na eirwnevetai to periexomeno tou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stikis έγραψε:

... dioti oute vrizei oute sarkazei ta theia para mono thimizei to simvolo tis pistews xwris na allazei oute na eirwnevetai to periexomeno tou.

Oxi den allakses katholou to periexomeno!

Exw mia baftish ton Augousto. Kanonise na pw ston papa: "Prosdokw anastasin psariwn ... ALL-IN" -> insta-aforismos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o filos ekane ena post gia na gelasoume, gelasame oloi kai itan poly wraio. Oi kakoproairetoi as min xalasoun afto to klima an einai dinaton.Amesws prosvale tin thriskeia....pffffffff.....giname kai monaxoi edw mesa....

++++++ Stikis, min apologeisai se kanenan. Kane kiallo gustaroume trella.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ucthelegend έγραψε:

Ποια θρησκεία μωρέ ? Δεν υπάρχει πόκερ χωρίς χριστοπαναγία.-

Έχουμε μια μανία οι Έλληνες να βρίζουμε τα θεία.

Κάπου είχα διαβάσει ότι το ίδιο κάναν και οι αρχαίοι Έλληνες.Με την Αθηνά,τον Δία κτλ...γνωρίζεις κανείς κάτι?

(άσχετο-λολ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

Mousoulmanoi tha ginoume, na lithoboloume opoion "prosballei" ta thrisketika symbola? Alloimono.

- Δεν λιθοβόλησα, ούτε επιτέθηκα προσωπικά στο Νίκο ή στα παιδιά που τους άρεσε η "διασκευή". Απλώς εξέφρασα την άποψή μου.

- Δεν είμαι άνθρωπος της Εκκλησίας (κάθε Πάσχα και σε γάμους/βαπτίσεις πηγαίνω). Διαφώνησα με τους πολλούς και είπα ότι δεν το βρίσκω αστείο. Αναμφίβολα, η αίσθηση του χιούμορ είναι υποκειμενική πολλές φορές.

- Αλήθεια λέω, μα τον Αλλάχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tarestasas έγραψε:

holdemgr έγραψε:

Mousoulmanoi tha ginoume, na lithoboloume opoion "prosballei" ta thrisketika symbola? Alloimono.

- Δεν λιθοβόλησα, ούτε επιτέθηκα προσωπικά στο Νίκο ή στα παιδιά που τους άρεσε η "διασκευή". Απλώς εξέφρασα την άποψή μου.

- Δεν είμαι άνθρωπος της Εκκλησίας (κάθε Πάσχα και σε γάμους/βαπτίσεις πηγαίνω). Διαφώνησα με τους πολλούς και είπα ότι δεν το βρίσκω αστείο. Αναμφίβολα, η αίσθηση του χιούμορ είναι υποκειμενική πολλές φορές.

- Αλήθεια λέω, μα τον Αλλάχ![/quote:2q1s2b1d]

Fair enough! Ασφαλώς κι έχεις το δικαίωμα να μη το βρίσκεις αστείο και να εκφράζεις την άποψη σου.

Δε γνωρίζω τι είναι και τι δεν είναι ο καθένας που γράφει εδώ μέσα (και κατά 90+% δε μ'ενδιαφέρει διόλου). Γι αυτό και «κριτικάρω» απόψεις και ΟΧΙ πρόσωπα. Κάποιοι (δεν υπονοώ τον Tarestasas) το παρεξηγούν αυτό -δεν τους κατηγορώ- με αποτέλεσμα κάποια ατέλειωτα flaming sessions στο παρελθόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις
×
×
  • Προσθήκη...