Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Επίγειο τουρνουά στη θεσσαλονίκη


o_leontas

Recommended Posts

theomas έγραψε:

Θα ψηφιστεί όμως νόμος, να πυροβολούνται οι...κοτσάνες!

theomas

Αλήθεια?

Theomas κινδυνεύεις.:)

Ακόμα γελάω (οποτε το σκεπτομαι)με εκείνη τη κοτσάνα που πέταξες για την Μπιάφρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και γω μεσα ειμαι παιδια για καφεδακι... Αλλα τις μερες που λες θα ειμαι αθηνα μαλον λογο εκλογων. Την κυριακη παντος ειμαι μεσα αλλα οχι πολυ αργα γιατι στις 11:30 εχει και το sunday million στην pokerstars

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ήθελα πάρα πολύ, να μάθω ποιά ακριβώς κοτσάνα είπα...

Μα πάρα πολύ, ε???

Κάνε copy-paste όλο το σχετικό part, και ξαναγράψε από κάτω τις κοτσάνες που μόλις έγραψες...lol

Αν δεν το κάνεις...απλά με δικαιώνεις.

Αν το κάνεις, απλά θα εκτεθείς πάλι!

Η επιλογή δική σου...

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

theomas έγραψε:

θα ήθελα πάρα πολύ, να μάθω ποιά ακριβώς κοτσάνα είπα...

Μα πάρα πολύ, ε???

Κάνε copy-paste όλο το σχετικό part, και ξαναγράψε από κάτω τις κοτσάνες που μόλις έγραψες...lol

Αν δεν το κάνεις...απλά με δικαιώνεις.

Αν το κάνεις, απλά θα εκτεθείς πάλι!

Η επιλογή δική σου...

theomas

Ο theomas προσπαθώντας να μας εξηγήσει ποσο δίκο εχει στην πρόταση που εκανε για να πυροβολούνται οι υποπτοι εμπρηστές λέει:

"Είναι φαινόμενα, όπως κάποτε ήταν η ΣΥΦΙΛΗ ή η ΜΠΙΑΦΡΑ στα παιδιά της ΑΦΡΙΚΗΣ."

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Για οσους δεν ξερουν η ΜΠιάφρα ήταν κράτος της Αφρικής το οποίο (εαν δεν κάνω λάθος) διαλυθηκε το 1970.

Ο πόλεμος με την Νιγηρία και το εμπάρκγο που της κύρηξε ειχε ως αποτέλεσμα τον υποσιτισμό των παιδιών της χώρας με αποτ΄λεσμα να προκαλέσει παγκόσμια συγκίνηση για τα παιδιά της Μπιάφρας.......

Υ.Γ που το ξέρω τόσο καλα?

Επειδή ημουν αδύνατος η μάνα μου μου ελεγε.

Φάε παιδάκι μου εχεις γίνει σαν τα παδιά της Μπιάφρας.

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο λαλίστατος κ. Αντώνης, προσπαθεί να πιαστεί από λεπτομέρειες για να μας αποδείξει ότι είμαστε...ελέφαντες!

Η "μπιάφρα" υπήρξε σημείο αναφοράς για τις δεκάδες χιλιάδων νεκρών (στην Αφρική) από υποσιτισμό.

Ήταν ένα κοινωνικό φαινόμενο, το οποίο είχε άμεση επίδραση σε όλους τους Έλληνες, τόσο γιατί η απόστασή μας με την Αφρική δεν είναι δα, και μεγάλη, όσο και για την γενικότερη ευαισθησία που έδειξαν οι Έλληνες σε αυτό το τόσο σοβαρό -τότε- θέμα!

Θυμάμαι, τα ατέλειωτα convoy με τρόφιμα και κάθε είδους βοήθεια που προσφερόταν καθημερινά στα παιδιά της Αφρικής.

Καθώς επίσης και ότι ήταν η πρώτη φορά που Έλληνες Γιατροί, έφυγαν για να τα βοηθήσουν.

Κράτος, τώρα, με την ονομασία "ΜΠΙΑΦΡΑ" είναι η ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ, αλλά επειδή το ακούω από τον Αντώνη, ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ...lol

Aντίο σας!

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mήπως την μπερδεύεις με την Αβησσυνία (την κατόπιν...Αιθιοπία) και την Αγωνία...που παίζαμε στα χαρτιά...πιτσιρίκια?

lol

και από Γεωγραφία...άσε, με λάθος άνθρωπο έμπλεξες!

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω οτι ο mannerboy σου εχει πει το καλυτερο.

"ορισμένες φορές καλύτερα να μασας παρά να μιλάς"

Σταμάτα να πετάς κοτσάνες γιατί διαβαζουν παιδιά που δεν ξέρουν και μαθαίνουν λάθος.

Επίσης για τις γνώσεις μου και την μορφωση μου δεν θέλω συζήτηση.

Η ημιμάθεια ειναι χειρότερη της αμάθειας.

Να ακούς κα΄ποιον που ξέρει και σταμάτα τις κοτσάνες.

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

theomas έγραψε:

Mήπως την μπερδεύεις με την Αβησσυνία (την κατόπιν...Αιθιοπία) και την Αγωνία...που παίζαμε στα χαρτιά...πιτσιρίκια?

lol

και από Γεωγραφία...άσε, με λάθος άνθρωπο έμπλεξες!

theomas

Αντι να παίζω ποκερ κάθομαι και απαντω στην κοτσάνα του καθενός. Αλλα για να μαθαίνουμε.

The Republic of Biafra was a short-lived secessionist state in southern Nigeria. It existed from May 30, 1967 to January 15, 1970. The country was named after the Bight of Biafra, the bay of the Atlantic to its south.

Biafra was recognized by a small number of countries during its existence: Gabon, Haiti, Côte d'Ivoire, Tanzania and Zambia. Despite a lack of official recognition, other nations provided assistance to Biafra. France, Rhodesia and South Africa provided covert military assistance. The aid of Portugal proved to be crucial to the republic's survival. Portugal's São Tomé and Príncipe, a pair of islands south of Biafra, became a center of humanitarian relief efforts; Biafran currency was printed in Lisbon, which was also the location of Biafra's major overseas office. Israel also gave Biafra arms that it captured in the 1967 Six-Day War, although that same conflict ruled out further assistance. In contrast, the United Kingdom and the Soviet Union provided military support for Nigeria,[1] and the war of Biafran secession ended in a humanitarian catastrophe as Nigerian blockades stopped supplies from entering the region. Hundreds of thousands – perhaps millions – of people died in the resulting famine.

Εντάξει τώρα?

Μάλλον εσύ εμπλεξες με λάθος άνθρωπο.

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Biafra was recognized by a small number of countries during its existence...

Aφού δεν τους ήξερε ούτε η "μάνα τους" θες να τους ήξερα εγώ?

Ο ΟΡΟΣ "ΜΠΙΑΦΡΑ" παρέμεινε μέχρι τις μέρες μας για να τονίσουμε σε κάποιον ή κάποιους την σωματική τους αδυναμία, μέχρι θανάτου

Αυτά έμαθα εγώ στο σχολείο μου, αυτά είπα.

Αν το σχολείο μου φταίει που δεν μου έμαθε σωστή Γεωγραφία (?), φταίει σαφέστατα αυτό.

Αλλά, να σου πω και κάτι?

Τί να σου κάνει και το σχολείο, όταν μέχρι να βγεί η σχολική χρονιά, αυτό το ευφάνταστο κρατίδιο δεν υπήρχε στο χάρτη?

Άρα λοιπόν, μιλάς για ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ που, δεν μας είπες καν, ποιός τις υπογράφει...

Μήπως αυτός που έχει φτιάξει χάρτη και δίνει την Κρήτη στην Τουρκία?

Μπήκες σε ένα site και βρήκες λεπτομέρειες για αυτό το κρατίδιο και μου λες ότι εγώ λέω κοτσάνες?

Συνέχισε να παίζεις πόκερ...

Κανείς δεν σε διέκοψε...

Η επιθετικότητα και η ασύλληπτη φαντασία σου ώρες-ώρες είναι ακατανόητη.

ΣΣ. Πολλές φορές, τυχαίνει να μιλάμε δίχως να σκεφτόμαστε.

Άλλες φορές πάλι, μιλάμε αφού σκεφτούμε, αλλά κάνουμε λάθος.

Εσύ, μιλάς πολύ και καταπιάνεσαι με την "υπογεγραμμένη" ενός θέματος...

Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω...

Τί θα 'θελες τώρα, να γίνει δηλ. Να πώ στο παιδί μου (πχ) να μάθει για την "μπιάφρα"?

Μόνος σου το λες:

The Republic of Biafra was a short-lived secessionist state in southern Nigeria. It existed from May 30, 1967 to January 15, 1970.

Ξανα-μανα Αντίο σας.

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο σημείο αυτό, και για να μιλήσουμε και λίγο για ιστορία, θέλω να αναφέρω ότι το χρονικό διάστημα μεταξύ 1965 και 1975, ήταν το διάστημα με τις περισσότερες δημιουργίες ψευδοκρατών που πέτυχε η CIA.

Κορύφωση αυτών των διασπαστικών κινήσεων, έγινε στην Αφρική, αλλά δυστυχώς, δεν γλίτωσε ούτε η Κύπρος.

Τα μυστηριώδη κράτη που ήλθαν και απήλθαν εν μια νυκτή, δεν αποτέλεσαν ΠΟΤΕ μάθημα στα σχολεία, γιατί απλούστατα, πολλα από τα κράτη αυτά ΔΕΝ αναγνωρίστηκαν ποτέ, ούτε από την χώρα μας, ούτε και από τις περισσότερες χώρες του κόσμου.

Η μόνη αναγνώριση που είχαν...απ ότι φαίνεται...ειναι από 'σένα Αντώνη!

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερα να μασας παρά να μιλάς.Η αμορφωσιά ειναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός.

Εγώ δεν μπορώ να του την στερήσω.

Στο σχολείο εμαθες για την Μπιάφρα? :laugh: :laugh:

Εγω λέω μπούρδες? :laugh: :laugh:

Συγνώμη που διόρθωσα την κοτσάνα σου.

Πηγή http://en.wikipedia.org/wiki/Biafra

Περαν των άλλων εισαι και ξεροκέφαλος και εξακολουθείς να μιλάς οταν εχεις ηδη ταπωθεί.

Χαρακτηριστικό της φυλής μας.

Σταματα να μιλάς και ξεκίνα να μασας. :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι κάτι τελευταίο.

Με λύπη μου διαπιστώνω, μια περίεργη επιθετικότητά σου Αντώνη, εδώ και καιρό.

Μια επιθετικότητα, που δεν έχω συναντήσει άλλη μέχρι τώρα στο forum.

Θα πρότεινα, επειδή ούτε την ίδια άποψη έχουμε, προφανώς ούτε την ίδια παιδεία, και, εν πάσει περιπτώσει, δεν "παίζει" χημεία μεταξύ μας, να πάψεις να σχολιάζεις τις απόψεις μου.

Άσπρο εσύ-μαύρο εγώ, δε λέει να παίζει συνέχεια τέτοιο σενάριο...νομίζω?

Να είσαι σίγουρος, ότι και εγώ το ίδιο θα κάνω.

Γιατί, άλλωστε, όχι?

Τα λέμε,

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζητώ συγνώμη.....

αλλα οταν ακούω κοτσάνες.....

ΠΑΝΤΑ θα σχολιάζω.

Δεν εχει να κ΄νει με επιθετικότητα αυτό αλλα με κάποιες αρχες μου.

Ζητώ Συγνώμη εκ των προτέρων.........

Επίσης, καλύτερα να ακολουθήσεις την συμβουλή μου;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο Αντώνης έγραψε:

"Καλύτερα να μασας παρά να μιλάς.Η αμορφωσιά ειναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός.

Εγώ δεν μπορώ να του την στερήσω.

Στο σχολείο εμαθες για την Μπιάφρα?

Εγω λέω μπούρδες?

Συγνώμη που διόρθωσα την κοτσάνα σου.

Πηγή http://en.wikipedia.org/wiki/Biafra

Περαν των άλλων εισαι και ξεροκέφαλος και εξακολουθείς να μιλάς οταν εχεις ηδη ταπωθεί.

Χαρακτηριστικό της φυλής μας.

Σταματα να μιλάς και ξεκίνα να μασας."

Τελικά, δεν θα μπορέσω, παρά να σου δώσω μια τελευταία απάντηση...

Η αμορφωσιά δεν είναι δικαίωμα, είναι κατάντια...

Ακόμα χειρότερο όμως, είναι η παντελής έλλειψη ΑΓΩΓΗΣ που σε διακρίνει.

Γνώρισμά σου, που έχω διαπιστώσει εδώ και καιρό...

Και δίκιο να είχες...τό 'χασες!

Λίγη προσοχή, ποτέ δεν βλάπτει...

Το τι μόρφωση έχω, ούτε που ξέρεις, ούτε που ρώτησες, ούτε και μπορείς να φανταστείς.

Εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια...κε Καθηγητά!

Συνέχισε,

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν το θυμάσαι με προκάλεσες να κάνω το ποστ.

Αν θεωρείς έλλειψη αγωγής (παιδείας) να διορθώνεις κάθε μπούρδα που ακούς. Τότε ναι ειμαι αγενείς.

Εμένα μου αρέσει να με διορθώνουν αμα λέω μπούρδα(μαθαίνω).

Εσενα οχι και επιμένεις, βγάζοντας τον άλλο τρελό αμόρφωτο κ.λ.π.

Οντως εχει να κάνει με διαφορετική παιδεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοιτα να δείς,

θα μπορούσες να το πείς, και αυτό και ότι άλλο διάολο θές να πείς, αλλά να το πείς με τρόπο και ευγένεια.

Είσαι 100% λάθος, να νομίζεις ότι εσύ θα επιβάλεις την άποψή σου.

Τουλάχιστον όχι σε μένα, ΠΟΤΕ!

Και δεν με ενδιαφέρει να μάθω ποτέ, ούτε από εσένα ούτε από το Θεό τον ίδιο, αν η μπιάφρα ήταν κοινωνικό φαινόμενο (όπως εγώ την ανέφερα) και όχι αρρώστια (δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο), η κράτος μη αναγνωρισμένο ούτε από τους ίδιους!

Τώρα, το να προσπαθείς να με πείσεις ότι όλα αυτά, τα έκανες για να με "μορφώσεις" ή για να μη λέω κοτσάνες...ευχαριστώ πολύ, δεν θα πάρω.

Δεν είσαι εσύ αυτός που θα με μάθει κάτι και δεν στο ζήτησα.

Αν θέλεις, κάνε ένα ποστ δικό σου και γράψε ότι τραβάει η όρεξή σου.

Το θέμα το δικό μου ήταν "οι φωτιές" και σ' αυτό, η απάντησή σου ήταν:

"Ωραίες Δημοκρατικές αντιλήψεις..."

"Φαντάσου να πάρει ο καθένας από 1 όπλο..."

και η "μπιάφρα"!!!

Αυτός είσαι...

Για την ταμπακιέρα, τίποτα...

Και το θέμα των ημερών μας, είναι η "μπιάφρα"...!!!

Έχεις -πράγματι- πολύ υψηλό επίπεδο...

Δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω...

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και επειδή, δεν τα θυμάμαι όλα απ' έξω, παραθέτω στην κρίση ΟΛΟΥ του forum, τις απαντήσεις σου Αντώνιε, σχετικά με το θέμα το οποίο "έγραψα" πριν λίγες μέρες στα blogs, δηλ. "τις φωτιές":

γραμμένο απο Antonis, Αύγουστος 27, 2007

Ένοπλοι κομμάντος, να περιπολούν τα δάση μας, και να έχουν την εξουσιοδότηση να ΤΟΥΦΕΚΙΖΟΥΝ επί τόπου τον οποιοδήποτε ύποπτο!

Βαθυστόχαστη δημοκρατική άποψη!!!!!!

γραμμένο απο Antonis, Αύγουστος 27, 2007

Εγω εγραψα μόνο τρεις λέξεις και εσύ σελίδες ολόκληρες. Αυτό και μόνο αποδεικνύει οτι κάτι δεν παει καλά.

Φανταστητε τώρα να ειχαμε το δικαίωμα να ειχαμε ενα οπλο και οποιος μας φαινόταν υποπτος ή δεν μας αρεσε η φατσα του να τον πυροβολούσαμε.

Η ατιμωρησία ασφαλώς και δεν βοηθάει, αλλα τους ενόχους προς αυτή την κατευθυνση να τους ψάξεις αλλου.

γραμμένο απο Antonis, Αύγουστος 27, 2007

Αυτό που εγώ πρότεινα με μεγάλη περίσκεψη -να 'σαι σίγουρος- έχει να κάνει με την ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ, ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΑΡΟΜΟΙΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ!

Ζητώ συγνώμη που δεν ενστερνίζομαι τις δημοκρατικές σου απόψεις.

Ελπίζω να μην με πυροβολήσεις.

γραμμένο απο Antonis, Αύγουστος 28, 2007

Η Μπιάφρα ασθένεια, Ο Νερων δεν εκαψε δάση, οι Ναζί σεβάστηκαν τα αρχαία μας, να πυροβολούμε οποιον μας φαίνεται υποπτο και μετα να τον κλωτσάμε, να βάλουμε παντού κάμερες κ.α.

Νομίζω οτι ο Μαννερ ειπε το πιο σωστό...........

Merikes fores einai kalitera na masas para na milas................

no comment

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xekoliste re kai oi dyo...gam...thn mpiafra mou...gia to tourney tis salonikis milame..xekoliste kai oi dyo egwistaroi...filoi eimaste oloi sayto to site den katalabainw ti pa8ate???eiste kai oi 2 energa dynamika meli kai ftasate se simeio na malwnete san tis..ante min pw!!se 5 meres 8a ta lete stin geygeli...proteinw anakwxi...ena sygnwmi kai apo tous 2 na teleiwnoume...symbouli..theomas den einai kako na paradexteis oti ekanes la8os...antoni den itan kai toso sobaro to la8os gia na ka8esai na sxoliazeis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή πολλοί, θα ταξιδέψουν με διάφορα μέσα...

Όσοι θέλουν να είμαστε παρέα...προτείνω να πάμε στη Θεσσαλονίκη με ΤΡΕΝΟ.

Σε 5-6 ώρες θα είμαστε εκεί και στην έξοδο θα μας περιμένει ΒΑΝΑΚΙ του Apollonia για να μας πάει στο poker room!

Όσοι επιθυμούν, να στείλουν μηνυματάκι, για να φιξάρουμε τις λεπτομέρειες.......

To τρένο φεύγει στις 10:50' και φτάνει στις 15:46' (intercity με δυνατότητα φαγητού, Β' θέση).

Και από Θεσσαλονίκη για Αθήνα, την Κυριακή, φεύγει στις 14:56' και φτάνει εδώ, στις 19:49'.

Κόστος: 64,50!

theomas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά,υπάρχει κανείς που να ταξιδέυει Σάββατο πρωί?Έγω τότε θα πάω,αν υπάρχει κανείς που να φέυγει τότε,μπορούμε να πάμε μαζί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...