Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Πόκερ στο Λουτράκι και με την "βούλα" !!!


liondani

Recommended Posts

amateurrr έγραψε:

amateurrr έγραψε:
bouklinio έγραψε:
solipsistis έγραψε:
ΠΟΥΝΤΟ ΡΕ ΤΟ ΧΟΛΝΤΕΜ?ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑ...ΣΑΣ ΤΑ ΧΑ ΠΕΙ ΕΓΩ...ΠΟΚΕΡ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΥΛΑ

o portelanos mou pe einai thema xronou..kollane sto fek alla tha ti montarei o bernezis meso loui..[/quote:jmthgwmg]

Ποιός είναι ο portelanos και ποιός ο bernezis;[/quote:jmthgwmg]

ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ;

Koula m'akous??????polu kolopaido o Kuriakos!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 379
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.Εχω τις ακόλουθες πληροφορίες μετά από κάθοδό μου σήμερα στο καζίνο Λουτρακίου.Λοιπόν,έχουμε και λέμε:

Α)Η αίθουσα είναι έτοιμη όπως βλέπετε και στις φωτογραφίες..Έχει 10 τραπέζια,πολύ όμορφα διαρρυθμισμένα και λειτουργικά.

β)Από κάποιον υπεύθυνο της αίθουσας που με είδε που μπήκα έμαθα ότι όντως περιμένουν τη δημοσίευση στο ΦΕΚ,κάτι που αναμένεται,χωρίς όμως χρονικό προσδιορισμό.Εκτιμώ εγώ το πολύ 15 ημέρες ακόμα.

γ)Από τον ίδιο έμαθα ότι τα τραπέζια θα είναι cash games στην αρχή,των 5/10,10/20,25/50 και 100/200.Για να κάτσεις στο μικρότερο απαιτείται ποσόν 300 ευρώ μίνιμουμ!και στο μεγαλύτερο 1000 ευρώ μίνιμουμ πάλι.Τα 300 ευρώ ανταλλάσσονται με αντίστοιχες μάρκες ίδιας αξίας και κάθεσαι με υπό συζήτηση των αρμοδίων για χρονικό περιορισμό 2 ωρών μάξιμουμ.Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να φύγεις στα 5 λεπτά αλλά δεν μπορείς να κάτσεις πάνω από 2 ώρες!

γ) Τα τραπέζια είναι no limit με ότι αυτό συνεπάγεται.Όταν του αντέτεινα ότι αν κάτσω εγώ με 300 ευρώ απέναντι στον άλλον που έχει μπροστά του 5.000 και μου χτυπάει ρέστα συνεχώς για να με "διώξει"-ρισκάροντας αυτός 300 κι εγώ το κεφάλαιό μου ακόμα δεν έκατσα-κατάπιε το αμίλητο νερό...Εχουμε θέμα εδώ νομίζω..

δ) Στα τραπέζια τηρείται σειρά προτεραιότητας με εγγραφές στην είσοδο της αίθουσας και όταν αδειάσει θέση σε ειδοποιούν και κάθεσαι..

ε) Τουρνουά υπάρχει σκέψη για αργότερα σε άλλη αίθουσα μεγαλύτερη η οποία είναι υπό σχεδίαση και στη συνέχεια κατασκευή.

Γενικά έπαθα μια "ήττα",γιατί αλλιώς περίμενα τη διαδικασία...Φωτό ακολουθούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

issaloz έγραψε:

Να σε ρωτησω κατι? Πως σε αφησαν να μπεις μεσα? Γιατι χτες ημουν και ηταν κλειστες οι πορτες!!!!

Ε,δεν τους πηρα και την αδεια φίλε μου.... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ADMIRAL έγραψε:

γ)Από τον ίδιο έμαθα ότι τα τραπέζια θα είναι cash games στην αρχή,των 5/10,10/20,25/50 και 100/200.Για να κάτσεις στο μικρότερο απαιτείται ποσόν 300 ευρώ μίνιμουμ!και στο μεγαλύτερο 1000 ευρώ μίνιμουμ πάλι

lol?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε να την εχουν να την χαιρονται την καινουρια αιθουσα, γιατι οι περισοτεροι απο μας δεν προκειται να την χαρουμε με αυτα τα blinds!!!

100-200 με 1000e να παιξω περιμενα κι εγω τοσο καιρο, επιτελους τωρα μπορω :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aytoi mas koroideyoun nomizoun oti eimaste san kai aytous pou pane kai paizoun black jak kai rouleta alla th perimenate kazino einai ta symferonta tou koitazei th konoma se blinds 5 10 tha paw na katsw me 300 minimoum na me gdysoun ama isxysoun ayta pou lene egw poswpika then pataw to podi mou........... a jexasa kai alla tha kathomaste maximoum gia 2 wres vre oyst1!!!!!!!! re lamogia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωστε αδεια σε κανα ποκερ ρουμ,να παιξουμε λιγο ποκερ,αντι να πηγαινουμε στους αγιογδυτες..τι 2 ωρες μινιμουμ?Μπουρδελο ειναι να ριχνουμε ενα κ να φευγουμε?Κ αμα χανω 3 χιλιαρικα,θα ρθει Παναγιωτης γραβατας να μου πει συγνωμη κυριε πρεπει να σηκωθειτε?Κ δε θα του κολλησω το τασακι μες το ματι?Τι ν αυτα ρε?Πρεζακια μας περασαν?Καλυτερα σπιτι με το μπουκλα κ ουζο μαιστραλι παρα στο λουτρακι κ μια η αλλη.Μπρρρρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gnomi mou pantos einai oti tha prepei na perimenoume na doume telika TI tha ysxiei kai TI oxi apo oles aftes tis fhmes.

Meta kalo tha htan na ginei mia organomeni ekprosopisi ths koinotitas wste na ekthesei ta aithmata mas se opoiodipote cazino eite afto einai tou Loutrakiou eite tou Rio klp klp klp.

Ean den ginei afto kai ean den kinithei kati tha arkestoun stous LIGOUS pou tha patisoun to podi tous stis aithouses tous kai oloi emeis tha synexisoume tis eksormiseis sto eksoteriko...

Filika

Mike

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα σας έπιασε ο πόνος για τα stakes? Επιχειρήσεις εκατομμυρίων είναι τα καζίνο και κάνουν αρκετά μεγάλες επενδύσεις για να μπει το πόκερ (άδειες, μίζες, διαφήμιση, προσωπικό, εξοπλισμός κτλ.). Δηλαδή περιμένατε να βάλουν τραπέζια και αίθουσες πολυτελείας για να παίζει και η κουτσή Μαρία 1/1 ή 1/2 με buyin 50e σαν το Απολλώνια? Ή περιμένετε deepstack τουρνουά με buyin 100e? Και τι θα βγάλουν???

Απευθύνονται σε ένα πολύ συγκεκριμένο κοινό που θα τους δώσει λίγο, καλό και συνεχές action. Όποιος έχει το bankroll ή τον backer θα παίξει και θα οικονομήσει, οι υπόλοιποι θα κοιτάμε από μακριά.

Βέβαια μερικοί μόλις κάνουν μία νίκη online θα πηγαίνουν να δοκιμάσουν την τύχη τους με το μισό τους bankroll απέναντι στην profit, την xrc και 4-5 fish επιστρέφοντας αργά ή γρήγορα στα $6.50 sngs...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

solipsistis έγραψε:

Καλυτερα σπιτι με το μπουκλα κ ουζο μαιστραλι παρα στο λουτρακι κ μια η αλλη.Μπρρρρος

Σε πανό με κόκκινη μπογιά και σύνθημα με ντουντούκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω την εντυπωση πως το 2 ωρες αναφερεται ως minimum k oxi ως maximum αν φυσικα ο παιχτις κερδιζει(αυτο ισχυει στα περισσοτερα καφενεια-λεσχες).Δεν βλεπω κανεναν λογο να σικωσεις εναν παιχτι που χανει η και ακομα περισσοτερο εναν "γαμπρο" που ηρθε να χασει 5-10 χιλιαδες κ να κανει το παιχνιδι που..ανα γραφωντας διπλασια κ τριπλασια γκανιοτα.Περιμενω παντως να δω κ αλλα πολλα παραξενα ως προς τους κανονες του παιχνιδιου μιας κ ειμαι σιγουρος πως στις αιθουσες (τουλαχιστον στην αρχη) θα κανουν κουμαντο μεγαλα ονοματα του τζογου απο Αθηνα κ Θεσσαλονικη.Ελπιζω να βγω ψευτης και να μιν εχουμε παρομοια αρθρα οπως του κυριου Πανοπουλου σε σχετικη ιστοσελιδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα σας έπιασε ο πόνος για τα stakes? Επιχειρήσεις εκατομμυρίων είναι τα καζίνο και κάνουν αρκετά μεγάλες επενδύσεις για να μπει το πόκερ (άδειες, μίζες, διαφήμιση, προσωπικό, εξοπλισμός κτλ.). Δηλαδή περιμένατε να βάλουν τραπέζια και αίθουσες πολυτελείας για να παίζει και η κουτσή Μαρία 1/1 ή 1/2 με buyin 50e σαν το Απολλώνια? Ή περιμένετε deepstack τουρνουά με buyin 100e? Και τι θα βγάλουν???

Απευθύνονται σε ένα πολύ συγκεκριμένο κοινό που θα τους δώσει λίγο, καλό και συνεχές action. Όποιος έχει το bankroll ή τον backer θα παίξει και θα οικονομήσει, οι υπόλοιποι θα κοιτάμε από μακριά.

Βέβαια μερικοί μόλις κάνουν μία νίκη online θα πηγαίνουν να δοκιμάσουν την τύχη τους με το μισό τους bankroll απέναντι στην profit, την xrc και 4-5 fish επιστρέφοντας αργά ή γρήγορα στα $6.50 sngs...

Read more: Live πόκερ - Φόρουμ http://pokerland.gr/foroum/live-poker/6 ... z0yebjsAco

+1000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ADMIRAL έγραψε:

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.Εχω τις ακόλουθες πληροφορίες μετά από κάθοδό μου σήμερα στο καζίνο Λουτρακίου.Λοιπόν,έχουμε και λέμε:

γ)Από τον ίδιο έμαθα ότι τα τραπέζια θα είναι cash games στην αρχή,των 5/10,10/20,25/50 και 100/200.Για να κάτσεις στο μικρότερο απαιτείται ποσόν 300 ευρώ μίνιμουμ!και στο μεγαλύτερο 1000 ευρώ μίνιμουμ πάλι...

Αποκλείεται το μίνιμουμ buy in στο ακριβό τραπέζι 100/200 να είναι μονό 5 ΒΒ.

Κάτι δεν μου ακούγεται καλά όποτε ας περιμένουμε και θα δούμε ποιο ακριβώς θα είναι το καθεστώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΑΡΘΗΚΕ ΓΙΑ ΑΡΣΗ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΠΟΚΕΡ ΜΕΤΑΞΥ ΠΑΙΚΤΩΝ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΤΩΝ ΚΑΖΙΝΟ Η ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ POKER CLUB ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι πήρε το αυτί μου χτες και για τραπέζια 2/4.Ηταν και ο dealer Tommy μπροστά που τα λεγαμε..Ας μας πει εκείνος κάτι παραπάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά αντε να βγει αυτο το ευλογημενο ΦΕΚ.Οταν θα βγει θα ειναι η ειδηση της δεκαετιας. Παντως πολυ το καθυστερουν και κατι δεν παει μαλλον καλα.Αμα εχει 2-4 θα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα.Ελπιζω να παιξουμε μεσα στο Σεπτεμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...