Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Staking για MTT 2month-session 2.20-11$ reg. tours


plzd2cu

Recommended Posts

Θελω να κανω μια προσπαθεια στην πλατφορμα της pokerstars μεχρι τα τελη Οκτωβριου που θα εχω πολυ χρονο στη διαθεση μου. Θελω να εχω ενα κεφαλαιο 300$ στο ξεκινημα μου. Εγω θα βαλω το 25%(75$). Δινω shares απο 5%(15$). Check me στο OPR και οποιος ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει pm.

Account name: plzd2cu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οτι ειναι ενταξει το bankroll 300$ με τον τροπο που παιζω.

11$ Θα ειναι μονο μονο το daily 30K guaranteed. Τα tournaments θα ειναι 1.10$,1.10$+R, 2.20$, 3.30$, 3.30$+R,4.40$(1000cap), 5.50$, 5.50$(2R1A), και το 11$ daily 30K guaranteed.

Σε ενδεχομενη επιτυχια ο staker θα μπορει να αποσυρει το ποσοστο του ειτε με μορφη transfer ειτε direct bank transfer via internet-banking. Αλλα αν ενδιαφερθει καποιος με pm ειναι καλυτερη η επικοινωνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ποσο $ που ζητας ειναι τραγικα μικρο για αυτο το προγραμμα των τουρνουα που λες οτι θα παιξεις..

Μπορεις να ελπιζεις μονο σε μια πολυ θετικη διακυμανση για να μην γινεις busted 1000%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

Το ποσο $ που ζητας ειναι τραγικα μικρο για αυτο το προγραμμα των τουρνουα που λες οτι θα παιξεις..

Μπορεις να ελπιζεις μονο σε μια πολυ θετικη διακυμανση για να μην γινεις busted 1000%.

posa buy in thes gia na paikseis 11$ mtt?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιξε καλυτερα cash 0.10/0.25(αν και παλι λιγα ειναι τα 300,θες τουλαχιστον 20 Buy-ins).για bankroll management στα mtt,sit n go, εχει αναφερθει και στο παρελθον,θα βρεις οτι θες στο παρακατω link;

http://www.pocketfives.com/f7/sng-multi ... de-378221/

καλη επιτυχία στην προσπαθεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη συχνα αναφερομαστε σε αυτο το θεμα παραλειπουμε μια πολυ βασικη λεπτομερεια.οταν λεει ο αλλος πως θα βαλει 300$ σαν αρχικο κεφαλαιο φανταζομαι πως δεν θα ειναι τα τελευταια χρηματα που θα διαθεσει για το ποκερ.ετσι οπως το θετουμε εδω ειναι σαν να εννοουμε πως αυτα τα 300 ειναι τα τελευταια χρηματα που μπορει να διαθεσει για το ποκερ.αυτο ομως ειναι λαθος και στην ουσια δεν μπορουμε να ξερουμε ποσα μπορει να διαθεσει ο καθενας.αυτα τα 300 μπορει να ειναι ενα ποσο που μπορει ευκολα να διαθεσει τωρα,τον αλλο μηνα μπορει να ειναι αλλα 300 κτλ!αρα καλα θα ηταν οταν μιλαμε για θεματα κεφαλαιου το σημειο αναφορας να ειναι ποσα συνολικα χρηματα μπορει να διαθεσει ο καθενας κατι που ειναι μη προσδιορισιμο.το βασικοτερο ειναι να μπορεσει πρωτα να καταλαβει καποιος αν ειναι winner για να εχουν νοημα ολα αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HPanigma έγραψε:

basika me to 8% ITM, kai mono ousiastika ena kalo cush apo 55$ari (long shot, diladi) ta 300 den ftanoun oute gia 2$ tourneys apoklistika...

kala einai dinaton na paratheteis tetoiou eidous stoixeia eno to deigma einai toso mikro?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aekara1921 έγραψε:

επειδη συχνα αναφερομαστε σε αυτο το θεμα παραλειπουμε μια πολυ βασικη λεπτομερεια.οταν λεει ο αλλος πως θα βαλει 300$ σαν αρχικο κεφαλαιο φανταζομαι πως δεν θα ειναι τα τελευταια χρηματα που θα διαθεσει για το ποκερ.ετσι οπως το θετουμε εδω ειναι σαν να εννοουμε πως αυτα τα 300 ειναι τα τελευταια χρηματα που μπορει να διαθεσει για το ποκερ.αυτο ομως ειναι λαθος και στην ουσια δεν μπορουμε να ξερουμε ποσα μπορει να διαθεσει ο καθενας.αυτα τα 300 μπορει να ειναι ενα ποσο που μπορει ευκολα να διαθεσει τωρα,τον αλλο μηνα μπορει να ειναι αλλα 300 κτλ!αρα καλα θα ηταν οταν μιλαμε για θεματα κεφαλαιου το σημειο αναφορας να ειναι ποσα συνολικα χρηματα μπορει να διαθεσει ο καθενας κατι που ειναι μη προσδιορισιμο.το βασικοτερο ειναι να μπορεσει πρωτα να καταλαβει καποιος αν ειναι winner για να εχουν νοημα ολα αυτα.

Ναι αλλα στην προκειμενη ζηταει staking.

staking για τα 300$.

Δηλαδη αν χαθει αυτα θα ζητησει stake και για τα αλλα 300?

Εισαι πολυ λαθος με αυτο που λες.

Σαν να λεμε εγω εχω στην ακρη 100Κ$ θελω να παιξω ΝL1000 5-10$ και λεω οτι βαζω κεφαλειο 5000 και θελω staking ποσοστων για αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den aneferomai mono stin sigkekrimeni periptosi alla genikotera.akoma omos kai auti i periptosi den diaferei toso.zitaei staking tora eno meta apo ena mina mporei na exei ta apraitita xrimata.i ousia einai einai na einai winner.ola auta bebaia otan anferomaste se erasitexnes pextes,an milame gia epaggelmaties pou prepei na paizoun kathe mera kai to xasimo tou kefalaiou tha exei katastrofikes sinepeies tote ta pragmata allazoun

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oταν καποιος παει κοντρα στα μαθηματικα και τα νουμερα (αδιαφορια/μη γνωση διακυμανσης) οσο κερδοφορος παιχτης και αν ειναι,το μονο που ελπιζει ειναι να φανει τυχερος.

Ειδικα τα συγκεκριμενα field με το 11αρι να βαραει αρκετους χιλιαδες και το 3.30r μεσα το κανουν ακομα χειροτερο/δυσκολοτερο.

no offence αλλα δεν ειναι απλα γνωμη μου αυτη.

Ετσι ειναι η φυση του παιχνιδιου ειτε το δεχεται καποιος ουτε οχι.

Οποιος δεν το αποδεχεται εχει απλα αδικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

Oταν καποιος παει κοντρα στα μαθηματικα και τα νουμερα (αδιαφορια/μη γνωση διακυμανσης) οσο κερδοφορος παιχτης και αν ειναι,το μονο που ελπιζει ειναι να φανει τυχερος.

Ειδικα τα συγκεκριμενα field με το 11αρι να βαραει αρκετους χιλιαδες και το 3.30r μεσα το κανουν ακομα χειροτερο/δυσκολοτερο.

no offence αλλα δεν ειναι απλα γνωμη μου αυτη.

Ετσι ειναι η φυση του παιχνιδιου ειτε το δεχεται καποιος ουτε οχι.

Οποιος δεν το αποδεχεται εχει απλα αδικο.

δεν αντιλεγω για την διακυμανση και γενικως για την διαχειριση του κεφαλαιου αλλα προσπαθησε να καταλαβεις αυτο που σου λεω.το παλικαρι αν χασει τα 300 θα ξαναπαιξει.εχει μεγαλη διαφορα να μιλαμε για ερασιτεχνικο επιπεδο σε σχεση με το επαγγελματικο.ενας επαγγελματιας ειναι αναγκασμενος να τηρησει ευλαβικα τους κανονες διαχειρισης κεφαλαιου.ειναι προφανεις οι λογοι.μην γινομαστε τελειως απολυτοι και μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aekara1921 έγραψε:

HPanigma έγραψε:
basika me to 8% ITM, kai mono ousiastika ena kalo cush apo 55$ari (long shot, diladi) ta 300 den ftanoun oute gia 2$ tourneys apoklistika...

kala einai dinaton na paratheteis tetoiou eidous stoixeia eno to deigma einai toso mikro?[/quote:296mwafc]

egw ta parathetw? autos eipe an doume ta stixia tou apo to opr... den katalabenw ti problima exeis me tin pragmatikotita... apla ta EPISIMANA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...