Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Γιατι δεν εκανα check?????


kasspav

Recommended Posts

Ακουω γνωμες...μολις εγινε...ειμαι deep σε 33$ καμια 50ατομα πριν το ITM

Ο αντιπαλος tight...10/2/63 σε 160 χερια και winning player

PokerStars No-Limit Hold'em, 33 Tournament, 150/300 Blinds 25 Ante (8 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB (t2729)

BB (t11578)

UTG (t10540)

UTG+1 (t7950)

MP1 (t8877)

MP2 (t39933)

Hero (CO) (t12561)

Button (t8295)

Hero's M: 19.32

Preflop: Hero is CO with Adiamond.gif, Qdiamond.gif

1 fold, UTG+1 calls t300, 2 folds, Hero calls t300, 2 folds, BB checks

Flop: (t1250) Kclub.gif, Aspade.gif, 2diamond.gif(3 players)

BB checks, UTG+1 checks, Hero checks

Turn: (t1250) 5heart.gif(3 players)

BB bets t600, UTG+1 calls t600, Hero calls t600

River: (t3050) 7spade.gif(3 players)

BB checks, UTG+1 checks, Hero bets t1650, 1 fold, UTG+1 raises to t7025 (All-In), Hero ????

Total pot: t6350

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kasspav έγραψε:

Ακουω γνωμες...μολις εγινε...ειμαι deep σε 33$ καμια 50ατομα πριν το ITM

Ο αντιπαλος tight...10/2/63 σε 160 χερια και winning player

PokerStars No-Limit Hold'em, 33 Tournament, 150/300 Blinds 25 Ante (8 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

SB (t2729)

BB (t11578)

UTG (t10540)

UTG+1 (t7950)

MP1 (t8877)

MP2 (t39933)

Hero (CO) (t12561)

Button (t8295)

Hero's M: 19.32

Preflop: Hero is CO with Adiamond.gif, Qdiamond.gif

1 fold, UTG+1 calls t300, 2 folds, Hero calls t300, 2 folds, BB checks

Flop: (t1250) Kclub.gif, Aspade.gif, 2diamond.gif(3 players)

BB checks, UTG+1 checks, Hero checks

Turn: (t1250) 5heart.gif(3 players)

BB bets t600, UTG+1 calls t600, Hero calls t600

River: (t3050) 7spade.gif(3 players)

BB checks, UTG+1 checks, Hero bets t1650, 1 fold, UTG+1 raises to t7025 (All-In), Hero ????

Total pot: t6350

γιατι δεν εκανες raise preflop και στο flop?

ετσι οπως πηγε δεν εχεις καμια πληροφορια...

πιστευω ο utg+1 ανετα θα μπορουσε να εχει limpαρει με μικρο pair

και να setαρε ..ή ακομα και Α 2- Α 5 -Α 7 παιζουν...

παιζει να χει και air αλλα δεν νομιζω να κολαρε στο τερν με air..

ασε που το shove του δεν ειναι και υπερβολικο..

μετα το bet σου το Pot εχει μεσα 4700..

και αυτος βαζει μεσα αλλα 5400..

αλλα αν εχει σετ γιατι να μην κανει ενα raise στα 3-4 k??

πιστευει οτι θα παρει κολ σε ολ ιν ετσι οπως πηγε η παρτιδα?

μπορει βεβαια να το κανει να φανει σαν stealing..

δεν ξερω.

εγω λογικα θα φολνταρα..

υ.γ.καποιος αν θελει ας μου εξηγησει τι ειναι

αυτα τα 10/2/63 κλπ που γραφετε...

τα χω δει πολλες φορες και δεν ξερω τι ειναι :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia mena einai fold to xeri! ti perimeneis pos mporei na kerdiseis edo?gia mena apokleietai na krataei kapoio xeri pou kerdizeis ektos apo total air.auto omos ti pithanotita exei?poli mikri gia mena.stin ousia an kaneis call tha to kaneis gia na piaseis tin mplofa tou kai oxi gia ton asso pou kratas.tha mporouse na krataei at,aj kai na paiksei etsi?pio pithano mou fainetai na exei xtipisei set i 2 pairs.ena pithano fillo na kerdizeis einai to qj alla einai tosa mikres oi pithanotites pou den simferei na kaneis call gia mena.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

episis preflop kaneis call epeidi fobasai ton arxiko limper?sto flop den einai asximo to check alla to kaneis me skopo na pareis pontarisma sto turn ara mallon ekei prepei na kaneis raise (turn) giati isos to river na se fobisei kirios gia to range tou bb.episis ksekatharizoun polla me to raise sto turn kai gia to fillo tou limper kai mporeis na ta petakseis me megaliteri eukolia an kanei reraise.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Johny_mac32 έγραψε:

υ.γ.καποιος αν θελει ας μου εξηγησει τι ειναι

αυτα τα 10/2/63 κλπ που γραφετε...

τα χω δει πολλες φορες και δεν ξερω τι ειναι :blush:

Vp$IP/Pfr/AF

VP$IP (Voluntarily Put Money In Pot) is the percentage of hands in which a player voluntarily puts money in the pot. Note that if a player sees a flop by checking the big blind or checking an out-of-position post, then this is not counted toward VP$IP.

PFR (Preflop Raise) is the percentage of hands in which a player puts in a preflop raise.

AF (Aggression Factor) is the number of times a player bets plus the number of times he raises divided by the total number of times he calls. (Bet+Raise)/Call. Checks and folds are not counted. This number only counts postflop.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

As played ειναι easy fold. Μαλλον πηγες να κανεις καποιο trap εκει αλλα δε σου βγηκε οποτε next spot και fold.

Επισης καταλαβαινω το απονταριστο flop αλλα στο turn χρειαζοταν bet/ ή εδώ αντίστοιχα reraise, δεν υπάρχει λόγος να δώσεις free card σε 3way pot.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη ειμαι ακομα λιγο απειρος στα μεγαλυτερα stakes, εχω δυσκολια στην αντιμετωπιση 3bet στα late stages σε οποιοδηποτε street...οτι εκανα στα low στους αδυναμους τοτε παιχτες τα αντιμετωπιζω σε τεραστιο βαθμο στα μεγαλυτερα stakes...ειναι κατι που το γνωριζω και το μελεταω.

Το συγκεκριμενο χερι το επαιξα passive και το ξερω...δεν το συνηθιζω, αλλά αν δεν εκανα λαθη δεν θα το ποσταρα...;)

Δεν θελω να χασω την επιθετικότητα μου, αλλα μερικες φορες με βαζει σε μπελαδες...το ψαχνω...το ψαχνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kι εγώ πιστεύω ότι σχεδόν σίγουρα χάνεις εδώ. Απέναντι σε nit αντίπαλο (και winning όπως είπες) που μπαίνει από αρχική θέση μάλλον είσαι πίσω. Το range του νομίζω ότι έχει ΑΑ,ΚΚ που ίσως επέλεξε να κάνει limp preflop με σκοπό να παγιδεύσει ή ακόμα και ΑΚ. Βάζω μέσα και το 55 που πιθανό να σέταρε στο turn. Ίσως να κερδίζεις κάποιο ΑJ,AT αλλά δεν πιστεύω να το έπαιζε έτσι.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το check που κάνει ο αντίπαλος στο river. Αν όντως κρατούσε κάτι πολύ δυνατό θα μπορούσε να χάσει value αν έκανες κι εσύ check. Μπορεί να αισθάνθηκε αδυναμία δική σου και καθώς το river ήταν το απόλυτο blank να δοκίμασε να κλέψει. Δεν το βρίσκω και τόσο πιθανό πάντως οπότε κλίνω προς το fold.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω πιστεύω οτί το πιθανότερο είναι να μην τον έχεις κ το χειρότερο οτί δεν έχεις αρκετές πληροφορίες ωστέ να έχεις ένα range κάπως μικρό στο τι μπορεί να έχει ,οπότε προς το fold είμαι σχεδόν σίγουρα.Άλλη μια παράμετρος είναι οτί είσαι deep κ όχι πολύ μακρυά από τις θέσεις που οδηγούν στα λεφτά κ μάλλον δεν είναι το συγκεκριμένο χέρι το κατάλληλο για μια all in κατάσταση έτσι όπως εξελίχθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως για την κοινοτητα πηγα FOLD και δεν θα μαθουμε ποτε τι ειχε...επειτα καταφερα με την ψυχη στο στομα απλα να μπω ΙΤΜ...αν θα εκανα call θα ηταν μόνο και μόνο για μία ωραια στακα για να χτυπουσα deep run...

Η αληθεια ειναι οτι μου φαινεται πολυ περιεργο το ολο χερι...

Αν υποθεσουμε οτι εχει ΑΑ, ΚΚ, ΑΚ...γιατί σε κανενα street δεν εκανε καποιο bet???? Εχανε τρομερό value με τόσο slowplay!!! Γιαυτο και αποφασισα να κανω vbet στο river, διοτι θεωρησα οτι δεν θα με εβαζαν σε Α, και ισως να επαιρνα call από ΑJ,ΚQ ή και QQ...

Οπως ειπε o gambler81, να αισθανθηκε καποια αδυναμια και να θεωρησε οτι ο μοναδικος τροπος να παρει το ποτ ηταν το allin? Μηπως θεωρησε ότι με το limp behind preflop να ειχα καποιο μικρο pair?

Μηπως εκρυψα το φυλλο μου τοσο καλα που εδωσα εντυπωση μεγάλης αδυναμιας...

Τι να πω??? Καλα να πάθω που δεν το επαιξα αρχικά με raise pre, ή ενα raise στο turn....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gambler81 έγραψε:

Kι εγώ πιστεύω ότι σχεδόν σίγουρα χάνεις εδώ. Απέναντι σε nit αντίπαλο (και winning όπως είπες) που μπαίνει από αρχική θέση μάλλον είσαι πίσω. Το range του νομίζω ότι έχει ΑΑ,ΚΚ που ίσως επέλεξε να κάνει limp preflop με σκοπό να παγιδεύσει ή ακόμα και ΑΚ. Βάζω μέσα και το 55 που πιθανό να σέταρε στο turn. Ίσως να κερδίζεις κάποιο ΑJ,AT αλλά δεν πιστεύω να το έπαιζε έτσι.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το check που κάνει ο αντίπαλος στο river. Αν όντως κρατούσε κάτι πολύ δυνατό θα μπορούσε να χάσει value αν έκανες κι εσύ check. Μπορεί να αισθάνθηκε αδυναμία δική σου και καθώς το river ήταν το απόλυτο blank να δοκίμασε να κλέψει. Δεν το βρίσκω και τόσο πιθανό πάντως οπότε κλίνω προς το fold.

tha diafwnisw mazi sou. enas winning antipalos ama paei na kanei trap me AA/KK kai den tou vgei den kanei pote reraise all in sto river.to pio pithano einai to flat call an kai thewrw apithano na min eixe pontarei sto flop.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσωπικα ειμαι 40% να εχει μικρο σετ

40% να εχει Αχ με two pair και 20% air...

κριμα που εκανες φολντ παντως,

γιατι τωρα με εφαγε η περιεργεια... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μονο εμενα μου φαινεται οτι δεν υπαρχει τιποτα εκτος απο air στο range του?Δηλαδη με το action που εχει προηγηθει σε φλοπ και turn τι τον κανει να πιστευει οτι εμεις θα πονταρουμε το river?Αν ειχε κατι δυνατο θα πονταρε τουλαχιστον στο river.IMO πολυ καλα δεν εκανες check,εγω θα ειχα κανει σχεδον auto call στο all in του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

birbilisgr έγραψε:

μονο εμενα μου φαινεται οτι δεν υπαρχει τιποτα εκτος απο air στο range του?Δηλαδη με το action που εχει προηγηθει σε φλοπ και turn τι τον κανει να πιστευει οτι εμεις θα πονταρουμε το river?Αν ειχε κατι δυνατο θα πονταρε τουλαχιστον στο river.IMO πολυ καλα δεν εκανες check,εγω θα ειχα κανει σχεδον auto call στο all in του

δηλαδη τα 600 στο turn σε 3way pot τα ειδε με air λες?

το να σεταρε και να κανει slowplay δεν παιζει?

ή Αχ με 2 pair?

το μονο που πιστευω κερδιζουμε εδω ειναι

busted straight ή Αχ με 1pair και μικροτερο kicker..

και το λεω με βασει το call στο τερν..

δεν παιζει να εκανε κολ με air σε 3 way pot....

μονο busted straight κερδιζουμε κατα την γνωμη μου...

καθως το Αχ με 1 pair και μικρο κικερ,βαση του action

δεν του δινω πολλες πιθανοτητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kwste έγραψε:

gambler81 έγραψε:
Kι εγώ πιστεύω ότι σχεδόν σίγουρα χάνεις εδώ. Απέναντι σε nit αντίπαλο (και winning όπως είπες) που μπαίνει από αρχική θέση μάλλον είσαι πίσω. Το range του νομίζω ότι έχει ΑΑ,ΚΚ που ίσως επέλεξε να κάνει limp preflop με σκοπό να παγιδεύσει ή ακόμα και ΑΚ. Βάζω μέσα και το 55 που πιθανό να σέταρε στο turn. Ίσως να κερδίζεις κάποιο ΑJ,AT αλλά δεν πιστεύω να το έπαιζε έτσι.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το check που κάνει ο αντίπαλος στο river. Αν όντως κρατούσε κάτι πολύ δυνατό θα μπορούσε να χάσει value αν έκανες κι εσύ check. Μπορεί να αισθάνθηκε αδυναμία δική σου και καθώς το river ήταν το απόλυτο blank να δοκίμασε να κλέψει. Δεν το βρίσκω και τόσο πιθανό πάντως οπότε κλίνω προς το fold.

tha diafwnisw mazi sou. enas winning antipalos ama paei na kanei trap me AA/KK kai den tou vgei den kanei pote reraise all in sto river.to pio pithano einai to flat call an kai thewrw apithano na min eixe pontarei sto flop.[/quote:d5xa7ssj]

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:ohmy: :ohmy:

THA ASTEIEVESAI ETSI??

flat me AA or KK to river???se poio planiti akrivws?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav ειπε :

Επειδη ειμαι ακομα λιγο απειρος στα μεγαλυτερα stakes, εχω δυσκολια στην αντιμετωπιση 3bet στα late stages σε οποιοδηποτε street...οτι εκανα στα low στους αδυναμους τοτε παιχτες τα αντιμετωπιζω σε τεραστιο βαθμο στα μεγαλυτερα stakes...ειναι κατι που το γνωριζω και το μελεταω.

kasspav.. Αυτο ειναι το τεραστιο σου λαθος.

Αφου λες οτι το γνωριζεις επεστρεψε σε μικροτερα stakes.

Υποθετω οτι για να παιζεις 33$ 50$ etc εχεις το αντιστοιχο bankroll. Aλλα αυτο δε λεει τιποτα αν δε το αντεχεις ψυχολογικα και παιζεις τοσο αθλια τα ασσόνταμα .

Οταν πριν λιγους μηνες επαιζες τα 2δολλαρα και τα 10δολλαρα παντως εγω εβλεπα ατομο με περισσοτερο αυτοπεποιθηση και που ηξερε τι εκανε.

Συνεχισε πιο χαμηλα και θαρθουν μονα τους και τα μεγαλυτερα stakes

ps: Επισης.. Οχι δεν εισαι deep με 40ΒΒ και 50 ατομα πριν το ΙΤΜ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bits10 έγραψε:

kwste έγραψε:
gambler81 έγραψε:
Kι εγώ πιστεύω ότι σχεδόν σίγουρα χάνεις εδώ. Απέναντι σε nit αντίπαλο (και winning όπως είπες) που μπαίνει από αρχική θέση μάλλον είσαι πίσω. Το range του νομίζω ότι έχει ΑΑ,ΚΚ που ίσως επέλεξε να κάνει limp preflop με σκοπό να παγιδεύσει ή ακόμα και ΑΚ. Βάζω μέσα και το 55 που πιθανό να σέταρε στο turn. Ίσως να κερδίζεις κάποιο ΑJ,AT αλλά δεν πιστεύω να το έπαιζε έτσι.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το check που κάνει ο αντίπαλος στο river. Αν όντως κρατούσε κάτι πολύ δυνατό θα μπορούσε να χάσει value αν έκανες κι εσύ check. Μπορεί να αισθάνθηκε αδυναμία δική σου και καθώς το river ήταν το απόλυτο blank να δοκίμασε να κλέψει. Δεν το βρίσκω και τόσο πιθανό πάντως οπότε κλίνω προς το fold.

tha diafwnisw mazi sou. enas winning antipalos ama paei na kanei trap me AA/KK kai den tou vgei den kanei pote reraise all in sto river.to pio pithano einai to flat call an kai thewrw apithano na min eixe pontarei sto flop.[/quote:30ezedql]

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:ohmy: :ohmy:

THA ASTEIEVESAI ETSI??

flat me AA or KK to river???se poio planiti akrivws?[/quote:30ezedql]

ελα μωρε..

επειδη θα εχει σεταρει ΚΚ ή ΑΑ πρεπει να ριψοκινδυνεψει το τουρνουα?

:woohoo:

υ.γ. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το επαιξα σαν κοτα γιατι ειχα δειξει λιγο loose aggresive style τα προυγουμενα χερια..

εγω προσωπικα, με το image που ειπες, θα ηθελα να μπουν ολες οι μαρκες στο κεντρο pre-flop.

ειναι ενα spot στο οποιο ενας lag 7/10 θα κανει το double .

το αλλ-ιν εδω ειναι η καλυτερη κινηση, εγω την λατρευω, οπως πιστευω

και οι περισοτεροι winings players.

Στο συγκεκριμενο χερι νομιζω οτι εισε far...far ahead

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...