Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

25NL 6max @ Stars by djalexlee


Recommended Posts

Γεια χαρα σε όλους

Ανοίγω αυτό το θέμα για ότι θέλετε να συζητάμε σχετικά με το 25NL στο Stars. Είναι ένα ιδιαίτερο επίπεδο πολύ διαφορετικό απο τα υπόλοιπα microstakes που σου επιτρέπει να παίξεις πραγματικό πόκερ απέναντι σε αντιπάλλους που καταλαβαίνουν τι προσπαθείς να τους πεις...?

Eχω περίπου 600000 χέρια 12+ tabling σε microstakes και θα χαρώ να βοηθήσω και να βοηθηθώ. Σας ποστάρω και ένα γραφημα με τα τελευταία μου 30Κ χέρια στο 25ΝL.

00vapromoonlymainstreamn.jpg

Πάμε δυνατα για Supernova μεχρι το Δεκεμβρη, Ολα για την αρρώστια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι δεν ανεβαινεις stakes?? Θα προτιμουσα να ελεγες τρεχω με >4bb's στο 0,10-0,25 και εχω σκοπο να κερδιζω με αυτους τους ρυθμους μεχρι να ανεβω στο 0,25-0,50 οπου εκει θα παρουσιασω το δειγμα μου μετα απο 30.000 χερια πχ. οπου θελω να κρατησω την κερδοφορια μου ψηλα,παρα οτι θελεις να γινεις supernova.Ας ερθει αυτο σαν συνεπεια απο τον μεγαλο αριθμο των χεριων των οποιων παιζεις και εχει καλως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ καλή παρατήρηση

έχω ήδη ανέβει στο 50NL απο αυτόν το μήνα. Εχω παίξει 15Κ χέρια και κερδίζω 360$ αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει στον τρόπο που θα αντιμετοπίζω κάπιες καταστάσεις απένατι στους regulars. Κάνω κάπια ακραία παιξίματα γιατί προσπαθώ να τους κάνω να πεταξουν χέρια τυπου top pair top kicker σε επικίνδυνα board και ακόμα δεν εχω καταλήξει πόσο κερδοφόρο μπορεί να είναι αυτό και σε πιες καταστάσεις μπορώ να το φτάνω στα άκρα. Ψάχνω αρκετά το στύλ μου γιατι προς έκπληξη μου συναντώ πολούς κακούς επιθετικούς παίχτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το software στις Ευρωπαικές ιστοσελίδες είναι επιοικώς αθλιο... δεν μου επιτρέπει να κάνω multitabling και δεν είναι τόσο γρήγορο όσο του stars, αποτέλεσμα να ανεβαίνει το winrate σου αλλά να πέφτει το $/hour μιας και δεν μπορείς να βάλεις όγκο χεριών... όσο για rakeback θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στο fpppro.com θα δείς ότι ο τρόπος υπολογισμού τις γκανιότας είναι διαφορετικός στο stars και οτι το vip program αν ανεβεις σε βαθμίδες έιναι πολύ πιο αποδοτικό απο ένα κλασικό rakeback 30%... Επίσης σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία του PTR το stars είναι το site με την λιγότερη γκανιότα...

http://www.pokertableratings.com/poker- ... -hold%27em Ελπίζω τώρα να μπορείς να κατανοήσεις πώς μπορεί καπιος να παιζει cash sto stars

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pigaine des to avg pot kai plr/flop sto 25nl tis stars (kai tis Full Tilt) kai opoiadipote allis europaikis etaireias kai meta pes mou an ontws aksizei kai exei megalutero value na paizeis cash sti stars (akoma kai me to megalutero rakeback apo to klasiko 30% pou les oti prosferei)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

djalexlee έγραψε:

Το software στις Ευρωπαικές ιστοσελίδες είναι επιοικώς αθλιο... δεν μου επιτρέπει να κάνω multitabling και δεν είναι τόσο γρήγορο όσο του stars, αποτέλεσμα να ανεβαίνει το winrate σου αλλά να πέφτει το $/hour μιας και δεν μπορείς να βάλεις όγκο χεριών... όσο για rakeback θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στο fpppro.com θα δείς ότι ο τρόπος υπολογισμού τις γκανιότας είναι διαφορετικός στο stars και οτι το vip program αν ανεβεις σε βαθμίδες έιναι πολύ πιο αποδοτικό απο ένα κλασικό rakeback 30%... Επίσης σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία του PTR το stars είναι το site με την λιγότερη γκανιότα...

http://www.pokertableratings.com/poker- ... -hold%27em Ελπίζω τώρα να μπορείς να κατανοήσεις πώς μπορεί καπιος να παιζει cash sto stars

ta stixia me ton pio kserola lao pou ta vriskw ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ noble

Εχεις δίκιο σίγουρα είναι μεγαλύτερο το avg pot kai plr/flop (πολύ πιο εύκολα τραπέζια), αλλά όπως σου εξήγησα για μένα είναι προτερεότητα το $/hour, δηλαδή πόσα χρήματα κερδίζω ανα ώρα. Στις ευρωπαικές παίζω με δυσκολία 500 χε΄ρια ανα ώρα δηλαδή μεγιστο 6 τραπέζια. Στο stars ανοίγω 12 δλδ 1100 χέρια ανα ώρα και με τις ευκολίες του tableninja βλέπω και lost συγχρόνως. Δεν θέλω να είμαι απόλυτος απλά είναι θέμα προτερεοτήτων δεν έχω κανένα συμφερον ούτε προσπαθώ να προωθήσω το stars απλά εκεί κατέληξα οτι είναι πιο συμφέρον μιας και το online poker είναι θέμα όγκου.

@ grigoris16

Δεν έχω γίνει ακόμα supernova για την ώρα είμαι platinum. Θέλω ακόμα περίπου 30000 VPP αλλά όπως υπολογίζω το αργότερο μέχρι μέσα Δεκεμβρη θα γίνω.

@LOUKAS34

Thanks αλλά νομίζω ότι η stars είναι λίγο δυσκολο να ενδιαφερθεί για κάπιον που παίζει micros

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα ειναι ευκολοτερο το παιχνιδι στα ευρωπαικα site αλλα δεν μπορεις να παιζεις ουτε καν εξι τραπεζια ταυτοχρονα.Στα micros δεν ειναι τοσο καλυτεροι οι παικτες απο τα αλλα site.Djalexlee δεν αλλαζουν τοσο πολυ τα πραγματα στο 0.25-0.50 θα βρεις τον δρομο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις βάλω 100Κ στο 50 NL θα έχω ένα καλο όγκο χεριών για να βγαλουμε ασφαλή συμπεράσματα, αλλά με αυτά που έχω δει μέχρι τώρα συμφωνώ οτι το παιχνίδι είναι πανω κάτω το ίδιο αλλά με πολύ περισσότερο folding equity απέναντι στους regulars

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

keep going mate ,to 2019 pou tha beis 200nl stile mou pm na sou po kamia simvouli giati ke egw tetia 6aria paizo.ineverfold,de kserw giati dilwneis perifana pos eisai mia kotalirati pou apofeugei tous kalous regs sto 25 ke 50nl tis stars ke trexeis na vgaleis stragalia se europaika sites.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν ξεκολάτε λίγο να συζητήσουμε κανα χέρι... Μόλις έκανα stackoff στον Chriss Moneymaker για 'οσους δεν γνωρίζουν είναι pro Pokestars και πρώην WSOP Main event Champion. Δεν προσπαθώ να θείξω τις ικανότητες του ούτε να πώ οτι είμαι καλύτερος και πονηρός, απλά θα ήθελα την γνώμη σας πως θα παίζατε και το 22 και Κ10 ο Chriss μέχρι εκείνη την στιγμή σε 112 χέρια έπαιζε 24/19/11 Το χέρι έχει ως εξής

00vapromoonlymainstream.jpg

***** Hand History for Game 52209062574 ***** (Poker Stars)

$50.00 USD NL Texas Hold'em - Friday, November 05, 04:35:51 ET 2010

Table Lydia IV (Real Money)

Seat 1 is the button

Seat 1: hunter2975 ( $62.90 USD )

Seat 2: djalexlee ( $66.95 USD )

Seat 3: Money800 ( $49.00 USD )

Seat 4: zapote85 ( $50.00 USD )

Seat 5: pi-diddy ( $97.25 USD )

Seat 6: blumentopf7 ( $77.80 USD )

djalexlee posts small blind [$0.25 USD].

Money800 posts big blind [$0.50 USD].

** Dealing down cards **

Dealt to djalexlee [ 2h 2s ]

zapote85 folds

pi-diddy folds

blumentopf7 folds

hunter2975 folds

djalexlee raises [$1.25 USD]

Money800 raises [$3.50 USD]

djalexlee calls [$2.50 USD]

** Dealing Flop ** [ 3h, 9d, 2c ]

djalexlee checks

Money800 bets [$5.00 USD]

djalexlee calls [$5.00 USD]

** Dealing Turn ** [ Th ]

djalexlee checks

Money800 bets [$14.00 USD]

djalexlee raises [$57.95 USD]

Money800 calls [$26.00 USD]

djalexlee wins $17.95 USD

** Dealing River ** [ 5d ]

djalexlee shows [2h, 2s ]

djalexlee wins $95.00 USD from main pot

Money800 doesn't show [Ts, Kh ]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a dld etixe , itheles na rotiseis pos tha pekseis to set ke itan vs tou manimaker,Arosto Brag + telios ektos thematos+to heri afto den exei kanena endiaferwn + o manimaker einai megalo donk ,pou eukola ton kanei exploit o kir thimios apo loutraki. auta.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέσα απο την μεγάλη σου πείρα στο 200nl που εγώ θα φτάσω το 2019 'οπως είπες μήπως θα ήθελες να μας μηλίσεις για τα call σε 3bet για setvalue? 'οπως τι pot odds πρέπει να έχουμε για να παίξουμε fit or fold σε 3bet pot? γιατί για μένα αυτό είναι το ενδιαφέρον στο χέρι, επίσης ρώτησα τον Κυρ Θύμιο στο Λουτράκι και μου είπε το ότι κάπιος έχει το δικαίωμα να λέει την γνώμη του δεν σημαίνει οτι πρέπει να τον πέρνουμε και σοβαρα... την στιγμή που ποστάρει με διαφορετικό nickname απο αυτό που παίζει... 'οσο για την φωτό μου εγώ τουλάχιστον ξέρω να βάζω και να την αλλάζω... εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες? Το να γυρνάς το φόρουμ και να προκαλείς σε διάφορα topic δεν προκειται να σου φέρει πίσω αυτά που έχασες... Κάπια στιγμή πέφτεις στον λάθος ανθρωπο και σε στήνει στον τοίχο, και μην έχοντας τπτ ουσιαστικό να απαντήσεις βγαίνεις offline... καλες διακοπές μέχρι την επόμενη φορα το 2nl θα είναι πάντα εκεί... ξέρεις εσυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...