Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

LOIPON PARTE NA XETE PALIKARIA MOU!!!!!!!!!!!!!!!!


the300

Recommended Posts

nanasta έγραψε:

paizo sto party se krisimo simeio (24/550 paixtes idi sta lefta se 18k guarantee) exo qq sto dealer button kanei raise apo co+2 3x ton bazo all in. Flop 10 j j 8 k for the straight kai fevggo 24os , diaforetika pernaga 3tos kai 90% final table. Imoun 72-28 iper mou , kai vevriasa giati poli all den arxisa na stelno e-mail kai na katigoro tin etairia oti me eklepse k.l.p ..

Einaimeros tou paixnidiou, ligo noritera eixa kerdisei ena sxedon coin flip me aq ego enanti jj. Etsi einai...

ti na kanoume.

Pantos gia esas pou paizete sto stars yparxei enas typos pou nomize ta idia kai eftiaxe ena software pou metraei ta hand history kai vriskei an ta apotelesmata sas einai konta sta anamenomena i xefevgoun.

http://www.sngoev.com/

autos peistike eseis?

AKOY EPEIMENEIS GIA TO PARTY POY EGW DEN EXW KAMIA ENSTASH OSO EPAIZA EKEI DEN EIDA TETOIA PRAGMATA

OYTE LEW OTI EINAI STHMENA ALLA TETOIA FAINOMENA SE KANOYN NA KLONISTEIS

KAI SYMVAINOYN MONO STA MEGALA TOYRNOYA STA SIT AND GO DEN EIDA TETOIA PRAGMATA ENNOW OLA AYTA OXI GIA TO PARTY ALLA GIA TO STARS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bosio έγραψε:

Λοιπόν να πεταχτώ και εγώ να πω την αποψή μου. ΟΠΟΙΟΣ πιστεύει οτι το παιχνίδι είναι στημένο πολυ απλά ΔΕΝ παίζει. Εγώ στα Σκόπια μοίρασα τον χρόνο μου μεταξύ ρουλέτας και πόκερ. Εγω απο το σπίτι μου πιστεύω οτι η ρουλέτες στο ίντερνετ δεν είναι αξιόπιστες και απέχω. Εγώ απο το σπίτι μου πιστεύω οτι το online poker είναι τίμιο και συμμετέχω. Τέλος. Αν κάτσουμε και βγάζουμε κάθε bad beat ατιμία στο τέλος το μόνο που θα μείνει είναι ο χαμένος χρονος-χρημα-κόπος. Οσον αφορά αυτά που γίνονται στα τουρνουά με τα hands πριν το bubble κτλ , νομίζω οτι υπάρχουν άτομα που σε ένα τουρνουά 50$ δεν τους νοιάζει να πάρουν 100$(ναι υπάρχουν) αλλά να μπούν σε μεγαλύτερα έπαθλα. Πιθανόν να τζογάρουν σε κάποιο σημείο και να πάνε για ''αυγά ή πουλιά'' όπως λέει και ο Takisnik. Η διαφορά είναι οτι στα τουρνουά δεν μπορείς να reload και να τα πάρεις πίσω με τόκο...

TOTE PAIKSE KAI SY SAN AYTOYS KANE ALL-IN SE RAISE 30.000 ME 5 7 OFF KAI TA BLIDS NA EINAI 1200-2400

NA DEIS GIA POTE THA ADEIASEI H KARTA SOY

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό λέω. Αν παίζεις σωστά θα κερδίσεις. Εστω και αν χάσεις 10-20-30 φορές απο ατυχία. Εχω χάσει σε cash τις τελευταίες 4 ημέρες 7/9 φορές με pocket AA. Δε με απασχολεί. Χαίρομαι που έχασα όσο λιγότερα γινόταν. τις επόμενες 90 φορές θα τα πάρω με τόκο ...ελπίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα παιδια

Ομολογουμενως πολυ "καυτο" το θεμα της συζητησης.

Εχω βρεθει και εγω σε αντιστοιχες περιπτωσεις και δεν ξερω τι να υποθεσω.

Παιζω σε ενα freeroll χθες (παλι καλα...) οποτε σε καποια φαση πιστευοντας οτι εχω μεινει πισω με 1.700 chips (1000 αρχικες και blinds 50/100 αν θυμαμαι καλα ) μπαινω all-in pre-flop κρατωντας :Qh :Qd .Με 'βλεπουν' αλλοι 2 και ανοιγουν :Kc :Td και :Ac :9h ο αλλος.

flop:::8s :7c :5c ok προχωραμε

turn:Qc εδω ειμαστε λεω και.............

river::3c και παρε με ξερο εκτος με χρωμα ...

Γαμω την ατυχια μου λεω(το θεμα ειναι οτι το εχω ξαναπαθει)

Βεβαια υπαρχει και ο αντιλογος.

Σε ενα αλλο freeroll παλιοτερα (δεν παιζω μονο freeroll xaxa) μπαινω all in pre-flop me :4s :4h και με βλεπει ενας (Αγγλος) με :Qc :Qd .Καληνυχτα λεω εγω.

preflop (ta 2 πρωτα τυχαια):8s :5h :Qs

(ηρθε η ωρα για υπνο)

Τurn::4d μαλιστα και River ::4c !!!!!!!!!!!!!!!

Απιστευτο λεω !!!

και φυσικα η απαντηση του φλεγματικου Αγγλου...

That is a nice story to remember ...

Xωρις ¨"Γαλλικα"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tora an to call pou ekana me asso deka eprepe na to kano i oxi, tote me tin idia logiki den eprepe na kano raise i eprepe na kano fold...ma milate sobara tora?tha kano fold ?tha fovitho ton bb mipos exeis assous i kk?ti lete tora?mpainei me 57 all in mia thesi prin plirothei kai ego exo mono 8,5k na kano call kei den tha to kano meta to raise mou?ton kalypto se chips ,exo 18k kai autos 12,5k.kai to kapaki? me aq ego?limp o allos me 54 mpaino all in me kanei call kai xano pali me str8?auto den metraei?auto itane stisino .exo peksei xiliades xeria kai gnorizo.auto itane stisimo katharo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

the300 έγραψε:

tora an to call pou ekana me asso deka eprepe na to kano i oxi, tote me tin idia logiki den eprepe na kano raise i eprepe na kano fold...ma milate sobara tora?tha kano fold ?tha fovitho ton bb mipos exeis assous i kk?ti lete tora?mpainei me 57 all in mia thesi prin plirothei kai ego exo mono 8,5k na kano call kei den tha to kano meta to raise mou?ton kalypto se chips ,exo 18k kai autos 12,5k.kai to kapaki? me aq ego?limp o allos me 54 mpaino all in me kanei call kai xano pali me str8?auto den metraei?auto itane stisino .exo peksei xiliades xeria kai gnorizo.auto itane stisimo katharo.

opote min ksanapaikseis pote online...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλοί απο εσας πιθανόν δεν έχουν παίξει ποτέ τους live.

Εαν παίξετε εστω και μία φορά θα καταλάβετε οτι κάποια bad beat που θα δείτε live πιθανόν δεν τα έχετε δεί ποτέ σας online. Και όμως έτσι είναι. THATS POKER.!!!!!!!

Απλά λυπάμαι που τέτοιες μαλακίες τις γράφει ενας παίκτης που έχει κερδίσει αρκετά τουρνουά.

Πιθανόν αυτά που κέρδισε να ήταν στημένα και να μην μας το έλεγε τότε και μας το έπαιζε παικταράς.

Ελπίζω να αποκτήσουμε σύντομα ολοι πoκερική παιδεία και να μάθουμε να αντιμέτωπιζουμε τα bad beat φυσιολογικά και να τα δεχόμαστε οπως οταν κερδίζουμε οταν κάνουμε call και ειμαστε πίσω απο το monster hand του αντιπάλου μας. Τότε ολα είναι εντάξει και οταν χάνουμε ολα ειναι στημένα.

Ας σοβαρευτούμε λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nomizo oti prepei na sebasteis to post mou kai oxi na me antimetopizeis eironika giati sigoura ego exo magalytery empeiria apo esena sto online poker.kai sigoura apo esena exo megalyteres nikes se xrimatiko epipedo.deuteron gia na kano tetoio post ego pou paizo online 10 ores online poke kathe mera katalabaineis tin sobarotita tou thematos.kai triton re file ama den theleis na akouseis tin gnomi kapiou empeirou paikti i na milas eironika se post min mpaineis se tetoia enimerotika site.auto isxyei gia olous pou to paizoune poniroi kai den kseroune tipota sxetika me online poker.auta kai elpizo opoios diabasei to post mou na to katalabei kiolas kai oxi na einai tyflos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμβουλές:

1ον Αμα δεν ειχες τοση μεγάλη ιδέα για τον ευατό σου θα ήσουν και καλύτερος.

2ον Οι νίκες που λες ήταν "στημένες" οπότε δεν μετράνε.

3ον Σήκωσε τον κώλο σου απο την πολυθρόνα και ελα παιξε κανα Live να δεις απίστευτα bad beat που ούτε στο ονειρό σου δεν έχεις δει.

4ον Να σέβεσαι τα ποστ που σου κάνουν και τις γνώμες των άλλων.

5ον Αμα πιστεύεις οτι ενα site ειναι στημένο σταμάτα να παίζεις αλλιώς (οπως ευστοχα είπε και κάποιος άλλος) χρειάζεσαι ψυχίατρο.

6ον Αμα δεν καταλαβαίνεις οτι γελοιοποιήσε κάνοντας τέτοια ποστ εγω δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

7ον Πονηρός άλλος το παίζει και οχι εγώ.

8ον Ξύπνα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bosio έγραψε:

Αυτό λέω. Αν παίζεις σωστά θα κερδίσεις. Εστω και αν χάσεις 10-20-30 φορές απο ατυχία. Εχω χάσει σε cash τις τελευταίες 4 ημέρες 7/9 φορές με pocket AA. Δε με απασχολεί. Χαίρομαι που έχασα όσο λιγότερα γινόταν. τις επόμενες 90 φορές θα τα πάρω με τόκο ...ελπίζω.

NAI SWSTA DIKIO EXEIS WS PROS AYTO THA TO XASEIS 10-20-30 THA PAREIS 100 AN PROKEITAI GIA ENA APLO BAD BEAT.

ALLA NA EXW KANEI EGW RAISE 25000-30000 SE BLIDS 1200-2400 KAI NA KANEI ALL-IN TO IDIO ATOMA EPI 4 DIAFORETIKES KAI SYNEXOMENES MERES ME 78 OFF ME K3 OFF ME 78 OFF KAI ME Q3 OFF KAI NA KATHONTAI AKRIVWS TA FYLLA TOY PAEI POLY.

SHMEIWSE DE OTI TO ALL-IN EGINE PREFLOP EXONTAS PROIGEITHEI TO RAISE TO DIKO MOY 25000-30000 KAI TIS FORES

DEN THA MPOYN PSILLOI STA AYTIA SOY?

EMENA PANTWS ME KLONISE

KAI TA

LEW EGW AYTA POY ELEGA TA KALYTERA LOGIA GIA AYTO TO SITE .

OXI PANTWS OTI EXW THN VEVAIOTHT OTI EINAI STHMENO ALLA PROVLIMATIZESAI APO TETOIA FAINOMENA.

ISWS NA EINAI AYTO POY EIPE O HOLDEM OTI MERIKOI PAIZOYN LOTTO OLA GIA OLA STOXEYONTAS STO FINAL TABLE

ALLA H DIKI MOY PERIPTWSH XREIAZETAI PROVLIMATISMO GIATI EPROKEITO GIA TO IDIO ATOMO KAI TIS 4 MERES KAI PEFTAN TA FYLLA TOY AKRIVWS AYTA POY EIXE OTAN EKANE ALL-IN ME 78 OFF PESAN 778 ME K3 OFF 4 KARA EIXE TO 3 KARO ME Q3 OFF 33Q H QQ3 DEN THYMAMAI KALA KAITHN ALLH PALI TA DIKA TOY. EIXE J7 KAI PESAN FLOP q410 turn 8 river 9

DWSE MOY MIA LOGIKI EKSIGISI KAI THN DEXTW

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PARAKOLOYTHEISTE TON DIALOGO METAKSY TOY THE

SHWA KAI TOU DONK-U-OUT

SHMERA GYRW STIS 4.30

o the shwa einai short stack me 3700 kai exei A8 OFF kai o DONK-U-OUT exei j 4 off

chek o donk all-in o the swa sto flop to flop htan a8 6 call o donk

turn j river j

o the swa apathis milaei apo to chat kai leei lol

kai vlepete thn apanthsi toy donk htan diko soy alla to jokerstars moy to edwse emena.

the shwa [observer]: lol

the shwa [observer]: nh

DONK-U-OUT: of course

DONK-U-OUT: iam sorry

DONK-U-OUT: it was yuors

DONK-U-OUT: jokerstars gave it to me

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΧΘΕΣ..ΕΧΩ ΑΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟ PRE FLOP RAISE ΜΟΥ ΠΑΕΙ ALL IN...ΠΕΡΙΠΟΥ 80$ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΥΛΛΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΗΤΑΝ Α ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΤΣΕΠΩΣΑΜΕ....ΧΕΧΕ ΘΑ ΘΕΛΑ TURN Q KAI RIVER Q XEXEXE...ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΝΤΑΜΕΣ...ΓΕΙΑ ΣΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stefanos78 έγραψε:

ΦΙΛΕ ΔΗΜΟ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΕΙΣ ΑΛΛΑ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ!!!

Φίλε Δήμο οχι οτι θα παρηγορηθείς αλλα και εγώ .......... έχω κερδίσει ακριβώς έτσι.

Με μόνη διαφορα οτι ήρθε flop Q-Q-A!!!!!!

Το τι άκουσα στο chat μετά απο τον Γερμανό φίλο που του έκατσα το bad beat δεν λέγεται.

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

stefanos78 έγραψε:
ΦΙΛΕ ΔΗΜΟ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΕΙΣ ΑΛΛΑ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ!!!

Φίλε Δήμο οχι οτι θα παρηγορηθείς αλλα και εγώ .......... έχω κερδίσει ακριβώς έτσι.

Με μόνη διαφορα οτι ήρθε flop Q-Q-A!!!!!!

Το τι άκουσα στο chat μετά απο τον Γερμανό φίλο που του έκατσα το bad beat δεν λέγεται.

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:[/quote:32n9t8lt]

TELIKA OLH AYTH H KOYVENTA POY EIXAME EDW ME TITLO PARTE NA EXETE EIXE ANTIPARATHESEIS KAI ENTONES DIAFWNIES XWRIS NA MPOROYME NA KATALHKSOYME KAPOY.

TA KSIMERWMATA SHMERA EPAIZA STO POKERSTARS TOYRNOYA 35.000$ ME BUY-IN 3$+30

AFOY EFAGA ENA MEGALOPREPES BAD-BEAT EKANA REBUY KAI KSANA MANA ENA MEGALOPREPES BAD-BEAT ME AA STO XERI KAI ALL-IN PREFLOP

KSANA DOUBLE REBUY KAI KSANA 4-5 BAD-BEATS

E VGIKA APO TA ROYXA MOY LIGO ELEIPSE NA SPAPSW TO PC APO TA NEYRA MOY .

TELOS PANTWN KSANA DOUBLE REBUY KAI GINAN TA 3000 4500 CHIPS LEW KATSE NA FTIAKSW ENA KAFE HREMISA ENTELWS KAI KSNAKATHISA.

TA ALL-IN POY KANANE HTAN NA TRELLAINESAI KAI DEN EIXE KSEKINISEI AKOMA OLA AYTA SE 15 LEPTA.

KANW THN SKEPSI NA TESTARW TO SITE THYSIAZONTAS 50-60$ GIA REBUIS KAI NA PAIKSW SAN AYTOYS DILADI SAN ON GUS ME 58 ALL-IN.

LOIPON FILE THE 300 EIXA KANEI 7 DOUBLE REBUYIS KAI TA BAD BEAT PIGENAN KAI ERXONTAN WSPOY EKANA ALL-IN ME 33 6000 CHIPS TO BAD BEAT TO EFAGE ENAS ME AK KAI ENAS ME AA MEXRI TO TURN EXANA STO RIVER EIXAME 3.

LEW TRELLO PAIKSIMO NA MATHOYME STINONTAI H OXI

KANEI KAPOIOS ALL-IN 4500 EGW EIXA 20.000 KAI LOGIKA EPREPE NA PAW PASSO ALLA EKANA CALL ME 72 KARA(MH VARAS ANTWNH) FLOP 3 KARA KANENAS KARO KAI TO PIRA

META KANW RAISE ME 8J KAI PESAN AK8 CHECK OLOI BET EGW 3200 CALL OI ALLOI TURN 8 BET ENAS 6400 CALL EGW RIVER J

ARA EINAI TYXAIES SYMPTWSEIS AYTA POY PATHAINOYME GIATI YPARXOYN TRELLOI PAIKTES KAI YPARXEI KAI H PITHANOTITA EMFANISIS TOY FYLLWN POY KRATAEI OLA TA FYLLA EXOYN TIS IDIES PITHANOTITES NA PESOYN STO BOARD .

EAN HTAN STHMENA DEN THA EPAIRNA AYTA TA KOLPA POY PIRA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

genok έγραψε:

ARA EINAI TYXAIES SYMPTWSEIS AYTA POY PATHAINOYME GIATI YPARXOYN TRELLOI PAIKTES KAI YPARXEI KAI H PITHANOTITA EMFANISIS TOY FYLLWN POY KRATAEI OLA TA FYLLA EXOYN TIS IDIES PITHANOTITES NA PESOYN STO BOARD .

EAN HTAN STHMENA DEN THA EPAIRNA AYTA TA KOLPA POY PIRA

Τώρα συμφωνήσαμε.:)

Οτaν θα βρω χρόνο θα σας πειργράψω τι εγινε στο Live σε τρία χέρια με τον Lam.:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γς παιδια χ8εσ ειχα :As :Th και βγαζει κατω :Kd :Kc :Qs πονταρει ο αλλος 1500 παιζω μετα βγαζει:Jd εχω κεντα του ασσου τα πονταρει ολα κ παιζω και ειχε :Kh κ:Ad και κερδιζω 18000 περιπου για freeroll μιλαμε και βγαζει κατω :Ah και κανει foul και τα εχασα ολα τι να κανουμε απλα το ρητο ειναι ενα στον τζογο ΟΤΑΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΕΞΥΠΝΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΚΑΝΕΣ CALL 1500 ΓΙΑ INSIDE STRAIGHT DRAW...ΤΑ ΘΕΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΘΕΣ ..ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΜΠΛΕΧΤΗΚΕΣ...ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ BAD BEAT, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΑΥΤΟ ΤΟ "ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ"ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΘΕΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΧΕΧΕΧ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...