Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Pokerstars Vs Full Tilt μετά από 62.000 hands


Recommended Posts

Μετά από 62.000 hands περίπου σε Pokerstars και άλλα τόσα σε Full Tilt θα περίμενα παρόμοια αποτελέσματα στα ίδια hands.

Το στυλ παιχνιδιού μου είναι το ίδιο στις δύο εταιρείες και όλα τα hands έχουν γίνει σε SNG multi-table, MTT με micro-low buy-ins. Το επίπεδο των παικτών σε αυτά τα level θεωρώ ότι είναι παρόμοιο.

Αναφέρω το hand, πόσες φορές το πήρα και το ποσοστό που κέρδισα το pot με το συγκεκριμένο hand.

Pokerstars 62.451 hands

AA 274 88,32

KK 284 83,45

QQ 288 74,65

JJ 278 66,19

Aks 170 73,53

Ako 582 63,57

Aqs 181 60,77

TT 251 57,37

Aqo 533 55,35

Ajs 195 63,59

Full Tilt 62042 hands

AA 272 91,54

KK 289 85,47

QQ 284 76,06

JJ 264 73,11

Aks 233 73,39

Ako 568 69,72

Aqs 188 68,09

TT 255 62,75

Aqo 612 59,97

Ajs 206 58,74

1. Είναι δυνατό να υπάρχει απόκλιση 3% σε AA,KK;

2. Είναι δυνατό στην Pokerstars το AJs να έχει καλύτερο ποσοστό από το AQs & AQo;

3. Απόκλιση 7% στους JJ, πάλι καλύτερα ποσοστά στην Full Tilt, αλλά μάλλον είναι υπερβολικά μεγάλο το 73% στην Full Tilt.

Απλά ήθελα την γνώμη σας σχετικά με αυτές τις αποκλίσεις και το γεγονός ότι στην Full Tilt στα περισσότερα hands (εκτός AJs>AQ για Pokerstars) έχω καλύτερα ποσοστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, έχεις δείγμα <300 εμφανίσεων, είναι φυσιολογικό (ουσιαστικά, για τους ΑΑ, έχεις χάσει στην stars 8-9 παραπάνω ΑΑ απ' ότι στην tilt). Μια χαρά μου φαίνονται τα νούμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kasspav έγραψε:

Ριξε μια ματια το στο won at showdown...οι ΚΚ μου εχουν 67%..λολ

Έχω καλύτερα ποσοστά, ίσως να παίζει ρόλο και το ότι δεν παίζω Turbo Tournaments, νομίζω ότι είχες ασχοληθεί αρκετά με αυτά.

Won At Showdown,

Pokerstars :

AA = 80,45%

KK = 74,32%

Full Tilt :

AA = 85,62%

KK = 78,77%

5%-4% πάλι καλύτερος στην Full Tilt.

Λογικά αυτά τα νούμερα κάποια στιγμή δεν θα πρέπει να εξισορροπηθούν ή μήπως να μην κάνω login ξανά στην Pokerstars;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης παρατήρησα ότι το AJs είναι το μοναδικό από τα Top hands στο οποίο έχω πολύ καλύτερα ποσοστά Won At Showdown από όλα τα άλλα :

Pokerstars AJs

Win% = 63,59%

WSD = 73,75%

Full Tilt AJs

Win% = 58,84%

WSD = 68,85%

Αυτό δεν συμβαίνει με AK ή AQ όπου το WSD% σε αυτά είναι χαμηλότερο από το Win%. Γιατί να συμβαίνει μόνο με το AJ, είναι λογικό;

Μήπως όσο μικρότερο hand Pre-flop (AT, KQ, KJ etc.) τόσο μεγαλύτερο WSD%;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως στο FTP παίζουν χειρότεροι παίκτες ; Είμαι σίγουρος ότι το επίπεδο ειναι χαμηλότερο, άρα πιθανόν να σε αντιμετωπίζουν με χειρότερα φύλλα και έτσι οι διαφορές στα ποσοστά βγάζουν νόημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω ότι είναι χειρότεροι ίσως η εξήγηση να δίνεται εδώ :

Pokerstars :

5172251304_62dcffd93e_o.png

Full Tilt :

5172251168_ca03412025_o.png

Στην Full-Tilt είμαι +600 BB θετικός, ενώ στην Pokerstars -1585 BB αρνητικός. Τα περισσότερα All-In hands στην Full Tilt ίσως να εξηγούνται λόγο του ότι έπαιξα περισσότερα 45-άρια SNG από ότι Pokerstars, πιο λίγες μάρκες στα SNG, άρα πιο σύντομα short stack και Push or Fold καταστάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poli kalo arthro file.auto apodiknoiei ligo poli auta pou pairnan apo to megalitero pososto paikton internet.stin pokerstars iparxoun arketa simeia pou osa xeria kai na paikseis den mporeis na ta eksisoropiseis.na statho ligo sto simeio pou les gia to AJ.mou fainetai ligo periergo giati to sigkekrimeno hand exei apotelesei apeires fores simio sizitisis me ksaderfo mou kai episis paikti tou online.nomizo oti einai ano tou 50% opou to AJ vs AK kerdisei sto showdown.kai se auto pou anarotiesai an kapote tha eksisoropisoun ta pososta den to nomizo dioti to logiko tha itan ta noumera na eksisoropousan metaksi tous,diladi se kapoia hand na exeis megalitero pososto stin ft kai se alla na exeis stin pstars

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...