Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΠΑΙΔΕΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΧΑΣΑΜΕ!!!


aekara1921

Recommended Posts

καποιοι λενε πως και η αποτυχια ειναι τεχνη!η μπορει απλα να ειναι η παρηγορια για τους αποτυχημενους.εγω μαλλον την κατεχω αυτη την τεχνη πολυ καλα.δυστυχως απετυχα να ξεπερασω τις αυτοκαταστοφικες μου τασεις και να κανω ενα βημα παραπερα στο online poker.για μενα ποτε δεν ηταν τζογος αυτο το παιχνιδι,ειχα αρχισει να το εμπεδωνω,να παιζω καλα και να γνωριζω πως θα μπορουσα να εχω σταθερα κερδη.αυτη ομως ειναι η μιση αληθεια.η αλλη μιση λεει πως ποτε δεν θα μπορουσα να κανω κατι πιο σοβαρο.ο λογος ειναι αυτα τα γεματα αδρεναλινη διωρα που συνηθως αδειαζω τον λογαριασμο μου παιζοντας high stakes hu.δυστυχως παρολο που καθε φορα ελεγα πως δεν θα ξαναμπω και πως θα κανω σωστη διαχειριση κεφαλαιου παντα ερχοταν αυτη η στιγμη.οποτε αποφασισα να σταματησω το ποκερ.και τελικα εβγαλα ενα τεραστιο συμπερασμα απο ολη αυτη την εμπειρια που ειχα.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ,ΑΤΣΑΛΙΝΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΝΙΚΗΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΤΑΓΗ.τα υπολοιπα μαθαινονται με τον καιρο,με διαβασμα και εμπειριες.τα αλλα ομως θελει μεγαλη ψυχικη προσπαθεια για να τα αποκτησεις αν δεν τα εχεις.εγω δυστυχως δεν τα καταφερα.ειναι ομως η πρωτη απο ολες τις φορες που ανακουφιστηκα που τα εχασα ολα.γιατι ξερω πως δεν θα συνεχισω.για το μονο που μετανιωνω ειναι για ολο τον χρονο που εχω ξοδεψει καθως και για ολες τις υπολοιπες παρενεργειες ψυχικες και σωματικες.το λυπηρο ειναι πως σε αντιθεση με αλλες ασχολιες η προσπαθεια που εκανα παει χαμενη.δεν προκειται να βοηθηθω σε κατι στο μελλον απο αυτη την προσπαθεια που εκανα για το ποκερ.

ειμαι δηλαδη και γω ενας απ τους χιλιαδες που δεν μπορεσαν να κανουν το κατι παραπανω και τα παρατησαν.παρολο που ειναι ομολογια αποτυχιας χαιρομαι που μπορω να δω την αληθεια οπως εχει.

αρα αναποφευκτα τελειωνω και ως μελος του φορουμ και θα ηθελα να πω κατι τελευταιο σε οσους ειναι στο ιδιο σταδιο που ειμουν εγω.

δειτε το παιχνιδι σαν χομπυ κι αν βγει ενα καλο αποτελεσμα εχει καλως.δεν αξιζει για καθε εναν παιχτη που παει μπροστα να υπαρχουν αλλοι 100 που βασανιζονται.δυστυχως τετοιες ειναι οι αναλογιες.

καλη τυχη σε ολους και ευχαριστω ολους οσους κατα καιρους με βοηθησαν μεσα στο φορουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλε αεκαρα το μονο που θα σου πω ειναι μια κινεζικη παροιμια εφτα φορες να πεσεις οκτω να σηκωθεις.Καλη επιτυχια σε οτι αλλο κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθησα αλλα, μπλα μπλα μπλα...

ενας χαιρεται και δεκα κλαινε, μπλα μπλα μπλα...

αντιο ποκερ, μπλα μπλα και bad beat μπλα μπλα μπλα..

μεχρι κυριακη μεσημερι ο τυπος θα εχει χωσει 100αρα paysafe γεματος αυτοπεποιθηση, σοβαροτητα, υπομονη και πανω απο ολα φρουδες ελπιδες..

Ετσι ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι στενοχωρήθηκα μόλις το διάβασα γιατί πίστευα ότι μπορείς να τα καταφέρεις τελικά. Από την άλλη πλευρά βέβαια η ικανότητά σου να δεις την κατάσταση ως έχει δείχνει ότι δεν είχα πολύ άδικο. Το πόκερ χρειάζεται συγκεκριμένες ικανότητες που τις έχουν λίγοι. Ένας φίλος μου που ξεκινήσαμε μαζί και το trading και το πόκερ δεν κατάφερε να βγάλει χρήματα ούτε από το ένα ούτε από το άλλο. Παρόλα αυτά διοικεί επιτυχημένα τώρα μια μεγάλη εταιρία γιατί είχε τελικά διαφορετικά προσόντα από μένα εξίσου σημαντικά. Πιστεύω πάντως ότι ικανότητες σαν αυτές που προανέφερες θα σου φανούν χρήσιμες σε άλλα επίπεδα της ζωής σου. Και αν με το πόκερ δεν τις απέκτησες σίγουρα τις βελτίωσες. Σου εύχομαι ολόψυχα καλή τύχη σε ότι κι αν κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giorgio έγραψε:

Η αλήθεια είναι ότι στενοχωρήθηκα μόλις το διάβασα γιατί πίστευα ότι μπορείς να τα καταφέρεις τελικά. Από την άλλη πλευρά βέβαια η ικανότητά σου να δεις την κατάσταση ως έχει δείχνει ότι δεν είχα πολύ άδικο. Το πόκερ χρειάζεται συγκεκριμένες ικανότητες που τις έχουν λίγοι. Ένας φίλος μου που ξεκινήσαμε μαζί και το trading και το πόκερ δεν κατάφερε να βγάλει χρήματα ούτε από το ένα ούτε από το άλλο. Παρόλα αυτά διοικεί επιτυχημένα τώρα μια μεγάλη εταιρία γιατί είχε τελικά διαφορετικά προσόντα από μένα εξίσου σημαντικά. Πιστεύω πάντως ότι ικανότητες σαν αυτές που προανέφερες θα σου φανούν χρήσιμες σε άλλα επίπεδα της ζωής σου. Και αν με το πόκερ δεν τις απέκτησες σίγουρα τις βελτίωσες. Σου εύχομαι ολόψυχα καλή τύχη σε ότι κι αν κάνεις.

+1 .apo to ligo pou eixa milisei sti roumania me ton aekara kai me ta post tou edo nomiza kai ego pos tha ta kataferei...kata ta alla akrivos oti leei o giorgio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλε ποσο καιρο προσπαθησες και τι BR εχασες?

μην απογοητευεσαι για τις ικανοτητες σου γιατι αφου εχεις τη δυναμη

να αποδεχεσαι την ητα σου διχνεις τεραστια δυναμη χαρακτηρα και μαγκιας.

Αρκετοι απο εμας ισως δε το αποδεχτουμε ποτε αυτο και καπως ετσι

γινεται τζογος και καταστροφη το καλυτερο παιχνιδι για no gamblers

RESPECT

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού αναφέρει Ηigh Stakes HU τι σημαίνει ότι ή αυξάνεις το Βαnkroll σου εν μία νυκτι ή πάπαλα.

Μακάρι αν το βλέπεις έτσι να το τηρήσεις γιατί πολύ απλά πολλοί δεν το κάνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει σίγουρα δεν είναι φτιαγμένοι όλοι όσοι ασχολούνται με το πόκερ να γίνουν μεγάλα αστέρια του αθλήματος.

Όπως πολύ καλά είπες χρειάζονται πολλές περισσότερες αρετές από το να ξέρεις καλά το παιχνίδι. Αν θέλουμε να πάμε μπροστά σε κάτι πρέπει να κοιτάμε πίσω στο παρελθόν και η ιστορία μας έχει διδάξει ότι πρέπει να είσαι πολύ καλός σε πολλά πράγματα πέρα από το να ξέρεις μία στρατηγική.

Από τη στιγμή όμως που το παραδέχτηκες ξεκινάει μία νέα ζωή για σένα και μέσα σε αυτή μπορείς να βλέπεις το πόκερ από μία διαφορετική σκοπιά. Σίγουρα χρειάζεται κάποιο διάλειμμα από αυτό που σου συνέβη αλλά αργά η γρήγορα θα επανέλθεις.

Το θέμα είναι πόσο υπεύθυνα θα αντιμετωπίζεις πλέον το παιχνίδι όταν έρθει η ώρα της επιστροφής...

Καλή τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hassourakis έγραψε:

προσπαθησα αλλα, μπλα μπλα μπλα...

ενας χαιρεται και δεκα κλαινε, μπλα μπλα μπλα...

αντιο ποκερ, μπλα μπλα και bad beat μπλα μπλα μπλα..

μεχρι κυριακη μεσημερι ο τυπος θα εχει χωσει 100αρα paysafe γεματος αυτοπεποιθηση, σοβαροτητα, υπομονη και πανω απο ολα φρουδες ελπιδες..

Ετσι ειναι...

hasouraki stamata aftin tin anousia kritiki.. giati stin ousia krineis tin psixologiki katastasi tou allou me afta pou grafeis.. kai an eisai telika mia sinxroni pithia pou anti gia dafni pinei kanena mpafo kai mpenei kai leei eksipnades toulaxiston sevasou ton anthropo pou den ton ksereis kai oute mallon tha matheis pios einai apo pou ksekinise kai mexri pio simio eftase..

sevasou tin aksioprepeia pou mporei kapies fores na exase epidi pistepse pws mporei na kanei kati perissotero apo apla ena kollima

stin zwi tou.

respect ston filo pou vriskei to tharos kai pernei teties apofaseis

gia tin zwi tou kai malista tis leei se olous tous filous tou sto forum!+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Otidipote an kaneis sti zoi sou esto kai braxyxrona panta tha afisei ypoleimata thetika i arnitika, h kai ap'ta dyo. Ta arnitika ypoleimata tou poker toulaxiston gia sena den nomizo na einai polla, na se sigouros omos oti ta + tha se boithisoun arketa kai tha to diapistoseis monos sou. Ayta oson afora to xameno xrono kai tin ofelia tou.

Kali synexeia loipon se oti kai ean kaneis.

Ostoso tha diafonisa me kapoia pragmata pou eipes pros to telos, kai ta akouo synexeia.

aekara1921 έγραψε:

δειτε το παιχνιδι σαν χομπυ κι αν βγει ενα καλο αποτελεσμα εχει καλως.δεν αξιζει για καθε εναν παιχτη που παει μπροστα να υπαρχουν αλλοι 100 που βασανιζονται.δυστυχως τετοιες ειναι οι αναλογιες.

distixos den yfistantai ayta

proton den yparxei logos na exeis os hoby to poker, den leitourgei alloste etsi.

Os hoby dialekse kati allo, kynigi, psarema, athlitismo(se erasitexniko epipedo)kai.kai...ksero go ti.

Otidipote kaneis gia hoby, to kaneis gia xalarosi ksekourasi (psixiki), diafygi apo to agxos kai to stres,gia eyxaristisi klp.

To poker (toulaxiston to online) tpt apo ta parapano den sou prosferei, isa isa. Apo ti fisi tou einai arketa antagonistiko, pragma pou apaitei panta egrigorsi kai synexi beltiosi.

Deyteron gia kathe enan pou paei mprosta (opos anafereis)ean ypirxan mono 100 pou basanizontan, tha milagame gia thayma.Dystixos tha prepei na prostheseis kai kapoia midenika akomi.

gl se oti kai an kaneis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a sta diala έγραψε:

Otidipote an kaneis sti zoi sou esto kai braxyxrona panta tha afisei ypoleimata thetika i arnitika, h kai ap'ta dyo. Ta arnitika ypoleimata tou poker toulaxiston gia sena den nomizo na einai polla, na se sigouros omos oti ta + tha se boithisoun arketa kai tha to diapistoseis monos sou. Ayta oson afora to xameno xrono

δεν θελω να παρεξηγηθω,λεγοντας χομπυ εννοω να βλεπουν το παιχνιδι ακριβως σαν ενα παιχνιδι,να βελτιωνονται και να προσδοκουν σε καλα αποτελεσματα.ΟΜΩΣ μεχρι εκει!εγω τον τελευταιο καιρο το ειχα στο μυαλο μου σαν ενα εισοδημα και βασιζομουν πανω σε αυτο και στην μελλοντικη αυξηση του.δεν αντεχα να μην ανεβαινει το br.ομως ο ποκερικος χρονος μαλλον ειναι πολυ μεγαλυτερος απ οσο το φανταζομουν και γι αυτο ακριβως τον λογο δεν ειναι παιχνιδι τυχης το ποκερ.

nickakis:ο λογος που σταματω ειναι πως για αρκετο καιρο βασιζομουν στο ποκερ για να βγαζω τα εξοδα μου.εδω κι ενα χρονο δεν εχω βαλει λεφτα απ την τσεπη μου για να παιξω(εκανα καταθεσεις αλλα απο κερδη).πλεον ομως τελειωσαν ολα τα ποκερικα λεφτα.αν ειχα ενα μονιμο εισοδημα τοτε προφανως και θα συνεχιζα.πλεον ομως ειναι ας το πουμε +ev κινηση να τελειωσω την σχολη μου καθως εχω φτασει 8ο ετος και μου μενουν λιγα μαθηματα και οταν βρω σταθερο εισοδημα τοτε να δω αν μπορω και εχω την ορεξη να ξαναπαιξω.αυτο ειναι ενα μεγαλο χρονικο διαστημα!επισης θεωρω μεγαλη ικανοτητα να ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ κι οσο απλο κι αν ακουγεται τοσο δυσκολο ειναι.εγω ας πουμε χρεοκωπησα με τον ιδιο τροπο 4 φορες.ποτε δεν εδωσα την ευκαιρια στον εαυτο μου να δω αν ειμαι νικητης η οχι.

τα λιγα παιδια που βγαζουν αρκετα λεφτα(λιγοτεροι απο δεκα εδω μεσα) δεν ειναι παραδειγμα προς μιμηση.απλα συγκεντρωνουν ολες τις ικανοτητες που χρειαζονται,καποιες φορες ηταν αρκετα τυχεροι κερδιζοντας μεγαλα ποσα αλλα το σημαντικοτερο ειναι πως διαχειριστικαν αυτη την ευνοια της τυχης με τον πλεον αποτελεσματικο τροπο!αρα ο συνδυασμος ολων αυτων των ικανοτητων ειναι πολυ δυσκολος και δεν ειναι σοφη επιλογη να ξεκινησεις μια τετοια προσπαθεια ξεκρεμαστος.πρεπει να χεις καπου να πιαστεις αν αποτυχεις και επιπλεον να χεις χρηματα να συντηρεισαι.

γι αυτο βρισκω καλη επιλογη να σταματησω μεχρι να μπουνε καποια πραγματα σε ισορροπιες.

ο λογος που ποσταρα ηταν επειδη το φορουμ εγινε με τον καιρο μερος της καθημερινοτητας μου,γνωρισα εστω με αυτο τον τροπο καποια ατομα και ενιωθα την αναγκη να χαιρετισω καπως.δεν θελω να φανει καπως αλλιως!

και κατι τελευταιο.εδω μεσα υπαρχουν ατομα τα οποια εχουν φοβερες γνωσεις και θεληση να ασχοληθουν με το φορουμ.ειναι ευκαιρια για οσους θελουν να εμπεδωσουν το παιχνιδι!και δεν νομιζω να ειναι τοσο ευκολο να βρεις τοσο ευκολα απαντησεις τσαμπα απο τοσο καλους γνωστες.εγω το λεω εχοντας προσωπικη εμπειρια εδω μεσα!θα ηταν πολυ καλο το φορουμ να αποκτησει ακομα περισοτερο εκπαιδευτικο χαρακτηρα κι ετσι ολοι θα βελτιωνομαστε συνεχως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

auta ta heads up (den ta lew high stakes giati dene inai ousiastika apla einai high stakes se sxesi me to bankroll mas) kai egw ta exw san problima... einai trela addictive me trela swings... sxedon exasa to BR mou se 2 meres mia fora prin 5-6 mines (2,5k euro)

apo tote benw elaxista kai eipa oti tha ta kopsw pros to paron to tirw... den kserw me posi epitixia... toulaxiston to post sou emena mou xtipaei ena kabanaki (parapanw gia na exw upospin).

kata ta alla gl with your life kai oti allo kaneis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δε μου απαντησες ρε αεκαρα ποσο καιρο το παλεψες και ποσα εχασες μεχρι να απογοητευτεις ετσι?

(οσο καταλαβα στο αρχικο post?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω..ειχα χασει 350$ στην τιλτ...ενω τα ειχα κανει απο 10ευρω.

τα εχασα σε hu σε 100 και 50 $ και τετοια...

εφτασα 180$ στην gr...προχθες τα εχασα και αυτα σε hu τετοια μεγαλα...

bankroll πλεον δεν εχω...

ολα σΚ@@@...θα συνεχισω οπως πριν..και αν ξαναφτασω στα 200-300 και ετσι δεν θα το ξανακανω.,..και αν το ξανακανω

θα σταματησω...

μολις προχθες εγινε...

αρα ταυτιζομαι...

gl σε οτι και αν κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε Αεκαρα,σιγουρα δεν μπορω να σου πω τιποτε αλλο εκτος απο μπραβο και φυσικα οτι δεν διαφωνω μαζι σου πουθενα.Απλα αν μου επιτρεπεις μια καθαρα προσωπικη παρατηρηση.Οταν ξεκινησα κι εγω σαν παιδι το texas (εδω και περιπου 2 χρονια),το ειδα απο την αρχη σαν ενα πολυ ωραιο παιχνιδι με το οποιο θα μπορω να διασκεδαζω και να περναω την ωρα μου ευχαριστα.Και βεβαια θελω να κερδιζω,και βεβαια εκνευριζομαι οταν παιζω καλα και χανω γιατι ετσι αποφασιζει η τυχη(η η πλατφορμα),αλλα παντα το εβλεπα ως χομπι και διασκεδαση.Το αν γενικα ειμαι κερδισμενος η οχι λιγη σημασια εχει.Αυτο που για μενα εχει πραγματικα πολυ μεγαλη σημασια ειναι οτι εχω καταφερει να το βλεπω ως χομπι και τιποτα παραπανω.Αν για παραδειγμα παιζαμε 5χ5 και ημουν καλος θα πηγαινα να βγαλω λεφτα απο το ποδοσφαιρο?Μαλλον οχι(ειδικα σαυτη την ηλικια).Γιατι λοιπον δεν αντιλαμβανομαστε ολοι οτι οι αναλογιες ειναι κι εδω καπως ετσι.Εγω ευχομαι σε ολους οσοι παιζουν να εχουν επιτυχιες (εκτος κι αν ειμαστε στο ιδιο τραπεζι :P )και ταυτοχρονα να ειναι οσο πιο προσεκτικοι γινεται γιατι οι γραμμες ειναι πολυ λεπτες.Και οπως ειπε καποιος "ο τζογος ειναι η μητερα της ελπιδας και το παιδι της καταστροφης"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...