Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Slowplay fullhouse se mikro stakes MTT !!!!!!


ozi21

Recommended Posts

PokerStars $3.00+$0.30 USD Hold'em Χωρίς Όριο - Επίπεδο XXII (2500/5000)

Τραπέζι '322010517 854' 9-max Θέση #5 είναι το button

Θέση 1: Frankyboy13 (66644 σε μάρκες)

Θέση 2: m8ricks (400843 σε μάρκες)

Θέση 3: Pauli elTopo (117049 σε μάρκες)

Θέση 4: HERO (310853 σε μάρκες)

Θέση 5: Little Kraut (100339 σε μάρκες)

Θέση 6: akguy99664 (128455 σε μάρκες)

Θέση 7: BBware (119464 σε μάρκες)

Θέση 8: thundrstrike (242198 σε μάρκες)

Θέση 9: russomatic (185906 σε μάρκες)

Frankyboy13: βάζει το ante 800

m8ricks: βάζει το ante 800

Pauli elTopo: βάζει το ante 800

HERO: βάζει το ante 800

Little Kraut: βάζει το ante 800

akguy99664: βάζει το ante 800

BBware: βάζει το ante 800

thundrstrike: βάζει το ante 800

russomatic: βάζει το ante 800

akguy99664: βάζει το small blind 2500

BBware: βάζει το big blind 5000

*** ΚΡΥΦΑ ΦΥΛΛΑ ***

Μοίρασε στο HERO [7s 7c]

thundrstrike: πάει πάσο

russomatic: πάει πάσο

Frankyboy13: πάει πάσο

m8ricks: calls 5000

Pauli elTopo: πάει πάσο

HERO: κάνει ρελάνς 10876 to 15876

Little Kraut: πάει πάσο

akguy99664: πάει πάσο

BBware: πάει πάσο

m8ricks: calls 10876

*** FLOP *** [8s 6c 7h]

m8ricks: πάει ντούκου

HERO: ποντάρει 39000

m8ricks: calls 39000

*** TURN *** [8s 6c 7h] [8c]

m8ricks: πάει ντούκου

HERO: πάει ντούκου

*** RIVER *** [8s 6c 7h 8c] [Ah]

m8ricks: ποντάρει 25000

HERO: κάνει ρελάνς 74999 to 99999

m8ricks: κάνει ρελάνς 245168 to 345167 και είναι all-in

HERO:???????

to bubble εχει σκασει εδω και αρκετη ωρα και εχουμε μεινει περιπου 500 ατομα απο ενα field 8800.Ιδιαιτερες πληροφοριες για τον αντιπαλο δεν υπαρχουν.παιζει με 28/7 και σε 13 hands στο τραπέζι εκανε 2 φορες limp απο early positions,χωρις να φτασει σε showdown.ειναι winning player!

preflop raise κaνω γιατι μισω τους limpers (lol)+ειμαστε αρκετα deep+οι δυο.

check στο turn για να του δωσω free card,γιατι εχω almost nuts+παιζουν πολλλα Sd+fd που μπορουν να βελτιωσουν το φυλλο του,χωρις να γινει καλυτερο απο το δικο μου!

ολες οι αποψεις ευπροσδεκτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ozi21 έγραψε:

σορυ για το ποστ σεντονι,αλλα μου εβγαζε error o converter!!!

πηγεναι στν ποκερσταρς και ρυθμισε το ΗΗ να ειναι στα αγγλικα. για να μιν εχεισ γενικα προβλημα με τους converters. ο συγκεκριμενος εχει και με τα αγγλικα προβλημα :P (εμενα τουλαχιστον χτες δεν δουλευε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χανεις απο αα 88 κ σε λιγες περιπτωσεις απο α8 αν δν το χει πεταξει στο 3bet, το χερι το βρισκω καλοπαιγμενο κ δν νομιζω οτι εχεις σε καποια περιπτωση fold εδω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

preflop οk

flop ok,αν και θα μπορουσες να κανεις και μικροτερο πονταρισμα

turn πρεπει οπωσδηποτε να πονταρεις,ειτε εχει κατι ειτε κυνηγαει δεν φευγει ποτε σε ενα πονταρισμα 2/5 εως 1/2 του ποτ.οπως λες και συ αν κυνηγαει και δεν πιασει στο river δεν θα πληρωθεις ενω αν το πιασει αυτο που κυνηγαει θα εχεις φουσκωσει το ποτ ετσι ωστε να παρεις max value

river call βριζοντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

birbilisgr έγραψε:

preflop οk

flop ok,αν και θα μπορουσες να κανεις και μικροτερο πονταρισμα

turn πρεπει οπωσδηποτε να πονταρεις,ειτε εχει κατι ειτε κυνηγαει δεν φευγει ποτε σε ενα πονταρισμα 2/5 εως 1/2 του ποτ.οπως λες και συ αν κυνηγαει και δεν πιασει στο river δεν θα πληρωθεις ενω αν το πιασει αυτο που κυνηγαει θα εχεις φουσκωσει το ποτ ετσι ωστε να παρεις max value

river call βριζοντας

efoson den efyge me to bet sto flop, epibalete bet sto turn gia value kathos to 8 h ton boithaei h se priptosi pou exei xtipisi str8 sto flop den feygei pote, alla kai stin periptosi pou kinigaei arketes fores tha se plirosei.

to river den nomizo na epirease to hand tou, sxedon pote ekei den exei AA, episis perisoteres fores ekei tha doume 910 h 78 para A8. To A8 pithanotata tha to epeze diaforetika.

to xeria pou dikaiologoun to play tou einai 66 > 78 & 910...ara den brizoume pote kai snaparoume eykola.

tora ean pesoume se 88 (poli spania) gg kai proxorame

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα τη γνωμη μου, μου αρεσει το check στο turn παρα πολυ! εκανες 3bet cbet κ ακολουθησε αν εχει αδυναμο χαρτι η εστω μετριας δυναμης στο ριβερ θα χτυπησει θα κανουμε raise κ θα παρουμε value που το πιο πιθανο ειναι να χαναμε δειχνοντασ στο turn δυναμη.

με το check στο turn στην ουσια του λεμε εχουμε ak aq aj kqs, δυστυχως ερχεται scary card στο ριβερ οποτε αλλαζουν κ τα δεδομενα ξανα κ χανουμε ενδεχομενο value αν δν εχει ασο. Με το all-in του μετα το reraise μας δειχνει στα ματια μου ως πιο πιθανο οτι εχει ak. Οσο βλεπω τη παρτιδα τεινω να αποκλεισω ΑΑ, Α8 καθως η θα χες δεχτει raise στο flop η ακομα πιο πιθανα στο turn. Με λιγα λογια χανουμε απο 88..(αν εχει παγκοσμιες συνομωσιες κτλ... :angry: ) οποτε ειναι snap call χωρις δευτερες σκεψεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faraklata έγραψε:

Χανεις απο αα 88 κ σε λιγες περιπτωσεις απο α8 αν δν το χει πεταξει στο 3bet, το χερι το βρισκω καλοπαιγμενο κ δν νομιζω οτι εχεις σε καποια περιπτωση fold εδω..

που εγινε 3bet?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faraklata έγραψε:

Με το all-in του μετα το reraise μας δειχνει στα ματια μου ως πιο πιθανο οτι εχει ak.

Pote .... to AK den to pezei etsi oute i giagia mou, ektos kai ean exoun pathei metallakseis ta misa gonidia pou elexoun to kentriko neyriko systhma

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα λαθος αδερφε, ειδα 3bet αρχικα με το 77 pre σε καποιο φανταστικο raise που το ειδα μονο εγω σε καποιο ονειρο μου...

Sorry, για την αναστατωση η αναλυση μου ειναι ακυρη :(

Missread εκ του missclick

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

birbilisgr έγραψε:

preflop οk

flop ok,αν και θα μπορουσες να κανεις και μικροτερο πονταρισμα

turn πρεπει οπωσδηποτε να πονταρεις,ειτε εχει κατι ειτε κυνηγαει δεν φευγει ποτε σε ενα πονταρισμα 2/5 εως 1/2 του ποτ.οπως λες και συ αν κυνηγαει και δεν πιασει στο river δεν θα πληρωθεις ενω αν το πιασει αυτο που κυνηγαει θα εχεις φουσκωσει το ποτ ετσι ωστε να παρεις max value

river call βριζοντας

Oντως συμφωνω και με το bet-size στο flop+οτι επρεπε να βαρεσω και το turn.το σκεφτηκα 2δευτ για A8,αλλα εκανα σκετικα χαρουμενος το call.

τελικα ειχε AA(lol)...!!!-1 σπασμενο ποντικι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...