Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

FLIP COIN ΜΕ ΑJ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟ ΣΤΑΚ?


orfeasorfeas

Recommended Posts

O μόνος λόγος που το προχώρησα μέχρι τέλους είναι διότι είχε μόνο 50$ και συνεπώς δεν ρισκάριζα πολλά χρήματα. Ο αντίπαλος άγνωστος.

Παρακαλώ για σοβαρές τοποθετήσεις. Οι "συνήθεις ύποπτοι", είρωνες και εξυπνάκηδες, αποκλείονται της προσοχής μου.

PokerStars Hold'em Χωρίς Όριο ($1/$2 USD) Θέση #6 είναι το button

Θέση 1: ($100 σε μάρκες)

Θέση 2: ($104.30 σε μάρκες)

Θέση 3: ($27.25 σε μάρκες)

Θέση 4: ($40 σε μάρκες)

Θέση 6: ($204.70 σε μάρκες)

Θέση 7: ($176.20 σε μάρκες)

Θέση 8: ($50.20 σε μάρκες)

Θέση 9: ($81.75 σε μάρκες)

Θ7: βάζει το small blind $1

Θ8: βάζει το big blind $2

*** ΚΡΥΦΑ ΦΥΛΛΑ ***

Μοίρασε Θ7 ΣΕ ΜΕΝΑ [Js Ah]

Θ9: πάει πάσο

Θ1: πάει πάσο

Θ2: πάει πάσο

Θ3: πάει πάσο

Θ9 αποχωρεί από το τραπέζι

Θ4: πάει πάσο

Θ6: πάει πάσο

Θ7: κάνει ρελάνς $3 to $5

Θ8: κάνει ρελάνς $7.80 to $12.80

87: κάνει ρελάνς $71.20 to $84

Θ8: calls $37.40 και είναι all-in

Το uncalled ποντάρισμα ($33.80) επιστράφηκε στον Θ7

*** FLOP *** [8d Jh 7c]

*** TURN *** [8d Jh 7c] [9s]

*** RIVER *** [8d Jh 7c 9s] [6d]

*** SHOW DOWN ***

Θ7: δείχνει [Js Ah] (ζευγάρι Βαλέδες)

Θ8: δείχνει [7d 7h] (Τριάδα, Εφτάρια)

Θ8 μάζεψε $97.40 από pot

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τέτοιο stack ο αντίπαλος ποτέ δεν κάνει resteal και από τη στιγμή που κάνει 3bet είναι έτοιμος να πάει all in. Επομένως, για να δικαιολογείται το shove σου, θα πρέπει να κερδίζεις τις μισές φορές. Σκέψου τι φύλλα έχει ο αντίπαλος, πόσα από αυτά κερδίζεις και από πόσα χάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

flyby έγραψε:

Με τέτοιο stack ο αντίπαλος ποτέ δεν κάνει resteal και από τη στιγμή που κάνει 3bet είναι έτοιμος να πάει all in. Επομένως, για να δικαιολογείται το shove σου, θα πρέπει να κερδίζεις τις μισές φορές. Σκέψου τι φύλλα έχει ο αντίπαλος, πόσα από αυτά κερδίζεις και από πόσα χάνεις.

To σκέφτηκα και το προχώρησα όπως είδες. Ευχήθηκα να μην έχει άσσους - ρηγάδες - ντάμες - βαλέδες και ΑΚ - ΑQ. Mόνο... αυτά δεν ήθελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα τα φυλλα και μερικα ακομα ζευγη 10-77(αναλογα πως επαιζε βεβαια) ειναι to range του

αρα δεν κερδιζες πανω απο τις μισες φορες γιατι δεν νομιζω να εκανε κατι τετοιο με 45ο ουτε με J9,Κ10 κτλπ

επισεις 50€ δεν ειναι λιγο ειναι , 25bb και λιγω κατω απο το 1/3 του στακ σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 45-55 σε βάρος μου αλλά με δυο overcards, όταν το πάιζω είναι για 50-50. Πότε είμαι γω με χαμηλό ζεύγος, πότε είναι ο άλλος. Το ζήτημα είναι αν το παίζεις ή όχι για μένα. Σ΄αυτό απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

orfeasorfeas έγραψε:

Πότε είμαι γω με χαμηλό ζεύγος, πότε είναι ο άλλος. Το ζήτημα είναι αν το παίζεις ή όχι για μένα. Σ΄αυτό απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα.

το ερωτημα δεν ειναι ναι ή οχι, ειναι ποτε και γιατι

σε αυτο το hand εγω δεν το παιζω, γιατι τα 50$ δεν ειναι λιγα οπως ειπα και πιο πριν

και ειτε παιζω 50/50 οπως λες και εσυ ,ειτε ειμαι πολυ πισω αν εχει JJ QQ KK AA AK AQ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

flyby έγραψε:

Με τέτοιο stack ο αντίπαλος ποτέ δεν κάνει resteal και από τη στιγμή που κάνει 3bet είναι έτοιμος να πάει all in. Επομένως, για να δικαιολογείται το shove σου, θα πρέπει να κερδίζεις τις μισές φορές. Σκέψου τι φύλλα έχει ο αντίπαλος, πόσα από αυτά κερδίζεις και από πόσα χάνεις.

+1

Εξυπνάκιας 1ο:

Απο την στιγμή που που σου κάνει raise να είσαι σίγουρος κατά 90% οτι είσαι πίσω... τώρα αν θέλεις να τζογάρεις με ένα τόσο μέτριο φύλλο... Μαγκιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego enoite oti tha to petaga min ksexnas oti pezis cash ke oxi tournoua ,den exis kanena logo eki na peksis 50 dolaria stin kaliteri me 50 tis ekato makroprothesma tha ise xamenos ,ke to fold tou theou ine den ine ntropi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

orfeasorfeas έγραψε:

To σκέφτηκα και το προχώρησα όπως είδες. Ευχήθηκα να μην έχει άσσους - ρηγάδες - ντάμες - βαλέδες και ΑΚ - ΑQ. Mόνο... αυτά δεν ήθελα.

Ωραία, βρήκες όλα τα hands απέναντι στα οποία είσαι πολύ πίσω. Επίσης, ουσιαστικά είσαι πίσω απέναντι σε όλα τα ζεύγη, που συμπληρώνουν το range του αντιπάλου.

Ορφέα, δυστυχώς είναι από τα καλύτερα φύλλα που θα αναγκαστείς να πετάξεις, αλλά πρέπει να πας πάσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο από τον alienhack ένιωσα ότι κάτι έμαθα δημοσιεύοντας αυτό το "καθημερινό" χέρι.

Μαλαχάσκο, όχι και τζόγος με overpair vs ζεύγος! Κάτι νέο ή ουσιώδες έχεις να προσθέσεις; (ΥΓ: όταν είσαι σοβαρός σου απαντάω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOUKAS34 έγραψε:

ntaksi tou ekatse na setarei

poses pithanotites eixe

gia des....

Λουκά, ήμουν πίσω 45-55, αλλά εξήγησα παραπάνω γιατί μπήκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλε ορφεα αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι για ποιο λογο ποσταρεις αυτα τα χερια?

1)ειναι trendy στα ποκερ φορουμ?

2)θες να ασχολουνται μαζι σου?

3)για να παρεις γνωμες πως αλλιως παιζετε?

Θα μου πεις για να γινεις καλυτερος....ωραια αλλα αν εισαι στην 3η δημοτικου δεν ζητας την υλη για τις εξετασεις γυμνασιου

Ορ-φε-α να ε-να μη-λο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KENTAS έγραψε:

φιλε ορφεα αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι για ποιο λογο ποσταρεις αυτα τα χερια?

1)ειναι trendy στα ποκερ φορουμ?

2)θες να ασχολουνται μαζι σου?

3)για να παρεις γνωμες πως αλλιως παιζετε?

Θα μου πεις για να γινεις καλυτερος....ωραια αλλα αν εισαι στην 3η δημοτικου δεν ζητας την υλη για τις εξετασεις γυμνασιου

Ορ-φε-α να ε-να μη-λο

To 3 φίλε μου και σε παρακαλώ να μην είσαι ειρωνικός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν όντως ρωτάς σοβαρά κάποια πράγματα...γιατί είναι ψιλοστάνταρ τα πράγματα που μέχρι τώρα ρωτάς.Παρ'όλα αυτά θα απαντήσω σοβαρά.

Εάν αυτή η παρτίδα παιζόταν σε blinds 5-10

τότε τα αντίστοιχα στακ σας θα ήταν περίπου 1760 εσύ και 500 ο αντίπαλος...

Θα έπαιζες 500Ε all-in του αντιπάλου με ΑJ pre-flop?

Είναι η ρητορική ερώτηση που κάνω πάντα στο cash στον εαυτό μου σε τέτοιες περιπτώσεις...ανάλογα με τον αντίπαλο κι η απόφαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

streetAcer έγραψε:

Εάν αυτή η παρτίδα παιζόταν σε blinds 5-10

τότε τα αντίστοιχα στακ σας θα ήταν περίπου 1760 εσύ και 500 ο αντίπαλος...

Θα έπαιζες 500Ε all-in του αντιπάλου με ΑJ pre-flop?

ean itan apo 0.01 -0.02 tote tha milagame gia 3.5 kai 1$..eee de paei etsi to prama

orfeas2 dostou agori mou na katalabei !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ekei eisai stin kalyteri flip.. Ara milame gia $50 Flip/ i 30%, i akoma kai crashed me AA..Ean apofasiseis oti exei flip (lol), tote eksartatai apo ti diathesi sou kai to roll sou an thes na tzogareis me ena flipaki etsi gia na paei kala i vradia :)..an exei AA kserw gw, sta @@ sou exeis alla 10k apo pisw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...