Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Προτάσεις για βιβλία (αποκλειστικά mtt)


koufas

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

θα ήθελα να ακούσω κάποιες σοβαρές προτάσεις για βιβλία(αποκλειστικά mtt, όχι sng και cash) καθώς και ένα αξιόπιστο site για ονλαιν παραγγελίες.το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το amazon αλλά δεν γνωρίζω αν υπάρχουν και άλλα με καλύτερες τιμές και χαμηλότερα μεταφορικά έξοδα.

Υ.Γ:τα βιβλία δεν αφορούν αρχάριο παίχτη,θα χαρακτήριζα ένα μεσαίο επίπεδο.

Περιμενω να ακούσω με ενδιαφέρον τις προτάσεις σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bookdepository.co.uk το οποίο δεν χρεώνει μεταφορικά και σε 5 εργάσιμες ημέρες τα βιβλία είναι σπίτι σου.

Όσο για τις προτάσεις βιβλίων, αυτά που λένε όλοι:

Η τριλογία του Harrington (η οποία κυκλοφορεί και στα ελληνικά - μου διαφεύγει το ελληνικό site που τα έχει προς πώληση)

Tournament poker for advanced players by David Sklansky

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απ ότι τσέκαρα αυτό με τα μεταφορικά ισχύει.πολυ καλό σαιτ πράγματι φίλε.

tony 3 απ τα 4 έχουν μπει ήδη στο καλάθι επιλογών αφού τα γνώριζα και είναι must-read νομίζω.

αυτό που δεν γνώριζα είναι αυτό που παραθέτεις στο πρώτο λινκ ''Kill Phil: The Fast Track to Success in No-Limit Hold Em Poker Tournaments ''.

καμιά γνώμη για το βιβλίο του Negreanu ''Power holdem strategy'' και του Greenstein ''ace on the river''?

έχω ακούσει ότι του greenstein είναι αρκετά δύσκολο στην ανάγνωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TO KILL PHILL το εχει γραψει ο νελσον που γραφει Και το KILL EVERYONE, ΤΟ KILL EVERYONE EINAI σαν να λεμε ΚΙLL PHIL 2

το ACE ON THE RIVER ειναι αλλου ειδους βιβλιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άσχετο μόλις παρατήρησα οτι έκανα το ποστ του θέματος σε ότι να ναι thread.αν το δει κάποιος mod ας το βάλει στην κατάλληλη ενότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tony Montana ---------> είναι δωρεάν τα μεταφορικά.

Έχω παραγγείλει από αυτό το site.

Να προσθέσω και μια πληροφορία ακόμα. Κάθε βιβλίο έρχεται ξεχωριστά και όχι σε μια συσκευασία. (Δηλαδή άμα ζητήσεις 3 βιβλία θα έρθουν σε 3 διαφορετικές συσκευασίες και μπορεί και σε διαφορετικές μέρες - έχουν συμφωνία με το Royal Mail)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά το θέμα αποσχολεί κι εμένα και θέλω να ασχοληθώ με οτιδήποτε μπορεί να φανεί χρήσιμο στην βελτίωση μου.

Για να καταφέρω όμως να διαπιστώσω, έστω εν μέρει , τον βαθμό χρησιμότητας από τη μελέτη βιβλίων σχετικών, θα παρακαλέσω να γράψετε ένα-δύο παραδείγματα που να βασίζονται σε επιτυχή εμπειρία σας, η οποία σαφώς οφείλετε στην μελέτη βιβλίων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ta perissotera tha ta breite se torrent sti btjunkie. uparxei ena torrent me dekades nlinlia gia poker.

To Ace on the River tou barry den sou prosferei gnoseis. einai kati perissotero san katagrafi empeirion. leei endiaferonta pragmata alla den embathunei stratigikes kai tetoia. Den einai ekpaideutiko biblio, alla kati allo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...