Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Τι κανω για να γινω κερδοφορος παικτης?


Recommended Posts

Διαβαζω χαριγκτον, παιρνω ποκερ τρακερ, τουρναμεντ σαρκ, μαθαινω τι προσφερουν και πως λειτουργουν, βαζω βανκρολλ 100 μπαι ιν μεσο ορο και ξεκιναω εκει που αντεχει η τσεπη μου, δηλαδη εχω 500$ αρα παιζω μττ εως 5$ το πολυ, καθε μερα βλεπω στο ρεπλειερ ολες τις αξιολογες παρτιδες που ελαβαν χωρα στο σεσιον που προηγηθηκε, ευκολα καταλαβαινω τι πηγε στραβα και που, στη συνεχεια γραφομαι και σε ενα εκπαιδευτικο σαιτ και μαθαινω και αλλα πραγματα, αναμεσα σε ολα αυτα αν ξερω αγγλικα εντοπιζω και αλλα καλα βιβλια και τα διαβαζω και αυτα...παιδια εγω αυτα εκανα και ρωταω τι αλλο εχετε να προτεινετε αφου σιγουρα υπαρχουν και αλλα ,αρα μπορω να γινω και καλυτερος...με ενδιαφερον μεγαλο θελω να ακουσω τις αποψεις σας

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή φίλε, υπομονή...αν τα κάνεις ετσι όπως τα λες στα 2000 τουρ θα βγεις σιγουρα κερδισμένος...απλά μην χαλάς αλλά να βελτιώνεις το παιχνίδι σου στις κακες μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

+1

και θα σταμάταγα πια τα βιβλία και θα επικεντρώνομουν στα βίντεο από το εκπαιδευτικό site. Το επόμενο βήμα είναι ένας coach αλλά νομίζω ότι για τα stakes που παίζεις δεν είναι και τόσο απαραίτητο λόγο του ότι είναι ακρίβο για να το κάνεις. Αν σου περισσεύουν βέβαια θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη. Επίσης αν έχεις και κάποιον που να εμπιστεύεσαι την γνώμη του είναι καλό. Για μένα πάει πρώτα το hand review και η ανάλυση των χεριών που έπαιξες και μετά όλα τα άλλα. Αλλα γενικά όπως είπε και ο kasspav υπόμονη. Ήδη και με αυτά που κάνεις και έχεις κάνει είσαι σε πολύ καλό δρόμο. Και μόνο που ρωτάς και θέλεις να βελτιωθείς είναι πολύ σημαντικό. Το tilt είναι πολύ σημαντικό να το βελιτώσεις (δεν ξέρω αν τιλτάρεις και σε πόσο βαθμό, απλά το αναφέρω)

Καλή συνέχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαφως και τιλταρω, αυτο ελειπε με 1 1/2 χρονο στα ονλαιν τραπεζια να μην ειχα προβλημα στο τιλταρισμα, με βοηθησε μια φραση ενος μελους του φορουμ που ειχε πει να κρατατε το μπαντ μπιτ μονο 10 δευτερολεπτα στο μυαλο σας αλλιως παει χαμενο ολο το σεσιον...το τηρω οσο η δυναμη μου το επιτρεπει, αλλα υπαρχουν και κατι σκληρα βραδυα που δεν το παλευω και απλα σταματαω το παιχνιδι...κοατσινγκ θα ηθελα πολυ αλλα πρεπει πρωτα να το αποκτησω βγαζοντας το στα τραπεζια με καποιο καλο κασσ που θα ερθει αν ερθει...τα βιβλια νομιζω εννοεις τα διαβαζουμε 2-3 φορες το καθε ενα και μετα παμε αφοσιωση στα βιντεο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρόλο που έχεις χαθεί τις τελευταίες μέρες...

όταν παίζεις σε βλέπω και αυτό πυο έχω παρατηρήσει είναι οτι εαν δω να φας ένα bad beat μετά απο λίγο βλέπω να κλείνουν 2-3 τραπέζια ακόμα. επειδή δεν βλέπω όλα σου τα χέρια μπορεί να είναι θέμα τύχης/ατυχίας αλλά μάλλον είναι θέμα tilt! πρέπει να δουλέψεις σε αυτό!

1.Βαθιές αναπνοές!

2.κλείσε την μύτη σου και μέτρα ως το 1.000 (αν δεν εχεις σκάσει θα έχεις ηρεμήσει)!

μέτρα και κάνα κοπάδι!

και είσαι κύριος!

Χωρίς πλάκα τώρα κοιτάω και έχω καρφώσει πάνω απο 100 τουρ σε 30 μέρες για τον ίδιο λόγο! έχω καταλήξει στα παρακάτω.

1. πρέπει να ψάξει ο καθένας μόνος του ένα τρόπο να ξεχνάμε αυτά που γίνονται (οσα πρέπει να ξεχνάμε)

2. όχι εγωισμούς

3. μην περνούμε τόσο σοβαρά για ο΄λες τις κινήσεις μας το poker tracker και το tournament shark! (επειδή έχουμε ΑJ ή 99 και ο αντίπαλος μας έχει παίξει all in, το tracker τον έχει 50/30 και το shark τον έχει 2 ήμαστε σίγουροι ότι δεν έχει ΑA,KK JJ.....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afou einai etsi opws ta les to mono pou apomenei einai na dwseis volume gia na fanoun ta apotelesmata grhogorotera. episis diwkse to tiltarisma apo bad beat oso poio makrya ginetai, den einai liges oi fores pou exoume karfwsei tour me 50 ews 100 big blinds me skoupidia logw enos bad beat se allo trapezi. gl at the tables.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

osa ematha blepontas training videos de ta ematha diabazontas 10 biblia. grapsou (kurios se auti)deucescracked kai cardrunners. prosferoun mia bdomada dorean kapoia videos. einai mia kali arxi. an to sikonei i tsepi plirose kai kana duo mines gia na ta deis ola.meta perimene to kalo cash pou tha allaksei to bankroll sou (kurios)kai tin psuxologia sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοώ ότι τα βιβλία για μένα αν ήταν να τα βάλω σε μια κατηγορία προτεραιότητας θα τα έβαζα προς το τέλος. Γιατί η αλήθεια είναι οτί κυκλοφορούν λίγα καλά και σύνχρόνα πόσο μάλλον για cash. Αλλά ναι αφού έχεις διαβάσει 2-3 φορές αυτά δεν έχει νοήμα να ξαναγυρνάς πίσω σε αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lalimenos έγραψε:

osa ematha blepontas training videos de ta ematha diabazontas 10 biblia. grapsou (kurios se auti)deucescracked kai cardrunners. prosferoun mia bdomada dorean kapoia videos. einai mia kali arxi. an to sikonei i tsepi plirose kai kana duo mines gia na ta deis ola.meta perimene to kalo cash pou tha allaksei to bankroll sou (kurios)kai tin psuxologia sou.

Την πρώτη βδομάδα που είναι free κάνε download όλα τα video...

ξεγράψου μετά (για να μην χρεωθείς)... και τις επόμενες βδομάδες μελέτα τα video +apeiroEV χωρίς χρήματα !!! Just time ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liondani έγραψε:

lalimenos έγραψε:
osa ematha blepontas training videos de ta ematha diabazontas 10 biblia. grapsou (kurios se auti)deucescracked kai cardrunners. prosferoun mia bdomada dorean kapoia videos. einai mia kali arxi. an to sikonei i tsepi plirose kai kana duo mines gia na ta deis ola.meta perimene to kalo cash pou tha allaksei to bankroll sou (kurios)kai tin psuxologia sou.

Την πρώτη βδομάδα που είναι free κάνε download όλα τα video...

ξεγράψου μετά (για να μην χρεωθείς)... και τις επόμενες βδομάδες μελέτα τα video +apeiroEV χωρίς χρήματα !!! Just time ;)[/quote:23i38o7j]

Από το cardrunners δεν μπορείς να δεις τα κατεβασμένα βίντεο.Χρειάζετε να έχεις ενεργό λογαριασμό.Τουλάχιστον την τελευταία φορά που το δοκίμασα δεν μπορούσα. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γράφτηκα στο deucescracked, βλέπω κανονικά τα βίντεο αλλά δεν μπορώ να τα κατεβάσω. ξέρει κανείς αν γίνετε (έχω τον free δοκιμαστικό λογαριασμό) για μια εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

malachaskos έγραψε:

Γράφτηκα στο deucescracked, βλέπω κανονικά τα βίντεο αλλά δεν μπορώ να τα κατεβάσω. ξέρει κανείς αν γίνετε (έχω τον free δοκιμαστικό λογαριασμό) για μια εβδομάδα.

Άκυρο μόνο τα δυο πρώτα λεπτά με αφήνει να δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ούτε η έως σήμερα αποκτούμενη γνώση, ούτε η έως σήμερα αποκτούμενη εμπειρία, ούτε η έως σήμερα αναπτυγμένη δεξιοτεχνία, κι αυτά όλα τα εννοώ καθολικά, είναι ικανά να σε κάνουν κερδοφόρο παίκτη, όσο ικανή είναι η γοητεία που θα ασκήσεις στην θεά Τύχη ώστε με ευμένεια να οδηγεί για εσένα τα πράγματα και τις εξελίξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...