Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

the poker mindset του Matthew Hilger


kastan

Recommended Posts

kastan έγραψε:

Καλησπερα παιδια, εχει διαβασει κανεις αυτο το βιβλιο ? ειναι για τουρνουα/cash? θα ηθελα μερικες αποψεις, ευχαριστω.

τιποτα απο τα δυο. ειναι για την ψυχολογικη αντιμετοπιση του ποκερ. ειναι παρα παρα πολυ καλο. θα σε βοηθησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Ενα απο τα καλυτερα και πιθανοτατα μαζι με την τριλογια του Hurrington το σημαντικότερο βιβλιο για το ποκερ που εχω διαβασει (βασικα στην μεση ειμαι)...Must για ολους οσους ασχολουνται με το ποκερ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βιβλίο είναι στα Αγγλικά. Δεν αναφερεται σε pot odds , implied odds , ή οποιοδηποτε αλλο θεμα στρατηγικης.

Αναφερεται στην ψυχολογια του ποκερ. Πως να αντιμετωπιζουμε τα bad beats , τα downswings , πως να παιζουμε εντός του bankroll μας. Προσπαθει να μας πεισει πως τα αποτελεσματα στο ποκερ κρινονται μακροχρονια κλπ κλπ κλπ.

Ειναι απιστευτο το πόσα πράγματα διαβασα μέσα, τα οποία έχω συναντήσει κατά καιρούς στον εαυτό μου ως ελαττωματα. Πραγματικα το βιβλίο "χτυπάει κέντρο" σε κάθε του σχεδόν σελίδα , και έχει γίνει το "καταφύγιο" μου κάθε φορά που τα βλέπω όλα "μαύρα" στο πόκερ.

Αναπόσπαστο κομμάτι της συλλογής του κάθε παίκτη που παίρνει στα σοβαρα το πόκερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ολοκληρωσα σημερα το Poker Mindset...Το συνιστω ανεπιφυλακτα ακομα και για οποιον παιζει εστω και μια μερα ποκερ...Θα τον προφυλαξει απο πολλα δεινα! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...