Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

"BANKROLL= 0.00"


fafanas

Recommended Posts

Exei perasei mia periodos atuxias,bad beat kai sigoura asxhmou paiximatos me sunepeia na katastrafei sxedon olo to bankroll....

Den xerw kata poso auto exei sumvei se allous alla edw bainei ena polu vasiko erwthma.."mipos prepei na stamatisw..." k vasika apo dw kai pera ti? afou to poker einai polu agapimeno...kai meros ths kathimerinothtas.. :S Opoiadipote apopsh kai sxolio kalodexoumeno..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιζουμε οσο αντεχουμε φιλε μου (εγω τουλαχιστον) και παιζει πολλυ μεγαλο ρολο για εμενα και το υψος του downswing σου για να δεις αμα αξιζει να ξαναπροσπαθισεις για να χτισεις απο την αρχη το bankroll σου.Αμα δηλαδη εχεις κανει ενα downswing 500 και 600 $ νομιζω πως με το σωστη διαχειριση των buy in σου και με σχετικα μικρες καταθεσεις μπορει και να τα καταφερεις.Τωρα αν το downswing ειναι ας πουμε 2 ,3 ,και 4κ $ και δεν μπορεις να ανταπεξελθεις οικονομικα στις αναλογες καταθεσεις ωστε να ξαναμπεις στο παιχνιδι με σωστες οικονομικες βασεις ,προτιμοτερο ειναι κατα την αποψη μου να κανεις για καποιο χρονικο διαστημα την πλακιτσα σου (ωστε να μην σταματισεις να παιζεις τελειος) και σιγα σιγα ισως κατι καλο να βγει με μικρο ρισκο ομως.

Καλη επυτιχια παντος σε οτι και να επιλεξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prwta iremise psixologika, me ena break. Sti sinexeia arxise xalara me mikrokatatheseis, kai akolouthise ta idia vimata me ta opoia ektises to proigoumeno roll sou. Pleon pio embeiros obv, kai kalyteros pektis logika tha to ksanaktiseis se pio ligo xroniko diastima apo ti ekanes na ktiseis to palio, afou o paragontas "skill" estw kai apeiroelaxisto einai anevasmenos.

GL.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katarxhn euxaristw gia tis sumvoules..na pw ston filo oti milame gia bankroll 500$ (pou einai arketa ews polla gia mena).k telos na pw oti k sthn arxh gia plaka eixa xekinhsei na paizw,apla skefthka oti afou xodeuw merika apo ta lefta mou toulaxiston na paizw oso pio swsta borw,opote twra me mikres katatheseis paizwntas upothetika swsta (polu mikra buy-in) tha arghsw polu na xanaftasw ekei.. Upomonh k vlepoume...kalh tuxh k kalh sunexeia se olous.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με δεδομένα οτι σου αρέσει το πόκερ και δεν θέλεις προς το παρόν να ζείς απο αυτό άρα δεν καίγεσαι να βγάλεις οπωσδήποτε χρήματα έχω να σου προτείνω το εξής

για διάστημα κανα δυό μηνών παίζε μόνο freeroll τα οποία μπορείς να βρείς σχεδόν σε όλα τα site

για παράδειγμα στο πάρτυ έχει ελληνικά freeroll κάθε εβδομάδα

και έχει και αποκλειστικά για αυτούς που έχουν μπεί στο πάρτυ μέσω πόκερλαντ

επείσης έχει και στο paradise όπως και το unibet

στο πόκερσταρς έχει επείσης αλλά με πάρα πολλές συμμετοχές οπότε ειναι αποκαρδιωτικά

σου εγγυώμαι ότι κάθε μικρή σου νίκη εκει θα μετράει διπλη για την ψυχολογία σου γιατί δεν θα έχεις δώσει τίποτα για αυτό

με λίγο καλό παίξιμο σε δύο μήνες μπορείς να έχεις ένα συμπαθητικό ταμείο να ξεκινήσεις κάποια microstakes αλλά σίγουρα θα έχεις καλύτερη ψυχολογία

καλή τύχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Διάλειμμα φίλε μου. Όπως είπαν και οι άλλοι μετράει πολύ. Ακόμα και αν το κόψεις εντελώς για 1-2 μήνες δεν πέφτεις σε skill. Ή και να πέσεις λίγο επανέρχεσαι στην πρώτη μέρα που θα ξαναπαίξεις. Με το διάλειμμα για τόσο διάστημα καθαρίζει το μυαλό και φεύγει οποιοδήποτε tilt-άρισμα. Σου υπόσχομαι ότι θα γυρίσεις καλύτερος στα τραπέζια. Ύστερα από αυτό μπορείς να κάνεις κατά τη γνώμη μου κανονική κατάθεση (50-100 ευρώ) αν φυσικά διαθέτεις και να ξαναρχίσεις με micro stakes που θα βοηθήσουν στην αναπτέρωση του ηθικού σου. Επίσης παίξε λίγο συντηρητικά ώστε να μην έχεις μεγάλα swings. Επλίζω να βοήθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TO ΚΑΛΌ ΣΤΗΝ ΣΤΑΡΣ ΕΊΝΑΙ ΌΤΙ ΈΧΕΙ ΑΡΚΕΤΆ SNG ΝΑ ΠΕΞΕΙΣ ΜΕ ΜΙΚΡΌ ΒΙ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΉ ΚΑΤΆΘΕΣΗ(200 USD ) ΘΑ ΜΠΟΡΕΊΣ ΝΑ ΠΕΖΕΙΣ ΧΩΡΊΣ ΝΑ ΠΕΘΑΊΝΕΙ TO BANKROLL ΣΟΥ.ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΊΖΕΙΣ ΠΟΛΛΆ ΑΛΛΆ ΔΕΝ ΘΑ ΧΆΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΆ.

ΞΕΚΙΝΆ ΑΠΌ ΧΑΜΗΛΆ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

συμφωνώ απόλυτα , διάλεξε κάποια άλλη εκτός της σταρς,εκεί πολύ δύσκολα κερδίζεις .προτείνω pokergr PLO η τουρνουά 10- η 12λεπτα.Και στην partypoker 15λεπτα και deepstaack τουρνουά να δεις καμμία άσπρη mera .Παρόλα τα προβληματάκια τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν συμφωνώ με το διάλλειμα γιατί τώρα είναι π έχεις περισσότερες δύναμαίες ν παίξεις καλύτερα γ μένα κάνε μια γενναία κατάθεση 3-4K και συνέχισε στο παιχνίδι ς τ good run θα έρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φύγε από τη σταρς και πελεξε μια εταιρία πόλη πιο εύκολη όπως η profit ....

μην απογοητευτείς από τα bad beats γρήγορα το επίπεδο είναι χαμηλό και με υπομονή θα είσαι κερδισμένος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικά υπάρχει και πρόγραμμα που βλέπει τα FISH εάν δεν κάνω λάθος....

RAKEBACK καλό έχουν φυσικά εάν είσαι με 12-18 τραπέζια ανοιχητα G ***s και derneis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαφωνεις οτι ειναι καλη η stars γενικα η με το comment για τα fish?? Γιατι για το πρωτο δεν νομιζω να υπαρχει αμφιβολία..

Για τα fish φίλε μου, δεν νομίζω ότι είναι και πολλά (σε σχέση με άλλες εταιρίες).

Προφανώς και η stars έχει το υψηλότερο επίπεδο παικτών από κάθε άλλο site ,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε να σου πω, υπάρχουν ψάρια που θα μπουν για κάρφωμα.

αλλά είσαι διατεθημένος να ασχοληθείς με ψάρια?

εγώ προσωπικά προτιμώ τους ανώτερους μου ώστε να βλέπω και άλλο τύπου παιχνίδια.

χόμπι είναι για εμένα το πόκερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλοι όλοι δουλευουμε με POKER TOOLS

άρα ουσιαστικά δεν υπάρχουν ψάρια, βασικά εγώ δεν έχω καν TOOLS

φίλε να σου πω, υπάρχουν ψάρια που θα μπουν για κάρφωμα.

αλλά είσαι διατεθημένος να ασχοληθείς με ψάρια?

εγώ προσωπικά προτιμώ τους ανώτερους μου ώστε να βλέπω και άλλο τύπου παιχνίδια.

χόμπι είναι για εμένα το πόκερ

poster of the month imo..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...