Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Oι pro δεν μιλανε και καλα κανουν


GEOR78

Recommended Posts

Στην αρχη ειχα παραπονο οτι οι καλοι παικτες που ζουν απο το ποκερ δεν μου λενε και μενα τι να κανω για να αφησω το μεροκαματο και να γινω gas hansen(τρομαρα μου),τι κακοι ανθρωποι ελεγα ,για παρτη τους τα θελουν ολα,τι κοστιζει σε αυτους να μου πουν το συστημα τους? περασε λιγο ο καιρος και οχι οτι αλαξε κατι στα κερδη μου αλλα αρχισα να παιρνω μυρωδια λιγο απο ποκερ(1,5 χρονο παιζω)και ξερετε κατι ακομα και για τη μυρωδια εχω βαλει κατι χιλιαδες δολαρια, κατι εκατονταδες ωρες διαβασμα ,παρακολουθηση βιντεο ,αναλυσεων και κατι δεκαδες χιλιαδες χερια στα τραπεζια, ας ειναι καλα ενα 11αρι που ηρθα 2ος και πηρα 4000$ συν κατι 800αρια 700αρια και ειμαι +2ροι αλλιως θα εκλαιγα...μαυτα και μαυτα θελω να πω πως σημερα κατανοω τι περιπου μπορει να νιωθει ενας επαγγελματιας για τη γνωση και τις ικανοτητες που εχει κοπιασει σκληρα για την αποκτηση τους.

Το γραφω ολο αυτο πιο πολυ για μενα και λιγοτερο για οσους σκευτονται παρομοια, κατι σαν αυτοκριτικη ας πουμε, κατι σαν

'το ελαβα το μνμ παιδια'

υγ. το μνμ λεει ''τη μεγαλη προσπαθεια την κανεις μονος σου, ετοιμο φαι να φας τσαμπα δεν θα σου δωσει κανεις, οταν δουλεψεις σκληρα και κερδισεις την προσοχη τοτε θα παρεις παντεσπανι''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά δεν ειναι ακριβώς ετσι...εγω νομιζω οτι οι pro δεν μιλανε γιατι βαριούντε. Φαντασου να σου στελνουν μνμτα που τις περισσοτερες φορες επαναλαμβανεις τα ιδια σε καθε εναν αγνωστο. Το κανεις μια δυο μετα βαριεσαι...

Ακομη και δω μεσα στα φορουμ βλεπεις τα ιδια και τα ιδια ποστ και κανεις δεν κανει τον κοπο να κανει λιγο search πριν ποσταρει την απορια του (και γω εκει ανηκω..λολ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O basikos logos pou pleon de postaroun nomizw einai oti ta donk exoun ksefigei pleon(den eimai pro) k upostirizoun ti gnwmi tous me toso thermi pou ftanoun se akraia simeia...Den pairnoun apo logia k nomizoun oti panta exoun dikio.Giati pleon na asxolithei enas pro?

Exei sobarotera pragmata na kanei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παυλο καταλαβαινεις οτι δεν κανω παραπονο, αυτοκριτικη κανω για να ξεφυγω απο τον μιζερο τροπο σκεψης μου και να παω παρακατω(αν εχω)και οσους ταυτιζονται με μενα καλως

Γιατι τελικα τροπος σκεψης ειναι το ποκερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο winning player δεν σημαινει απαραίτητα πως ξερει να εξηγεί και να κανει αναλύσεις

πανω στο πόκερ.

οπως και καλος ποστερ δεν σημαινει οτι είναι winning player.

Eσενα ποιο είναι το πρόβλημα σου?

Εστειλες παρτίδα κι επειδη δεν σου απαντησε ο gkap και ο π**τσοκεφαλος στεναχωρηθηκες?

Και γω αμα το "είχα λυσει" δεν θα καθομουνα εδω να διαβαζω.

Παντως επειδη σε προηγουμενο ποστ μπορεί να φάνηκε ότι αδικώ το φορουμ

μια χαρά πάσες συζητιούνται ,και δοξα το θεό εχουμε και αρκετους καλους

posters : aizak,bits10,crf88,giorgio,harima,HPanigma,safesteps,toreador,

Συγνωμη αν ξεχασα καποιον.

Τωρα αμα καποιος ποσταρει πασες που σημαινει οτι δεν εχει ασχοληθει ποτέ και πρέπει

να εξηγείς καθε φορά την αλφα-βήτα όπως έγινε πχ με τον Ορφεαορφερα,

ποιος περιμένεις να απαντήσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα ενα απο τα κυρια στοιχεια του ποκερ ειναι οτι ο εμπειρος εχει το πλεονεκτημα απεναντι στον απειρο παιχτη(δεν μου αρεσει ο χαρακτηρισμος donk γιατι σιγουρα οι περισσοτεροι σε σχεση με καποιον μπορουμε να αποκαλεστουμε ετσι).Οποτε τα κερδη που θα αποκομηθουν απο καποιον βασιζονται στην αρχη οτι καποιος που δεν ξερει τοσο καλα θα τα χασει....Αρα καλα κανουν αν και οι περισοτερροι γνωστοι προς εχουνε γραψει βιβλια... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ειπαμε και μαλιστα 2 φορες οτι προκειτε για αυτοκριτικη και οτι δεν τα εχω με κανεναν, αλλα εδω μεσα οτι και αν γραψεις πρεπει καποιος να στην πεσει και δεν μιλαω για τους αλλους αλλα για τον εαυτο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re einai kourastiko na katsoun na milisoun. Kai eksigo gt :

1. Kat' arxas gt alli douleuia de tha ekanan oli mera para na kathontai kai na eksigoun pragmata se wannabes poker pros.(tha tpous fortonontousan polloi)

2. Gt auta pou tha katsoun na eksigisoun se esena einai polu kato apo to epipedo tous kai bariountai. Ante na katseis tora na eksigiseis se ena paidaki tou dimotikou pros8esi. Kourazei kai mono na to skeftesai

3. Gt san klassikos Ellinas de tha tous akous(den anaferomai se esena prosopika, alla sto meso ellina). Ase pou mporei na petakseis kai kammia ataka tou tupou "file auto pou les de paizei na isxuei"

4. Gt polla apo ta pragmata pou tha sou mathoun tha mporouses na ta matheis apo monos sou diabazontas kai apo training sites kai na pas na tous rotiseis gia 2,3 pio ekseligmena pragmata. O kurios logos pou de to kaneis auto einai gt bariesai na asxolitheis sobara kai o allos de skopeuei na afierosei xrono kai kopo se enan tetoio anthropo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...