Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

To πρόγραμμα των events του Greek Poker Cup!


Recommended Posts

m@ki$ έγραψε:

logika kai ta side event den tha exoun cap ta 200 atoma?

Λογικά όχι! Αφού θα είναι σε εξέλιξη και το main event και άρα θα δεσμεύονται από εκεί κάποια τραπέζια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ρώτησε μόνο ο Μήτσος...κι εγώ με την σειρά μου αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν να μην υπάρχει μια ανακοίνωση για το ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΟΥΡ EVER ΣΤΟ ΚΑΖΙΝΟ ΠΟΥ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΤΕ...Πως είναι δυνατόν να ανακοινώνεται ένα τουρ από μια εταιρία που το χορηγεί αλλά όχι από αυτόν που θα το διοργανώσει?

Όταν έγινε το πρώτο ελληνικό τουρ...καθώς και τα επόμενα...υπήρχε κάποιος που έτρεχε για όλα αυτά στην ώρα τους(ανακοινώσεις-ενημέρωση φόρουμ-ενημέρωση παικτών-αναλυτικό φυλλάδιο με τα τουρ και τις λεπτομέρειες τους)...Αυτός ο κάποιος επίσης έτρεχε το ίδιο και για τα 100 freeze του καζίνο του...Αυτός ο κάποιος προσελήφθη από αντίπαλο καζίνο και δεν άνοιξε αμέσως ώστε να προλάβει να προετοιμάσει τους dealer του σωστά...κι όμως η εταιρία πήγε στο καζίνο που άνοιξε άρπα-κόλα με την γκανιότα στο Θεό και τα χέρια στα 10/ώρα...για να διοργανώσει το ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ τουρ που κουβαλάει ταμπέλα greek...προσωπικά θα ήθελα να δω να μη πηγαίνει κανείς που δε θα πάρει ticket απλά κ μόνο γιατί είναι τραγικό να 3 μέρες μετά την ανακοίνωση των φορουμ και της Σταρς το καζίνο να έχει τους κανόνες του Texas στο site του και ουδεμία ανακοίνωση για το μεγαλύτερο ever τουρ που διοργανώθηκε από Έλληνες...

Παρατηρήσεις για το καζίνο

1)Starting stack? (για όλα τα τουρ)

2)Levels structure?(για όλα τα τουρ)

3)Levels duration?(για όλα τα τουρ)

4)Levels per day?(για όλα τα τουρ)

5)cap όλων των τουρ?

6)Τα τραπέζια θα είναι σύμφωνα με τους κανονισμούς του WSOP ή θα κυμανθούν ανάλογα με τις διαθέσεις των εγγραφών από 6-handed se 10-handed?

Όλα αυτά είναι δυνατόν να μην έχουν ήδη αποφασιστεί και να μην έχουν ανακοινωθεί?

Παρατηρήσεις επι των satellite

1) με την κρίση στην Ελλάδα θέλει κάποιο ξενοδοχείο 600 ευρώ για 5 διανυκτερεύσεις. είναι ή όχι αστείο? Γιατί δίκλινο μπορείς να βρεις από 50 έως 80 το βράδυ και πολύ καλά μάλιστα. Μυρίζει τσέπωμα εδώ...

2)Και αν κερδίσει κάποιος κ δηλώσει day 1b πρέπει να πάει στο Λουτράκι ντε κ καλά 2 βράδια πριν για ποιό λόγο???για να μη χάσει 240 με το έτσι θέλω? Θα του επιστραφούν οι μέρες που δεν θα μείνει? ή έστω ότι αποκλείστηκε από την Πέμπτη και θέλει να επιστρέψει σπίτι του...τι γίνεται τότε?

3) Ασχέτως του καζίνο...η εταιρία έβαλε το Brand της σε ενα τουρ που δεν ξέρει πως θα πραγματοποιηθεί? Γιατί στην ανακοίνωση της δεν αναφέρει τα starting stack κ level duration at least?

Πολύ προχειροδουλειά για το πρώτο τουρ σε ελληνικό έδαφος...το πρώτο σχόλιο...

Μακάρι αυτό να προξενήσει το ενδιαφέρον κι άλλων εταιριών και να γίνουν κι άλλα με buy-in στα οικονομικά δεδομένα του Έλληνα...αλλά κάθε αρχή κ δύσκολη οπότε μακάρι να γίνουν κι άλλα και γρήγορα.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ για ένα τόσο ακριβό τουρ...το κυρίως σχόλιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι ερωτήσεις είναι όσο αναλυτικές θα έπρεπε να είναι οι ανακοινώσεις μήπως να κάνεις μία αίτηση για πρόσληψη στο συγκεκριμένο μαγαζί

έναν άνθρωπο σαν εσένα θέλουν

για σκέψου το .... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TOREADOR έγραψε:

o tomas tha kanei multitable ,sto ena tha moirazei kai sto allo tha paizei :laugh: :silly:

Δυστυχώς φίλε μου ακριβώς το αντίθετο!!!

Δεν μου επιτρέπουν να παίξω και ακόμα δεν με έχουν καλέσει να συμμετέχω σε κάποια από τις σχολές Texas που γίνονται!!!

Δηλαδή δεν θα μπορέσω πιθανόν να είμαι ούτε dealer!!!!!

Έχουν προτεραιότητα λέει οι full time!! Εγώ που δουλεύω τριήμερο θα "μάθω" Texas τελευταίος!!! Λες και Τρίτη έως Πέμπτη δεν θα έχει κόσμο και δεν θα μπορούσα να φανώ χρήσιμος!!!

Τα σχόλια τα αφήνω για σας, γιατί όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να πω και πολλά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

streetAcer έγραψε:

Το ρώτησε μόνο ο Μήτσος...κι εγώ με την σειρά μου αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν να μην υπάρχει μια ανακοίνωση για το ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΟΥΡ EVER ΣΤΟ ΚΑΖΙΝΟ ΠΟΥ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΤΕ...Πως είναι δυνατόν να ανακοινώνεται ένα τουρ από μια εταιρία που το χορηγεί αλλά όχι από αυτόν που θα το διοργανώσει?

Όταν έγινε το πρώτο ελληνικό τουρ...καθώς και τα επόμενα...υπήρχε κάποιος που έτρεχε για όλα αυτά στην ώρα τους(ανακοινώσεις-ενημέρωση φόρουμ-ενημέρωση παικτών-αναλυτικό φυλλάδιο με τα τουρ και τις λεπτομέρειες τους)...Αυτός ο κάποιος επίσης έτρεχε το ίδιο και για τα 100 freeze του καζίνο του...Αυτός ο κάποιος προσελήφθη από αντίπαλο καζίνο και δεν άνοιξε αμέσως ώστε να προλάβει να προετοιμάσει τους dealer του σωστά...κι όμως η εταιρία πήγε στο καζίνο που άνοιξε άρπα-κόλα με την γκανιότα στο Θεό και τα χέρια στα 10/ώρα...για να διοργανώσει το ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ τουρ που κουβαλάει ταμπέλα greek...προσωπικά θα ήθελα να δω να μη πηγαίνει κανείς που δε θα πάρει ticket απλά κ μόνο γιατί είναι τραγικό να 3 μέρες μετά την ανακοίνωση των φορουμ και της Σταρς το καζίνο να έχει τους κανόνες του Texas στο site του και ουδεμία ανακοίνωση για το μεγαλύτερο ever τουρ που διοργανώθηκε από Έλληνες...

Παρατηρήσεις για το καζίνο

1)Starting stack? (για όλα τα τουρ)

2)Levels structure?(για όλα τα τουρ)

3)Levels duration?(για όλα τα τουρ)

4)Levels per day?(για όλα τα τουρ)

5)cap όλων των τουρ?

6)Τα τραπέζια θα είναι σύμφωνα με τους κανονισμούς του WSOP ή θα κυμανθούν ανάλογα με τις διαθέσεις των εγγραφών από 6-handed se 10-handed?

Όλα αυτά είναι δυνατόν να μην έχουν ήδη αποφασιστεί και να μην έχουν ανακοινωθεί?

Παρατηρήσεις επι των satellite

1) με την κρίση στην Ελλάδα θέλει κάποιο ξενοδοχείο 600 ευρώ για 5 διανυκτερεύσεις. είναι ή όχι αστείο? Γιατί δίκλινο μπορείς να βρεις από 50 έως 80 το βράδυ και πολύ καλά μάλιστα. Μυρίζει τσέπωμα εδώ...

2)Και αν κερδίσει κάποιος κ δηλώσει day 1b πρέπει να πάει στο Λουτράκι ντε κ καλά 2 βράδια πριν για ποιό λόγο???για να μη χάσει 240 με το έτσι θέλω? Θα του επιστραφούν οι μέρες που δεν θα μείνει? ή έστω ότι αποκλείστηκε από την Πέμπτη και θέλει να επιστρέψει σπίτι του...τι γίνεται τότε?

3) Ασχέτως του καζίνο...η εταιρία έβαλε το Brand της σε ενα τουρ που δεν ξέρει πως θα πραγματοποιηθεί? Γιατί στην ανακοίνωση της δεν αναφέρει τα starting stack κ level duration at least?

Πολύ προχειροδουλειά για το πρώτο τουρ σε ελληνικό έδαφος...το πρώτο σχόλιο...

Μακάρι αυτό να προξενήσει το ενδιαφέρον κι άλλων εταιριών και να γίνουν κι άλλα με buy-in στα οικονομικά δεδομένα του Έλληνα...αλλά κάθε αρχή κ δύσκολη οπότε μακάρι να γίνουν κι άλλα και γρήγορα.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ για ένα τόσο ακριβό τουρ...το κυρίως σχόλιο!

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Όπως συμβαίνει με κάθε τουρνουά του PokerStars, είτε πρόκειται για το PCA, το EPT ή μια τοπική διοργάνωση, η αρχική ανακοίνωση γίνεται για να ξεκινήσουν τα online satellite qualifiers πριν ακόμα οριστικοποιηθούν τα structures και τα προγράμματα των events. Αυτό είναι κοινή πρακτική. Οι λεπτομέρειες για όλα τα events του Greek Poker Cup θα ανακοινωθούν μέσα στις επόμενες ημέρες, καθώς πλησιάζουμε στο ξεκίνημα της διοργάνωσης.
    [/*:m:33fkpudl]
  • Τα Full Package satellites περιλαμβάνουν 5 νύχτες σε Deluxe δωμάτιο στη τιμή των €120 την βραδιά, μια αποκλειστική τιμή που προσφέρεται μόνο στους qualifiers του Greek Poker Cup. Δεν θα επιστραφεί κάποιο χρηματικό ποσό στους παίκτες που αποφασίσουν ότι δεν θέλουν να μείνουν όλες τις νύχτες στο ξενοδοχείο. [/*:m:33fkpudl]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ατοπο, οι λεπτομερειες των τουρνουα EPT και PCA ειναι απο πριν γνωστες οχι μονο για το επομενο πολλες φορες και για ολη την σειρα των τουρνουα. Ελπιζω οι διανυκτερευσεις να ειναι για 2 ατομα τουλαχιστων οπως ειναι και στα περισσοτερα πακετα. Οσο για τις deluxe σουιτες και τα σχετικα εχειβουηξει ο τοπος απο τις προσφορες του καζινο με 80 και 70 ευρω την βραδια για τα δικλινα, μονο οι παιχτες θα "πληρωσουν" 120. Περιλαμβανονται γευματα η θα τα πληρωσουμε και αυτα? Πρωινο? Ο μπουφες στο καζινο? Τα δωρεαν ποτα? Δωρεαν εισοδος για ολες τις ημερες η μονο σε οσες συμμετεχεις? Λυπαμαι τους κακομοιριδες που θα κανουν το λαθος να ερθουν απο εξωτερικο και θα τους στοιχισει ο κουκος αηδονι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως μπορεί κάποιος από εσάς που του φαίνεται ακριβή η τιμή των 120 ευρώ να μου βρει κάτι φθηνότερο γιατί εγώ έκλεισα δωμάτιο με 160 ευρώ; Επίσης να πω ότι κάποτε σε ένα side event στο Ντόρτμουντ των οργανωτικών Γερμανών πήρα το blind structure 10 λεπτά πριν αρχίσει το event και αυτό που ισχυσε τελικά ήταν κάτι εντελώς διαφορετικό και πετσοκομμένο. Επίσης, στο ΕΡΤ PRAGUE με πεντοχίλιαρο buyin πληρώναμε και το σάντουιτς. Δυστυχώς, μάλλον τα GPx σας έχουν κακομάθει. Σοβαρευτείτε παιδιά. Φίλε γερογκρινιάρη μάλλον ξέχασες να ρωτήσεις για τις γυναίκες που θα μας προσφέρουν. Τελικά, θα είναι δωρεάν και αν ναι ποιας εθνικότητας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω γιατι αλλα δεν ποσταριστικε η προηγουμενη απαντηση μου. Λοιπον απο την αρχη τι σου φαινεται περιεργο τζορτζιο?? Που ρωταω αν το δωματιο ειναι δικλινο η μονοκλινο? Στα περισσοτερα πακετα διευκρινιζεται και ειναι δικλινο (για 2 ατομα δικα σου δηλαδη). Τα ποτα ειναι free στα καζινο λουτρακιου και ρωταω αν θα ισχυσει και στο τουρ. Επισης μου φαινεται αδιανοητο να θελω να ριξω μια ματια στο τουρ οταν δεν παιζω και να πρεπει να πληρωσω εισοδο. Βεβαια δεν ξερω αν θα μπορεις καν να ριξεις αυτη την ματια. Δηλαδη αν ερθει ενας ξενος με την γυναικα του να το συνδυασει ετσι δεν θα τον δει καθολου μονο στα διαλλειματα!! Οσο για τα 160 που πληρωσες γελαει ο κοσμος, ελπιζω να κανεις πλακα. Tι να το κανω το deluxe δωματιο για 7 ωρες τη μερα? Εχουν γεμισει τα προσφοραδικα του νετ με 90αρια και 70αρια για διανυκτερευσεις στο καζινο σε deluxe δωματια. Eμενα δεν με ενοχλει ετσι και αλλιως την stars δαγκωνουν. Τα μοιραζει τα δωματια το καζινο για πλακα και τα κοστολογει τωρα 120ευρο. Πρεπει να ειναι το ιδιο deluxe τον 5 εισοδων στο καζινο με θεα το γιαπι , το οποιο παρεπιπτοντως περιελαμβανε και εκπληκτικο πραγματικα πρωινο. Θα σου φαινονταν περιεργο αν ρωτουσα και αν περιλαμβανει πρωινο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι μόλις ανακοινώθηκε το πρώτο ουσιαστικά τουρ στην Ελλάδα αρχίσατε τη γρίνια. Και βέβαια δεν είναι ΕΡΤ. Ένα 1000άρι τουρ είναι και πληρώνεις 100 ευρώ rake. Τι πιστεύετε ότι αγοράζετε με 100 ευρώ; όσον αφορά τις 5 νύχτες στο ξενοδοχείο και μένα μου φάνηκαν πολλές κι έτσι αποφάσισα να παίξω μόνο το seat only sattelite. So simple. Για τον κόσμο που γελάει μαζί μου επειδή θα πληρώσω 160 ευρώ την βραδιά έχω να του πω ότι θα κατέβω με την οικογένειά μου και θέλω να τους έχω δίπλα μου και να περάσουν καλά. Γι αυτό δουλεύω άλλωστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε μου τζορτζιο εισαι λιγο παρεξηγησιαρης μου φαινεται. Δεν θα κανω εγω κουμαντο στο πορτοφολι σου και ειμαι ανθρωπος που χαλαει λεφτα σε τετοια πραγματα. Καλα να περασεις και εσυ και η οικογενεια σου. 120 ευρο το δωματιο ομως ειναι καθαρο ΔΑΓΚΩΜΑ , αρχικα για την σταρς και στη συνεχεια για τους παιχτες, αυτα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giorgio έγραψε:

Για τον κόσμο που γελάει μαζί μου επειδή θα πληρώσω 160 ευρώ την βραδιά έχω να του πω ότι θα κατέβω με την οικογένειά μου και θέλω να τους έχω δίπλα μου και να περάσουν καλά. Γι αυτό δουλεύω άλλωστε.

+++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...