Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Εδω ειναι το τερμα


GEOR78

Recommended Posts

Απλα επειδη καποιοι ασχοληθικαν εστω και με μια απαντηση σε ερωτηση μου θεωρω χρεος στο φορουμ να πω πως πραγματικα κουραστικα (μετα απο 10858$ παιχμενα με -4 ροι(-482$) και 232/2394 τουρ με 10% ιτμ ολα αυτα σε 14 μηνες ενασχολησης με το ποκερ) και αφου δεν ξερω τι αλλο να κανω για να μην χανω λεφτα και να μην νιωθω πως συνεχεια με αδικουν νομιζω πως πρεπει να σταματησω, απλα μενω με το παραπονο οτι γιατι αφου δουλεψα τοσο πολυ και αφου αλλοι ανθρωποι μπορουν να κερδισουν γιατι δεν μπορω και εγω, τι αλλο κανουν παραπανω, δεν εμαθα...τουλαχιστον απο αυτους...προσπαθησα να το βρω μονος μου...τιποτα...5 μηνες στα κοκκινα δεν μπορω να το αντεξω αλλο οικονομικα και αρα τελος...νασται καλα ολοι καλα κερδη να εχετε...οσοι εχετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia symvoulh GEOR78. to poker des to san hobby, prospathise oso paizeis na diaskedazeis kai na mhn einai ta lefta o aftoskopos. ennoeitai oti tha paizeis mexri ekei pou antexei h tseph sou. se syzhthseis me kati filous akougw na klaigontai kai na xtypiountai gia ta bad beats ktlp kai tous rwtaw afou sas xalaei thn psyxikh ygeia pou einai anektimhth gt synexizetai kai paizetai (kai egw tha gkriniaksw kai tha nevriasw alla se deka lepta mou pernaei)? an thes na paizeis mporeis efkola na anoigeis 2-3 sng's kai na pernas efxarista thn wra sou xwris megales diakymanseis kai xwris agxos kai nevra.

Afta apo mena. Twra paw na valw ligo kollhrio sta matia mou giati tyflwthika apo to neo forum tou pokerland :roll: . eleos re paides, new forum sucks

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re file -482$ gia tin empeiria pou apoktises me tosa tour den einai tipota. ena kalo final table na kaneis se bgazei sto polu + .emena ena metrio cash merikon xiliadon mou allakse rizika to bankroll kai ti diathesi gia enasxolisi.

Ti den mporeis na antekseis oikonomika? ta 482$ se 14 mines? i Sumbouli mou pantos einai na asxolitheis me SNGs mia kai meta apo tosa tour tha exeis katalabei tis basikes arxes push/fold kai ICM. i mipos de ta exeis katalabei kai gi'auto eisai sto -ROI?

ekei pianeis eukola ena 10-20% ROI (upotheto paizeis se mikro kai low stakes) kai mporeis na bgazeis sxetika polla se kathimerini basi (analoga me to kapsimo)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

erini basi (analoga me to kapsimo)
Απλα επειδη καποιοι ασχοληθικαν εστω και με μια απαντηση σε ερωτηση μου θεωρω χρεος στο φορουμ να πω πως πραγματικα κουραστικα (μετα απο 10858$ παιχμενα με -4 ροι(-482$) και 232/2394 τουρ με 10% ιτμ ολα αυτα σε 14 μηνες ενασχολησης με το ποκερ) και αφου δεν ξερω τι αλλο να κανω για να μην χανω λεφτα και να μην νιωθω πως συνεχεια με αδικουν νομιζω πως πρεπει να σταματησω, απλα μενω με το παραπονο οτι γιατι αφου δουλεψα τοσο πολυ και αφου αλλοι ανθρωποι μπορουν να κερδισουν γιατι δεν μπορω και εγω, τι αλλο κανουν παραπανω, δεν εμαθα...τουλαχιστον απο αυτους...προσπαθησα να το βρω μονος μου...τιποτα...5 μηνες στα κοκκινα δεν μπορω να το αντεξω αλλο οικονομικα και αρα τελος...νασται καλα ολοι καλα κερδη να εχετε...οσοι εχετε...

φίλε μου ένα διάλυμα πάντα κάνει κάλο... τώρα για το ΤΕΛΟΣ είμαι σίγουρος οτι δεν είναι... :D

και εγώ κάνω το ίδιο και προσπαθώ όσο έχω χρόνο (ξέρεις ότι τρέχω το τελευταίο διάστημα) να μελετάω και να παίζω και κάτι χαλαρά… ελπίζω η επιστροφή σου να γίνει ταυτόχρονα με την δικιά μου….

Υ.Γ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΘΛΙΟ ΤΟ ΝΕΟ ΦΟΡΟΥΜ….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

erini basi (analoga me to kapsimo)
Απλα επειδη καποιοι ασχοληθικαν εστω και με μια απαντηση σε ερωτηση μου θεωρω χρεος στο φορουμ να πω πως πραγματικα κουραστικα (μετα απο 10858$ παιχμενα με -4 ροι(-482$) και 232/2394 τουρ με 10% ιτμ ολα αυτα σε 14 μηνες ενασχολησης με το ποκερ) και αφου δεν ξερω τι αλλο να κανω για να μην χανω λεφτα και να μην νιωθω πως συνεχεια με αδικουν νομιζω πως πρεπει να σταματησω, απλα μενω με το παραπονο οτι γιατι αφου δουλεψα τοσο πολυ και αφου αλλοι ανθρωποι μπορουν να κερδισουν γιατι δεν μπορω και εγω, τι αλλο κανουν παραπανω, δεν εμαθα...τουλαχιστον απο αυτους...προσπαθησα να το βρω μονος μου...τιποτα...5 μηνες στα κοκκινα δεν μπορω να το αντεξω αλλο οικονομικα και αρα τελος...νασται καλα ολοι καλα κερδη να εχετε...οσοι εχετε...

φίλε μου ένα διάλυμα πάντα κάνει κάλο... τώρα για το ΤΕΛΟΣ είμαι σίγουρος οτι δεν είναι... :D

και εγώ κάνω το ίδιο και προσπαθώ όσο έχω χρόνο (ξέρεις ότι τρέχω το τελευταίο διάστημα) να μελετάω και να παίζω και κάτι χαλαρά… ελπίζω η επιστροφή σου να γίνει ταυτόχρονα με την δικιά μου….

Υ.Γ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΘΛΙΟ ΤΟ ΝΕΟ ΦΟΡΟΥΜ….

pote egrapsa egw erini basi? ti glossa ine?ti simenei?

lol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρατατω γαμημενο λεφτα σου τρωει, τα εκοψα ολα εγω ρε

ειμαι 150 ευρω+ καθε μηνα αστο διαβολο με τους απατεονες

ουτε κινο , ουτε ποκερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρατατω γαμημενο λεφτα σου τρωει, τα εκοψα ολα εγω ρε

ειμαι 150 ευρω+ καθε μηνα αστο διαβολο με τους απατεονες

ουτε κινο , ουτε ποκερ

mamas tpt, toulaxiston ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρατατω γαμημενο λεφτα σου τρωει, τα εκοψα ολα εγω ρε

ειμαι 150 ευρω+ καθε μηνα αστο διαβολο με τους απατεονες

ουτε κινο , ουτε ποκερ

mamas tpt, toulaxiston ..

δυσκολα αλλα εχω την ψυχικη μου ηρεμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λουκα, το θεμα ειναι πως δεν καταλαβαινεις μεχρι και σημερα, οτι δεν σε αναγκασε κανεις, να παιξεις το γαμημενο αυτο παιχνιδι(οπως το λες).

Υπαρχουν πολυ πιο δυσκολες καταστασεις, που θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ ισως να αντιμετωπισεις στο μελλον, που θα σου χαλανε την ψυχικη σου ηρεμια.

Τοτε τι θα κανεις θα ηθελα να ξερω..

Εδω δεν τα εβγαλες περα, με ενα χομπυ, το οποιο εσυ διαλεξες. Φαντασου να αναγκαστεις πχ να επιβιωσεις μεσα σε μια δουλεια, που οι συνθηκες εργασιας να σου δημιουργουν ακομα μεγαλυτερα προβληματα στην ψυχολογια σου.

Τοτε τι θα κανεις οταν θα εισαι αναγκασμενος να μην σταματησεις να δουλευεις?

Ας δουμε λιγο αντικειμενικα τι ειναι πραγματικα το ποκερ για τον καθενα..

Σιγουρα παντως ΔΕΝ θα επρεπε να ειναι κατι που σου προκαλει τοσο μεγαλες ψυχολογικες διαταραχες.

Μιλαμε για ενα παιχνιδι που ΕΣΥ επιλεγεις να το παιξεις, μιλαμε για καποιες ωρες που ΕΣΥ επιλεγεις να τις περασεις μπροστα σε μια οθονη και μιλαμε για κατι που ΠΟΤΕ κανεις δεν θα σε αναγκασει να κανεις αν δεν το γουσταρεις.

Οποτε κουβεντες του τυπου "κοψτο το γαμημενο κλπ" ειναι τουλαχιστον αστοχες.

Δεν μιλαμε για το τσιγαρο φιλαρακο μου.

Στην μονη περιπτωση που θα δεχομουν να διαβασω τετοιες εκφρασεις, θα ηταν αν μιλουσαμε για εθισμο στο τζογο, που και παλι δεν θεωρω οτι εισαι ο πιο ειδικος ανθρωπος για να εκφρασεις την αποψη σου, γιατι δεν βασιζεται σε προσωπικη εμπειρια -απεναντι στο τζογο- παρα μονο σε προσωπικη απογοητευση, επειδη δεν καταφερες να κανεις κατι, με το οποιο θα ησουν ευχαριστημενος με τον εαυτο σου.

ΥΓ:Geor εχω διαβασει καποια ποστ σου και πιστευω οτι το ψαχνεις πολυ καλα το θεμα. Δεν εγγυαται κανεις οτι θα ερθουν στα τοσα τουρνουα τα κερδη. Αυτο ειναι κατι που δεν προσδιοριζεται.

Η γνωμη μου ειναι να μην το σταματησεις και ισως να χαμηλωσεις τα buy in και να ξανα δοκιμασεις.

GL

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dyskoles katastaseis fisika kai eexo antimetopisei

menw monos apo to 2004

exo zisei entelos monos elvetia 2 xronia oloklira

to poker einai ethismos kai TZOGOS

kai itan POLY dyskolo na to kopso man

PARA POLY DYSKOLO

na paei na gamithei to miso tora apla to miso eilikrina

tora pleon , trefomai sosta, paw gymnastirio, exo epikoinonia me kosmo

eimai eudithetos

allos anthropos katarchas kai 5 kg elafriteros

oso gia to GEOR as kanei oti thelei ennoitai ean exei to xrhma kai anesi ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

duke, ευχαριστω για την τοποθετηση, αλλα ειναι πολυ μεγαλο το διαστημα με τις σφαλιαρες, ειχα κανει ενα κασσ 4000$ τον Αυγουστο και κατι μικρα τον Σεπτεμβριο 500-800, απο τοτε ελευθερη πτωση...τι κκ παιζω τι αα παιζω γινονται τρομερα παραγματα 4-5 μηνες τωρα και ειμαι συνεχεια μειον στον μηνα, με κουρασε πολυ να ακολουθω κανονες ,πινακες, βιβλια κτλ. και η σφαλιαρα σφαλιαρα, δεν ξερω πως αλλιως να αντιδρασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

duke, ευχαριστω για την τοποθετηση, αλλα ειναι πολυ μεγαλο το διαστημα με τις σφαλιαρες, ειχα κανει ενα κασσ 4000$ τον Αυγουστο και κατι μικρα τον Σεπτεμβριο 500-800, απο τοτε ελευθερη πτωση...τι κκ παιζω τι αα παιζω γινονται τρομερα παραγματα 4-5 μηνες τωρα και ειμαι συνεχεια μειον στον μηνα, με κουρασε πολυ να ακολουθω κανονες ,πινακες, βιβλια κτλ. και η σφαλιαρα σφαλιαρα, δεν ξερω πως αλλιως να αντιδρασω...

man its simple, if you have the DOugh to keep playing do it....

kai akou ta paidia kseroun kalitera apo emena enoitai

ego apla den exo xrima na sinexiso kai egina ysterikos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λουκα μακαρι οι πιο δυσκολες καταστασεις που θα ζησεις να ειναι τα 2 χρονιa περασες στην Ελβετια μονος σου, φιλαρακο μου. Στο ευχομαι.

Δεν μπορεις να βαζεις ταμπελα, στο οτιδηποτε αποφασισες απο μονος σου να ξεκινησεις και καταφερε να σε κανει να κολλησεις.

Ισως πρεπει να βαλεις την ταμπελα "Αδυναμος χαρακτηρας", στον εαυτο σου, και οχι τη ταμπελα "εθιστικο" στο ποκερ.

Αν τη πρωτη φορα που επαιζες ποκερ δεν σου αρεζε, θα εβγαινες δεξια και αριστερα και θα ελεγες οτι το ποκερ ειναι χαλια.

Επαιξες, σου αρεσε, γουσταρες, πιστεψες οτι μπορει να βγαλεις και κανενα φραγκο παραπανω, και γιαυτο κολλησες.

Ολα ειναι θεμα του μυαλλου σου φιλε μου.

Δεν βλεπω το λογο που δεν μπορεις να βγαινεις, η να πηγαινεις γυμναστηριο επειδη παιζεις ποκερ. FFS δηλαδη.

Ο Drama, η ο Idolls πχ, η ο οποιοσδηποτε winning (και μαλιστα πολυ) player τι κανει-κανουν δηλαδη?

Ειναι ολη τη μερα μπροστα απο μια οθονη και δεν κανουν τιποτα αλλο στη ζωη τους?

Τουλαχιστον για τον Σταυρο, (IDOLLS), που τον ξερω λιγο παραπανω απο αλλους, δεν ισχυει κατι τετοιο. Και μιλαμε για εναν απτους πιο κερδισμενους απτο ποκερ Ελληνες.

Πιστεψε με το να κρατας μια ισσοροπια στη ζωη σου ειναι το παν.

Ειτε παιζεις ποκερ ειτε οχι.

Αυτο πρεπει να δουλεψεις. Θα σε βοηθησει γενικοτερα, οχι μονο στο πως βλεπεις το ποκερ.

@Geor Μην το βλεπεις σαν κατι που ΠΡΕΠΕΙ η ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑΝΤΑΡ συντομα.

Για το κερδος μιλαω.

Μπορει να ερθει συντομα, μπορει να μην ερθει και ποτε. (το μεγαλο κερδος)

Αν το δεις σαν κατι που σε κανει να περνας ευχαριστα 2-3-4 ωρες τη μερα και αν ερθει καποιο καλο cash ηρθε, τοτε θα γουσταρεις πολυ περισσοτερο.

Χαμηλωσε και τα buy in σου και πιστεψε με, θα διασκεδαζεις περισσοτερο αν το δεις ετσι.

GL

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λουκα, το θεμα ειναι πως δεν καταλαβαινεις μεχρι και σημερα, οτι δεν σε αναγκασε κανεις, να παιξεις το γαμημενο αυτο παιχνιδι(οπως το λες).

Υπαρχουν πολυ πιο δυσκολες καταστασεις, που θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ ισως να αντιμετωπισεις στο μελλον, που θα σου χαλανε την ψυχικη σου ηρεμια.

Τοτε τι θα κανεις θα ηθελα να ξερω..

Εδω δεν τα εβγαλες περα, με ενα χομπυ, το οποιο εσυ διαλεξες. Φαντασου να αναγκαστεις πχ να επιβιωσεις μεσα σε μια δουλεια, που οι συνθηκες εργασιας να σου δημιουργουν ακομα μεγαλυτερα προβληματα στην ψυχολογια σου.

Τοτε τι θα κανεις οταν θα εισαι αναγκασμενος να μην σταματησεις να δουλευεις?

Ας δουμε λιγο αντικειμενικα τι ειναι πραγματικα το ποκερ για τον καθενα..

Σιγουρα παντως ΔΕΝ θα επρεπε να ειναι κατι που σου προκαλει τοσο μεγαλες ψυχολογικες διαταραχες.

Μιλαμε για ενα παιχνιδι που ΕΣΥ επιλεγεις να το παιξεις, μιλαμε για καποιες ωρες που ΕΣΥ επιλεγεις να τις περασεις μπροστα σε μια οθονη και μιλαμε για κατι που ΠΟΤΕ κανεις δεν θα σε αναγκασει να κανεις αν δεν το γουσταρεις.

Οποτε κουβεντες του τυπου "κοψτο το γαμημενο κλπ" ειναι τουλαχιστον αστοχες.

Δεν μιλαμε για το τσιγαρο φιλαρακο μου.

Στην μονη περιπτωση που θα δεχομουν να διαβασω τετοιες εκφρασεις, θα ηταν αν μιλουσαμε για εθισμο στο τζογο, που και παλι δεν θεωρω οτι εισαι ο πιο ειδικος ανθρωπος για να εκφρασεις την αποψη σου, γιατι δεν βασιζεται σε προσωπικη εμπειρια -απεναντι στο τζογο- παρα μονο σε προσωπικη απογοητευση, επειδη δεν καταφερες να κανεις κατι, με το οποιο θα ησουν ευχαριστημενος με τον εαυτο σου.

ΥΓ:Geor εχω διαβασει καποια ποστ σου και πιστευω οτι το ψαχνεις πολυ καλα το θεμα. Δεν εγγυαται κανεις οτι θα ερθουν στα τοσα τουρνουα τα κερδη. Αυτο ειναι κατι που δεν προσδιοριζεται.

Η γνωμη μου ειναι να μην το σταματησεις και ισως να χαμηλωσεις τα buy in και να ξανα δοκιμασεις.

GL

Μακραν το καλυτερο post που γραφτηκε ποτε σε ΕΛΛΗΝΙΚΗ σελιδα (για ποκερ) ...

οποιος δε συμφωνει ας το ξαναδιαβασει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ φιλε. Το κυριοτερο βεβαια στην προκειμενη περιπτωση ηταν να πω στον Geor πραγματικα την αποψη μου και να του δωσω οπως μπορω την βοηθεια μου, ασχετα αν απαντησα περισσοτερο στον Λουκα.

Geor φιλε ελπιζω εστω και λιγο να βοηθησα.

GL σε ολους σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ φιλε. Το κυριοτερο βεβαια στην προκειμενη περιπτωση ηταν να πω στον Geor πραγματικα την αποψη μου και να του δωσω οπως μπορω την βοηθεια μου, ασχετα αν απαντησα περισσοτερο στον Λουκα.

Geor φιλε ελπιζω εστω και λιγο να βοηθησα.

GL σε ολους σας.

οντος πολυ καλο το ποστ σου!

GL may the $$$ be with you

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a re louka!!!se kseno post pali egines prwtagwnisths!!exeis tiltarei polu kosmo gi afto sth lene!! :D:D:D

polla +++ se duke

geor78 good luck se oti apofasiseis!!afhse mia mera ths evdomadas pou tha pezeis poker apla gia hobby...duskola na apokolitheis ap afton ton ethismo!! :roll::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αντιδραση που εχει ο Λουκας, ειναι κατι που ολοι, λιγο πολυ ξερουμε οτι συμβαινει σε πολυ κοσμο.

Αυτο γινεται γιατι οταν ξεκινας κατι, παντα σκεφτεσαι την ενδεχομενη επιτυχια-διασκεδαση και ποσο θα γουσταρεις αλλα ποτε δεν σκεφτεσαι, το πως θα αντιδρασει ο εαυτος σου, σε περιπτωση αποτυχιας.

Αποτυχια για τον καθενα μας = η μη επιτευξη των οριζομενων στο μυαλο μας στοχων. Ασχετα αν δεν γνωριζουμε ποσο αντικειμενικα, δυσκολοι ειναι.

Αρα απτη μια δεν γνωριζουμε πως να συμπεριφερθουμε σε αρνητικες καταστασεις, και ταυτοχρονα βεβαια, νομιζουμε οτι μπορουμε να καταφερουμε και τα ακαταθορθωτα, γιατι πολυ απλα η αισιοδοξια μας ειναι πανω απο κεφαλι μας, σε σχεση με τον ρεαλισμο μας.

Εγω προσωπικα, δεν εχει πανω απο ενα χρονο, αντε δυο, που εφαγα το τεραστιο σοκ, συνειδητοποιωντας το ποσο κοπο, εχουν ριξει καποιοι ανθρωποι, για να φτασουν να παιζουν σε τετοια επιπεδα ποκερ.

Π.χ. πας να παιξεις στη Stars 0.25-0.50 ειτε 6max ειτε full ring games.

Λιγο να ψαξεις τα stats του 1/3-1/4 των παικτων, αντιλαμβανεσαι ποσες ΖΩΕΣ πισω μπορει να εισαι.

Τουλαχιστον απο πλευρας εμπειριας και παντα με ενα ποσοστο προσεγγισης γιατι τιποτα δεν ειναι 100% σιγουρο..

Μιλαμε για cash game λοιπον, αξιας 0,2-0,4(περιπου σε ευρω)!

Γελοια ποσα δηλαδη, σωστα?

Αν ομως δουμε τα stats του περιπου 1/3 των παικτων και ποσα hands εχουν παιξει, θα σαλταρουμε!

Ασχετα αν ειναι + η - σε $..

Εγω αυτο επαθα.

Μιλαμε για 500,000 hands minimum μεχρι 2,5 με 4 εκατομμυρια μεσα σε 1 με 2 χρονια κατα μ.ο.

Αρα ποσο πιθανον ειναι ενας παικτης με 15-20 χιλιαδες hands το χρονο, να καταφερει να αποκομισει κερδος, εστω και σε 0,25-0,50 cash games π.χ στη Stars?

Η λογικη λεει πως ειναι αρκετα σπανιο να συμβει κατι τετοιο.

Και κατεληξα σε ενα συμπερασμα.

Μηπως πρεπει οταν χανουμε, να σκεφτομαστε οτι εγινε ,λιγο πολυ, το λογικο και οτι απλα, πρεπει να βελτιωθουμε οσο παραπανω μπορουμε, για να φτασουμε το επιπεδο των καλυτερων παικτων, και οταν αντιστοιχα καταφερνουμε μια επιτυχια, να μπορουμε να βλεπουμε αντικειμενικα την αξια της και να χαιρομαστε οσο μικρη η οσο μεγαλη ειναι αυτη?

Οι περισσοτεροι "τυπου Λουκα" νεοι παικτες, κολλανε, παιζουν συνεχως, αλλαζουνε τροπο ζωης κλπ κλπ κλπ, μη ξερωντας πως να αντιμετωπισουν την οποιαδηποτε νικη η ηττα, και αυτο εχει σαν αποτελεσμα, ολη αυτη την παρανοια- παραλογη αντιδραση, που ακολουθει.

Δεν ξερω αν το βλεπω σωστα η οχι, παντως για πρωτη φορα στα 4 χρονια που παιζω ποκερ, εδω και 1.5 χρονο περιπου, αισθανομαι πιο ηρεμος απο ποτε και αντιμετωπιζω πιο ευκολα ,το οτιδηποτε μου συμβαινει στα τραπεζια.

Απλα το βλεπω αντικειμενικα και προσπαθω να βελτιωθω. Τιποτα παραπανω.

Γνωριζω οτι λογο δουλειας και αλλων πραγματων, δεν θα καταφερω ποτε να παιζω 5-6 χιλιαδες hands τη μερα, η 20-30 tours πχ, που αλλοι το κανουν για πλακα σαν μια απλη καθημερινη session.

Η απλη λογικη λεει οτι ενας ανθρωπος που θα το καταφερει, θα εχει ενα ταδε ποσοστο της % παραπανω πλεοντεκτημα απεναντι μου.

Οποτε προς τι η στεναχωρια?

Και ας μη ξεχναμε οτι ποκερ πλεον, παιζει και η γνωστη σε ολους μας, Κουτση Μαρια, οποτε αυτο αυτοματα, κανει την επιτυχια ακομα πιο "δυσκολη" να ερθει.

Τουλαχιστον online..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε, λογω περιορισμενων ελευθερων ωρων οχι, δεν παιζω ιδιαιτερα.

Κανω το κεφι μου βεβαια, εννοειτε αυτο, αλλα περισσοτερο τα ΠΣΚ και οχι καθημερινα.

Δηλαδη μια καθημερινη session για εναν παικτη που ασχολειτε σοβαρα με το ποκερ, μπορει για μενα να ειναι max, ενα ολοκληρο σαββατοκυριακο.

Βεβαια,οταν ακομα δεν ειχα ιδεα , ειχα περασει 4-5 μηνες κολλημενος στα sngs κλπ και μεσα σε αυτα τα 4-5 χρονια που παιζω, η αληθεια ειναι οτι εφαγα 3-4κ και σε cash και σε τουρς.

Απλα πλεον, το διασκεδαζω πολυ περισσοτερο με το τροπο που το προσεγγιζω και αυτο με ικανοποιει αφανταστα.

Ετσι κιαλλιως παιζω παντα εντος του γενικου μου BR.. οποτε δεν εχω κανενα προβλημα να επενδυω στη διασκεδαση μου, που ενα μερος της ειναι το ποκερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Ετσι κι αλλιως παιζω παντα εντος του γενικου μου BR.. οποτε δεν εχω κανενα προβλημα να επενδυω στη διασκεδαση μου, που ενα μερος της ειναι το ποκερ."

Μπράβο στον Μήτσο που έθεσε υπόψιν του αρχικού πόστερ κάτι πιο σημαντικό ίσως και από το life balance...το να παίζεις εντός ΓΕΝΙΚΟΥ BR...αυτό καλό θα ήταν όλοι όσοι ειναι φοιτητές, αλλά και όσοι δεν παίζουν με SPECIFIC MONEY FOR POKER ONLY τώρα να το δώσουν σημασία...γιατί κι εμείς σαν φοιτητές μια χαρά παίζαμε με τα λεφτά των γονιών...όταν θα έχεις τα έξοδα ενός σπιτιου, ενός αυτοκινήτου και φυσικά τα έξοδα της δουλειάς, καλό θα είναι να θυμάσαι ότι δεν πρέπει να παίζεις τα λεφτά που σε "πονάνε"...γιατί πρώτον δεν θα μπορείς να παίξεις το 100% των δυνατοτήτων σου λόγω τεράστιου fear equity και δεύτερον και κυριότερο, διότι εαν χάσεις θα χρωστάς από ένα λογαριασμό νερού μέχρι ένα ενοίκιο ή μια δόση...

Καλό είναι το διάβασμα για ποκερ, καλή είναι η εξάσκηση και ακόμα καλύτερα όλα όταν επιβραβεύονται με κάποια cashes...αλλά μην ξεχνάτε πως ξεκινήσατε το ποκερ...σαν διασκέδαση...εκτός κι εαν τα νούμερα σας, οδηγούν στο συμπέρασμα ότι θα έπρεπε να το κάνετε περισσότερες ώρες τότε μην χρηματοδοτειτε το ποκερ εις βάρος των άλλων χόμπυ σας για 2-3 φλοπ παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...