Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

HELLAS Monday 5k hand


tolis

Recommended Posts

OnGame - 10/20 NL - Holdem - 9 players

Hand converted by PokerTracker 3

enotsag1 (BB): 3,000.00

syros13 (UTG): 3,000.00

panos64 (UTG+1): 3,050.00

PYTHEAS_21 (MP): 2,920.00

ar_gio (MP+1): 3,000.00

kofis67 (LP): 3,190.00

zagorious (CO): 2,970.00

alexapos (BTN): 2,890.00

quentile (SB): 2,980.00

quentile posts SB 10.00, enotsag1 posts BB 20.00

Pre Flop: (30.00) alexapos has 9:spade: 9:heart:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, alexapos raises to 80.00, fold, enotsag1 raises to 250.00, alexapos calls 170.00

Flop: (510.00, 2 players) K:diamond: K:heart: T:club:

enotsag1 checks, alexapos checks

Turn: (510.00, 2 players) 5:spade:

enotsag1 bets 350.00, alexapos calls 350.00

River: (1210.00, 2 players) 4:spade:

enotsag1 bets 900.00, alexapos calls 900.00

enotsag1 shows J:heart: T:diamond: (Two Pair, Kings and Tens)

enotsag1 wins 3,010.00

Είναι μόλις το 4ο φύλλο στο tour κ δεν υπάρχει άλλο ιστορικό με το συγκεκριμένο αντίπαλο.Θα ήθελα τη γνώμη σας για το χέρι κ κυρίως για το river.Αν δηλαδή το τόσο μεγάλο bet του αντιπάλου στο river και με τον τρόπο που παίχτηκε το χέρι δικαιολογεί το call μου ή αν έπρεπε να παω fold σ'αυτό το σημείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xmmmm....fold, to xeri sou ekei pia einai mono bluff catcher..einai prwto level kai mporeis na perimeneis argotera gia hero calls...apo ena logiko range kerdizeis mono aj,aq, xaneis apo tt,jj,qq,aa,ak,kq etc

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα ότι το χέρι μου είναι μόνο bluff catcher...Το θέμα είναι ότι με προβλημάτισε το μέγεθος του bet του.Καθώς με τόσο μεγάλο bet μπορεί να πάρει call που να νικάει μόνο απ'το συγκεκριμένο φύλλο που έχω κ με δυσκολία.Άντε ίσως και 88....Γι'αυτό έδωσα μεγάλη πιθανότητα στο να είναι bluff.Ότι άλλο call πάρει κατά πάσα πιθανότητα τον νικάει....Θα μπορούσα εύκολα να είχα ένα King ή και αέρα, οπότε με τέτοιο bet παίζει να παίρνει value μόνο από το 99 που έχω... Επίσης καθώς ξανάβλεπα τον τρόπο που παίχτηκε αναρωτήθηκα αν θα μπορούσα να τον διώξω με ένα raise-all-in στο river κάνοντας represent King.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μπορούσα εύκολα να είχα ένα King ή και αέρα, οπότε με τέτοιο bet παίζει να παίρνει value μόνο από το 99 που έχω...

de nomizw pws mporeis na exeis pollous K sto range s..

epishs de nomizw pws mplofarei polu suxna otan kanei check sto flop ektos k an ton tsimphse kapoia muga..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα ένας λόγος παραπάνω για να μπλοφάρει καθώς με αυτό το flop λογικά το δεκάρι θα είχε ποντάρει.Είτε το χει αυτός είτε το έχω εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katarxas me random antipalo iparxi k fold sto 3 bet preflop s afto to level ksekathara den pernis ta odds g set..epita den iparxi logos sto turn na callaris 350!!molis sto 10-20 kanenass logos eidika ektos thesis only fold eki.callaris 350 gti?gia ena 9 p mpori kai na min s kani?i g na callaris k opoiodipote bet sto river?gti afou callaris 350 sto turn eise anagkasmmenos na callaris opoia karta erthi sto river.to call turn fold river eine egklima.fold sto turn no reason to call se toso deep fasi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molis sto 10-20 kanenass logos eidika ektos thesis only fold ek

απλά να σου πω ότι έχω posotion κ δεν είμαι εκτός θέσης.

Επίσης ναι μεν δεν παίρνω τα odds για set, οριακά δε.Κ στην προκειμένη περίπτωση δε νομίζω οτι το 99 πάει για set εκεί...Είμαι BTN και εφαγα ένα 3-bet από BB....Tι πιο σύνηθες.Δύσκολα υφίσταται το fold preflop εκεί κατά τη γνώμη μου...είναι super nit.

Για το fold στο turn το συζητάω, αλλά κ πάλι δύσκολο κατά τη γνώμη μου.Όντες BTN και BB και ύστερα από check στο flop,νομίζω ότι είναι πολύ weak παίξιμο το fold από μέρους μου.

p.s. Είναι το 4ο χέρι στο tour κ έχω παίξει κ όλα τα 3 πρώτα χέρια κάνοντας 2 φορές raise preflop k ένα check από BB σε limpαριστό pot.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

souramaliki auto fold κιόλας??μάλιστα...όπως με αυτό το action κερδίζω μόνο bluff,αυτός με αυτό το 3/4 bet στο river παίρνει value μόνο από το φύλλο που έχω....έχω δείξει weakness κ με το K που λες οτι δικαιολογεί το check του στο flop τι περιμένει να εχω για να τον callarw κ να παρει value??

Δυστυχώς δεν πήρα τις σοβαρές τεκμηριωμένες απαντήσεις που περίμενα να πάρω...μπορεί να φαίνεται εύκολο το fold αλλα με ένα παρόμοιο χέρι στο μέλλον και με το ίδιο action θα δυσκολευτώ ξανά να κάνω τόσο ΕΥΚΟΛΑ το fold,καθως τη θεωρώ μια οριακή απόφαση

Όπως κ να χει ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Καλή τύχη στα τραπέζια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ηταν καλυτερο να μην ποσταρεις τα αποτελεσματα ετσι ωστε να κρινουμε το χερι ανεπηρεαστοι.Ετσι ουτε και εσυ θα εισαι προκατειλημμενος απεναντι σε γνωμες που σου λενε ευκολο fold.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eukolo fold. Oxi gt pisteueis pos exei to 10ari, alla epeidi pisteueis pos exei ton Riga. Genika oute ego sumfono me to paiksimo tou antipalou, alla afou katafere na parei value mprabo tou. 4 bet preflop ithele kata ti gnomi mou. an kai stin ongame mporei na sou kanei kapoios 5bet allin preflop me to 10J.

ti stats eixe o antipalos gia 3bet preflop apo autin ti thesi? An itan megalo to % tou resteal ithele sigoura 4bet

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προς bits: δυστυχώς στην ongame με ένα normal 3x raise preflop παίρνεις πάρα πολλά calls και γι'αυτο συνηθίζω σάυτην την πλατφόρμα στα πρώτα levels να κάνω 4x raise.Θα μου πεις ήμουν BTN αλλά όπως σου πα στα πρώτα levels στην ongame διαλέγω να κάνω αυτό το μέγεθος raise.

προς lalimenos: πιστεύω ο αντίπαλος όντως κατάφερε να πάρει το μεγαλύτερο δυνατό value από μένα εν τέλει, καθώς ένα half-pot bet θα το θεωρούσα value bet κ όπως με συμβουλεύετε όλοι κ γω θα το foldara.Αυτο που με προβλημάτισε ήταν το μεγάλο του μέγεθος, το οποίο μου έκανε πολύ περισσότερο για μπλόφα και γιαυτό callara (σε συνδιασμό με το check flop).Κ έτσι κατάφερε (άθελα του?εν γνώσει του?) να με κάνει outplay.

Επίσης δεν έχω stats για τον παίχτη καθώς είναι μόλις το 4ο χέρι κ δεν υπάρχει ιστορικό με το συγκεκριμένο αντίπαλο.

Πάντως όντως ενα 4-bet εκεί ίσως να ήταν μια πολύ καλή κίνηση κ το σκεφτόμουν εκείνη τη στιγμή απλά θεώρησα ότι έχοντας position μπορούσα να το παίξω το χέρι πιο εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an paizei to xeri tou en gnwsei etsi maresei arketa.checkarei prwtos wste na mi faei raise kai anagastei na valei olo tou to stack mesa kai parallhla sou dinei th dunatothta na ton blofareis,sto turn otan vlepei oti dn tou pontareis se vazei se 88,99,TT,AQ,AJ,AT,QJ, ante me ligh fantasia kai AK.etsi sou pontarei to turn kai me to akako river pou vgainei apofasizei na se kanei na metatrepseis to xeri sou se bluffcatcher.Leme twra se periptwsh pou skeftetai.einai polu efkolo na tan kanas periergos pisw aptin othoni pou apla pathse random bets.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...