Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ακουστικά, γυαλιά, κουκούλα στο πόκερ και καζίνο Λουτρακίου!


Antonis

Recommended Posts

Κάθεσε στο τραπέζι να παίξεις πόκερ κ βλέπεις απεναντι σου εναν τύπο με κουκούλα, γυαλιά κ ακουστικά κ κάθε φορά που έρχετε η σειρά του να παίξει ρωτάει, κουφαμένος απο την μουσική κ τυφλωμένος απο το γυαλί ..... Τι έχει γίνει? ..... Τι να εχει γίνει μεγάλε που να πάρεις χαμπαρι ετσι οπως είσαι, δεν βλέπεις, δεν ακούς .....

Φυσικά με την αισθητική κ τι του αρέσει του καθενός μπορούμε να διαφωνήσουμε ομως οσον αφορά τα ακουστικά κ τα γιαλιά τίθεται θέμα ασφάλειας.

Κατα την προσφατη μου επισκέψη το Λουτράκι αφου κάθομαι στο τραπέζι μετά απο λίγη ώρα έρχετε κ προσγειώνετε, ενας γνωστός θαμώνας του Poker room κ εναποθέτει απάνω στο τραπέζι κινητό ακουστικά κ γιαλιά. Φωνάζω τον υπέυθυνο κ τον ρωτάω αφελέστατα εαν τα κινητά επιτρέπονται στο τραπέζι.... Όχι, μου απαντά , τότε του ζητάω, να πει απο τον συγκεκριμένο να βγάλει τα ακουστικά!!! Μα δεν γίνεται μου λέει... ακούει μουσική.... Και που το ξέρεις αυτό? του απαντώ. Το υποθέτω μου λέει. Ε κ εγώ υποθέτω οτι μιλάει στο κινητό με τον συνεργάτη του.... Μπορείς να με βεβαιώσεις οτι αυτό δεν συμβαίνει?

Λίγο αργότερα ζητάει απο τον συγκεκριμένο να μην χρησιμοποιεί τα ακουστικά..... οκ του λέω δεν λύνεται ομως ετσι το θέμα κ δεν είναι προσωπικό με τον συγκεκριμένο αλλα γενικό το πρόβλημα, εξάλλου σε λίγο θα μετακινηθώ σε κάποιο άλλο τραπέζι κ θα συναντήσω την ίδια εικόνα.

Πραγματι μετά απο λίγο αυτό ακριβώς συνέβη..... κ επανέλαβα τα ιδια .... Ερχετε ένας Άγγλος στο τραπέζι μου κ αφου συμφωνούμε οτι σε μερικά καζίνο το επιτρέπουν κ σε άλλα οχι, μου απαντά οτι το καζίνο Λουτρακίου το επιτρέπει.. κ να μην το ξαναθέσω ως θέμα.

Αυτό που δεν μου απάντησε ειναι ποιός με διαβεβαιώνει οτι αυτός που φοράει ακουστικά δεν είναι συνεννοημένος με κάποιον άλλον, που με κάποιον τρόπο βλέπει τα φύλλα μας (ειναι αρκετοί)κ τα λέει στον συνεργάτη του που ακούει απο τα ακουστικά!! Ολοι υποθέτουν οτι ακούει μουσική αλλα κανείς δεν μπορεί να στο διαβεβαιώσει. Κ επειδή κανείς δεν μπορεί να στο διαβεβαιώσει έρχεται το Φ.Ε.Κ κ το απαγορεύει ...... αλλα το καζίνο το επιτρέπει(με δικούς του κανονισμούς;; )!!!!!

Περιμέναμε να μπει το πόκερ στα καζίνα για να απολαμβάνουμε με ασφάλεια το αγαπημένο μας παιχνίδι κ απότι βλέπω οχι μόνο οι κανονισμοί δεν τηρούνται αλλα ούτε οι στοιχειώδεις κανόνες ασφάλειάς που προβλέπονται. Ετσι εμένα ως παίκτη μου δημιουργείται η υπόνοια οτι το καζίνο συνεργάζεται με τους παίκτες που φορούν ακουστικά, με κάποιον τρόπο “βλέπει” τα φύλλα μας απο τις κάμερες κ τους τα λέει μέσω των ακουστικών γιαυτό κ παρανομώντας τους το επιτρέπει. Κι δεν ξέρω ποιος απο τους δύο (εγω η το καζίνο) θα πρέπει να πείσει την επιτροπή, σε ενδεχόμενη διαμάχη, εαν αυτό συμβαίνει ή δεν συμβαίνει, σε αυτό που σίγουρα πρέπει να απαντήσει το καζίνο είναι για ποιον λόγο το επιτρέπει αυτό, παρότι το Φ.Ε.Κ. το απαγορεύει ρητώς!!!!!!

Χαζές απαντήσεις που πήρα.

Α) Μα καλά δεν βλέπεις τα video? πολλοί πάιζουν με ακουστικά κ γυαλιά

Δεν μου αρέσει να ξεσηκώνω πρότυπα!!! Ασφαλώς κ έχω δει τα video. Ηδη το pokerstars απότι ξέρω έχει ξεκινήσει κ απαγορεύει στο τελικό τραπέζι ή κ πριν απ αυτό, την χρησιμοποίηση ακουστικών. Τα αμερικάνικα video δεν θα μπω στην διαδικασια να τα σχολιάσω. Εκει βλέπουμε την πλήρη διαφορά στους κανονισμούς κ πλήρη αδιαφορία για την ασφάλεια του παιχνιδιού οπως το string bet, την αποκάλυψη φύλλων για tells κ.α Τώρα κάτι προσπαθεί να κάνει η poker players alliance αλλα είναι πολύ πίσω σε σχέση με εμας που έχουμε ενα ρημαδο Φ.Ε.Κ.

Β) Να επιτρέπονται τα mp3 mp4 κ.λ.π. που είναι μόνο για μουσική.

Τα τεχνολογικά επιτεύγματα είναι τόσα πολλά που είναι αδύνατον κάποιος να γνωρίζει τι μπορεί κ τι δεν μπορεί να κάνει μια ηλεκτρονική συσκευή.

Γ) Δεν έχει το κινητό στο τραπέζι αλλα στα πόδια του!!!!!!!

Εδω χαμογέλασα.... Λίγο αργότερα χτύπησε το κινητό μου κατα την διάρκεια μιας πάσας κ αφου απάντησα, ρώτησα μεγαλόφωνα κ αφελέστατα.... Πρέπει να κλείσω το κινητό μου για να συνεχίσω στην παρτίδα? ΝΑΙ μου απάντησαν όλοι!!!!! ......... Μα δεν θα το έχω στο στο τραπέζι ..... στο αυτί μου θα το΄χω ....... χαχαχαχα

Ολοκληρώνοντας να τονίσω οτι δεν έχω τιποτα προσωπικό με όσους γουστάρουν να ακουν μουσική κατα την διάρκεια πόκερ(και είναι αρκετοί φίλοι μου) αλλα εφόσον τίθεται θέμα ασφαλείας θα πρέπει να απαγορευτεί. Το ίδιο ισχύει για τα γυαλιά. Δεν θυμάμαι να αναφέρει κάτι το Φ.Ε.Κ αλλα εφόσον αποτελεί κ αυτό εξάρτημα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε απάτη θα πρέπει να απαγορευτεί, εαν το καζίνο ενδιαφέρετε πραγματικά για την ασφάλεια του παιχνιδιού!!

Για την κουκούλα δεν εχω να πω κάτι. Εαν το καζίνο το θεωρεί σωστό κ επιτρεπτό ως ντύσιμο ας το επιτρέψει.. αλλά 'εχω κάποιες απορίες προς το καζίνο......

Εαν η ασφάλεια του καζίνο δει εναν τύπο με γυαλιά, ακουστικά κ κουκούλα να γυρνάει μέσα στους χώρους της θα του πει κάτι? Θα πρέπει να ασχοληθεί μαζί του? Ναι ή όχι?

Εαν κάποιος πάει κ στηθεί μπροστά σε μία ρουλέτα με οποιοδήποτε ηλεκτρονική συσκευή, θα του ζητηθεί να την κλείσει? Ναι ή όχι? Εαν φοράει κ ακουστικά τι θα γίνει?

Ότι πειστικές απαντήσεις μας δώσει το καζίνο κ προσπαθήσει να μας πείσει οτι ειναι τίμιο κ μας διαβεβαιώσει οτι το παχνίδι διεξάγεται με ασφάλεια, θα πρέπει να μας το αποδείξει κιόλας οτι σκέφτεται προς αυτή την κατεύθυνση γιατι ....... Η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να είναι τίμια, αλλά πρέπει και να το δείχνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον Αντώνη , απλά πρόσθετο κάτι για τα γυαλιά γιατί μπόρι καπιοι από εσάς να διεροταστε .....καλά γιατί τα γυαλιά ?

Ένας player μια φορά μου ανάφερε πως τα γυαλιά τα φοράει μόνο σε περίπτωσης όπου οί διπλανοί του δεν κρύβουν καλά τα φίλα τους κ έτσι του δίνετε η ευκερια να κλεψι χωρίς βα τον πάρουν χαμπάρι .

PS . αν έχω ορθογραφικά λάθη να απεφθινθίτε στο Stavro .

Η στον δάσκαλο μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τις σχετικά λίγες φορές που έχω πάει, όσοι φοράνε ακουστικά, είναι άτομα που το κάνουν από μόδα, όπως και όλα τα υπόλοιπα αξεσουάρ (γιαλιά, καπέλο, κουκούλα... κλπ κλπ). Μπορώ να πω ότι τους προτιμώ, ειδικά όταν τα φοράνε, γιατί παίζουν μόνο τα φύλλα τους και χωρίς συγκέντρωση για το τι γίνεται γύρω τους, χάνοντας πληροφορίες για τους αντιπάλους. Αυτό που λες για συννενόηση μέσω κινητού το θεωρώ λίγο υπερβολή (ειδικά στο Λουτράκι που ελάχιστα άτομα κυκλοφορούν ανάμεσα στα τραπέζια). Νομίζω δε πως αν γινόταν κάτι τέτοιο θα γινόταν σχετικά εύκολα αντιληπτό από τις κάμερες. Άλλωστε δεν είναι τόσο δύσκολο να δεις τα φύλλα σου και να τα προστατεύεις ενώ τα βλέπεις από το να τα δει και κανείς άλλος.

Τώρα αν μιλάμε για τουρνουά και μάλιστα βαρβάτο, ίσως για λόγους αξιοπιστίας και μόνο να γίνουν λίγο πιο αυστηροί, για να υπάρχει ένα αίσθημα ασφάλειας και μόνο αλλά και για να αποτρέψει επίδοξους απατεώνες.

Το να μιλάει κάποιος στο κινητό δε με ενοχλεί. Άλλωστε δεν περιμένω να το σηκώσει και από την άλλη γραμμή να ακούσει εχεις κεντα δες τα ή να του πει, έχεις 20% πιθανότητες, άρα πέτα τα. το πιο πιθανό είναι να πρόκειται για επαγγελματικό ή προσωπικό τηλεφώνημα. Με τρελλαίνουν όμως τα ακόλουθα δύο: 1) να χτυπάει το κινητό σα λυσσασμένο και να μην το σηκώνει, ούτε να το βάζει στο αθόρυβο 2) να μιλάει και να καθυστερεί το παιχνίδι. Αυτά τα θεωρώ έλλειψη στοιχειώδους σεβασμού προς τους υπολοίπους.

Για τα γιαλιά ηλίου πάλι δεν έχω πρόβλημα (εκτός και αν έχουν ανακαλυφθεί τα γιαλιά που έχουν ακτίνες και βλέπουν τα φύλλα των αντιπάλων). Μπορώ να σου πω μαλιστα, ότι 2-3 φορές έχω φορέσει και εγώ όταν μετά από 6-7 ώρες παιχνιδιού λόγω των φακών, του φωτισμού και του ξηρού κλίματος από το κλιματιστικό, τα μάτια μου έκαναν πουλάκια. Δεν το έκανα ούτε για να το παίξω μούρη, ούτε για να κλέψω, απλά το έκανα για να ξεκουράσω τα μάτια μου.

Τέλος αυτό που λες για τις κουκούλες και τις ηλεκτρονικές συσκευές. Μου αρέσουν τα ρούχα με κουκούλες, μου αρέσουν και τα κουστούμια. Κανονικά, από τη στιγμή που μπαίνω στο καζίνο και σέβομαι κάποιους όρους (δε βρωμάω ολόκληρος, δεν είμαι μεθυσμένος κλπ) έχω την απαίτηση να με αντιμετωπίσουν το ίδιο είτε φοράω κουκούλα είτε κουστούμι. Στο κάτω κάτω της γραφής τόσες κάμερες έχουν και από έλεγχο περνάω μπαίνοντας. Και προσωπικά, με προβληματίζει πιο πολύ το ότι δε με αφήνουν να έχω ανοιχτή ηλεκτρονική συσκευή κοντά σε ρουλέτα (γιατί άραγε;) παρά το ότι ο αντίπαλος ακούει μουσική ή παίζει με το κινητό του ενώ παίζουμε πόκερ.

Υ.Γ. Αυτό που λίγο ενοχλεί είναι το ότι εφαρμόζονται ώρες ώρες 2 μέτρα και 2 σταθμά. Δλδ αν ο άλλος είναι γνωστός και καλός παίχτης ας παίξει με το κινητό την ώρα του παιχνιδιού, δεν πειραζει, αν όμως το κάνει κάποιος άλλος μέχρι και ποινή μπορεί να φάει ή να του πάρουν τα φύλλα.

Υ.Γ. 2. Δεν έχω διαβάσει το ΦΕΚ τι λέει. Αν όμως απαγορεύει κινητά και σχετικά, τότε πρέπει να τους την πούμε άσχημα. Όχι τίποτα άλλο αλλά έχω βαρεθεί να ακούω το δε γίνεται αυτό, γιατί το λέει το ΦΕΚ, δε γίνεται εκείνο, το λέει το ΦΕΚ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνη εχω την εντύπωση ότι υπερβάλεις λίγο. Δεν μιλάω για το κινητό κτλ που καθυστερουν το παιχνίδι ή όταν ο αλλος ακουει μουσική και δεν πέρνει χαμπάρι τιποτε. Αλλά γυαλιά κουκουλα κτλ επιτρέπονται σχεδόν σε ολο τον κόσμο. Γιατι να αποτελουμε εξαίρεση? Εγω ειμαι υπερ των αξεσουαρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παύλε λιγάκι υπερβολικός ίσως, αλλά δε νομίζω ότι ο Αντώνης είναι εναντίον των αξεσουάρ...αλλά υπέρ της τήρησης των κανονισμών...εάν αυτή τη στιγμή κάποιος ανοίξει μια λέσχη πόκερ...ή αλλιώς ένα αποκλειστικό poker room θα καταλήξει σε δικαστήριο επειδή δεν προβλέπεται από το ΦΕΚ...παίζονται 15-17 χέρια την ώρα μόνο γιατί δε γίνεται γρηγορότερα βάσει της διαδικασίας του ΦΕΚ, κάποιος που σε κάθε χέρι που συμμετέχει αργεί λόγω μουσικής ή δεν ξέρω εγω το κάνει ακόμα πιο αργό κι εκνευριστικό για τους υπόλοιπους...άποψη μου, ή τους τηρείς όλους ή τους 'λυγίζεις' όλους...αλλιώς πουλάς τσάμπα μούρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το θέμα το εξετάζω μόνο απο την πλευρά ασφαλείας κ τίποτε άλλο. Το σενάριο που λέω οσο υποθετικό είναι άλλο τόσο κ πραγματικό. Μπορείτε όμως να βρείτε αρκετες πραγματικές ιστορίες ψάχνοντας. Εφόσον λοιπόν έχουμε να κάνουμε με θέμα ασφαλείας που προβλέπει ο Φ.Ε.Κ. γιατί το καζίνο καταστρατηγώντας το, επιτρέπει την χρησιμοποίηση αυτών των αξεσουάρ!!!

Γιατι το κάνει?

Α) Δεν τους ενδιαφέρει η ασφάλεια του παιχνιδιού ...... αλλα γιαυτό τους πληρώνουμε rake κ δεν επιλέγουμε τις λέσχες!!!

Β) Τους ενδιαφέρει, αλλα είναι τόσο άσχετοι που δεν μπορούν να σκεφτούν προς την σωστή κατεύθυνση, οπότε λογικά κ πρακτικά δεν μπορούν να προσφέρουν καμιά ασφάλεια γιατι δεν έχουν γνώση.

Γ) Θέλουν να αφήσουν παράθυρο για να μπορεί το μέλλον να οργανωθεί κλεψιά!!! Τραβηγμένο....... αλλα μέσα στα σενάρια....

Οτι κ απο τα παραπάνω να συμβαίνει προφανώς εχω ενδείξεις σοβαρές οτι το καζίνο Λουτρακίου δεν μπορεί να εγγυηθεί τίποτα, απο θέμα ασφαλείας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι τίποτα άλλο αλλά έχω βαρεθεί να ακούω το δε γίνεται αυτό, γιατί το λέει το ΦΕΚ, δε γίνεται εκείνο, το λέει το ΦΕΚ..

Μακάρι να ξέρανε τι λέει το Φ.Ε.Κ. Οι παρερμηνείες που έχουν κάνει στο καζίνο Λουτράκίου είναι πολλές κ τραγικές.

Προσωπικά με τον μόνο που μπορώ να κουβεντιάσω σοβαρά, για θέματα κανονισμών ειναι μόνο με τον Γιώργο Τσονούλη κ κανα δυό απο το Λουτράκι. Όλοι οι άλλοι που ασχολούνται με το πόκερ είναι αλεξιπτωτιστές κ άσχετοι με το άθλημα γιαυτό κ παρατηρούνται κωμικές καταστάσεις......

Υ.Γ. Γράφε εσυ Χρήστο(gunner ) πόστ .... κ ας είναι κ ανορθόγραφα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγώ θεωρώ το ποστ υπερβολικό..δεν θα πρέπει να γενικεύουμε τη κάθε περιπτωση..(σου δινω 1000 δικια αν ο αλλος κοιματε την ωρα του παιχνιδιου,ειτε παιζει με το κιν,ειτε δεν ακουει λογω της μουσικης κ καθυστερει το παιχνιδι,συνεχεια..)

αλλα νομίζω ότι έχεις μια εμμονή, με τους κανονισμούς κ την asfalεια..

με το ίδιο σκεπτικό συνωμοσίας, θα έπρεπε να παίζουμε γυμνοί,γιατί ο "συνεργάτης μας ακόμα υπάρχει μέσα στο χώρο κ μας ειδοποιεί με βιβερ δόνησης στο πόδι.. dhd βοηθεια.."

ο χωρος καλυπτεται κ καταγραφεται ηλεκτονικα 24-7..οτιδηποτε γινει ειναι γραμμενο κ εχουν τη δυνατοτητα να ανατρεξουν κ δουν το συμβαν που θα τους καταγγελεις..αν τοτε δεν δεις διαθεση ..κανε τα παραπονα σου..

αλλιως το βρισκω λιγο τραβηγμενο επειδη ενας κουκουλοφος ,φιλομουσος καθεται απεναντι σου,να τα χωνεις οτι δεν μπορει να σου εγγυθει καμια ασφαλεια ...στο παιχνιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα νομίζω ότι έχεις μια εμμονή, με τους κανονισμούς κ την asfalεια..

Οχι θα πρέπει να πηγαίνω ανυποψίαστος να παίξω τα λεφτά μου......

Για να τηρούνται οι κανονισμοί κ θέματα ασφαλείας πληρώνω rake στο καζίνο κ δεν πάω σε λέσχη. Κι εσύ εφόσον απότι φαίνεται δεν ξέρεις κ πάρα πολλά, καλύτερα ακου κ μην μιλάς .... φιλόμουσε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή διαβάζω για υπερβολή εδω μπορείτε να δείτε ολα τα "αξεσουαρ" ενος κλέφτη (κινητό-γυαλιά).... Δεν ξέρω γιατί δεν χρησιμοποίησαν ακουστικά(μπορεί να απαγορευόταν) κ ετσι με τα νοήματα κάποιος πολύ προσεκτικός τους εντόπισε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε Αντώνη δε σε ξέρω, επίτρεψέ μου όμως να πω ότι είσαι λίγο υπερβολικός στο θέμα της ασφάλειας. Από τη στιγμή όμως που παίζεις τα λεφτά σου δεν μπορώ να σε κακίσω, ούτε να σε παρεξηγήσω. Πάντως, βλέποντας ότι σε ολόκληρο WPT δεν κατάφεραν να τον εντοπίσουν τον απατεώνα, παρά μόνο χάρη στην παρατηρητικότητα ενός παίχτη, αποδεικνύει ότι ο καλύτερος τρόπος πρόληψης είναι ο κάθε παίχτης ατομικά να φροντίζει να προστατεύει τα φύλλα του. Όχι ότι το καζίνο πρέπει να αδρανεί ή να αδιαφορεί, απλά καμιά φορά είναι και για τους ίδιους δύσκολο.

Εξάλλου νομίζω ότι δύσκολα κάποιος θα κάνει τέτοια απατεωνιά σε παιχνίδια cash (γιατί ριψοκινδυνεύει πολλά για να κερδίσει σχετικα λίγα).

Και αφού μιλάς για θέμα ασφάλειας γενικότερα, νομίζω πιο πολύ θα πρέπει να μας απασχολεί πώς θα εντοπίσουμε συμπαιγνίες με παίχτες του ίδιου του τραπεζιού, παρά για συννενόηση παίχτη με άτομα εκτός τραπεζιού. Και για τη συμπαιγνία αυτή ούτε κουκούλα χρειάζεται, ούτε γιαλιά ούτε τίτοτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε οτι εχει να κάνει με λεφτά να είσαι πάντα επιφυλακτικός...

Εχει ξαναγίνει(κάποιος ας βρει την ιστορία)..... Δεν χρειάζονται πολλοί, η ανοχή του pokermanager , ενας στις κάμερες να βλέπει τα φύλλα σου (υπάρχουν διάφοροι τρόποι) κ ενας παίκτης στο τραπέζι με ακουστικά κ μια ηλεκτρονική συσκευή για να ακούει τον συνεργάτη του.

Το υπερβολικό γίνεται .. πραγματικό!!!!

Τα λεφτά στο cash ειναι λίγα? :o:o

Υ.Γ. Στο wpt δεν το ανακάλυψε παίκτης ...... κ η ιστορια απάτης εγινε γνωστή λίγο αργότερα.... σε άλλο τουρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι λίγα αλλά δε συγκρίνονται με τα εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ ενός τουρνουά.

Αν τώρα στην ιστορία εμπλέκεις και άτομα μέσα από τη διεύθυνση του καζίνο, το πράγμα πάει πολύ μακριά και τότε μιλάμε για μαφία και όχι για οργανωμένη επιχείρηση, κάτι που δε θέλω να πιστεύω ότι ισχύει.

Υ.Γ. Τον ανακάλυψαν σε μεταγενέστερο τουρνουά και αποκλείστηκε και από ένα δεύτερο, αλλά η αρχή έγινε από έναν άλλο παίχτη, που ήταν στο ίδιο τραπέζι και παραξενεύτηκε από τη συμπεριφορά του φωτογράφου που είχε στήσει την κομπίνα μαζί με τον άλλο τύπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε μου για να μην παρεξηγηθώ... Δεν λέω οτι γίνεται.... δεν λέω οτι οποιοι φορούν ακουστικά ή γυαλιά είναι κλέφτες...... Ήμαρτον!!!!!!

Λεω τι μπορεί να γίνει κ εφόσον το Φ.Ε.Κ. για λόγους ασφαλείας ή πλεονεκτήματος δεν επιτρέπει την χρησιμοποίηση τους, μου δημιουργείται η εύλογη απορία, γιατί το καζίνο το επιτρέπει, αφήνοντας ολα τα εφόδια σε κάποιους να το κάνουν.... Εφόσον λοιπόν το επιτρέπει παρανόμως (κατα την αποψή μου) διατηρώ τις επιφυλάξεις μου ως προς την ασφάλεια του παιχνιδιού στο συγκεκριμένο καζίνο!!! Και οταν δεν μπορούν να με προφυλάξουν απο το προφανές που προβλέπεται απο τον νομοθέτη, τότε ας μην πάμε σε βαθύτερα ζητήματα, γιατί υπάρχει μαύρο σκοτάδι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα νομίζω ότι έχεις μια εμμονή, με τους κανονισμούς κ την asfalεια..

Οχι θα πρέπει να πηγαίνω ανυποψίαστος να παίξω τα λεφτά μου......

Για να τηρούνται οι κανονισμοί κ θέματα ασφαλείας πληρώνω rake στο καζίνο κ δεν πάω σε λέσχη. Κι εσύ εφόσον απότι φαίνεται δεν ξέρεις κ πάρα πολλά, καλύτερα ακου κ μην μιλάς .... φιλόμουσε.....

το μη μιλας ειναι χοντρο, νομιζω το καταλαβαινεις ακομα κ εσυ....

δεν νομιζω οτι χρειαζεται να εχω σηκωσει το 109 ρ για να σου απαντησω...

και μια φορα που εχουμε συναντηθει στα τραπεζια, δεν με επεισες ουτε εσυ για τις ικανοτητες σου... εγω παραδεχομαι οτι ασχολουμε πολυ λιγο με το αθλημα..κ αρα οι γνωσεις μου ειναι νηπιακες..

ομως λογω της δουλιας μου, γνωριζω αριστα την ηλεκτονικη ασφαλεια,κ συγκεκριμενα αυτη που ακολουθειται στα καζινο..κ ηθελα να σε διαβεβαιωσω οτι οτιδηποτε γινεται ειναι γραμμενο..και ευκολα προσβασιμο στη διευθυνση..

τωρα ολα τα αλλα....

ειναι θεωριες συνωμοσιας που δεν βγαζουν πουθενα..

εχουν ξοδεψει εκατομυρια, για να διασφαλιζουν το δικο τους κερδος,πρωτα..και μετα ολων των αλλων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουν ξοδεψει εκατομυρια, για να διασφαλιζουν το δικο τους κερδος,πρωτα..και μετα ολων των αλλων...

Δεν εγραψα κάτι άλλο..... εαν διαβάσεις προσεκτικά το πρώτο μου ποστ καταλήγω οτι εαν ήταν για την δική τους ασφάλεια(ρουλετες κ.λ.π) θα το είχαν προβλέψει.... Τώρα που θα πάρουν το rake οπως κ να έχει, δεν τους πολυ ενδιαφέρει η ασφάλεια.... ενδιαφέρει όμως εμένα.......... κ ως πελάτης τους, κρίνω οτι ειναι ανεπαρκείς..... Αυτό ειπα εξ αρχής κ ευχαριστώ για την επισήμανση... λόγω κ ειδικότητας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν καταλήξουμε οτι και το ζωντανό πόκερ είναι στημένο τότε δεν μένει παρά να το ρίξουμε στο σκάκι

σίγουρα πράγματα είναι ολα πάνω στην σκακιέρα και όποιος εχει τα κότσια φτάνει στο ματ :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήμαρτον!!!!! Ουτε το online , ουτε το ζωντανό πόκερ ειναι rigged μπορούν όμως να γίνουν εαν οι εταιρίες που μας προσφέρουν το παιχνίδι δεν είναι σχολαστικές σε θέματα ασφαλείας ή επιθυμούν να ειναι στημένο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

+1000 Αντώνη

θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου

αφού το κάθε καζίνο έχει τις κάμερες και μπορεί αυτό και ο κάθε παίχτης να ανατρέξει σε αυτό..'όπως είπαν κάποιοι

γιατί δεν εφαρμόζει την ίδια πολιτική και στα δικά του τα τραπέζια?

Ας προσπαθήσει να μιλήσει στο τηλέφωνο ο οποιοσδήποτε σε τραπέζι ρουλέτας η στο σταντ πόκερ και θα δει ότι θα του βάλουν χέρι σε χρόνο dt.

Εκεί γιατί το δέχεστε?

Εκεί το καζίνο γιατί ενδιαφέρεται ?

μήπως γιατί είναι λεφτά του και όχι τα δικά σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνη επειδη ψιλοχαθηκα, το ΦΕΚ αναφερει οτι απαγορευονται εξαρτηματα γενικα που μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε απατη? Οτιδηποτε αφηνει γενικο νομιζω οτι ειναι υποκειμενικό και στην ευχερεια των καζινο να αποφασίζουν.

Παντως στο Λουτρακι δεν εχω δει ατομα να περιφερονται γυρω απο τα τραπεζια και γενικά για να γινει κομπινα οπως το εννοεις μονο σε συνεργασια με τις καμερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλτατε Αντώνη, οκ δεχομαι ότι με τα ακουστικά δεν ξερεις τι γίνεται κ αν υπάρχει συνεννοηση με αλλους. οκ και για αλλες ηλεκτρονικες συσκευες, με το ίδιο σκεπτικο.

αλλα πες μου σε παρακαλώ, τα γυαλια τι σε πειράζουν??! τι θέμα ασφάλειας τίθεται? (μη σου πω οτι θα πρέπει να προσέχει αυτος που τα φοράει να μην καθρεφτίζονται τα φύλλα του όταν τα βλέπει)

ίδια ερώτηση και για την κουκούλα.. (αν δεν ειναι κουκούλα κ είναι καπέλο πάλι σε πειράζει?!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαλες ,τριμπαλες ,τετραμπαλες, και παλι μπαλες.Ουτε οι καμερες σε ενα καzινο είναι για την δουλειά που νομίζουν κάποιοι , ούτε προσβαση στον χωρο που φιλοξενουνται οι καμερες εχει ο οποιοσδηποτε (ειναι συγκεκριμενοι υπαλληλοι και πολλοι λιγοι μαλιστα εποπτευουν απο 10-15 τραπεζια ο καθενας και χεσμενο εχουνε το αν κραταμε ΑΚ εμεις και 78 ομοχρωμα ο αλλος απο την στιγμη που παιζονται εκατομμυρια στις ρουλλετες και στα μπλακτζακια)

Απλα το φεκ στην Ελλαδα γραφτηκε απο καποιον λακαμα "ξερολα" και εχει τοσα κενα οσα δεν μπορει να φανταστει κανεις.

Για αυτο τον λογο εξαλλου εχουνε δωσει τοση εμφαση στους εσωτερικους κανονισμους του καθε μαγαζιου για να πεταξουνε το μπαλακι στα καζινο για την ανασφαλεια που προσφερει το φεκ ετσι οπως αποδωθηκε.

Μονο σε περιπτωση που καποιος μεσα απο το δωματιο του ποκερ δει να φυλλα μας εχουν βαση τα γραφωμενα ποιο πανω (και τα μεταφερει δηλαδη με καποιο οτικοακουστικο μεσο στον αντιπαλο μας στο τραπεζι), οι καμερες δεν μπορουνε να δουνε τιποτε αλλο εκτος απο μαρκες και τα χερια του κρουπιε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα πες μου σε παρακαλώ, τα γυαλια τι σε πειράζουν??! τι θέμα ασφάλειας τίθεται?

Δεν παίρνω καμία θέση στο θέμα, απλώς να απαντήσω στην απορία σου περί ασφάλειας και γυαλιών ηλίου:

[youtube:38t5t6kn]UMC9JGbTBME[/youtube:38t5t6kn]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα πες μου σε παρακαλώ, τα γυαλια τι σε πειράζουν??! τι θέμα ασφάλειας τίθεται?

Δεν παίρνω καμία θέση στο θέμα, απλώς να απαντήσω στην απορία σου περί ασφάλειας και γυαλιών ηλίου:

http://www.youtube.com/watch?v=UMC9JGbTBME

Κακώς δεν παίρνεις θέση Νίκο κατα την αποψή μου ...... Ξέρω οτι δυσαρεστώ αρκετούς γνωστούς κ φίλους που τα χρησιμοποιούν ....... αλλα δεν διστάζω να πω την αποψή μου δημόσια!!!!!

Υ.Γ. Η αλήθεια είναι οτι περίμενα τουλάχιστον 2-3 νέους λογ/σμους να μου τα χώνουν .... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήμαρτον!!!!! Ουτε το online , ουτε το ζωντανό πόκερ ειναι rigged μπορούν όμως να γίνουν εαν οι εταιρίες που μας προσφέρουν το παιχνίδι δεν είναι σχολαστικές σε θέματα ασφαλείας ή επιθυμούν να ειναι στημένο.....

1ον εγώ γουστάρω να ακούω μουσική την ώρα που παίζω ένα τουρ γιατί είναι πολλές ώρες και θέλω κάπως να περνάω την ώρα μου εκτός αν παίζω σε ολλα τα χέρια

2ον στο παιχνίδι μετρητών συμφωνώ ότι είναι άσχημο και ιδικά όταν περιμένεις τον άλλο να μιλήση και σου λέει τη έγινε εγώ παίζω

3ον τα γυαλιά και η κουκούλα παντός δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα

4ον ολα αυτά γινοντε για ένα και μόνο λόγο γιατί τα έχουν δι στην τηλεόραση η στο ίντερνετ αλλιώς δεν θα έβλεπες κανέναν έτσι ....

5ον πολύ θεωρούν ότι έτσι θα γίνουν καλητερη παίχτες και πολύ περισότερο ότι θα τους φοβασε έσυ και πόλοι άλλοι γιατη έτσι είναι τα παιδία του διαδικτίου που έχουν παίξη χιλιάδες χεριά

και το καλητερο για το τέλος

6ον -7ον - 8ον αν έχουμε κάτι αντιπάλους σαν εσένα που για το παραμικρό φωνάζει βρίζει και αλλά πολλά ο μόνος τρόπος να αντέξουμε είναι η ακουστιακα η ωτοασπίδες αλλιώς η θα χάσουμε η θα φύγουμε η θα κουφαθουμε ............... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...