Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

*** Το επίσημο θέμα για θεωρίες συνωμοσίας ***


vassilis21

Recommended Posts

1 ΜΗ ΜΟΥ ΒΆΖΕΙΣ ΛΌΓΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΊΠΑ : ΠΟΤΈ ΔΕΝ ΕΊΠΑ ΑΡΩΣΤΟ ΤΖΟΓΑΔΌΡΟ ΚΑΝΈΝΑ ΠΑΊΚΤΗ ΤΗΣ ΠΌΚΕΡ ΛΑΝΤ ΟΎΤΕ ΘΊΓΩ ΠΟΤΈ ΚΑΝΈΝΑ ΕΚΤΌΣ ΑΝ ΜΕ ΈΧΕΙ ΘΊΞΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΆ ΕΜΑΝΑ ΕΊΤΕ ΚΆΠΟΙΟΝ ΆΛΛΟ ΆΔΙΚΑ.

2 είναι λιγότερο από 0.5% η πιθανότητα να γίνεις συπερνοβα ελίτε και μέχρι να φτάσεις εκεί θα έχεις χάσει επιστροφές ρέικ δεκάδες χιλιάδες ευρώ!! άρα είναι πιο επικερδές να παίζεις εκεί που δίνουν απευθείας πάνω από 30% ρέικ από την αρχή.

3 δεν περιμένω δικαίωση εδώ μέσα -δεν είναι αυτός ο στόχος μου. Σε συνθήκες χούντας δεν περιμένω συμπαραστάτες.

Σας λέω απλά πως πολλά μέλη της πόκερ λαντ μου έχουν στείλει ειλικρινά εμαιλ με δεκάδες δικές τους περιπτώσεις και hand και συμφωνούν απόλυτα μαζί μου ( θα ithela polu να pw ta onomata tous alla θα itan antideontologiko και atimo). otan τους rwtaw giati δεν ta lete dhmosia postarwntas sthn πόκερ λαντ h apanthsh tous είναι afoplistikh:

ΔΕΝ EHOUME TH DYNAMH NA STAMATHSOYME NA PAIZOYME ΠΌΚΕΡ EKEI KAI FOBOMASTE NA ENANTIWTHOYME MAZI TOYS MH MAS KANOYN ANTIPOINA!!!

Antilamvanesai ti fasistikes methodoi efarmozontai!!! FHMWNOUN TOYS PAIKTES ΜΕ THN APEILH ΤΗΣ TIMWRIAS STA TRAPEZIA TOU ΠΌΚΕΡ!!!

Esu που epelexes να tous uperaspizesai elpizw να dikaiwtheis και να pareis την evnoia tous poy toso poly aiteisai!! TZAMPA THA TOUS KANEIS TO DIKHGORO TOY DIAVOLOY?---ANTE KAI GOOD LUCK se afto που prospatheis να petuxeis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενημερωτικα για να γινεις supernova elite=>supernova σε 1 μηνα => μετα τον πρωτο μηνα θα εχεις rakeback που αντιστοιχει στο supernova που ειναι μεγαλυτερο απο fulltilt η απο οπουδηποτε θες.

Και με το καλο οταν γινεις supernova elite τοτε τα προνομια θα ειναι τεραστια.

Οσο για ολα τα αλλα λες απλα δεν εχω λογια.

Αδικα ασχολουμαι.Ειπα μπας και σε ταρακουνησω και ξεκολλησεις αλλα μετα απο αυτο

" ΔΕΝ EHOUME TH DYNAMH NA STAMATHSOYME NA PAIZOYME ΠΌΚΕΡ EKEI KAI FOBOMASTE NA ENANTIWTHOYME MAZI TOYS MH MAS KANOYN ANTIPOINA!!!" απλα δεν εχει νοημα να συνεχισω να μιλαω.

Δηλαδη το οτι ξερεις-ετε οτι σας κλεβουν αλλα δεν μπορειτε να σταματησετε να παιζεις-ετε εκει αλλα φοβαστε κιολας μην εναντιωθεις-ειτε και γινουν ακομα χειροτερα τα πραγματα κλεβοντας σας παραπανω?

Αν δεν ειναι αυτο ΑΡΡΩΣΤΙΑ τοτε τι ειναι?

Να ξερεις οτι καπου σε κλεβουν και να συνεχιζεις να παιζεις?Η γενικοτερα να πιστευεις οτι το online poker ειναι στημενο αλλα να συνεχιζεις να παιζεις.Δεν ειναι αρρωστια αυτο?Γιατι μην μου πεις οτι μια εταιρια ειναι στημενη και αλλη οχι.

Οποτε σου ευχομαι καλα τυχη με οτι κανεις και ελπιζω να μην υπαρχουν τραγικες συνεπειες απο το προβλημα σου.Γιατι το οτι βγαινεις εδω και λες αυτα που λες νταξει ειναι αστειο αλλα δεν πειραζει.Μην γινει τιποτα αλλο σοβαροτερο ομως φοβαμαι.

Τεσπα γεια σου και .... good luck.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ EHOUME TH DYNAMH NA STAMATHSOYME NA PAIZOYME ΠΌΚΕΡ EKEI KAI FOBOMASTE NA ENANTIWTHOYME MAZI TOYS MH MAS KANOYN ANTIPOINA!!!" απλα δεν εχει νοημα να συνεχισω να μιλαω.

ΔΕΝ EHOUME TH DYNAMH NA STAMATHSOYME NA PAIZOYME ΠΌΚΕΡ EKEI KAI FOBOMASTE NA ENANTIWTHOYME MAZI TOYS MH MAS KANOYN ANTIPOINA!!!" απλα δεν εχει νοημα να συνεχισω να μιλαω.

HAHAHAHA ESY DEN KATALAMVAINEIS OUTE AFTA POY DIAVAZEIS!!!! Ayta mou ta lene autoi pou mou stelnoun email kai einai o logos (sumfwna me ta legomena tous pou fovountai na enantwthoun dimosia me tis etaireies) den afora emena afou egw den fovamai na pw afta pou pistevw MH YPOLOGIZONTAS TO KOSTOS!!!

alla esu den katalambaineis thn tyfla sou.......eisai apo aftous pou tous rwtagan poso kanei 4+4 kai elegan 9!!!!!!!!!------ANTE SYGKENTRWSOU KAI GOOD LUCK!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gfu βαρεθηκα

φρέσκο πράμα στο buble στο μοναδικό συμμερινό --ίσως και τελευταίο tournament

λύσε μου και 1 κυίζ...γιατί όταν έπεσε 6 τέρν θα πόνταρα ότι έχω πως ο ρίβερ θα είναι 9?

Μοίρασε στο MYspearGUN [Ad Tc]

*** FLOP *** [9s As 6d]

*** TURN *** [9s As 6d] [6s]

*** RIVER *** [9s As 6d 6s] [9h]

NagNog: δείχνει [9d Qs] (Φουλ, Φουλ του Εννιάρια με Εξάρια)

MYspearGUN: δείχνει [Ad Tc] (δύο ζευγάρια, Άσσους και Εννιάρια)

NagNog μάζεψε 19544 από pot

Η απάντηση είναι: γιατί σε αυτό το λογαριασμό όταν είναι 1 θέση πριν τα λεφτά είτε ΑΑ έχω είτε σετ είτε χρώμα όπως έγινε στα προηγούμενα 50 που ήμουν 1 θέση πριν τα λεφτά θα γίνει και στα επόμενα 50!!!.ο αντίπαλος του MYSPEARGUN έχει πάντα ραντεβού με τα ουτς του!!!.( ακόμη και αν το ούτ βρίσκεται στον βόρειο πόλο η σταρς θα ναυλώσει πύραυλο άμα λαχεί και θα προσγειώσει το ούτ στο ρίβερ έγκαιρα!!)και αυτό που με τρελαίνει είναι πως έχω παίξει από 7λογαριαςμους στην πόκερ σταρς αλλά τα όργια γίνονται π;αντα από αυτό τον 1!!! γιατί? σύμπτωση?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη ban μωρέ, εδώ οι άνθρωποι αντί να κλείσουν το θέμα ολόκληρο η να το μεταφέρουν αυτούσιο σε κανένα τιλτ thread πήραν μόνο το δικό μου post που έκραζα OP και το μεταφέρανε σε κάτι thread περί rigged or sth .

modding outta control...

καλά ρε και συ την τυφλά σου έχεις.....Τι σου φταίξανε οι moderators? αυτοί μια χαρά έκαναν τη λαμόγια τους και αποσυραν το ποστ μου στα περί συνομωσίας μαζί με την απάντηση sou!!!

Εσύ απλά δεν πήρες μυρωδιά πως ΣΟΥ ΡΊΞΑ BLOFA !!! έκανα copy paste το δικό μου ποστ (χωρίς την απάντηση σου ) και το ξαναποσταρα εκεί που ανήκει, στην κατηγορία αίθουσες πόκερ στο θέμα για τη full τιλτ...ΚΑΙ ΣΥ ΝΌΜΙΣΕΣ ΠΩΣ ΈΚΑΝΑΝ ΒΑΝ ΜΌΝΟ ΤΗΝ ΑΠΆΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!!!..Αι αι με τέτοια αντίληψη που χεις, να παίζεις και cash σε επίπεδο supernova ? Χε χε πάρτυ που θα κάνουν οι αντίπαλοι.....εεε?------ΆΜΑ ΣΟΥ ΡΊΧΝΩ ΜΠΛΌΦΕΣ ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΣΚΈΨΟΥ TI ΘΑ ΣΟΥ ΚΆΝΩ ΣΕ ΤΡΑΠΈΖΙ ΠΌΚΕΡ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε τοτε γιατι δεν παιζεις απο αλλους λογαριασμους να τελειωνει το προβλημα σου ελεος.

ΠΑΊΖΩ ΚΑΙ ΕΊΜΑΙ +$19000 ΑΠΌ 7 ΆΛΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΎΣ.. ΤΟ πρόβλημα μου είναι πως1) αναγκάζομαι να παίζω στα σπίτια αυτών που έχουν τους λογαριασμούς για να μην προδοθεί το ip addreess , παίζω λιγότερα τουρνουά , όχι σε ώρες που με βολεβουν , μοιράζομαι τα κέρδη και δεν μπορώ να διεκδικήσω στο όνομα μου εισιτήριο για μεγάλο λιβε event !!!

2 ΚΑΙ ΠΙΟ BASIKO σαν άτομο σιχαίνομαι την αδικία!!! κάποτε συμπαθούσα τον ολυμπιακό και τη juventus ..από την αηδία που ένιωθα βλέποντας διαιτητές να τους σπρώχνουν τώρα δεν θέλω ούτε να τους βλέπω!!και ας κέρδισα χρήματα την τριετία 2001-2003 πονταρώντας σε juve και ολυμπιακό !!! Το ίδιο και η σταρς και η τιλτ ..συνολικά δεν είμαι χαμένος από αυτές αλλά μου προκαλούν την ίδια αηδία γιατί στήνουν ένα παιγνίδι που έχουμε αγαπήσει !!! και δεν γουστάρω!!! θέλω το παιγνίδι να είναι timio και o kathenas να pairnei afto pou dikaioutai!! h juventus και o olympiakos δεν eihan anagkh να kanoun orgia με τη diaitisia γιατί itan etsi και aliws oi kaluteres omades!! OMWS PROKLHTIKA EKANAN EPIDEIXH EXOUSIAS!! OPWS και η τιλτ και η σταρς είναι oi kaluteres etaireies ΚΑΙ ΤΟ ANAGNWRIZW AFTO!! και δεν ehoun anagki να στήνουν το παιγνίδι για να είναι prwtes!! και omws epilegoyn να το sthnoun!!! ΚΑΙ AFTO ME EXORGIZEI!!!opws με exorgizan το 95% twn agwnwn tis gioubentous και tou olympiakou pou evlepa από το 2000 mexri το 2004!! H JUVENTUS timwrithike o OLYMPIAKOS OXI!! γιατί exei dunami και sthn ELLADA OLOI PROSKYNANE STOYS DYNATOYS!! kala να mas kanoun omws!!!Aftoi στα poupoulla και o kosmakis sti biopali!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρω πως γραφεις ανοησίες σιγά μην κάτσει η καθε ποκερσταρς να σε μποικοτάρει ρε φίλε.. όταν λες οτι δεν επιβεβαιώνονται τα νουμερα θα πρέπει να το αποδίξεις με κάποιο γράφιμα μεσω ενος προγραμματος hud τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Μετά τις συλλήψεις του FBI αποφάσισα να δώσω 1 τελευταία ευκαιρία στην poker stars μπας και κάτι άλλαξε και αποφάσισαν να παίξουν τίμια και χωρίς να εκδικούνται...δείτε όμως σήμερα πρωί μέσα σε 1 λεπτό τις 3 πρώτες παρτίδες τις μέρας!!! qq , κκ qq μου δώσανε 3 στα 3......Τι να σκεφτώ γiα τι συνεχεια μετά την προϊστορία που έχω με την κόντρα εναντίον τους όταν στις 3 πρώτες παρτίδες γίνονται αυτά?

****To μήνυμα μετατράπηκε από greeklish

Moderator: Παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο φόρουμ.

3)

Μοίρασε στο MYspearGUN [Qd Qh]

RIDDLA1212: calls 30

Erikjdk42: πάει πάσο

MYspearGUN: κάνει ρελάνς 60 to 90

SkyWorker72: κάνει ρελάνς 180 to 270

jonkinio: πάει πάσο

Luboš1974: πάει πάσο

ZOUZOUNI1998: πάει πάσο

pOrceLLa: πάει πάσο

RIDDLA1212: calls 240

MYspearGUN: calls 180

*** FLOP *** [Jh Qc 5c]

RIDDLA1212: πάει ντούκου

MYspearGUN: πάει ντούκου

SkyWorker72: ποντάρει 427

RIDDLA1212: πάει πάσο

MYspearGUN: calls 427

*** TURN *** [Jh Qc 5c] [7d]

MYspearGUN: πάει ντούκου

SkyWorker72: ποντάρει 854

MYspearGUN: κάνει ρελάνς 854 to 1708

SkyWorker72: κάνει ρελάνς 325 to 2033 και είναι all-in

MYspearGUN: calls 325

*** RIVER *** [Jh Qc 5c 7d] [Tc]

*** SHOW DOWN ***

MYspearGUN: δείχνει [Qd Qh] (Τριάδα, Ντάμες)

SkyWorker72: δείχνει [Ks Ad] (Κέντα, Δέκα μέχρι Άσσος)

SkyWorker72 μάζεψε 5775

2)

*** ΚΡΥΦΑ ΦΥΛΛΑ ***

Μοίρασε στο MYspearGUN [Kh Kd]

MYspearGUN: κάνει ρελάνς 60 to 80

bountigol: πάει πάσο

BuckaSan: πάει πάσο

x fullmagai: calls 80

Glavir: πάει πάσο

SteppeEagle: πάει πάσο

Lexxx In: πάει πάσο

titoquevuela: πάει πάσο

*** FLOP *** [Qs 9s Ac]

MYspearGUN: πάει ντούκου

x fullmagai: πάει ντούκου

*** TURN *** [Qs 9s Ac] [9d]

MYspearGUN: πάει ντούκου

x fullmagai: ποντάρει 102

MYspearGUN: calls 102

*** RIVER *** [Qs 9s Ac 9d] [Jh]

MYspearGUN: πάει ντούκου

x fullmagai: ποντάρει 275

MYspearGUN: calls 275

*** SHOW DOWN ***

x fullmagai: δείχνει [9c Tc] (Τριάδα, Εννιάρια)

MYspearGUN: KK

x fullmagai μάζεψε 944 από pot

*** ΣΥΝΟΨΗ ***

Συνολικό pot 944 | Rake 0

1)

Μοίρασε στο MYspearGUN [Qs Qc]

titoquevuela: πάει πάσο

MYspearGUN: κάνει ρελάνς 60 to 80

bountigol: calls 80

BuckaSan: πάει πάσο

x fullmagai: πάει πάσο

Glavir: calls 80

SteppeEagle: πάει πάσο

Lexxx In: calls 60

*** FLOP *** [Kc 6d 3s]

Lexxx In: πάει ντούκου

MYspearGUN: πάει ντούκου

bountigol: πάει ντούκου

Glavir: πάει ντούκου

*** TURN *** [Kc 6d 3s] [9s]

Lexxx In: πάει ντούκου

MYspearGUN: ποντάρει 130

bountigol: κάνει ρελάνς 190 to 320

Glavir: πάει πάσο

Lexxx In: πάει πάσο

MYspearGUN: calls 190

*** RIVER *** [Kc 6d 3s 9s] [Jd]

MYspearGUN: πάει ντούκου

bountigol: ποντάρει 620

MYspearGUN είπε, "fakin QQ"

MYspearGUN είπε, "i fold my QQ"

bountigol είπε, "ok bro"

MYspearGUN: πάει πάσο

3 monsters στις 3 πρώτες παρτίδες. τι τυχερός που είμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή σου μοίρασαν επίτηδες 3 monster (από τα οποία σημειωτέον μόνο στο ένα κέρδισες) επειδή είχαν καιρό να σε δουν και είπαν να σε κρατήσουν μην τους φύγεις. Ε, βέβαια, φεύγει πολύς κόσμος τώρα με τις εξελίξεις, μη φύγεις κι εσύ κι έχουμε άλλα... Εγώ απορώ γιατί δεν σου δώσανε με το μαγικό τους πρόγραμμα συνεχόμενα ΑΑ στα 100 πρώτα hands να είναι πιο σίγουροι.

Ήθελα να ήξερα που τα βρίσκετε μερικοί και τα λέτε αυτά. Ε ρε φάπες που θέλετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή σου μοίρασαν επίτηδες 3 monster (από τα οποία σημειωτέον μόνο στο ένα κέρδισες) επειδή είχαν καιρό να σε δουν και είπαν να σε κρατήσουν μην τους φύγεις. Ε, βέβαια, φεύγει πολύς κόσμος τώρα με τις εξελίξεις, μη φύγεις κι εσύ κι έχουμε άλλα... Εγώ απορώ γιατί δεν σου δώσανε με το μαγικό τους πρόγραμμα συνεχόμενα ΑΑ στα 100 πρώτα hands να είναι πιο σίγουροι.

Ήθελα να ήξερα που τα βρίσκετε μερικοί και τα λέτε αυτά. Ε ρε φάπες που θέλετε...

ΚΑΝΈΝΑ ΔΕΝ ΚΈΡΔΙΣΑ.. ΑΠΛΆ συνεχίζουν απ εκεί που σταμάτησαν... δηλαδή να με εκδικούνται... 700 ολ ιν με ακ vs αχ χαμένα και 4 κερδισμανα. και 80% των χεριών με κκ και qq εναντίων Αχ χαμένα και πολλά σετ runner runner είναι τόσο μεγάλο δείγμα που είναι πιο πιθανό να ανατείλει ο ήλιος από τη δύση παρά να μην είναι πειραγμένο το λογισμικό της σταρς .....Απλά είχα ψευδαίσθηση μήπως συναιτίστηκαν από τα τελευταία γεγονότα και ξαναδοκίμασα... αλλά τα ίδια και τα ίδια... Υποδοχή με 3 στα 3 πρώτα χαντ με χαμένα QQ ΚΚ και σετ QQQ έτσι για να μην έχουμε ψευδαισθήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το 94% όσον παίζουν online πόκερ γκρινιάζουν γτ ενώ παίζουν απίστευτα χάνουν χρήματα λόγο τον badbeats από άσχετους . . .

το υπόλοιπο 6% είναι οι νικητές στο online poker .

τυχαίο ? δε νομίζω . . .

έτσι είναι το poker . αποδεχτείτε το κάποιοι . και δε φταίει η τύχη που χάνεις ρε φίλε . το γεγονός ότι κάποιοι βγάζουν σταθερά χρήματα έτσι δε σου κινει την περηεργεια ?

διάβασε περισσότερο , παίξε περισσότερο , δες περισσότερα training videos , χρησιμοποίησε περισσότερα προγράμματα και θα δεις πως η τύχη δε μετράει τόσο . . . κύριος στην αρχή ενός τουρνουά που το ICM είναι ασήμαντο ακόμα . πλησιάζοντας το FT και κυριος εκεί ναι . αλλά σίγουρα όχι στην αρχική φάση . . όχι ότι δε βοηθάει κιόλας , αλλά συνολικά όλοι το ίδιο τυχεροί είμαστε

Α και κάτι άλλο σχετικό με την ψυχολογία . όλοι θυμόμαστε πόσες φορές στράβωσε το φύλλο μας. πόσες φορές ξεκολοθήκαμε και πήραμε το ποτ το ξεχνάμε . ειχαεμ outs και equity τότε . ακόμα και αν ήταν 2 outs και 7% equity

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι κανένα δεν κέρδισες, δηλαδή σε μποϊκοτάρουν. Πόσα λεφτά τους έχεις δώσει δηλαδή; Γιατί για να έχεις τέτοια ειδική μεταχείριση πρέπει να είσαι εκατομμυριούχος που δεν έχει τι να τα κάνει και τα χάνει στο πόκερ.

Και αν είναι στημένο γιατί κάποιοι κερδίζουν οέω;;

Αφού το FBI μπήκε και τους άλλαξε τα φώτα (για να μην πω τίποτα χειρότερο) γιατί στις τόσες κατηγορίες δεν έχει αναφερθεί τίποτα για αυτό το θέμα;

Μάλλον επειδή με το να παίρνουν rake βγάζουν τόσα που δεν χρειάζεται να κλέψουν κανέναν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Οχι δεν είμαι και εγώ ένας απ τους πολλούς που υποστηρίζουν ότι το on line poker είναι rigged .Αλλά καλό είναι να μην κρυβόμαστε απ την πραγματικότητα και να αναφέρουμε αυτά που βλέπουμε.

Μετά από αρκέτα παιγμένα χέρια στη stars είναι ηλίου φαεινότερον(τουλάχιστον στα δικά μου μάτια) ότι το λογισμικό της κάπου...κάνει νερά!

Το πρόβλημα εντοπίζεται στον ΤΡΟΠΟ που επιτευξάνεται η νίκη ενός χεριού στα preflop all -in και όχι στην ενδεχόμενη απόκλιση των πραγματικών πιθανοτήτων νίκης.

Δηλαδή ένα hand με 75% πλεονέκτημα σε βαθός χρόνου θα κερδίζει 75% αλλά ο τρόπος που θα το κάνει αυτό-σε αρκετές περιπτώσεις-θα είναι μη ρεαλιστικός.

Στο turn και στο river γίνεται κυριολεκτικά της τέτοιας το κάγκελο..

Το φαβορί γίνεται εύκολα outsider και το αντίστροφο..

Παράδειγμα έχουμε all in ΑΚ vs QJ...φλοπ blank ..turn J ...river...Α...κτλ κτλ

Και για να μην παρεξηγηθούμε δεν λέω ότι γίνεται πάντα αυτό απλά γίνεται περισσότερες φορές απ το κανονικό.

Το άλλο και πιο εκνευριστικό είναι ότι δεν τελειώνει σχεδόν ποτέ η υπόθεση νίκη για το φαβορί στο τύρν.

Πάντα θα βγει ενα draw είτε flush είναι αυτό είτε straight .

π.χ. ΑΑ vs ΚΤ και στο φλοπ βγαίνει άσος και ήμαστε 95%-5%...Ε στο turn θα βγει κατα 80%-90%% ντάμα η βαλές η flush draw προκειμένου να αγχώσει το φαβορί...και έτσι το 5% του outsider να γίνει είτε 9% είτε 18%...

Στην ουσιά όμως δεν αλλάζει κάτι και το καλύτερο φύλλο θα νικήσει όσες φορές του αναλογούν.

Γιατί όμως το κάνει αυτό η σταρς?

Για να ικανοποιεί τον ουδέτερο θεατή ή και τον ίδιο τον παίκτη με τρελές ανατροπές και αυξομειώσεις διάθεσης?

Η μήπως(λέω εγώ τώρα)τα boards είναι κάπως fixed για πλούσιο action που σημαίνει κάθε φορά και περισσότερα $$$ για την εκάστοτε εταιρεία...

Όπως και να χει σε κάθε περίπτωση αυτά ισχύουν στον ίδιο βαθμό για όλους..οπότε και ουσιαστικά δεν υπάρχει αδικημένος-ευνοημένος.

Απλά ορισμένες φορές θίγεται η αισθητική μου και βγαίνω απ τα ρούχα μου...Δεν πειράζει όμως το συνηθίζω... :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pokerstars:

Οι Ρωσσοι(Τι εχει γινει btw γιατι εχει γεμισει ο τοπος?? :P) Κερδίζουν ολα τα flips

Αν δεις ΑΚQ κατω καποιο εχει 100% στρωμενη κεντα

Οι ΑΑ δεν σεταρουν ποτε..

Απεναντιας τα 77(των αντιπαλλων) με τρομακτικη συχνοτητα

Δεν τρωμε c/r στο turn επειδη το χουν αλλα γιατι εχουν κανει καποιο κρυφο meeting εναντιον μας(οι Ρωσσοι συνηθως) με σκοπο να μας τιλταρουν εντελως.

Το AQ ποτε δεν χτυπαει κατι και κερδιζει..

Το AJ επισης

Οι ΚΚ(οι δικοι μας) δεν σπανε ποτε το ΑΑ του αντιπαλου

Αυτα εχω παρατηρησει στο pokerstars και ισχυουν...

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pokerstars:

Οι Ρωσσοι(Τι εχει γινει btw γιατι εχει γεμισει ο τοπος?? :P) Κερδίζουν ολα τα flips

Αν δεις ΑΚQ κατω καποιο εχει 100% στρωμενη κεντα

Οι ΑΑ δεν σεταρουν ποτε..

Απεναντιας τα 77(των αντιπαλλων) με τρομακτικη συχνοτητα

Δεν τρωμε c/r στο turn επειδη το χουν αλλα γιατι εχουν κανει καποιο κρυφο meeting εναντιον μας(οι Ρωσσοι συνηθως) με σκοπο να μας τιλταρουν εντελως.

Το AQ ποτε δεν χτυπαει κατι και κερδιζει..

Το AJ επισης

Οι ΚΚ(οι δικοι μας) δεν σπανε ποτε το ΑΑ του αντιπαλου

Αυτα εχω παρατηρησει στο pokerstars και ισχυουν...

:P

Congrats ρε παίκτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Παιδια, απο τα Χριστουγεννα παιζω στην pokerstars και εχω να κανω δυο παρατηρησεις:

1) κατα 70% ΣΤΑ 5 ΚΟΙΝΑ ΦΥΛΛΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ Π.Χ. FLOP 3,8,5 ΤΎΡΝ 8 RIVER J . Επισης, αρκετες φορες εμφανιζοντα τρια ομοια.

2) Εχω παρατηρησει οτι μερικες φορες μου ερχοντα τα ιδια φυλλα που μου ηρθαν την προηγουμενη παρτιδα με διαφορετικο χρωμα.

Υ.Γ. Βεβαια μπορει ολα αυτα να ειναι ιδεα μου αλλα περιμενω τισ απαντησεις και τα σχολια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παρατηρησει οτι μερικες φορες μου ερχοντα τα ιδια φυλλα που μου ηρθαν την προηγουμενη παρτιδα με διαφορετικο χρωμα.

ειναι στημενο ρρεεεεεε.σου λεει κατσε να του τα ξαναστειλουμε με διαφορετικα χρωματα τωρα μην μας παρει χαμπαρι.ειναι πολυ πονηροι αυτοι εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παρατηρησει οτι μερικες φορες μου ερχοντα τα ιδια φυλλα που μου ηρθαν την προηγουμενη παρτιδα με διαφορετικο χρωμα.

ειναι στημενο ρρεεεεεε.σου λεει κατσε να του τα ξαναστειλουμε με διαφορετικα χρωματα τωρα μην μας παρει χαμπαρι.ειναι πολυ πονηροι αυτοι εκει

ναι τους αθεόφοβους! Και πες στο παληκάρι να ξέρει και που 1 στις 80 φορές σου στελνει ζευγάρι ίδιου χρώματος (3 σπαθί - 3 σπαθί) με παμπόνηρο φλοπ 2 σπαθιά και σαν χαζός κηνυγάς χρώμα που ποτέ δεν έρχεται. Συμμορία κανονική.. μακριά, μακριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...