Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

*** Το επίσημο θέμα για θεωρίες συνωμοσίας ***


vassilis21

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

περιμένω εδώ και 2 χρόνια να δω πόσο ακόμα θα εξευτελίζεται μια εταιρεία κολοσσός σαν την sportingbet με ένα τρισάθλιο τριτοκοσμικό λογισμικό πόκερ όπως είναι το paradise .Ήταν χαλαρά στη 2 θέση αθλιότητας αναξιοπιστίας πίσω από τη fulltilt αλλά τώρα που ξεκουμπίστηκε το ανέκδοτο που λέγεται fulltilt το τσίρκο που λέγεται paradise πόκερ είναι πλέον μόνο στην πρώτη θέση και δεν αντέξω στον πειασμό να μην το αναφέρω...Μάλιστα τώρα που το ζω από κοντά παίζοντας κάποια έξτρα τουρνουά φέτος καταλαβαίνω απόλυτα γιατί παικταράδες πόκερ όπως.......πολλοί winner παίκτες που γνωρίζω αποφεβγουν όπως ο διάβολος το λιβάνι αυτή την εταιρεία...Έχει πλάκα παντός..είναι αλήθεια αυτό που διαφημίζουν ..όντος έχουν φίλτρα προστασίας από καρχαρίες εκεί..ψαράκια ελάτε άφοβα...χεχεχε..από αξιόπιστο παιγνίδι όμως κλάφτα χαράλαμπε!!!

hellow εκεί στη sportingbet κλειστό το μπορδελο η αναβαθμιστε το!! Δε λυπάστε το όνομα και τη φήμη σας σαν 1 κολοσσός στοιχοιματος που είστε? Η ΜΉΠΩΣ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΥΤΌ ΤΟ ΧΕΙΡΑΦΕΤΗΜΈΝΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΌ?

ΤΑ ίδια ακριβώς έλεγα στην betfair την οποία εκτιμώ απεριόριστα για το ανέκδοτο που είχαν για λογισμικό πόκερ παλιά, αλλά οι άνθρωποι εκεί κατάλαβαν το λάθος τους , έκλεισαν το μπορδελο λογισμικό τους και συγχωνεφτηκαν με την ongame που τουλάχιστο προσφέρει πιο αξιοπρεπές παιγνίδι.

εσείς εκεί στην sportingbet ποτέ θα ξυπνήσετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Πρωτον, θελω να ξεκαθαρισω οτι η ερωτηση μου ειναι καλοπροαιρετη, δηλαδη δεν εχω καποιο διαθεση να κατηγορησω το οποιοδηποτε online room .

Εδω και καποιο διαστημα παιζω στην pokerstars και επειδή εχω ακούσει κατα καιρους ιστοριες απειρου καλλους, απιστευτων συνεχομενων bad beats ,ανατροπες στο river κ.τ.λ. θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει εστω και η παραμικρη πιθανοτητα να μην υπαρχει τυχαια κατανομη στο μοιρασμα των φυλλων ή στα φυλλα που τυχαινουν στο board ;

Υπαρχει δηλαδη περιπτωση η pokerstars για τους δικους της λογους να ευνοει καποιους εναντι αλλων; Ξαναλεω οτι εχω ακουσει τα χειροτερα για την pokerstars τόσο από φιλους και γνωστους που ασχολούνται με το πόκερ όσο και από δημοσιευσεις στο φόρουμ της pokerland και αλλων sites που πραγματεύονται το poker .

Από την άλλη ομως σκεφτομαι οτι ειναι αδιανοητο η μεγαλυτερη εταιρια online poker να ριψοκυνδινευει το κυρος της ακολουθωντας τις μεθοδους που πολλοι της καταλογίζουν.

Περιμενω τις αποψεις και τις εμπειριες σας περι του θεματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι η πιθανότητα να είναι rigged υπάρχει. Θα ήμασταν ανόητοι αν πιστεύαμε 100% ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συμβαίνει κάτι τέτοιο, ενώ έχουν βγει στο φως τα άπλυτα άλλων εταιριών. Το θέμα είναι πόσο μεγάλη είναι αυτή η πιθανότητα; Κατά τη γνώμη μου ελάχιστη. Λες ότι έχεις ακούσει από πολύ κόσμο ότι συμβαίνουν περίεργα πράγματα. Και σε ρωτώ ποιοί είναι αυτοί που τα λένε αυτά; Κερδίζουν ή χάνουν; Έχουν στοιχεία να μας πουν ότι π.χ. "κοίτα ενώ σε 220.000 χέρια έπρεπε να πιάσω περίπου 1000 φορές άσσους, εγώ έπιασα μόνο 50." Επίσης ποιοί θα μπορούσαν να είναι αυτοί οι λόγοι της pokerstars που την κάνουν να δίνει το pot σε έναν άλλον παίχτη πηγαίνοντας επανειλημένως κόντρα στις πιθανότητες; Αλλά και γιατί να ρισκάρει να κάνει κάτι τέτοιο, εφόσον ο καθένας μπορεί να διαπιστώσει πόσο τον κλέβουν κρατώντας ένα πολύ μεγάλο αριθμό hands και να δημοσιοποιήσει τα αποτελέσματα. Έχει ειπωθεί πολλές φορές (και συμφωνώ απόλυτα) ότι οι περισσότεροι παίχτες απλά δεν μπορούν να δεχτούν ότι δεν είναι καλοί και χάνουν. Τι ευκολότερο από το να τα ρίξεις όλα στην τύχη σε ένα παιχνίδι που εμπεριέχει ένα ποσοστό τύχης (βραχυπρόθεσμα φυσικά);

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια υποθεση είναι οτι αβανταρουν με καποιο τροπο τους νεους παικτες εναντι των πιο εμπειρων προκειμενου οι νεοι παικτες να την δουν "επαγγελματιες" και να νομιζουν οτι μπορουν να βγαλουν λεφτα απο το ποκερ κατι που φυσικα μακροπροθεσμα πιθανον να τους καταστρεψει(ολοι μας λιγο πολυ ακουσαμε ιστοριες για τυπους που αρχικα ειχαν επιτυχιες ειτε στο ποκερ ειτε στο καζινο και τωρα τρων τον μισο μισθο τους "τζογαροντας"

και φυσικα χανοντας...

Παρεπιπτωντος επιδη ειμαι και ψιλοασχετος εξηγησε μου τι σημαινει "rigged ".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rigged = στημένο.

Αν ήταν έτσι όπως λες οι έμπειροι παίχτες (που παίζουν πιο πολύ και κατ' επέκταση "γράφουν" περισσότερο rake) θα έβγαιναν πολύ χαμένοι και θα σταματούσαν να παίζουν κάτι που δε συμφέρει καμία εταιρία. Το μόνο που τη νοιάζει είναι να έχει πολλούς παίχτες και οι παίχτες να παίζουν πολύ. Τίποτα άλλο. Έτσι αν ήμουν εγώ η Pokerstars θα προτιμούσα να αφιερώσω χρόνο και χρήμα στις διαφημιστικές μου καμπάνιες παρά στο πως να δώσω τα χρήματα στους νέους παίχτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΌΧΙ

διαφωνω και με τον dmelissourgos , η πιθανοτητα το site να ειναι rigged είναι μηδενική

απλα η πιθανοτητα ενα παιχτης μονο να εχει προβαδισμα μεσα απο την εταιρεια κτλ (βλεπε ultimate ) υπαρχει , αλλα και αυτη παντα ειναι κοντα στο μηδεν.

Αν εχεις αμφιβολιες απλα μην παιζεις και αν παιζεις μην εχεις αμφιβολιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παίζω ονλινε πόκερ 5 χρόνια σε φυλλτιλτ και ποκερσταρς και είμαι σίγουρος ότι είναι στημένο.απλά στο ποκερσταρς το παρατραβάνε .βγαίνουν πολύ εύκολα τα σετ και ειδικά στο ρίβερ και το ρίβερ πάντα αλλάζει το αποτέλεσμα του ποτ.να τονίσω ότι στο φυλλτιλτ έxw κέρδος 8000 δολλάρια καθαρό προφήτ παίζοντας αποκλειστικά 10 δολλαρς σιτ εντ γο.για να το καταφέρω αυτό βέβαια χρειάστηκα και κάποια τρικκ.όπως το να αποφεύγω του παίχτες που παίζουν ταυτόχρονα σε πολλά τραπέζια γιατί πολύ απλά δεν μπορώ να κερδίσω κοιν φλιπ απέναντι τους.πολύ απλά τους ευνοεί γιατί κάνουν μεγαλο τζιρο στην εταιρεια.οταν εκλεισε το φυλλτιλτ πήγα να δοκιμάσω ποκερσταρς.έχτιζα μάρκες μέχρι να ανέβουν τα μπλαιντς και μετα αρχιζαν τα ολ ιν από τους μυλτι

παίχτες από τους οποίους είναι αδυνάτων να πάρης φλιπ.και δυστυχως το ποκερσταρσ εχει πολλους τετοιους παιχτες.

αλλωστε,ρε παιδια σαν νεοι παιχτες δεν εχετε παρατηρησει ποτε οτι το σαιτ σου δινει παπαδες για να ψαρωσεις και να νομιζεις οτι ειναι ευκολο?αυτα που ανεφερα δεν ειναι μονο δικη μου παρατηρηση ,ειναι και παρατηρηση επισης κερδισμενων φιλων μου.

δεν εχετε παρατηρησει ποτε οτι ειτε θα ειναι αδθνατο να πληρωθεις τρωγωντας συνεχη μπαντ μπιτ για μια περιοδο ειτε θα πιανεις παπαδες και θα πληρωνεσαι ευκολα?

για να κλεισω,το σθμπερασμα μου ειναι οτι και τα δυο σαιτ ειναι φτιαχτα,απλα στο ποκερσταρσ ειναι πολυ εμφανες με τα ριβερσ που ειναι πολυ τραβηγμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παίζω ονλινε πόκερ 5 χρόνια σε φυλλτιλτ και ποκερσταρς και είμαι σίγουρος ότι είναι στημένο.απλά στο ποκερσταρς το παρατραβάνε .βγαίνουν πολύ εύκολα τα σετ και ειδικά στο ρίβερ και το ρίβερ πάντα αλλάζει το αποτέλεσμα του ποτ.να τονίσω ότι στο φυλλτιλτ έxw κέρδος 8000 δολλάρια καθαρό προφήτ παίζοντας αποκλειστικά 10 δολλαρς σιτ εντ γο.για να το καταφέρω αυτό βέβαια xreiaάστηκα και κάποια τρικκ.όπως το να αποφεύγω του παίχτες που παίζουν ταυτόχρονα σε πολλά τραπέζια γιατί πολύ απλά δεν μπορώ να κερδίσω κοιν φλιπ απέναντι τους.πολύ απλά τους ευνοεί γιατί κάνουν μεγαλο τζιρο στην εταιρεια.οταν εκλεισε το φυλλτιλτ πήγα να δοκιμάσω ποκερσταρς.έχτιζα μάρκες μέχρι να ανέβουν τα μπλαιντς και μετα αρχιζαν τα ολ ιν από τους μυλτι

παίχτες από τους οποίους είναι αδυνάτων να πάρης φλιπ.και δυστυχως το ποκερσταρσ εχει πολλους τετοιους παιχτες.

αλλωστε,ρε παιδια σαν νεοι παιχτες δεν εχετε παρατηρησει ποτε οτι το σαιτ σου δινει παπαδες για να ψαρωσεις και να νομιζεις οτι ειναι ευκολο?αυτα που ανεφερα δεν ειναι μονο δικη μου παρατηρηση ,ειναι και παρατηρηση επισης κερδισμενων φιλων μου.

δεν εχετε παρατηρησει ποτε οτι ειτε θα ειναι αδθνατο να πληρωθεις τρωγωντας συνεχη μπαντ μπιτ για μια περιοδο ειτε θα πιανεις παπαδες και θα πληρωνεσαι ευκολα?

για να κλεισω,το σθμπερασμα μου ειναι οτι και τα δυο σαιτ ειναι φτιαχτα,απλα στο ποκερσταρσ ειναι πολυ εμφανες με τα ριβερσ που ειναι πολυ τραβηγμενα.

δυστυχώς ένας ένας έρχεστε στα λόγια μου. λέτε τα ίδια πράγματα που λέω εδώ και 2 χρόνια με διαφορετικά λόγια και με ελαφρώς διαφορετική προσεγκηση ..ειδικά φέτος που τρέξω με ROI πάνω από 150% σε διαδίκτυο και ζωντανά, παρόλο που παίζω πολλές φορές και με 60%-40% εναντίων και σε εταιρείες που κερδίζω,,το διαδυκτυακό πόκερ είναι βρωμισμένο μέχρι το κόκκαλο...αλλά εκεί στην ποκερσταρς έχουν πλάκα φέτος... παλιά θύμωνα που έχανα 99% των παρτίδων με ΑΚ από αχ αλλά φέτος που άλλαξαν το μοτίβω και χάνω με ΑΑ από Α2-Ακ και σετ από μπλόφες ράνερ ράνερ έχει πολύ πλάκα.με 9000 κέρδη σε 4 εταιρείες +2000 ζωντανά σε 3 μήνες και ροι +200% είναι πολύ γελοίο να έχω αρνητικό -80% στην ποκερσταρς γιατί έτσι γουστάρουν να αντιστρέφουν την στατιστική 99.999% εναντίων μου ...επειδή γουστάρω να τους λέω της βρωμιές στους κατάμουτρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε μου να φανταστείς μόλις ξεκίνησα να παίζω πόκερ έπαιξα στην bwin και χωρίς να έχω ιδέα βρέθηκα με 600 δολλάρια κέρδος τα οποία αργότερα βέβαια έχασα επειδή ήμουν άσχετος.στην ποκερσταρς σου είπα ποιο είναι το πρόβλημα.δυστυχώς eκει το 80 τα 100 των παιχτών είναι multi και κάνουν τεράστιο rake .παρατήρησε στατιστικά σε coin flip μαζί τους και δες γιατί δεν μπορείς να κερδίσεις.και όχι μόνο φλιπ αλλά και τα coolers η setup που τους δίνει για να κερδίσουν.αυτό το κάνει και το fulltil αλλά εκεί μπορείς να τους αποφύγεις,γιατί δεν είναι τόσοι πολλοί όσο στην pokerstars .μόλις το πήρα χαμπάρι έβγαλα 2000 σε 2 μήνες ενώ πρώτα έβγαζα πολύ λιγότερα.αλλά δυστυχώς το φυλλτιλτ δύσκολο να ανοίξει πάλι και τα αλλά λογισμικά πόκερ γενικά είναι χάλια.μόνο το pokerstars είναι υψηλου επιπέδου αλλά όπως σου ανέφερα εκεί σε ξενερώνουν τα σιχαμένα runner runner και τα two outers στο river και το πιο ελεεινό ότι το button είναι άχρηστο γιατί πάντα κάποιο multi ξυπνάει με κκ και αα στο bb ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με βκιλλερ και στύλος.Αλλά είναι στημένα και αλλά όχι.Πολλά είναι ολοφάνερα και εκνεuριστικά.ΚΚ εταν για μεγάλο διάστημα κλασσικό παράδειγμα,το άλλαξαν μετά (ίσος επειδή δημαρτυρήθηκα ? ) ,να κερδίσει κάποιος με ότι σκατοφιλο μπει μετά από ένα πολυ ατιχα χαμένο ( στημένο? η όχι )ποτ, τα σετ που πέφτουν βροχή - κυριως τα μικρά.Υπάρχη anamfiwola κάποιο πρόγραμμα που αποφασίζη πολλές φορές ( και το βρίσκο λάθος και άδικο )αλλά δεν ξέρω αν εύνοή sygekpimenous πεκτες (δεν το έψαξα ).Εγώ πεζω σε μικρά τουρνουά και παίρνω συχνά ΑΑ , ΚΚ QQ , ΒΒ .αλλά αυτό είναι πιο επικίνδυνο φύλλο για να χάσω απέναντι σε κάποιον που θα απάντηση με ρέστα στο δικό μου raise ,και έχη 33 , η 55 ,μικρό σετ . τuxεο ? Δεν νομίζω.οταν δοκιμάζω σε ακριωwότερα τουρνουά παίρνω μεγάλο σετ μετά από ώρες για να αποχωρήσω με ΑΑ έναντι 66.Στο ποκερσταρς το παρακάνουν .Παίζω μόνο για να μαθενω.

ν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα έχει μεταφερθεί στο σωστό μέρος.

δυστυχώς ένας ένας έρχεστε στα λόγια μου. λέτε τα ίδια πράγματα που λέω εδώ και 2 χρόνια με διαφορετικά λόγια και με ελαφρώς διαφορετική προσεγκηση

Κανένας δεν έρχεται σιγά σιγά προς το μέρος σου, απλά είστε μερικά άτομα που πιστεύετε ότι το online poker είναι rigged και συμφωνείτε μεταξύ σας. Αυτό, φυσικά, δεν με εκπλήσει.

φίλε μου να φανταστείς μόλις ξεκίνησα να παίζω πόκερ έπαιξα στην bwin και χωρίς να έχω ιδέα βρέθηκα με 600 δολλάρια κέρδος τα οποία αργότερα βέβαια έχασα επειδή ήμουν άσχετος.

Ξέρεις τι σημαίνουν τα upswings και downswings;

Όσοι πιστεύετε ότι το online poker είναι στημένο γιατί δεν μας παρουσιάζετε επιτέλους έναν μεγάλο αριθμό χεριών από κάποιο tracker να δούμε πως ακριβώς σας ρίξανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν είχα τρακκερ και ήξερα να το χρησιμοποιό pistewo ότι θα έπειθα και τον πιο δύσπιστο ότι υπαrxεί κάποι καθοriστικό πρόγραμμα πίσω από το πόκερ. Μερικές φορές όταν βλέπη η γυναίκα μου γαλαμε πια βλέποντας τα προγνωστικά μας να βγενουAA (ΣΤΉΣΙΜΟ ΠΕΝΤΑΚΆΘΑΡΟ :ΠΟΤΈ ΣΤΟΝ ΈΝΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΈ ΣΤΟΝ ΆΛΛΩΝ).Επωφελούμε κι εγώ πολλές φορές από αυτό ,μα για να γίνω κερδοφόρος πρέπει να αλλάξω ριζικά το παιχνίδι μου ,κάτι που δυστυχώς δεν μπορώ.Αυτό όμως δεν είναι πόκερ (δεν θέλω να γίνω medioum -καθαρό πόκερ θέλω να παίζω).Βλέπω τη κάνουν οι ονλάιν πεχταραδες στα τουρνουά (live ) όταν δεν μποροuν να προσαρμοστούν στο live παιχνίδι (πολύ λίγες οι exereseis ).pistewete ότι nomizete .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dmelissourgos φυσικα και ξερω τι ειναι τι ειναι upswings και downswings απλα δυστυχως αυτα τα upswings και downswings δεν ερχονται φυσικα.τι upswings μου λες,σε οποια εταιρεια ξεκινησα να παιζω ποκερ επιανα παπαδες.καλα δεν το εχεισ παρατηρησει αυτο?και στο ξαναλεω,στην bwin που ξεκινησα να παιζω ημοθν παντελωσ ασχετος.ηταν αδθνατον να βγαλω 600 δολλαρια παιζοντας αποκλειστικα sit and go με 10 ατομα στα 10 δολλαρια.δεν ειχα ποτε μεγαλο cash .

παρολα αυτα δεν κλαιγομαι γιατι οπως μερικες περιοδους με αδικει αλλες με ευνοει οποτε μακροπροθεσμα βγαζω και παλι καλο κερδος.

μιλαω αποκλειστικα για τους multi players που παιζουν 500 τραπεζια ταυτοχρονα.απο αυτουσ δυστυχωσ χανω παντα το 90 τα 100 των coin flips αποφεύγω παντα.το μονο που κανουν ειναι να περιμενουν τα ανεβουν τα blinds και να αρχίσουν τα allin apo position κερδιζοντας τα περισσότερα flip showdown .

στο pokerstars στα sit and go exei σχεδον μονο τετοιυσ παιχτες και απλα καταντα αηδια το ολο θεμα.παντα οι συγκεκριμενοι παιχτες εχουν μεγαλθτερη ευνοια.

και για να κλεισω,αυτη η θεση μου ειναι σιγουρη κατα την αποψη μου και δεν προσπαθω να πεισω κανεναν.ο καθενας εχει κριση και μπορει να καταλαβει απο μονος του.

πες με γραφικο,αλλα δυστυχως τα εχω επιβεβαιωσει με τα στατιστικα που κρατω για τους multi players .

μαζοχας παντως δεν ειμαι,γιατι σταματησα να παιζω στο pokerstars ,το μόνο site που δεν μπορω να βγαλω καλο κερδος.οχι οτι ειμαι και χαμενος βεβαια.

αλλα που να παιξεις βεβαια και μετα το κλεισιμο του fulltilt ?

ξεκινησα partypoker και παρεπιμπτοντως κερδισα και τα πρωτα 8 sit and go .η μηπως και αυτο ειναι upswing ?lol .

δεν λεω οτι δεν παιζω και καλα,αλλα ειναι αδυνατον με το που γραφτηκα να πιανω παπαδες και να παίρνβ και όλα τα φλιπ.γιατι αυτο ακριβως συνεβη.

THATS ALL .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κατι τελευταιο που ξεχασα.πριν 3 μηνες στην fulltilt ειχα χασει σερι τουλαχιστον πανω απ 15 70 30 και δεν ειχα παρει ουτε ενα φλιπ gia meres .άντε να δεχτω οτι ηταν backswing ,γιατι ταυτοχρονα στην ποκερσταρσ που ειχα να παιξω τρια χρονια και εκανα καταθεση απο τα νευρα μου λογω των bad beats kerdiza όλα τα sit and go και εβγαλα 300 δολλαρια σε 4 μερες ενω ταυτοχρονα στο fulltit τα εχανα ολα μα ολα?

μηπως ειχα backswing στην fulltilt και upswing στην pokerstars ?

ΑΥΤΆ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ydra

Είναι πολύ εύκολο να αποκτήσεις tracker και να μάθεις πως να το χρησιμοποιείς. Τουλάχιστον δεν θεωρείς ότι αξίζει τον κόπο ώστε να ανοίξεις τα μάτια σε τόσο κόσμο;

@stilos77gat

Θεωρείς τα downswings σου τόσο μεγάλα που είναι αδύνατον να είναι normal;Έχεις ακούσει ποτέ ότι ένας top pro μπορεί να βγει breakeven ή και χαμένος μετά από 100.000 χέρια; Και μιλάμε για cash games...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε dmellisourgos μαλλον δεν διαβαζεις αυτα που γραφω καλα.

1)γιατι επικεντρωνεσαι στα downswings ενω ανεφερα οτι και τα upswings είναι περίεργα και επισης ανεφερα οτι μακροπροθεσμα εχω παλι καλο κερδος και δεν κλαιγομαι.απλα τονιζω οτι upswings και τα downswings δυστυχως δεν ερχονται φυσικα.

Σου ανεφερα μαλιστα τρεις χαρακτιριστικες ενδειξεις.1)οτι σαν καινουργιος παικτης παντα πιανω παπαδες,οχι μονο εγω εχω πολλουσ φιλουσ μου που το εχουν δει,με χαρακτηριστικο παραδειγμα την Βwin στην οποία ημουν παντελως ασχετος.τουλαχιστον αργοτερα εμαθα και παιζω καλο ποκερ,αλλα και παλι σαν νεος παιχτης δεν εξηγουνται στατιστικα τα υπερβολικα straight xrvmata και γενικα η ευνοια που εχεις.

2)σου ανεφερα οτι επι μερες στην fulltilt δεν μπορουσα να μπω με τιποτα σε τριαδα λογω των σερι bad beats και setup που ετρωγα ενω αντιστοιχα στην pokerstars τις ιδιες ακριβως μερες επειτα απο αποχη 3 χρονων επιανα παπαδες και εμπαινα παντα τριαδα.Οπως και σε μια εταιρεια παιζοντας απο δυο λογαριασμους στον εναν παντα εμπαινα τριαδα ενω στον αλλο παντα εχανα το ιδιο διαστημα.αμα ειχα backswing η upswing υα συνέβαινε το ίδιο και στα δυο σαιτ οπως και στους ιδιους λογαριασμους.και μιλω για μεγαλο αριθμο παιχνιδιων,δεν μιλω για 10 και για 20 παιχνιδια.

2)δεν ξερω τι παιχνιδια παιζεις ,αλλα για να παρατηρησεις την ευνοια που εχουν οι multi players πρέπει να παιζεις αποκλειστικα sit and go με 6 η 9 ατομα,οπου θα αναγκαστεις να μπεις σε showdown όταν ανέβουν τα blinds .εγω παιζω με τους συγκεκριμενους παρα πολλα παιχνιδια την μερα και πιστεψε με χανω το 90 τα 100 των flip απεναντι τους.

στην φυλλτιλτ όταν το πηρα χαμπαρι απλα τους απεφευγα οχι γιατι ειναι δυσκολοι παιχτες,μαλιστα ειναι οι πιο ευκολοι γιατι δεν παιρνουν χαμπαρι τι γινεται στο τραπεζι και παιζουν τυφλα,αλλα απλα γιατι χανω τα flip και πιστψε με το κερδος μου εκτοξευθηκε.

Στην pokerstars πάλι ειναι αδυνατον να τους αποφυγεις.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ,ΔΕΝ ΚΛΑΙΓΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΤΑ ΣΑΙΤ ΝΑ ΧΑΣΩ.ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΙΣΩΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ.ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΑΝΑΙΡΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελισουργός,οσο για τους top player που μιλας αναφερεσαι σε cash games ,και μιλας για τεραστια ποσα οποτε εκει το bankroll πάντα βρίσκεται στον αερα.

εγω πάντα κανω cashout μολις φτασω περιπου τα 500 ευρω οποτε δεν κραταω bankroll .και 3000 να αφηνα μεσα στο σαιτ παλι 11 δολλάρια sit and go θα επαιζα.ποτε δεν αυξανω ποσο οποτε δεν κινδινευω.

ΠΑΡΕΠΙΜΠΤΟΝΤΩΣ,ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΩ BANKROLL .ΕΞΒ ΑΦΉΣΕΙ ΜΌΝΟ 400 ΔΟΛΛΆΡΙΑ ΣΤΗΝ ΦΥΛΛΤΙΛΤ,ΤΑ ΟΠΟΊΑ ΜΆΛΛΟΝ ΕΧΩ ΧΑΙΡΕΤΗΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δμελισσουργός ίσως να έχεις katalawi ότι ειμε πρακτικός.Έμαθα πόκερ πολύ πριν ενήλικιοθώ ,βράδι κάτω από κάποιο κεντρικό πάσαλο ,το χειμώνα πολλές φορές στο σχολοιό αφήνοντας κάποιο παράθυρο ξεκλείδωτο ,μέσα σε στάβλο,όταν λείπαν οι γονείς μας κτλ .Αργότερα σε καφενέδες,έμενα βλέπεις σε έναν χαρτοπαιχτικό παράδεισο αλλά δεν ξέφυγα ποτέ και δεν ζητούσα δανικά για να παίξω .ήξερα να διαχειριzωμε τα λίgα χρήματα που είχα.ΜΕ 18-19 ΕΤΏΝ δεν υπειρξε πια κανείς που θα επεζε εναντίων μου στο 5 κάρτες draw .Πολλές φορές έδωσα και χρήματα πίσω (όχι όλα)σε φιλαράκια.ποτέ όμως δεν επεζα επαγγελματικά ,επεζα λίγα λεφτά και ήταν το hoby μου.Holdem επεζα στα ρεπό μου όταν ήμουν βερολίνο,στο καζίνο που έγινε το ΕPΤ ,όπου πεζανε πολοί επαγγελματίες και πηγενα συχνώτερα ταμeιο από ότι θα έπρεπε ένας ερασιτέχνης.Στα λέω αυτά για να καταλάβεις ότι δεν έμαθα να χάνω (κι ας μην ξέρω τη θα πει downswings )σε live τραπέζια - αν και στα τουρνουά νομίζω ότι είμαι καλύτερος- κaι μπορώ ξεχωρίσω αν το παιχνίδι είναι καθαρό μετά από 4 χρονιαδοκιμής.Δυστυχώς δεν ξέρω αγγλικά και για να τα αποδικσω αυτά που ισχιριζωμε ,θα χρειαστώ τη βοηθεία σου τηλεφωνικώς η μέσου skype όπου φυσικά θα αφιερώσουμε πολύ χρόνο ,και θα "ανοίξουμε αρκετά μάτια ".PS Εδώ που μένω τώρα δεν έχει live παιχνίδι γιαυτό παίζω στο ίντερνετ .περιμένω απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stilos77gat

Δεν είπα ότι κλαίγεσαι. Απλά τα upswings και τα downswings είναι φυσικά σε τόσα χέρια που έχεις παίξει. Δείξε μου εσύ τα στατιστικά στα flip που χάνεις 90% σε μεγάλο δείγμα και θα σε πιστέψω.

@ydra

Δεν ξέρω αν έχω τον απαιτούμενο χρόνο για να σε βοηθήσω, αλλά δεν χρειάζεται να ξέρεις πολλά Αγγλικά για να το κάνεις. Και κάνεις αυτό το λάθος που κάνουν πολλοί live παίχτες. Συγκρίνεις το online με το live παιχνίδι. Καμία σχέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dmellisourgos δυστυχως τα downswings και τα upswings δεν ερχονται φυσικα.δεν θα προσπαθησω να σε πεισω για αυτο οπως δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξω γνωμη για αυτο.μαλιστα ενα μεγαλο ποσοστο των downswings ξερω και ποτε ερχονται.δεν θα σου αναφερω το ποτε,απλα γιατι αν δεν το εχεις επιβεβαιωσει ο ιδιος θα νομιζεις οτι βλεπω φαντασματα.

οσο για τους multi (πολύ ψηλο rake )πάλι δεν θα προσπαθησω να σε πεισω.πρεπει ο ιδιος να παιξεις μεγαλο αριθμο χεριων απεναντι τους για να καταλαβεις.στη θεωρια λογικο ειναι να λες τι μας λεει αυτος ο λακαμας.κσι γω το ιδιο θα ελεγα για μενα.λολ.

Οσο για την ευνοια σαν καινουργιος παιχτης αυτο πραγματικα ειναι πασιφανες και με εναν μικρο ελεγχο θα το επιβεβαιωσεις.

ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ,ΤΙ ΛΑΚΑΜΙΕΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΦΟΥ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΝΟΜΟ ONLINE ΠΌΚΕΡ ΤΈΛΟΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΡΙΣΤΙΚΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΨΗΛΟ RAKE ΣΥΝ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...