Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

αναληψη/καταθεση pokerstars


aris06

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε για την γρηγορη απαντηση

πηγα να κανω καταθεση για να παρω το βονυς που εχει τωρα η ποκερσταρς 600$ με χρεωστικη τις αλφα την visa electron και δεν το δεχτηκε 2 φορες

μου εστειλαν αμεσως εμαιλ απο την pokerstars ότι φταιει η συγκεκριμενη τραπεζα γιατι απαγορευει online gaming transactions και μου συστηνουν να διαλεξω αλλο τροπο καταθεσης και συγκεκριμενα pausafe

ποτε αλλαξε αυτο?? ειχα περιπου ενα χρονο να χρησιμοποιησω την καρτα για να καταθεσω στην pokerstars αλλα τοτε δουλευε μια χαρα

1ον αυτο συμβαινει μονο με την αλφα bank δλδ αν βγαλω χρεωστικη καρτα απο αλλη τραπεζα ολα ειναι μια χαρα

2ον τι μου προτεινεται αφου και με paypal αν κανω την καταθεση μετα απο 48 ωρες

θελω να τα σηκωσω αφου εχω ηδη λεφτα μεσα και την καταθεση την κανω μονο για το reload bonus και θα χρειαστω τα χρηματα αλλου εφοσον υποθεσουμε οτι ουτε αναληψη

μπορω να κανω με την συγκεκριμενη καρτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Τι εννοείς ότι θα κανείς την κατάθεση για το bonus ? αφού για να σου δώσει τα λεφτά από το reload bonus πρέπει να κερδίσεις ένα συνγεκρημένο αριθμό VPPs ! Δεν θα σου διπλασιάσει το πόσο άμεσος, πρέπει να ξεκλιδώσεις το bonus κερδίζοντας βαθμούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απ ότι ξέρω πρέπει να έχεις χρησιμοποιήσει την συγκεκριμένη κάρτα για κατάθεση για να μπορείς να κανείς ανάληψη σε αυτή. δεν είμαι 100% σίγουρος όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο καλύτερος και ταχύτερος τρόπος πρέπει να είναι η moneybookers. Αν την έχεις συνδεδεμένη με την χρεωστική σου τα περνάς εκεί με ελάχιστο fee.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για κατάθεση μέσω χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας αν προσπαθήσεις να βάλεις τα λεφτά σε e-wallet όπως η moneybookers θα σου ζητήσει να τους πεις αν πρόκειται για gambling purposes ή όχι. Αν πατήσεις ναι τότε δεν σου τα βάζει. Αν πατήσεις όχι σου περνάει τα λεφτά στην moneybookers αλλά μετά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για κατάθεση σε poker room. Η λύση σε αυτό είναι ότι στέλνεις τα λεφτά σε έναν φίλο σου, τα βάζει στο λογαριασμό του στο poker room και σου τα στέλνει πίσω εκεί. Αυτή η "τράμπα" που κάνεις βέβαια σου κοστίζει λίγο.

Αλλιώς εύκολα με την paysafe.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ παιδιά αλλά θα ήθελα να μ πει κάποιος στα σίγουρα αν γίνεται ανάληψη με πρει παιντ που έχει γίνει κατάθεση πρώτα από αυτήν.και αν κάποιος ξέρει αν επιτρέπει ακόμα η euro bank συναλαγες με της εταιρίες....ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα σίγουρα σου λέω ότι όλες οι τράπεζες έχουν απαγορεύσει τις συναλλαγές (και καταθέσεις και αναλήψεις) με gambling sites λόγω του σχετικού νόμου που πέρασε πρόσφατα. Οπότε καμία χρεωστική κάρτα, καμίας τράπεζας (συμπεριλαμβανομένης της Euro Bank) δεν μπορεί να σου βάλει χρήματα σε poker room. Αυτά από προσωπική εμπειρία. Αν κάποιος το έχει καταφέρει τον τελευταίο καιρό ας το πει.

Γιατί δεν κάνεις ανάληψη μέσω e-wallet; Με moneybookers μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα σίγουρα σου λέω ότι όλες οι τράπεζες έχουν απαγορεύσει τις συναλλαγές (και καταθέσεις και αναλήψεις) με gambling sites λόγω του σχετικού νόμου που πέρασε πρόσφατα. Οπότε καμία χρεωστική κάρτα, καμίας τράπεζας (συμπεριλαμβανομένης της Euro Bank) δεν μπορεί να σου βάλει χρήματα σε poker room. Αυτά από προσωπική εμπειρία. Αν κάποιος το έχει καταφέρει τον τελευταίο καιρό ας το πει.

Γιατί δεν κάνεις ανάληψη μέσω e-wallet; Με moneybookers μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρά.

Ποιος νόμος ; Να ψάχνεις πρώτα αυτά που λες και να μη εκστομιζεις ΜΠΟΥΡΔΕΣ. ΚΑΝΕΝΑΣ νόμος δε πέρασε μέχρι στιγμής στην Ελλάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία ρε φίλε δεν είναι ακριβώς νέος νόμος, είναι νέα ρύθμιση στον υπάρχοντα νόμο. Αυτά που λέω και τα έχω ψάξει και δεν ξεστομίζω μπούρδες σε αντίθεση με σένα που γελιοποιήσαι με το να μου την μπαίνεις έτσι. Ορίστε λοιπόν η ρύθμιση ΕΔΩ

Και ακόμα και λάθος να κάνω δεν χρειάζεται να είσαι ούτε υβριστικός ούτε επιθετικός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ότι δεν πέρασε ο νόμος που πήγε ο Παπακωνσταντίνου στη Βουλή την περασμένη βδομάδα δεν έχει σχέση με αυτήν εδώ τη ρύθμιση. Αυτό με τις τράπεζες ισχύει σχεδόν από την αρχή του 2011 και έγινε πολύ πριν κατατεθεί το νομοσχέδιο, για το οποίο μιλάς, στη Βουλή. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλος ο οποίος προσπάθησε να κάνει κατάθεση δεν μπορούσε. πήρε τηλέφωνο στην τράπεζα και του είπαν ότι δεν είναι δυνατή η κατάθεση σε site χαρτοπαιχτικού περιεχομένου. επομένως οι περισσότερες τράπεζες εφαρμόζουν ήδη αυτή την πολιτκή. είχε κάρτα της eurobank . τώρα εσένα πως σε αφήνουν ένας θεός ξέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dmelissourgos αν αυτό που λες είναι όντως σωστό σου ζητάω συγγνώμη .. αλλά πως είναι δυνατόν να ισχύει όταν αποτελεί τμήμα του συνολικού νομοσχεδίου για τη ρύθμιση των τυχερών παιχνιδιών ; :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεκτή η συγγνώμη σου.

Δεν ξέρω ούτε κι εγώ τι ακριβώς παίζει με τους νόμους. Απ' όσο κατάλαβα πάντως υπάρχει μια νομοθεσία περί των τυχερών παιχνιδιών μέσω ίντερνετ αλλά με αρκετά κενά, γι' αυτό ακούς συνέχεια ότι βρισκόμαστε σε μια γκρίζα ζώνη. Φαίνεται ότι αυτή η απόφαση με τις τράπεζες είναι τμήμα της ισχύουσας νομοθεσίας. Η γραμμή που ακολουθούσαμε μέχρι τώρα, πάντως, είναι περισσότερο απαγορευτική προς τον online τζόγο και τον τζόγο γενικότερα, κάτι που είναι και αντίθετο με την Ευρωπαϊκή Ένωση, γι' αυτό και πληρώνουμε πρόστιμα. Το νομοσχέδιο της κυβέρνησης που δεν πέρασε πρόσφατα, προσπαθεί να νομιμοποιήσει το τζόγο δηλαδή είναι αντίθετο με τα όσα συμβαίνουν μέχρι τώρα. Είναι ολοκληρωμένο, χωρίζοντας τα παιχνίδια σε "τυχερά", "τεχνικά" και άλλες κατηγορίες και υποκατηγορίες, και κυρίως περιλαμβάνει την χορήγηση αδειών και προς άλλες εταιρίες, εκτός του ΟΠΑΠ. Γι' αυτό και ο ντόρος, καθώς ο ΟΠΑΠ θα χάσει πλέον το μονοπώλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έψαξα λίγο και θυμήθηκα αυτό :

http://www.pokernostra.gr/articles/3621 ... a-tukhera-παιχνίδια

Όπως βλέπεις όχι μόνο δεν είναι απο αρχές 2011 αλλά αναφέρεται στο νομοσχέδιο το οποίο όχι μόνο δεν έχει ψηφιστεί αλλά δεν έχει εγκριθεί από Ε.Ε. ακόμα. Το μόνο που συμπεραίνω είναι ότι οι τράπεζες που δεν δέχονται αυτή τη στιγμή καταθέσεις / αναλήψεις από εταιρίες στοιχηματισμού δεν τις δέχονταν ούτως ή άλλως εδώ και καιρό. Εγώ με την Πειραιώς κατέθεσα το Μάρτιο ( και έπειτα άρχισα να χρησιμοποιώ Moneybookers μήπως και ο νόμος ψηφιζόταν) και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Αυτή τη στιγμή, ειδικά μετά τα χθεσινά τα πράγματα είναι σκατά όπως και να το πάρει κανείς. Το FBI έκλεισε payment processors και σε άλλες 14 χώρες εκτός ΗΠΑ άρα απόφυγε την κατάθεση εκτός και αν θες να μπλέξεις με customer support και χρονοτριβές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν λέω ότι δεν αναφέρεται το θέμα με τις τράπεζες και στο νομοσχέδιο που δεν έχει ψηφιστεί (το οποίο όπως είπα πιο πάνω είναι πιο ολοκληρωμένο). Απλά φαίνεται πως βρήκαν τρόπο να απαγορεύσουν τις τραπεζικές συναλλαγές με poker rooms χωρίς το νομοσχέδιο, με βάση κάποιον άλλο υπάρχοντα νόμο, τον οποίο δεν γνωρίζω, πολύ πιο πριν. Είμαι σίγουρος πως η απαγόρευση άρχισε από τα τέλη του 2010 σε κάποιες τράπεζες. Αν ψάξεις θα βρεις posts που αναφέρουν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν κατάθεση και όταν τηλεφώνησαν στις τράπεζες τους ενημέρωσαν για το πρόβλημα.

Συμφωνώ, δεν υπάρχει λόγος για καταθέσεις και αναλήψεις μέσω τράπεζας τέτοιες μέρες. Καλύτερα paysafe και moneybookers αντίστοιχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά φαίνεται πως βρήκαν τρόπο να απαγορεύσουν τις τραπεζικές συναλλαγές με poker rooms χωρίς το νομοσχέδιο, με βάση κάποιον άλλο υπάρχοντα νόμο, τον οποίο δεν γνωρίζω, πολύ πιο πριν. Είμαι σίγουρος πως η απαγόρευση άρχισε από τα τέλη του 2010 σε κάποιες τράπεζες.

Αυτό είναι το πιο πιθανό. Τράπεζες που δεν δέχονταν εδώ και καιρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτσε λίγο ρε αδερφέ. Πώς γίνεται αυτό; Τι κάρτα έχει ο αδερφός σου της Πειραιώς; Γιατί αν έχει την virtual prepaid δεν παίζει αυτό που λες. Αυτή την έχω κι εγώ και είναι mastercard και η mastercard δεν δέχεται αναλήψεις, μόνο με visa μπορείς. Τουλάχιστον εμένα έτσι μου είχαν πει πριν από κανένα χρόνο. Αν άλλαξε κι αυτό δεν το γνωρίζω, αλλά μου φαίνεται περίεργο. Για δες μήπως τα πήρε μέσω e-wallet με πέρασμα σε λογαριασμό Πειραιώς; Ή μήπως δεν έχει την κάρτα που λέω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...