Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Κάλεσμα για staking παικτών από Άκη Βεργίτση και Χρήστο Βλάσ


baskont

Recommended Posts

Σε μια πολύ ενδιαφέρουσα πρωτοβουλία προέβησαν με την παρακάτω ανακοίνωση δύο από τους καλύτερους Έλληνες παίκτες στον χώρο του πόκερ, τον Άκη Βεργίτση και τον Χρήστο Βλάσση. Πρόκειται στην ουσία για ένα κάλεσμα που απευθύνεται σε ικανούς και κερδοφόρους (σε tournament πόκερ) παίκτες για staking, που θα επιτρέψει σε όσους έρθουν σε συμφωνία με τους δύο pros, να αγωνιστούν σε μεγαλύτερα stakes και πιθανόν να καταφέρουν μεγαλύτερες επιτυχίες και να μεγιστοποιήσουν τα κέρδη τους.

*** Κλικ εδώ για να διαβάστε ολόκληρο το άρθρο... ***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια στα παιδιά για αυτή τους την πρωτοβουλία, που κατά την προσωπική μου άποψη αποτελεί σαφή ένδειξη ότι το Ελληνικό πόκερ «ωριμάζει».

Ελπίζω η προσπάθεια να στεφθεί με επιτυχία, τόσο για τους ίδιους όσο και για τους νέους παίκτες που θα επιλεγούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

7-8 μήνες πριν θα έιχαμε δεαλ λολ! Πολύ καλή πρόταση για όσους παίζουν τακτικά και το έχουν πάρει σοβαρά χωρίς μεγάλο διαθέσιμο κεφάλαιο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν ειχα ξεκινησει πιο εντατικά το ποκερ, ειχα ενδιαφερθει για ενα παρομοιο deal αλλά ειχα φαει πόρτα. Τοτε είχα μόλις 2-3Κ κερδη σε 2-3$ τουρ σε δειγμα 500τουρ. Δυσκολο να με εμπιστευόταν κάποιος το κεφαλαιό του, λογικό... βεβαια χαιρομαι που η συνεχεια εξελιχθηκε υπερ μου.

Τα αναφερω αυτά για να τονισω την προσοχή επιλογής και από τις δύο μεριές.

Σίγουρα είναι μία πολύ καλή ευκαιρία σε καλους παίχτες χωρίς κεφάλαιο.

Καλή τυχη στην επιλογή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι ένα από τα κακά κομμάτια του να είσαι poker pro σε σχέση με το να είσαι έμπορος/επιχειρηματίας. Κερδίζεις όσο παίζεις, όταν κοιμάσαι δεν κερδίζεις (σε αντίθεση με έναν έμπορο) αλλά μπαίνεις μέσα κιόλας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ,

Έχω κάποιες απορίες πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα τις οποίες και παραθέτω παρακάτω.

1) Από τι στιγμή που είμαι μονός μου κερδοφόρος παίκτης γιατί θα πρέπει να βάλω αυτό το άγχος στο κεφάλι μου ?

2) Ποιο είναι το όφελος μου από αυτό ? ( να σπλιταρω τα κέρδη μου …??!!)

3) Μήπως αυτή η κίνηση θα ήταν ποιο εποικοδομητική σε παίκτες οι οποίοι είναι οριακοί..( δηλαδή τωρα αρχίζουν να περνούν το φράγμα του κέρδους..για να υπάρχει το κίνητρο ? )

4) Ποιος παίχτης με roi + 30% και καλό Profit(+10κ) θα δεχτεί κάτι τέτοιο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1) γιατί μπορεί το 50% στα stakes που θα πας με το staking να είναι παραπάνω λεφτά.

Χίλια μπράβο για την πρωτοβουλία δεν ξέρω τι άλλο να πω!! Δυστυχώς δεν πιστεύω τόσο στις ικανότητες μου ώστε να προσπαθήσω για μια θέση. Τα υπόλοιπα τα έχω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

moormon καλησπερα.

1. Μπορει να εισαι κερδοφορος παικτης αλλα αν παιζεις με αυστηρο bm ισως δε σου επιτρεπεται να παιξεις σε 11$ buy in πχ.Αρα το staking σε βοηθαει να δοκιμασεις σε υψηλοτερα ορια κ να ανεβασεις τα κερδη σου.

2.Δε σπλιταρεις μονο τα κερδη αλλα και τις απωλειες.

4.Καποιος που αν τα καταφερει να σταθει στα υψηλοτερα stakes χωρις να παιζει με scared μονευ,θα βελτιωθει σαν παικτης ,και θα αυξησει ακομα περισσοτερο τα κερδη του.Αλλο roi 30% σε 2.2$ και άλλο 20% σε 11ρι πχ.

Είναι απλά οι σκεψεις μου αν καπου κανω λαθος διορθωστε με.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προφανως αν μπορω να παιξω εντος br τα μεγαλυτερα τουρ 109+ ,54+ κτλ..δε χρειαζεται staking.Αλλα κ για το 22$ που λές με το 109$ ισχυουν τα ιδια νομιζω που ανεφερα παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για τους νέους παίκτες. Όχι τόσο για να ανέβουν stakes όσο γιατί μπορούν να μάθουν από δύο από τους καλύτερους έλληνες παίκτες κατά τη γνώμη μου. Κάτι που θα τους στοίχιζε μερικές χιλιάδες ευρώ σε coaching σε άλλη περίπτωση. Και οι δυο τους έχουν δείξει στο παρελθόν ότι θέλουν να βοηθήσουν τους νέους παίκτες. GL ALL.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ καλη ιδεα νομιζω.

το να ανεβασει κανεις τα κερδη του δε νομιζω να ειναι το ζητουμενο

αφου γινονται σπλιτ αναλογα με το stacking

Το σημαντικο ειναι οτι οι ενδιαφερομενοι θα ερθουν σε επαφη με πολυ καλους παιχτες ,

και για μενα κατι τετοιο θα με βοηθουσε στο να επαιρνα τα session πιο σοβαρα , κανοντας λιγοτερα λαθη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@moormon Μπορει καποιος να ειχε βγαλει και 50Κ αλλά να μπασταρε. Μπορει να του ετυχε κατι σοβαρο ή να τα εφαγε στα μπουζουκια. Αντε να φτιαξεις ξανα br ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3) Μήπως αυτή η κίνηση θα ήταν ποιο εποικοδομητική σε παίκτες οι οποίοι είναι οριακοί..( δηλαδή τωρα αρχίζουν να περνούν το φράγμα του κέρδους..για να υπάρχει το κίνητρο ? )

καλησπερα φιλε moormoon

να σου υπενθυμισω μονο οτι παικτες οπως οι TONYG NOMADMAN και παρα πολοι αλλοι πουλανε μερος απο τη συμμετοχη τους σε τουρνουα.

και βεβαια δε μιλαμε μονο για τουρνουα με τεραστιο buy in αλλα και για τουρνουα των

50 ,100 και 200 $.

πιστευω πως αυτοι οι οι ανθρωποι που εχουν εκατομυρια κερδη στο ποκερ δεν το κανουν για να βοηθησουν και να μοιρασουν τα κερδη τους αλλα για να μειωσουν τις συνεπειες ενος μεγαλου variance .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ και 2 μέρες έχω στείλει pm στον Άκη Βεργίτση εκδηλώνοντας το ενδιαφέρον μου για staking .Δεν έχω λάβει οποιαδήποτε απάντηση.Θα ζητήσω λοιπόν και από εδώ να έχω μια απάντηση (θετική ή αρνητική ..δεν είναι το θέμα αυτό) καταρχήν για να γνωρίζω αν το pm το έλαβε και δεύτερον νομίζω ότι εφόσον το pm έχει ληφθεί, μια απάντηση (επαναλαμβάνω οποιαδήποτε είναι αυτή) είναι τουλάχιστον το minimum που θα μπορούσα να απαιτήσω για την εκδήλωση του ενδιαφέροντος μου στη πρότασή σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάνε λιγάκι υπομονή, είναι μέγα αρετή η υπομονή στο πόκερ. δώσε χρόνο στους ανθρώπους να εξετάσουν λεπτομερώς όλες της προτάσεις και να επιλέξουν με την υσηχια τους. Δεν θα πάρουν γουρούνι στο σακί,,θέλει χρόνο...

Έχεις καλά στατς και βελτιώνεσαι παικτικως....Ίσως σε λίγους μήνες να μην χρειάζεσαι καν στακάρισμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για το σχόλιο και τα καλά λόγια Βασίλη.Δεν είναι όμως θέμα υπομονής.Αν απλά χρειάζονται το χρόνο τους για εξέταση όλων των ενδιαφερομένων και αυτό είναι κάτι για το οποίο καλό θα ήταν να έχω ενημερωθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...