Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

asteia pragmata regency thessalonikis


ksanthos3

Recommended Posts

σημερα ειπα να κανω ενα διαλειμμα απο το να παταω κουμπακια και να παω να παιξω κανα cash στο regency θεσσαλονικης.πλυθηκα σκουπιστηκα πηρα κουκουλες γυαλια(Lololololol) και πηγα.φτανω στην αιθουσα και βλεπω τα 2απο τα 3 τραπεζια ανοιχτα και να εχουν μια κενη θεση.παω να κατσω και με λεει ο υπευθυνος,να ξερετε κυριε και τα 2 τραπεζια παιζουν μια παρτιδα texas και μια παρτιδα Omaha.ριχνω ενα γελιο και λεω οτι μαλλον ειναι πρωταπριλια.και ομως μιλουσε σοβαρα.τωρα μονο εμενα φαινεται αστειο?δεν ξερω.στο κατω κατω αν δεν εχετε χωρο δημιουργηστε δεν ειναι προβλημα μου.

υ.γ. και δεν παω να παιξω τα λεφτα μου στα σκοπια απο το να παιζω μια-μια παρτιδα εναλλαξ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 121
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καθόλου αστείο φίλε. Επίσης υπάρχει και ένας όρος dealers choice αν έχεις ακουστά και ο οποίος σημαίνει ότι κάθε button έχει δικαίωμα επιλογής της παραλλαγής του πόκερ που θα παικτεί στην συγκεκριμένη παρτίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλαμε για 1 χερι ομαχα και 1 χερι χολντεμ η αλλαζει καθε γυρα?

επισης αν ξερει καποιος βαλανε τελικα περισσοτερα τραπεζια η ειναι ακομη 3?

και τα blind ειναι 2-5 + η μπηκανε και 1-2?

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καινουργια αιθουσα ποκερ θα ειναι σιγουρα ετοιμη μεχρι την Δευτερα 4 Απριλιου, ειναι ομως πολυ πιθανον να τελειωσει και πιο συντομα, μεσα στο Σ/Κυριακο..

Σημερα που πηγα εκει ειδα οτι εχουν προχωρησει αρκετα, ετσι οπως την ειδα με την μοκετα στρωμενη, μου φανηκε αρκετα καλη.

Μεγαλη αιθουσα για 6 τραπεζια.

Τα 3 τραπεζια θα ειναι 1-2 και τα 3 θα ειναι 2-5.

Κατι εχω ακουσει για 2bb cap στην γκανιοτα, αλλα δεν το εχω διασταυρωσει.

Το ζητουμενο ειναι να ξεκινησουν και τουρνουα. Εστω και 3 φορες την εβδομαδα.

Αν τα καζινο εβλεπαν το μακροπροθεσμο συμφερον τους, ηδη θα επρεπε να εχουν βαλει τουρνουα.

Ποσοι απο εμας που δεν εχουμε το backroll για παιχνιδι μετρητων, δεν θα συμμετεχαμε σε τουρνουα 100+20 ή 150+20?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε, στα περισσοτερα καζινο των βαλκανιων παιζεται μια γυρα τεξας και μια ομαχα.

αρα το σχολιο σου ειναι αστειο και οχι το γεγονος αυτο καθαυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε, στα περισσοτερα καζινο των βαλκανιων παιζεται μια γυρα τεξας και μια ομαχα.

αρα το σχολιο σου ειναι αστειο και οχι το γεγονος αυτο καθαυτο.

το τι είναι αστείο άσε να το κρίνω εγώ.και μάθετε επιτέλους να συζητάτε και να μην κραζετε.αλλά να με πεις ελλάδα είμαστε τι καλιότερο περιμένουμε.και όχι μόνο εδώ αλλά σε όλες της φάσεις της ζωής μας..

υ.γ1 φίλε μου κοντοχοριανε γιατί και εγώ περαία μενο στην νεα αίθουσα θα ισχιει πάλι αυτό.μια παρτίδα texas μια παρτίδα ομάχα?σε ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ζητουμενο ειναι να ξεκινησουν και τουρνουα. Εστω και 3 φορες την εβδομαδα.

Αν τα καζινο εβλεπαν το μακροπροθεσμο συμφερον τους, ηδη θα επρεπε να εχουν βαλει τουρνουα.

Ποσοι απο εμας που δεν εχουμε το backroll για παιχνιδι μετρητων, δεν θα συμμετεχαμε σε τουρνουα 100+20 ή 150+20?

Δεν έχουμε bankroll για 1/2E cash game κ έχουμε για 170Ε tour?

χμμμμ αυτό είναι λίγο περίεργο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκιναει τελικα αυριο Παρασκευη 1/4 γυρω στις 7μμ η καινουργια αιθουσα ποκερ στο καζινο θεσσαλονικης.

Τα τραπεζια θα ειναι οπως ειπα σε προηγουμενο μηνυμα μου : 3 τραπεζια 1-2 και 3 τραπεζια 2-5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω καμία επαφή με το regency Θεσσαλονίκης ούτε γνωρίζω τίποτα σχετικό με το θέμα αλλά διαβάζοντας το thread κάτι σαν πρωταπριλιάτικο με πάγια εντολή μου φάνηκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε, στα περισσοτερα καζινο των βαλκανιων παιζεται μια γυρα τεξας και μια ομαχα.

αρα το σχολιο σου ειναι αστειο και οχι το γεγονος αυτο καθαυτο.

όχι...στα περισσότερα καζίνο που παίζετε παιχνίδι mixed υπάρχει τουλάχιστον ένα τραπέζι με τέξας σκέτο...

το γεγονός είναι ότι δύσκολα πλέον βρίσκεις λέσχη η οποία δεν παίζει mixed για τους ευνόητους λόγους της πολύ μεγαλύτερης γκανιότας που φτιάχνει το omaha , αν λοιπόν κάτι είναι αστείο είναι ότι το ίδιο καζίνο σε ωθεί να πας να παίξεις σε λέσχη όπου τουλάχιστον εκεί θα αποφύγεις τους επαγγελματίες που κάθονται συνέχεια στο regency ...λίγο χειρότερη η γκανιότα, λίγο χειρότεροι οι παίκτες λίγο χαμηλότερα τα blinds κάνεις τα ζύγια σου και το βλέπεις...το πόκερ από το καζίνο της θεσσαλονίκης τουλάχιστον αντιμετωπίζεται ακριβώς σα να είναι μια παράνομη αίθουσα μέσα στον όλο χώρο. Να προλάβουμε να βγάλουμε γκανιότα πριν μας κλείσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ Alchemist Το οτι συμβαινει αυτο που λες, δεν σημαινει πως ευχαριστει και ολους τους πελατες, η μαλλον τους περισσοτερους...

Η ουσια ειναι πως, αν θες να παιξεις holdem να εχεις την δυνατοτητα να παιξεις holdem και το αντιστοιχο αν θες να παιξεις omaha

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ απόλυτα με τα 2 τελευταία σχόλια.απλά θέλω να πιστεύω πως με την καινούρια αίθουσα θα υπάρχουν και κάποια τραπέζια που να παίζετε μόνο texas η μόνο omaha τώρα αν κάποιο πελάτες θέλουν να υπάρχει και κάποιο mixed τραπέζι,ας παίζουν και chinese πόκερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθόλου αστείο φίλε. Επίσης υπάρχει και ένας όρος dealers choice αν έχεις ακουστά και ο οποίος σημαίνει ότι κάθε button έχει δικαίωμα επιλογής της παραλλαγής του πόκερ που θα παικτεί στην συγκεκριμένη παρτίδα.

σα την πόκα ένα πράγμα δηλαδή . είναι αξιοθαύμαστος στην ελλάδα ο βαθμός στον οποίο ο νόμιμος τζόγος αντιγράφει τον παράνομο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καινουργια αιθουσα ποκερ θα ειναι σιγουρα ετοιμη μεχρι την Δευτερα 4 Απριλιου, ειναι ομως πολυ πιθανον να τελειωσει και πιο συντομα, μεσα στο Σ/Κυριακο..

Σημερα που πηγα εκει ειδα οτι εχουν προχωρησει αρκετα, ετσι οπως την ειδα με την μοκετα στρωμενη, μου φανηκε αρκετα καλη.

Μεγαλη αιθουσα για 6 τραπεζια.

Τα 3 τραπεζια θα ειναι 1-2 και τα 3 θα ειναι 2-5.

Κατι εχω ακουσει για 2bb cap στην γκανιοτα, αλλα δεν το εχω διασταυρωσει.

Το ζητουμενο ειναι να ξεκινησουν και τουρνουα. Εστω και 3 φορες την εβδομαδα.

Αν τα καζινο εβλεπαν το μακροπροθεσμο συμφερον τους, ηδη θα επρεπε να εχουν βαλει τουρνουα.

Ποσοι απο εμας που δεν εχουμε το backroll για παιχνιδι μετρητων, δεν θα συμμετεχαμε σε τουρνουα 100+20 ή 150+20?

ρε γιώργο αν για το NL 200 θέλεις κανα πεντοχιλιαρο bankroll για ένα τουρ με buy -in 100-150 θέλεις τουλάχιστον 10-15 χιλιάδες . . .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υποθέτω ότι το παλικάρι λέει σύμφωνα με τους κανόνες του Βανκρολλ μαναγεμεντ , απλά λαλιμενε για εμάς τους χομπίστες μπορούμε πιο εύκολα να ξοδέψουμε ένα 100αρι σε ένα τουρ γιατί θα διασκεδάσουμε περισσότερο , ενώ ένα 200αρι στο κας μπόρι να είναι και 1 χέρι!!!! Εμένα η τσέπη μου θα σηκώνε ένα σαββατάκι να παίξω ένα 200αρι τουρ , για κας δεν έχω πάει ακόμα γιατί δεν θα το διασκεδάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε νομίζω πως το 1-2 έχει διαφορά με το 2-4 εκτός από το ελάχιστο ποσό εισόδου. Ίσα ίσα που κάποιος που έχει πράγματι αρκετά για να παίξει λεφτά θα προτιμήσει το 1-2 με σκοπό να στριμώξει οικονομικά τους αντιπάλους του. Το 1-2 είναι απλά κραχτης. Το λιμιτ η έστω το ποτ λιμιτ παιχνίδι θα μπορούσε να αποτελέσει διέξοδο για εμάς που θέλουμε να πάμε καζίνο και δεν έχουμε την δυνατότητα να κουβαλάμε μαζί μας 500+ ευρώ τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε νομίζω πως το 1-2 έχει διαφορά με το 2-4 εκτός από το ελάχιστο ποσό εισόδου. Ίσα ίσα που κάποιος που έχει πράγματι αρκετά για να παίξει λεφτά θα προτιμήσει το 1-2 με σκοπό να στριμώξει οικονομικά τους αντιπάλους του. Το 1-2 είναι απλά κραχτης. Το λιμιτ η έστω το ποτ λιμιτ παιχνίδι θα μπορούσε να αποτελέσει διέξοδο για εμάς που θέλουμε να πάμε καζίνο και δεν έχουμε την δυνατότητα να κουβαλάμε μαζί μας 500+ ευρώ τη φορά.

αν σου λέγανε 1-2 ποτ λιμιτ ομαχα ή 2-5 τέξας...μη μου πείς ότι θα διάλεγες το ομαχα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως έχει δείξει το χαρακτηριστικό παράδειγμα του Princess. Υπάρχει μεγάλη ζήτηση από No limit holdem cash game με χαμηλό buy in, που ξεκινάει σε λογική ώρα, από ανθρώπους που δεν μπορούν ή δεν θέλουν να παίξουν τουρνουά γιατί είτε απλά δεν τους αρέσει είτε γιατί δεν έχουν την δυνατότητα να παίζουν για τόσες πολλές ώρες, και το κυριότερο θέλουν να μπορούν να φεύγουν όποτε θέλουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...