Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

asteia pragmata regency thessalonikis


ksanthos3

Recommended Posts

Δεν θα βελτιωθούν ποτέ γιατί δεν έχουν κίνητρο, όταν έχεις χρονοχρέωση, θα έχεις τα ίδια κέρδη είτε παιχτούν 20 χέρια είτε 30. Αν είχαν rake θα μοίραζαν ήδη πάνω από 30 χέρια την ώρα γιατί το καζίνο θα τους πίεζε, θα έβαζε στόχους στους dealers

Άσε που προφανώς δεν προωθουν το 1-2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 121
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χτες πηγα πρωτη φορα και ισως η τυχη του πρωταρη δεν ξερω παντως η πρωτη dealer στο τραπεζι ηταν ασυλληπτα γρηγορη και ο αλλος που ηρθε μετα πολυυυ γρηγορος και αυτος..

Βοηθουσαν και τα ατομα στο τραπεζι που επερναν γρηγορες αποφασεις αλλα πραγματικα οι 2 dealer ειδικα η κοπελια ηταν tooo fast to be true..

Μαλλον ετυχε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως ειδες το επιπεδο foustouki?

πηγα πρωτη φορα πριν μερες και εφυγα με 2 buy ins profit και αρχισα να το σκεφτομαι@#$

επισης οταν λες too fast,ποσα περιπου χερια μετηρσες? πανω απο 20/h?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο πρωτο μισαωρο 12χερια και με 2 μεγαλες παρτιδες με all in κλπ και αρκετη σκεψη για τους παιχτες..

Στο δευτερο μισαωρο δεν μετρησα αλλα γενικα ηταν πολυ γρηγορη η κοπελια..Αφου το σχολιαζαμε ολοι στον τραπεζι..

Οσο για το επιπεδο ενταξει το game δεν εχει καμια σχεση με online θελει τρελο adjust ειδικα preflop(μεσο ορο 10-12 blind raise οχι 6-7 οπως περιμενα) αλλα οκ σιγουρα πιο ευκολο απο οπουδηποτε online..Υπομονη θελει απειρη,οσο πιο deep μπορεις να εισαι και ολα καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου φαινονται κανονικα τα νουμερα που αναφερατε οσον αφορα τους dealers.

Ο dealer ειναι αυτος που κανει το παιχνιδι να πηγαινει γραγορα οχι οι παικτες που παιρνουν γρηγορες αποφασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εγω τυχαινει και εχω παει 10-15 φορες. παιζω μονο 1-2 μιας και τα 2-5 ειναι τοο ματσ για μενα και χωρις λιμιτ εστω πρε φλοπ πεφτει πολυ τζογος. στα 2-5 το ρακε ειναι 5-15% οποτε αναθεωρειστε τι συμφερει και τι οχι. δεν ξερω βεβαια πως παει ακριβως. στη χρονοχρεωση που ειναι 12 ευρα το θεωρω πολυ νορμαλ και οχι χασουρικο οπως ειπατε. εχεις την ησυχια σου το ποτακι σου κτλ. επισης avg pot 20 εύρος πολυ σπανιο φαινομενο. εγω θα εβαζα ενα 30ρι με 40ρι και πολυ λιγο δινω.τα αλλ ιν η κατι μπετ και ρειζ στα 100 εωρω με ποτ στα 20 πεφτουν αρκετα συχνα.

συνοψιζοντας στα συν βαζω γκανιοτα. χωρος, προσβαση δλδ πολυ κοντα ειναι το καζινο μετριοι παιχτες,εχει και καλους δλδ αλλα και καποιους θυματα και οτι πολλες φορες αναγκαζεσαι να τζογαρεις.

στα πλιν βαζω τη φαση ο ντιλερ να αλλαζει μαρκες κτλ, τους κακους ντιλερ (μου χει τυχει 3 σερι φορες να κανει λαθος μοιρασμα), οτι δεν προωθουν το 1-2 καθολου και παιζει να σαι σε αναμονη, οτι εχει μονο 6 τραπεζια που μαλιστα κλεινουν στισ 6 το πρωι και ανοιγουν 6 το απογευμα και τελος οτι με το που ξεκινας εχεις δωσει 6 στην εισοδο 6 στη γκανιοτα και 2 τα τυφλα σου φαινεται καπως.

αυτα λιγο πολυ

α και τελος αποψη μου με 100 ευρα βου ιν δεν πας πουθενα. καλυτερα 200 και πανω γιατι αν δεν εισαι ξεκωλος και σε ενα show down χασεις μετα εισαι ο φτωχος συγγενης του τραπεζιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει καποιος να μου πει τι ειναι η γκανιοτα? στα αγγλικα ισως?

p.s. στο 90% των καζινο σε cash game, ο dealer αλλαζει τις μαρκες και το κανουν αυτο για να ξερουν ποσα χρηματα "επαιζαν" στο συγκεκριμενο τραπεζι, ποσα στο διπλα κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχει τραπέζι 5/10 Ομάχα αλλά συνήθως μόνο το Σαββατοκύριακο μαζευει αρκετούς παίχτες του Ομάχα για να ανοίξει. Ανάζητούνται παίχτες Ομάχα για να γίνει καυημερινό παιχνίδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γνωριζω καθολου min/max για να καθησεις στο τραπεζι αλλα αν παιξεις με blinds 1/2 με 150ε για να ξεκινησεις ειναι καλα, και αλλα 150 σε περιπτωση που χασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Το regency στην Θεσσαλονίκη φαίνεται οτι ξυπνάει.Δημοσιεύθηκε σήμερα ΦΕΚ για καινούρια τραπέζια για τουρνουά.Για να δούμε αν θα προκύψει τίποτα της προκοπής.....Επόμενο GSOP στην Θεσσαλονίκη...

"1. Εγκρίνουμε την απόφαση της Επιτροπής Εποπτεί−

ας της Λειτουργίας των Καζίνο, που ελήφθη στην από

29−9−2011 συνεδρίασή της (θέμα 3ο), επί της ανωτέρω

(ιγ΄) σχετικής εισήγησης της Δ/νσης Εποπτείας Καζίνων

και αφορά στην έγκριση του 339/08−08−2011 (Α.Π. ΥΠ−

ΠΟΤ. 10824/09−08−2011) αιτήματος της κατόχου αδείας

λειτουργίας του Καζίνο Θεσσαλονίκης, για χαρακτη−

ρισμό του χώρου θεάτρου (θεαμάτων) της κτηριακής

εγκατάστασης της επιχείρησης του εν λόγω Καζίνο ως

«Cardroom» ή «Card Area» (Κάρντρουμ ή Κάρντ Έρια/Χώ−

ρος διεξαγωγής των παιχνιδιών πόκερ, του άρθρου 18Α

του Κανονισμού Διοικητικού Ελέγχου και εποπτείας της

Λειτουργίας των Καζίνο, και των διαγωνισμών αυτών),

προκειμένου να τοποθετηθούν περιστασιακά, εντός του

χώρου αυτού, δεκαέξι (16) τραπέζια παραλλαγών πόκερ

και διαγωνισμών τους...."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους ειναι αληθεια!!! 16 τραπεζια για τουρνουα σε εναν θαυμασιο χωρο που ειναι δυνατον να φιλοξενησει και ευρωπαικες διοργανωσεις.

Σημερα μου το επιβεβαιωσε και ο Διευθυντης Τραπεζιων του καζινο θεσσαλονικης.

Ο χωρος ΒΕΡΓΊΝΑ ιδανικος για τουρνουα. Αν σκεφτουμε οτι μπορει να γινει το τηλεοπτικο τραπεζι στην σκηνη αφου εχει και τον καταλληλο φωτισμο.

Καιρος ηταν να γινουν και στην θεσσαλονικη μεγαλα τουρνουα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙΡΟς ΗΤΑΝ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΡΕΤΖΕΝΣΥ,,ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟς,,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΣΘΩ..ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΠΟΚΕΡ ΡΟΟΜ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΠΡΟΣΔΟΚΙΩΝ,,ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ..ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΟΠΟΤΕ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ,,ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΜΑς ΕΔΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...