Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Η ΒΙΑΣΥΝΗ!!


GEORGE5586

Recommended Posts

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΣΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΛΙΣΕΙ ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ?

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΙΛΙΣΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΡΙ,ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ??

ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΙΛΑΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤ ΠΟΥ ΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν αλλάξει το action μέχρι να έρθει η σειρά του ισχύει ότι έχει ανακοινώσει, αλλιώς έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει χωρίς να χάσει κανένα δικαίωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παράδειγμα αν κάνει αλλ ιν πριν έρθει η σειρά του!! και πριν από αυτον έχουν βάλει μόνο τα βλινδς και κανένας άλλος δεν ποντάρει τη γίνετε σε αυτήν την φάση?μιλάμε πάντα να μιλήσει πριn έρθει η σειρά του!!!

σε κανόνες που διάβασα στο ίντερνετ έλεγε ότι χάνει το δικαίωμα να ξαναμιλήσει για όλο το χέρι και ότι μιλάει μονο για το ποτ που ήδη έχει σχηματιστεί.το μόνο που μπορεί να κάνει είμαι tsεκ και αν οι αlλοι παίχτες στο τύρν ποντάρουν σχηματίζετε δεύτερο ποτ!

δεν ισχύει αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παράδειγμα αν κάνει αλλ ιν πριν έρθει η σειρά του!! και πριν από αυτον έχουν βάλει μόνο τα βλινδς και κανένας άλλος δεν ποντάρει τη γίνετε σε αυτήν την φάση?μιλάμε πάντα να μιλήσει πριn έρθει η σειρά του!!!

σε κανόνες που διάβασα στο ίντερνετ έλεγε ότι χάνει το δικαίωμα να ξαναμιλήσει για όλο το χέρι και ότι μιλάει μονο για το ποτ που ήδη έχει σχηματιστεί.το μόνο που μπορεί να κάνει είμαι tsεκ και αν οι αlλοι παίχτες στο τύρν ποντάρουν σχηματίζετε δεύτερο ποτ!

δεν ισχύει αυτό?

δες το φετινό high stakes όπου στο πρώτο κιόλας επεισόδιο γίνεται κάτι τέτοιο . θα δεις ότι δεν χάνει τη σειρά tou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ότι πεις αυτό μετράει.. αν έχεις κάνει all in, πριν έρθει η σειρά σου. όταν έρθει είσαι all in. Άσχετα με το τι έχουν κάνει οι προηγούμενοι. μπορεί να είναι όλοι πάσο μπορεί και 5 άτομα all in. Aν εχεις πει call και θες πχ να κανεις limp μονο στα blinds αν καποιος μπροστά απο σένα κανει all in. το call σου (δηλαδη τα blinds) μενουν μέσα και κάνεις ή call στο all in ή πάσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ότι πεις αυτό μετράει.. αν έχεις κάνει all in, πριν έρθει η σειρά σου. όταν έρθει είσαι all in. Άσχετα με το τι έχουν κάνει οι προηγούμενοι. μπορεί να είναι όλοι πάσο μπορεί και 5 άτομα all in. Aν εχεις πει call και θες πχ να κανεις limp μονο στα blinds αν καποιος μπροστά απο σένα κανει all in. το call σου (δηλαδη τα blinds) μενουν μέσα και κάνεις ή call στο all in ή πάσο.

Δεν ισχύει αυτό, είναι λάθος! Αν το action αλλάξει έως ότου έρθει η σειρά σου δεν χάνεις κανένα δικαίωμα, είναι σαν να μην έχεις μιλήσει (μια μικρή επιφύλαξη έχω για το allin μόνο, αλλά νομίζω ότι ισχύει και εκεί το ίδιο). Απλώς, αν συμβεί κατ' επανάληψη και θεωρηθεί από τον tournament director ότι γίνεται κακόβουλα τότε μπορεί να σου επιβληθεί κάποια ποινή. Αν όμως δεν υπάρξει αλλαγή στο action, τότε υπάρχει δέσμευση σε ότι έχει ανακοινωθεί έστω και εκτός σειράς.

EDIT: δες και αυτό: http://www.thehendonmob.com/tournemanet ... _turn.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...