Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

EPT Berlin-Selling shares


giorgio

Recommended Posts

Πουλάω ποσοστά από τη συμμετοχή μου στο Main Event του ΕΡΤ του Βερολίνου που ξεκινά στις 5/4. Το 1% προσφέρεται στα $99 αντί $75 (premium 32% λογικό νομίζω). Οι αγορές μπορούν να γίνουν είτε μέσω chipmeup

http://chipmeup.pokernews.com/event/971 ... main-event

είτε με transfer στο Poker Stars , Full Tilt ή Poker .gr . Θα δημοσιευτεί λίστα με τα direct transfers .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την εμπιστοσύνη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χωρίς να ξέρω κ επειδή πιθανώς να μ ενδιφερε γιατί το 32% είναι λογικό?εμένα μου ακούγεται απίστευτα πολύ το ξαναλεω χωρίς να έξω ιδέα για την όλη λογική του θέματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χωρίς να ξέρω κ επειδή πιθανώς να μ ενδιφερε γιατί το 32% είναι λογικό?εμένα μου ακούγεται απίστευτα πολύ το ξαναλεω χωρίς να έξω ιδέα για την όλη λογική του θέματος.

Είναι λογικό γιατί νομίζω ότι έχω μεγαλύτερο expected ROI από 32% για 2 λόγους:

1. Λόγω structure. To ότι παίζεις γενικά πολύ πιο deep σου δίνει περισσότερα ΒΒ/hand αν έχεις βέβαια edge. Και το ότι παίζεις πολύ περισσότερα χέρια αυξάνει το potential expected ROI. Είναι αρκετά διαφορετικό από το online.

2. Λόγω field. Αρκετοί παίκτες έχουν περάσει κατα λάθος από satellites με αποτέλεσμα κάμποσα dead money. Δεν παραγνωρίζω βέβαια ότι παίζουν και μερικοί από τους καλύτερους παίκτες.

Επίσης, την τελευταία φορά στην Πράγα που πούλησα με 28% premium αν θυμάμαι καλά αναγκάστηκα να δώσω και 5% παραπάνω. Εφόσον, ξεπουλάω λοιπόν στο 28% δοκιμάζω να πουλήσω ακριβότερα. Δεν είναι λογικό;

Σίγουρα δεν είναι ευγενικό αυτό που κάνεις Νίκο. Θα μπορούσες να μην ασχοληθείς καθόλου αν το βρίσκεις ακριβό ή να μου στείλεις ΡΜ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατ αρχήν ευχαριστώ για την εκτενή απάντηση σου.

δε νομίζω ότι ήταν αγενές αυτό που κανα, δεν υπονόησα τίποτα εκτός απ αυτό που είπα αν αυτό θεωρησες .

Είπα 2 φορές ότι είμαι εντελώς άσχετος με το όλο θέμα επομένως η άποψη μου δεν πρέπει να έχει βαρύτητα και ήθελα να καταλάβω γτ είναι λογικό ένα τέτοιο premium . Συγγνώμη αν ενοχληθικές δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο (obv )

Ο λόγος για τον οποίο πόσταρα εδώ είναι γιατί υπέθεσα, ίσως λανθασμένα αλλά όποιον ρώτησε δεν ήξερε να μου απαντήσει, ότι πολύς κόσμος δεν έχει ιδέα για το πως λειτουργεί το σύστημα και μπορεί να ενδιαφέρετε να σε στεικάρει.

οπότε πίστεψα ότι μπορεί να είναι καλό και για όσους θέλουν να πάρουν μετοχές αλλά έχουν ελλειπείς γνώσεις alla και για σένα που μπορεί να έβρισκες κόσμο ν αγοράσει ενώ αρχικά μπορεί να μην είχε τέτοια πρόθεση (κάτι που προφανώς δε μου ζητήθηκε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry παιδιά, ξέχασα τα nicks . gp18089(Greece) στο Poker stars και στο Full Tilt . giorgio1972 στο Poker.gr . Δεν άλλαξα χώρα ακόμα Άκη. Νίκο είμαι 100% σίγουρος ότι δεν είχες κακή πρόθεση. Όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 10% είναι ακόμα διαθέσιμο. Επιβεβαιώνω ότι έχω λάβει χρήματα από τους παρακάτω:

alexat 1%

Πάνος Ν. 5%

Xalkidas 2%

Vergitsis 5%

Johnnie Greek 3%

Arourel 2%

Γιάννης Τζ. 1%

st22 1%

TY guys .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε περίπτωση που κάποιος αγοράσει 2% ας πούμε αν μπεις στις πληρωτέες θέσεις κ πάρεις ένα πόσο 10 χιλιάρικα ας πούμε θα πάρει το 2% αυτών τον χρημάτων ? δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί αν μπορεί καπιος να εξηγήσει θα το εκτιμούσα ευχαριστώ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε περίπτωση που κάποιος αγοράσει 2% ας πούμε αν μπεις στις πληρωτέες θέσεις κ πάρεις ένα πόσο 10 χιλιάρικα ας πούμε θα πάρει το 2% αυτών τον χρημάτων ? . :)

Ακριβώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1% FullTilt (liondani)

Αν και δεν μου το επιτρέπει το bankroll επειδή σε εκτιμούμε και επειδή έιμαι γεννημένος

Βερολίνο*, θα σε τιμήσουμε ;)

* Τυχαίο ? ... Δεν νομίζω 8-)

GL φίλε, μέσα από την καρδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4% left . Προσφορές δέχομαι και αύριο Δευτέρα. Χαίρομαι ιδιαίτερα που αυτή τη φορά το σύνολο της προσφοράς έχει καλυφτεί από έλληνες παίκτες. Μετά από μια ακύρωση η λίστα έχει ως εξής

alexat 1%

Ανώνυμος Επενδυτής 8%

Xalkidas 2%

Vergitsis 5%

Johnnie Greek 3%

Arourel 2%

Γιάννης Τζ. 1%

st22 1%

birbilisgr 2%

liondani 1%

liondani δεν σου έκανα τη χάρη στο Λουτράκι. Ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρω. Θα είναι και καλύτερα.ΤΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OVERSOLD OUT. No more bets please. Σας ευχαριστώ όλους για την εμπιστοσύνη σας. GL us.

Η τελική λίστα

alexat 1%

Ανώνυμος Επενδυτής 8%

Xalkidas 2%

Vergitsis 5%

Johnnie Greek 3%

Arourel 2%

Γιάννης Τζ. 1%

st22 1%

birbilisgr 2%

liondani 1%

Πάνος Ν. 5%

TOTAL 31%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry guys

There was a raise by a gentleman whose name we were unable to ascertain, before Team PokerStars Pro Henrique Pinho reraised to 11,000 from the big blind. The original raiser made it 29,500, and Pinho went all in for around 128,000. Snap-call.

O.R.: {a-Diamonds}{a-Clubs}

Pinho: {k-Clubs}{k-Spades}

"Well played," said Pinho, and stood to leave.

Board: smack! {8-Diamonds}{k-Hearts}{5-Spades}{q-Spades}{10-Spades}

Pinho's opponent banged the table in frustration as the king dropped on the flop, and you do really have to feel for him. Pinho doubled to 260,000, up there with the big boys now. His opponent was crippled to just 20,000 or so, and exited shortly afterwards.

Αυτός ήμουν εγώ. Περνούσα 3ος με 4 φορές το average . Πάω να πεθάνω κάπου ήσυχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχημο παιχνιδι σου επαιξε την πιο κρισιμη ωρα και μαζι σου σταθηκαμε ατυχοι και ολοι που αγορασαμε,ομως γνωριζουμε με σιγουρια πως ηταν πολυ καλη επενδυση,παμε για αλλα τουρς τωρα και αργα η γρηγορα θα ερθει κατι καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι έτσι- όχι έτσι, πονάει περισσότερο άντε να κοιμηθείς τώρα, υπομονή φίλε μου μέχρι το επόμενο. Και γω χάρηκα που επένδυσα πάνω σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...