Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ενα πασο σε hand που ισως γελασετε..


dims

Recommended Posts

Καλησπερα,

παιζω σε χαμηλα stakes και ελαχιστα qualifiers για να δοκιμαζω λιγο τις δυναμεις μου κ ενα καλο cash αν φυσικα ερθει.Σημερα ειχα εισιτηριο κ επαιξα το Russian στην πόκερ.γρ.

Θελω να τονισω οτι το τουρ δε το παιζω απλα για να πληρωθω οποτε το χερι δεν ειναι πασο λογω scared money .

Table: Table #3 [131562337] (NO_LIMIT TEXAS_HOLDEM 250/500, ante: 50, TC)

Button: seat 4

Players in round: 7

Seat 5: Hero(2325)

Seat 6: Slurva (6355)

Seat 7: ED_WEE (12136)

Seat 8: aiglix (5773)

Seat 1: Unabeaver (11565)

Seat 2: souliskex_ (8168)

Seat 4: steve13 (15604)

Hero posts ante 50

Slurva posts ante 50

ED_WEE posts ante 50

aiglix posts ante 50

Unabeaver posts ante 50

souliskex_ posts ante 50

steve13 posts ante 50

Hero posts small blind (250)

Slurva posts big blind (500)

---

Dealing pocket cards

Dealing to Hero: [Qs, Ac]

ED_WEE folds

aiglix folds

Unabeaver raises 1500 to 1500

souliskex_ folds

steve13 calls 1500

Hero folds

Slurva φολδς

Να πω οτι εγω παιζω με στατς 18/12/28 και ο αντιπαλος που κανει το αρχικο raise με 12/11/29/6.7. Έχει πολυ λιγα τουρνουα το 2011 αλλα τρεχει με κερδη 4.500$ σε πολυ μικρο δειγμα.Θα ποσταρω το υπολοιπο της παρτιδας οταν παρω απαντησεις.Ξερω οτι μενω με 5 bb κ επαναλαμβανω οτι δε με νοιαζει το itm .Εχουμε μεινει 25,πληρωνονται 15,κ τον θεωρω τον καλυτερο παικτη του τραπεζιου.Εχει δυο δυνατα showdown με ΑΑ,QQ.

Υ.Γ: Θα παρακαλουσα για οχι ειρωνικα σχολια,καθως τονιζω οτι ξερω οτι μαλλον κανω χαζομαρα,απλα ενιωσα οτι εχανα(αν υπαρχει "νιωθω" στο παιχνιδι.

Υ.Γ 2: Αν χρειαστειτε καποια αλλη πληροφορια ζητηστε το.

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα πηγαινα ποτε πασο σε αυτο το σποτ. Αντιθετως θα ελεγα στον εαυτο μου πόσο τυχερος ειμαι που υπάρχει η πιθανοτητα να υπερδιπλασιασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα λογια ειναι περιττα οχι μονο όλα τα λεφτά σε αυτο το ποτ

αλλα αργισες και παρα πολυ εμεινες με 2 Μ δεν γνωριζω αν υπηρχε πριν καποια αλλη

παρτιδα και σε αναγκασε να εισαι με 2 μ αν οχι επρεπε ειδη να ειχες κανει κινηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jony λιγα χερια πριν εχασα ενα φλιπ ΑΚ vs 33 και επεσα πολυ χαμηλα.

melissourgos περιμενα πως κ πως ενα καλο φυλλο ΠΟΛΥ χειροτερο απο ΑQ για να τα σπρωξω.Κ ομως πασαρα.Πιο πολυ τα showdown του και τα moves του μου εδειχναν παντα πολυ δυναμη.Ισως να το σεβαστηκα περισσοτερο απο οτι επρεπε,συμφωνω και να το εκμεταλλευτηκε στη συγκεκριμενη παρτιδα.Αυτο.

http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/3168224

Αυτό είναι κ το επίμαχο χέρι.Ευπροσδεκτες ολες οι κριτικες,σημερα και οι ειρωνικες μαζι(χτες δεν τις αντεχα )χαχα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά λέω ότι και 3 φορές συνεχόμενες να είχε δείξει μόνο ΑΑ ο τύπος, έπρεπε να κάνεις all in. Όπως κατάλαβες με τη ντάμα κάτω έχασες κατά 95% μια τέλεια ευκαιρία να 3-πλασιάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις.Προφανως δεν πηρα την καλυτερη αποφαση.Ισως ηταν πολυ ευκολο χερι,αλλα οσο δεν ειμαι σιγουρος για ορισμενες καταστασεις,θα συνεχισω να βαζω χερια κ να ακουω αποψεις.

Καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...