Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Pokerstars, FullTilt μη επιτρεπτή η πρόσβαση των Αμερικανών?


liondani

Recommended Posts

Μπήκα στην σελίδα της Full Tilt πριν λίγο ..."εύχομαι΄" να έπεσαν θύμα κάποιου χακερ ειδάλως έχουμε μεγαλύτερο πρόβλημα!

Δείτε στο screenshot τί αντίκρυσα !!!

Tillt_Hack.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι σελίδες των 2 μεγαλύτερων poker rooms δουλεύουν κανονικά αυτή τη στιγμή που προσπάθησα. Το μήνυμα του FBI έχει απομακρυνθεί από όλες τις σελίδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι σελίδες των 2 μεγαλύτερων poker rooms δουλεύουν κανονικά αυτή τη στιγμή που προσπάθησα. Το μήνυμα του FBI έχει απομακρυνθεί από όλες τις σελίδες.

Δεν έχει απομακρυνθεί, απλά μπήκες στα domains που "δουλεύουν"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το pokerstars.com, το pokerstars.net και το Fulltiltpoker.com (που μπαίνεις αν πατήσεις fulltiltpoker.com και αφού σε πετάξει στο fulltiltpoker.com/el αλλάζεις τη γλώσσα στα English) δεν μου βγάζουν τέτοιο μήνυμα. Εσένα εξακολουθεί να στο βγάζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το pokerstars.com, το pokerstars.net και το Fulltiltpoker.com (που μπαίνεις αν πατήσεις fulltiltpoker.com και αφού σε πετάξει στο fulltiltpoker.com/el αλλάζεις τη γλώσσα στα English) δεν μου βγάζουν τέτοιο μήνυμα. Εσένα εξακολουθεί να στο βγάζει;

http://www.pokerstars.com/

εδώ, τα βγάζει ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περίεργο... Για να το λες θα στο βγάζει, αλλά εγώ όσες φορές και να μπήκα δεν το είδα. Google Chrome χρησιμοποιώ αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια εσεις συνδέεστε κανονικα στη φυλλ τιλτ?Δοκίμασα από 2 διαφορετικούς υπολογιστές και πάει να κάνει update βγάζει σφάλμα και λέει δοκιμάστε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια εσεις συνδέεστε κανονικα στη φυλλ τιλτ?Δοκίμασα από 2 διαφορετικούς υπολογιστές και πάει να κάνει update βγάζει σφάλμα και λέει δοκιμάστε αργότερα

κατέβασε απο εδώ http://www.fulltiltpoker.co.uk

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλιστα κατηγορουνται και για ξεπλυμα βρωμικου χρηματος !!

Μηπως εχουμε δικιο με τα οσα "περιεργα" συμβαινουν.

Μηπως τα προγραμματα γενικα στα ονλινε κασινο ειναι αναξιοπιστα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Το κατηγορητήριο βασίστηκε στον UIGEA, το νόμο που ισχύει στις Ηνωμένες Πολιτείες από το 2006 και απαγορεύει τις χρηματικές συναλλαγές των αμερικανικών τραπεζών με offshore εταιρίες online πόκερ. Μέχρι στιγμής οι παίκτες ξεπερνούσαν αυτό το νομικό κώλυμα καταθέτοντας τα χρήματά τους σε «μεσάζοντες» - άλλες εταιρίες που στη συνέχεια έκαναν την κατάθεση στις αίθουσες online πόκερ."

Οι 2 εταιρίες δικαιολογούσαν τις καταθέσεις τους με άλλους κώδικους (πχ. κάπου διάβασα για λουλουδάδικο κλπ) εφόσον ο Χ κωδικός κατάθεσης για τυχερά παιχνίδια δεν γινόταν δεκτός απο τις τράπεζες. Έτσι είχαν βρει "παραθυράκι" ώστε να συνεχίζουν τις συναλλαγές με τους πελάτες τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους, το όνειρο γίνεται πραγματικότητα!!! Poker Stars χωρίς Αμερικάνους!!!

Ας σοβαρευτούμε όμως λίγο. Ήταν μια εξέλιξη άκρως αναμενόμενη. Τα μόνα που λείπανε ήταν ο τρόπος και ο χρόνος που θα συμβεί. Δεν θα μπορούσε να συνεχιστεί για πάντα αυτό το παραμύθι. Οι εξελίξεις πιστεύω ότι θα είναι ραγδαίες και προς την σωστή κατεύθυνση που είναι η θεσμοθέτηση και νομιμοποίηση του online poker. Δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά όμως.

Τα βασικά προβλήματα που προκύπτουν από αυτή την εξέλιξη και απασχολούν τον έλληνα παίκτη είναι δύο απ’ ότι κατάλαβα. Το πρώτο είναι το liquidity. Με μια πρώτη ματιά είδα ότι οι επιπτώσεις είναι σημαντικές σε κάποιες περιπτώσεις αλλά γενικά δεν είναι και τόσο σημαντικό όσο περίμενα. Έχει και την θετική πλευρά λόγω μείωσης των τεράστιων fields αλλά και πιο soft ανταγωνισμού.

Το δεύτερο είναι η ασφάλεια των χρημάτων. Να τονίσω εδώ ότι οι αναλήψεις μου έγιναν κανονικότατα και από τα δυο sites. Και είναι πολύ φυσιολογικό καθώς το κύμα των αναλήψεων που εκδηλώθηκε δεν περιελάμβανε τους αμερικανούς. Αν αύριο το πρωί ανοίξουν οι λογαριασμοί των αμερικανών; Δεν ξέρω την απάντηση και δεν θέλω να την μάθω by the hard way. Εξαρτάται που έχουν τοποθετηθεί αυτά για να μάθουμε αν υπάρχουν. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος που νομίζει ότι αυτά τα χρήματα είναι τοποθετημένα σε λογαριασμό ταμιευτηρίου. Αυτά, γιατί θέλω να έχω ήσυχη την συνείδησή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πιο περίεργο απο όλα ειναι ότι ενω περίμενα μετά απο αυτές τις εξελίξεις ότι θα πέσει ο αριθμός των παιχτών στα δύο αυτά σαιτ δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο αριθμός δεν έχει πέσει αρκετά επειδή πολλοί απλώς loggaroun και ψάχνονται με τα withdrawls ή κάθονται και κλαίγονται τα χρήματά τους ή επικοινωνούν με το customer support (η ps έχει ενσωματωμένο το mail form στη πλατφόρμα τους ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει περίπτωση να κηρύξει bankruptcy η stars ?? Έστω και μικρή? Μπορούν να την κλείσουν λόγο παρανομιών σε άλλο κράτος? Ρωτάω γιατί το online poker είναι νόμιμο στο Isle of Man και δεν γνωρίζω τι ισχύει σε τέτοιες περιπτώσεις.Κάποιος που να γνωρίζει η να έχει πάρει κάτι το αυτί του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...