Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΜΑΎΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ η μήπως ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΩΣΎΝΗΣ ?


Recommended Posts

Τελικά σε αυτή τι ζωή υπάρχει δικαιοσύνη. Είτε Θεία είτε Ανθρώπινη.

Εγώ νόμιζα πως μονο η θεία δικαιοσύνη θα έβρισκε τους A*ΑΤΕ*NEς τις poker stars και τις full tilt αφού μονο ο θεός φαινόταν ικανός να τους σταματήσει για τις πομπές και τις απατεωνιές τους.

Ευτυχώς τελικά υπάρχει και ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ δικαιοσύνη....να ναι καλά έστω και καθυστερημένα το FBI ίσως τους δώσει αυτό που αξίζουν....μια ζωή πίσω από τις φυλακής τα σιδερα....Γιατί ότι πιο βρώμικο στημένο και πειραγμένο γνώρισα στο poker είναι το λογισμικό τις pokerstars και τις full tilt.. Αλλα στο τέλος τις Ημέρας ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει... έστω και για λάθος λόγο.. Μην ξεχνάτε πως ο μεγάλος εγκληματίας Al Καπόνε πιάστηκε για φοροδιαφυγή!!!

Έτσι και αυτοί που έχουν καταστρατηγήσει τις πιθανότητες και το πραγματικό τίμιο poker τελικά θα πληρώσουν για άλλους λόγους (ότι δήθεν δε σεβάστηκαν την απαγόρευση του on line poker στην usa και ότι έκαναν ξέπλυμα βρώμικου χρήματος) Δεν πειράζει όμως. έστω και έτσι παίρνουν αυτό που αξίζουν.....Γιατί επί 3 χρονια βοηθούσαν τους νέους παίκτες και τους αδύναμους να κερδίζουν tournament για να συνεχίσουν να παίζουν, δημιουργούσαν υπερπρωταθλhτες με συνεχόμενες νίκες σε κάθε χωρα για λόγους διαφήμισης και για να προσελκύουν παίκτες από αυτές τις χώρες,βοηθούσαν τον chip leader να κερδίζει για να γράφονται οι short stack σε νέα tournament, τιμωρούσαν βάζοντας πρόγραμμα εναντίων παικτών που τους έκαναν δυσφήμιση στα poker και chat rooms, φρόντιζαν να κερδίζουν αμερικανοι όταν το δολάριο ήταν ανεβασμένο και ευρωπαίοι όταν το δολάριο ήταν πεσμένο για να κερδίζουν από τις αναλήψεις λόγο τις εκάστοτε διαφοράς συναλλάγμαος...και τέλος είχαν διαστρεβλώσει τις πιθανότητες νίκης διαφορων hand για να μην μπορούν οι ικανοί παίκτες να επιβληθούν σύντομα επί των αδυνατων γιατί αν λειτουργούσε ο πραγματικός νομος των πιθανοτήτων το 80% των παικτών που είναι κάτω του μετριου θα έχαναν γρήγορα και θα σταματούσαν να παίζουν...Θα είχαμε μονο poker με επαγγελματίες !! και αυτό δεν τους συμφέρει και με δόλιο τρόπο το αποτρέπουν!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΩΣ ΤΟ FBI ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ 2006 ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ Ο ΝΟΜΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΩΣ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΑΦΥΓΕΙ Μεθυσμένοι ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΛΗΣΤΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΔΟΛΙΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΔΕ ΘΑ ΘΥΜΟΤΑΝ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ!!! ΜΕ 1 CLICK ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ!!!

Mην μου λέτε να τους λυπηθώ!!! Η πραγματική θέση για τους απατεώνες είναι: ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΣ ΦΥΛΑΚΗΣ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ..

λυπάμαι μόνο τους αγνούς αμαρικανους παίκτες του πόκερ που ταλαιπωρούνται και αγχώνονται για τα λεφτά τους. Στο τέλος της ημέρας όμως έχουν απαλαγεί από τη φυλακή που οι ίδιοι έχτισαν παίζοντας αμέτρητες ώρες σε 2 στημένες εταιρείες.

****To μήνυμα μετατράπηκε από greeklish

Moderator: Παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο φόρουμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχήν έχω χιουμοριστική διαθεση...

έχω φτάσει στα πρόθυρα χωρισμού από τηλταρισμα, αλλα τέτοιο πράγμα δεν θα μπορούσα να σκεφτώ. :shock:

-προτείνω το http://www.imdb.com/title/tt0268978/ με ΡΑΣΕΛ ΚΡΟΟΥ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχήν έχω χιουμοριστική διαθεση...

έχω φτάσει στα πρόθυρα χωρισμού από τηλταρισμα, αλλα τέτοιο πράγμα δεν θα μπορούσα να σκεφτώ. :shock:

-προτείνω το http://www.imdb.com/title/tt0268978/ με ΡΑΣΕΛ ΚΡΟΟΥ,

υπονοείς ότι ο μποοκής ειναι σχιζοφρενής ....

καλή (επ) ανάσταση !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα πρότεινα το http://www.imdb.com/title/tt0074958/ του μακαρίτη εδώ και λίγες μέρες Lumet, εκπληκτική ταινία, all time Top 10 για μένα.

Κολλάει και με το "I am mad as hell and I'm not gonna take this anymore " 'υφος του original poster. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχήν έχω χιουμοριστική διαθεση...

έχω φτάσει στα πρόθυρα χωρισμού από τηλταρισμα, αλλα τέτοιο πράγμα δεν θα μπορούσα να σκεφτώ. :shock:

-προτείνω το http://www.imdb.com/title/tt0268978/ με ΡΑΣΕΛ ΚΡΟΟΥ,

Το a beautiful mind έχει λάθος!! Στην σκηνή που έρχεται στον John Nash το concept του Nash equilibrium υπάρχει λάθος. Δείτε την σκηνή για όσους δεν την θυμούνται. Στην περίπτωση που αφήσουν την ξανθιά και πάνε όλοι στις μελαχρινές-φίλες της ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ NASH EQUILIBRIUM!!! Αν είναι δυνατόν να κάνουν τέτοιο λάθος!!

http://www.youtube.com/watch?v=Touau7QRv8I

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε τζονι επειδη ειμαι σιγουρος οτι εχεισ χασει πολυ κρισιμα φλιπακια οσο παιζεισ(οπωσ κ ολοι μας αλλωστε)θα σου προτεινα να πασ στιν ποκεργρ να παιξεις 1000 κοινφλιπς του 1 δολαριου κ να εισαι σιγουρος οτι εντελει θα βγεις στα λεφτα σου(εξαιρουμενου του ρεικ)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...