Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

200 PLO


Recommended Posts

6max table

Dealt to HERO 6 clubs 5 clubs 5 diamonds 8 hears

utg calls 2

utg +1 raises το 9

seat 3 folds

seat 4 calls 9

seat 5 calls 9

hero (bb) calls 7

utg calls 7

φλοπ 5h Qc Ac

check , check , initial bets 38 , fold , fold , hero calls 38 , fold

τύρν Α

hero checks , initial bets 28 , hero raises to 72

effective stacks 150 bb

θα παίζατε κάπως αλιως το χέρι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ειναι να κανεις raise σε καποιο street αυτο ειναι το flop αλλα και παλι δεν μαρεσει γιατι αν μπουνε τα λεφτα φλοπ ειτε εισαι λιγο μπροστα-flipareis ειτε εισαι "dead".

Στο turn ποτε raise.Eδω για ποιο λογο κανεις raise?Για value?Δεν υπαρχει value εκτος αν παιζεις με καθηστερημενο.

check-call turn και check again river..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ειναι να κανεις raise σε καποιο street αυτο ειναι το flop αλλα και παλι δεν μαρεσει γιατι αν μπουνε τα λεφτα φλοπ ειτε εισαι λιγο μπροστα-flipareis ειτε εισαι "dead".

Στο turn ποτε raise.Eδω για ποιο λογο κανεις raise?Για value?Δεν υπαρχει value εκτος αν παιζεις με καθηστερημενο.

check-call turn και check again river..

εδώ είναι το νόημα του χεριού κ γιαυτό το postara raisarw το turn για να μην χάσω περισσότερα στο ρίβερ σε reraise είμαι fold κ σε call είμαι check / fold .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω την εντύπωση ότι αυτό το λεγόμενο reraise για να δούμε που βρισκόμαστε se σχέση με τον αντίπαλο είναι λίγο απαρχαιωμένο move .ειδικά το line ckeck /raise turn και check /fold river αν σε callarei μου φαίνεται πολύ λάθος .Και εγώ oop θα ήμουν c / c σε όλα τα streets με λίγα ίσως reraise στο flop .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βpe κατερινούλα1989-αρτοφγουορ αφού δε το κατεxεις το pλο,στείλε κανενα πρόβληματισμό σου από σταρκραφτ να συζητήσουμε.

hahahhahahahah είμουν σίγουρος ότι θα γίνει αυτό , σε περιμένω στα tables οπότε θες "αλάνθαστε" lololololol , btw άρχισε να ψάχνεις πάλι γτ μόλις αλαξα acc .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω την εντύπωση ότι αυτό το λεγόμενο reraise για να δούμε που βρισκόμαστε se σχέση με τον αντίπαλο είναι λίγο απαρχαιωμένο move .ειδικά το line ckeck /raise turn και check /fold river αν σε callarei μου φαίνεται πολύ λάθος .Και εγώ oop θα ήμουν c / c σε όλα τα streets με λίγα ίσως reraise στο flop .

Ποιος είπε ότι το έκανα "για να δω που βρησκομαι?" σου έξηγω ακριβώς γιατί το έκανα , για να μην χάσω περισσότερα στο river σε περίπτωση που είμαι από κάτω. Δν είναι ανάγκη να επαναλαμβάνεις ότι έχεις ακούσει επειδή δεν καταλαβενεις τη λέω.

ξέρω ότι δν βαράμε για να "δούμε που βρισκόμαστε" , μην ανησυχείς ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι διαφορά έχει το "να δω που βρίσκομαι" από το "να δω αν είμαι από κάτω"; Δεν είναι λάθος move το να προσπαθείς να καταλάβεις αν νικάς ακόμα κι αν σου στοιχίσει μερικές μάρκες, αρκεί να σου σώσει και μερικές στο river.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιος είπε ότι το έκανα "για να δω που βρησκομαι?
Δν είναι ανάγκη να επαναλαμβάνεις ότι έχεις ακούσει επειδή δεν καταλαβενεις τη λέω.

Σορρυ αλλά οποίος και αν είναι ο σκοπός που το κανείς σε δεύτερο βαθμό π.χ. να γλυτώσεις λεφτά στο ρίβερ, αυτό ακριβώς κάνεις.επίσης δεν χρειάζεται να υπονοείς ότι κάθομαι και επαναλαμβάνω όρους που ακούω χωρίς να ξέρω τη σημαίνουν.εγώ είπα την γνώμη μου παραπάνω.

π.ς. αν είσαι όντως ο ArtOfWar το check / raise το callaroun και με Αχχχ(no full house ) στο site που παίζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδιά το ποτ είναι 120e κ εγώ raisarw αλλά 44 για να μη φάω 100 bet στο river είναι πολύ απλό αυτό που λέω δεν θέλω να δω που βρησκομε θέλω να γλιτώσω λεφτά.

π.ς ένα post είπα να κάνω και το γ***ε..

*δν αναφέρομε στο ότι είπατε της απόψεις σας , το λέω περί artofwar κτλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...