Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

kk vs ??


perikles

Recommended Posts

Poker Stars $5.00+$0.50 No Limit Hold'em Tournament - t800/t1600 Blinds + t200 - 5 players - View hand 1302384

DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: t62006 M = 18.24

UTG: t30497 M = 8.97

CO: t190083 M = 55.91

Hero (BTN): t103811 M = 30.53

SB: t152253 M = 44.78

ο hero 25/16/30---- ο CO 67/22/50

Pre Flop: (t3400) Hero is BTN with K of spades K of diamonds

1 fold, CO raises to t3200, Hero raises to t6999, 2 folds, CO calls t3799

Flop: (t17398) 8 of spades J of spades 2 of diamonds (2 players)

CO checks, Hero bets t9275, CO calls t9275

Turn: (t35948) 8 of hearts (2 players)

CO bets τ9600

1)σε ti range βάζουμε τον CO ?

2)μας αρέσει το μέγεθος του βετ στο φλοπ, ?

3)απόφαση στο turn ?

4)διαφορετικό τελιως line ..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα έκανα λίγο μεγαλύτερο 3 bet είστε πολύ deep και από το 67 vpip είναι φανερό ότι του αρεσεινα παίζει πολλά χέρια, οπότε δε θα πάει πουθενά.φλοπ οκ νομίζω, το turn δεν αλλάζει κάτι πιστεύω και το bet που κάνει αδυναμία δείχνει συνήθως και όχι monster .Ο ασφαλής δρόμος είναι να κανείς call turn και river αν κάνει κάποιο bet και εκεί.όλα αυτά επειδή είσαι με 70 bbs .αν κανείς raise στο turn και στα γυρίσει είναι νομίζω πάσο.

τί range να βάλω κάποιον που παίζει 67/22 ,πρέ φλοπ ?στο turn σίγουρα J ,flush /straight draws ,22, ακόμα και 8 θα μπορούσε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

+1 Geoponos

Κάπιος που πεζει 67/22 (σε ποσά hands ??) δεν θα foldarei ακόμα και αν το 3-bet σου είναι στις 8-9Κ. Το range του αν έχεις πολλά HH μαζί του και πεζει 67/22 είναι ανυ 2 cards !

Κάτι δεν μου αρέσει όμως στο 67/22, μήπως είναι λίγα τα hand histories που έχεις με τον συκγεκριμένο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από 60 hand είναι αυτά τα νούμερα..δεν ήμουν παρά πολύ ώρα μαζί του..κ γενικά η εικόνα που είχα είναι ότι είναι κακός .. δεν μας πιέζε καθόλου σωστά με το stack που είχε..πριν ανέβω κ εγώ μετά από κάποια κερδισμένα ποτ!

τώρα κ εγώ δεν παίζω στα δάκτυλα το HH ..αφού το έχω λίγο καιρό ..

και ναι δεν θα έφευγε ούτε με 8000 ,αλλά επειδή δ παίζαμε heads up κ στην ουσία ήθελα να κάνει κάποιος ένα 4bet ..η ακόμα να του δώσω την ευκαιρία να κάνει κ αυτός μια προσπαθια..επέλεξα αυτό το raise ..

για turn ?κατά πόσο είναι σωστό το flat εκεί μεγαλωνώντας και άλλο το ποτ . κ τη δυνατότητα να betarei πολύ δυνατά στο ρίβερ..και εμείς να είμαστε στην ουσία στα τυφλά..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΌΤΙ ΤΟ ΧΈΡΙ ΤΟΥ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΠΟΛΎ ΈΝΑΣ ΑJ ΑΠΛΑ ΠΟΝΤΑΡΕΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΤΎΡΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ Σ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑ ΗΤΝΑ CONTINUATION ΒΕΤ ΕΝΟΣ ΑΚ ΠΧ..ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΣΕΤ Η ΤΡΙΠΣ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΣΑΝ ΤΑ ΖΩΑ ΓΙΑ TRAPARISMA Κ ΣΤΟ ΡΙΒΕΡ ΑΚΟΥΣ ΤΟΝ ΚΡΟΤΟ...ΑΛΛΑ Κ ΤΑ 60 ΧΕΡΙΑ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ΔΙΓΜΑ ΟΠΟΤΕ CHECK CALL ΜΈΧΡΙ ΤΟ RIVER

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απογοητευτικά λίγο από τη εξέλιξη που είχε ο σχολιασμός του χεριού...μήπως δεν έθεσα σωστά το χέρι?μήπως είναι πολύ εύκολο, ανάξιο σχολιασμού?

γενικά βλέπω μια διάθεση στο forum για πολλά ανούσια commet γενικά, σε post αδιάφορα,και όχι comment πάνω σε χέρια...!!anyway ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω πια πως να ερμηνεύω τέτοια lead σε 5$ τουρνουά από donks .

Η safe αντιμετώπιση είναι call turn call ρίβερ δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο .

Σε check του στο river bet , αν τα φας όλα I guess fold ? (έχεις fold ? δε ξέρω βαριέμαι λίγο να δω τι γίνεται με τα stack sorry :P .)

Θα μπορούσες να κανείς και minraise + λίγα για thin value apo χαζό block bet που κάνει στο turn με draws ή J και εννοείται callarei αλλά αν τα φας όλα τρέχα γύρευε από τι τα φαγες από χαζό παίχτη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το χέρι είναι από το scoop 5r κ είμαστε itm εδώ κ λίγη ώρα

ναι ,θα ήταν ένα καλό ασφαλές line το call turn ,call river ..αλλά ήταν κάτι που δεν ακολούθησα :( λολ

επειδή τον είχα βάλει σε flush / straight draw ..κ μετά σε jx .

αποφάσισα να τελειώσω το χέρι εκεί ..με ένα δυνατό raise - τα έφαγα κεφάλι ,call κ είδα το K8 ..

αυτό που με προβλημάτισε πέρα από το turn ..

όμως είναι το μέγεθος το πονταρισμάτων που ekana κ αν ήταν σωστά η του έδωσα εγώ το δικαίωμα να callarei ..

όχι τόσο pre όπως είπα κ pio panw ,αλλά στο flop νομίζω ήταν πολύ oriako ...

τη γνώμη έχετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μεγάλο raise στο turn δεν έχει νόημα . Αν είναι να το κανείς κάντο μικρό ώστε να υπάρχει κομμάτι του range του που callarei ή shovarei χειρότερα .

Με το μεγάλο raise αποθαρρύνεις τα αδύναμα του χέρια και συνεχίζει συνήθως με ότι σε κερδίζει.

Again δε ξέρω ποιο δρόμο θα ακολουθούσα αλλά σίγουρα το λιγότερο call turn call river εκτός και αν κάνει random overbet που είναι extremely nutty από κακούς παίχτες .

Κατά τ'αλλά νομίζω καλό είναι το size σου στο flop γενικά από 9-12Κ αν βαρέσεις ανάλογα και τον παίχτη και πόσο value μπορείς να κανείς extract είναι μια χαρά. Μην είσαι result oriented . Τον θες μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...