Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ηθελε 2 βαρελια???


kasspav

Recommended Posts

Νο info ...

NL Holdem $30(BB) Poker Stars

SB ($4,881)

BB ($3,285)

UTG ($3,125)

UTG+1 ($2,655)

UTG+2 ($3,627)

MP1 ($2,825)

CO ($3,915)

Hero ($3,015)

Dealt to Hero A:spade: K:club:

UTG calls $30, UTG+1 raises to $75, fold, fold, CO calls $75, Hero raises to $285, fold, fold, fold, fold, CO calls $210

FLOP ($720) 5:heart: 7:diamond: 2:club:

CO checks, Hero bets $450, CO calls $450

TURN ($1,620) 5:heart: 7:diamond: 2:club: Q:diamond:

CO checks, Hero ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΟΥ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΚΑΛΕΙ ΕΝΑ ΡΑΙΣΕ Κ ΕΝΑ ΡΕΡΑΙΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΚΕΤ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ 10ΑΡΙΑ..ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΣΗΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ Π ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΟΝΤΡΟΛ ΠΟΤ ΜΕ ΤΣΕΚ ΚΑΛΛ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΔΝ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟ ΦΛΟΠ ΔΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ..ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΦΛΟΠ ΔΝ ΕΧΕΙ Κ ΠΟΛΛΑ DRAWS ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον εχω βαλει σε Pocket αλλα πολυ δυσκολο να σου πω με ενα hand ti κραταει

range 22-99 αλλά μπορεί και το απόλυτο donk πχ J8

απλά να νοείται hand θετω 22-99 αρα

1)22-55-77 nuts slowplay περιμένει να χτυπήσεις QKA άρα blofare το Q με 2 barrels (φλοπ-turn ) και αν τα γυρίσει move out

2)33-44-66 αν βαρρελάρεις είναι out θεωρώ.

3)88-99 Δεν θα στα γυρναγε φλοπ??? οπότε apokleiontai

οποτε 22-55-77 εισαι 18 combos ενώ 33-44-66 18 combos

marginal για barrel το πρώτο c -bet δεχτο μετά 50-50 ανάλογα τον player

αλλά αν υπολιγής τα Combos να έχει αέρα... Νομίζω ότι πρέπη na barrelaris

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι buy in είναι ? Αυτός δε ξέρουμε τί είναι ούτε από opr φαντάζομαι ε ?

Αν βαρέσεις turn και callarei βαρα και river οπότε μιλάμε για 3 βαρέλια .

Το χέρι του μετά και το call στο flop φαίνεται σαν middle pair το πολύ JJ (Αν και θα μπορούσε να ταν και QQ αλλά το turn μειώνει τις πιθανότητες . )

Αν κάνω check flop το χω παρατήσει το χέρι και πάω να χτυπήσω τα 6outs μου / πάω προς showdown , γιατί αν έχει λίγο hand reading abilities ο άλλος του χω γυρίσει το hand μου και το βλέπει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως ειναι δυνατον ρε φιλος να βαζεις μεσα τουs JJ ????? είναι δυνατό να αοίγει το utg1

να anoigei 2,5xBb και ο άλλος θεοριτκα με jj να καλάρει????????

κάνε reverce ποσιτίων στο hand και δες το kasspav raisarei και καπάκια βαρρελάρει 2 times έστω γτ να μην κρατάμε κκ+????

και ποια η λογική του ΌΠΡ?????? δεν ήξερα ότι κάνει hand reading !!!!!!!

έλεος εδώ μιλάμε για hand και δονκ να είναι ο τύπος δεν είναι απαγορευτικό να κρατάει και 77αρια!!!!!

Μιλάμε πιο είναι το Εv + play theoro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2nd barrel k 3rd άμα χρειαστεί . το μόνο πρόβλημα είναι το sizing .

γ αυτό θα πήγαινα σε flop 350 /turn 666/ρίβερ shove ώστε να του ασκήσουμε μεγαλύτερη πίεση στο river .

δε νομίζω πως μπορεί να φτάσει εύκολα σε showdown .

επίσης θεωρώ πως το ch back μειονεκτεί γτ χάνουμε το iniative κ θα είναι δύσκολο να κερδίσουμε το χέρι μετά αν δε χτυπήσουμε .

+δε νομίζω πως θα έπρεπε να έχουμε checking range σε αυτό το βοαρδ με αυτό το action pre (εκτός κ αν τσεκάρουμε κ μερικά overpairs ) .

ξέρω πως έχουμε κάποιο showdown value αλλά θα είναι αρκετές οι φορές που θα κάνει ένα δύο call κ μετά give up κάποιο μεσσαιο pair που κάνουν επικερδές το 3 βαρρελινγκ νομίζω .

ps το κάνε ο phil laak στο τελευταίο high stakes ...το raise για να δει που βρίσκεται εννοώ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ SHUL HAND ANALISIS

ΟΤΑΝ ΑΝΑΛΥΕΙΣ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΤΙ ΚΟΙΤΑΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΝΑ ΚΑΝΩ 3 bARREL ΚΑΙ ΣΤΟ ΡΊΒΕΡ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΌ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΛΛΆΡΕΙ????

ΑΝ ΚΆΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΒΛΈΠΕΙ ΤΟ ΧΑΝΤ ΓΙΑ + EV ΚΊΝΗΣΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΣΤΆΡΕΙ HANDS ΑΛΛΆ ΟΎΤΕ ΝΑ ΣΧΟΛΙΆΖΕΙ.

ΕΞΑΛΛΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ

1)88-99 ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΓΥΡΙΣΕΙ.... ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ CALLING STATION ΟΠΌΤΕ ΤΟ bARREL BLUFF ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΕ!!!!

2) ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΑΥΤΌ. 3-BARREL BLUFF ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΊ....!!!! MILAME ΓΙΑ ΠΟΛΎ eARLY PHASE ΤΟΥ TOUR ΚΑΙ ΓΤ ΝΑ ΧΑΛΆΣΩ ΤΟ ΣΤΑΚ ΜΟΥ ΤΌΣΟ EARLY ΓΙΑ ΈΝΑ ΠΑΊΧΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ξΕΡΩ ΚΑΙ ΚΑΙ ΓΤ ΝΑ ΦΟΥΣΚΟΣΟ ΤΟ ΠΟΤ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμαμαι τι ειχα δει στο tournament shark , αλλά δεν ήταν κατι το ιδιαιτερο (μετριος προς κακος).

Για το ιστορικό δεν εριξα 2ο βαρελι, το ριβερ ηταν 8, τσεκ παλι, τσεκ και γω και εδειξε 88 που σεταραν στο ριβερ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ SHUL HAND ANALISIS

ΟΤΑΝ ΑΝΑΛΥΕΙΣ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΤΙ ΚΟΙΤΑΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΝΑ ΚΑΝΩ 3 bARREL ΚΑΙ ΣΤΟ ΡΊΒΕΡ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΌ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΛΛΆΡΕΙ????

ΑΝ ΚΆΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΒΛΈΠΕΙ ΤΟ ΧΑΝΤ ΓΙΑ + EV ΚΊΝΗΣΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΣΤΆΡΕΙ HANDS ΑΛΛΆ ΟΎΤΕ ΝΑ ΣΧΟΛΙΆΖΕΙ.

ΕΞΑΛΛΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ

1)88-99 ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΓΥΡΙΣΕΙ.... ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ CALLING STATION ΟΠΌΤΕ ΤΟ bARREL BLUFF ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΕ!!!!

2) ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΑΥΤΌ. 3-BARREL BLUFF ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΊ....!!!! MILAME ΓΙΑ ΠΟΛΎ eARLY PHASE ΤΟΥ TOUR ΚΑΙ ΓΤ ΝΑ ΧΑΛΆΣΩ ΤΟ ΣΤΑΚ ΜΟΥ ΤΌΣΟ EARLY ΓΙΑ ΈΝΑ ΠΑΊΧΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ξΕΡΩ ΚΑΙ ΚΑΙ ΓΤ ΝΑ ΦΟΥΣΚΟΣΟ ΤΟ ΠΟΤ?

Φιλαρακο ηρεμησε λιγακι...Λες οτι να ναι και και κατηγορεις εμας οτι ειμαστε οτι να ναι?

Ποιος σου ειπε οτι με 88-99 ειναι σωστο να κανει καποιο raise στο flop σε 3bet pot σε αυτην την φαση του τουρνουα?

Μιλας λες και αυτο ειναι το αυτονοητο/σωστο.

Δηλαδη ειναι +ev το να κανεις raise τα 88-99 σε τετοια flop και δεν ειναι +ev να κανει multibarrels σε τετοια flop?

Αν δεν θελεις να φουσκωσεις το ποτ,και δεν ξερεις τον παικτη και ολα αυτα που λες τοτε μην κανεις 3bet pre η μην κανεις cbet το flop και τσεκαρε μπας και πιασεις τα 6 outs σου στο turn αλλιως παρατησε καθε πασα που κανεις miss σε 3bet pots και πονταρε μονο τα overpairs σου.

Νομιζεις ειναι +ev και αυτο?

Δεν εχω τιποτα μαζι σου απλα εχω ψιλοτιλταρει με ενα thread σε ενα αλλο ελληνικο forum οπου γινεται οτι να ναι και μετα απο απειρες μπαλες βγαινει ενας απο τους πλεον καταξιωμενους παικτες κανει μια τερμα μαθηματικη αναλυση εξηγωντας με νουμερα τι γινεται κλπ κλπ και παρολα αυτα βγαινει καποιος και λεει "εγω παντως δεν θα εκανα αυτο και θα το σκεφτομουν πολυ".

Σαν να του λες 1+1=2 και να σ λεει κατσε να το σκεφτω..

Αυτα ολα στα λεω γιατι πολλοι πιστευουν οτι καποια πραγματα ειναι δεδομενα ενω μπορει να μην ειναι ετσι.Στην προκειμενη πιστευεις οτι το raise στο flop με 88-99 ειναι σωστο ενω δεν ειναι.

Για να γινεται σωστη συζητηση και να βγαινει κατι για ολους απο καθε thread καλυτερα να μην ειμαστε απολυτοι.

no offence.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν περιμενω καταρχην κανενα να μου κανει επιστιμονικες αναλυσεις επι του θεματος.

γτ απλα δεν ειναι επιστημη ειναι υπολιγισμοι.

απλα θεωρω καταρχην, θα βγαλω και ενα Theard κατά πόσο επικερδές είναι το AK με όλα τα combos που υπαρχουν και ειναι στρογγυλα θα σου πω 70-30 υπερ οποτε και All ιν να πεξεις λαθος δεν ειναι.!!!

τωρα αν και εφοσον μιλαμε για situation είναι άλλο.

ακόμα και τα 22 που πολυ τα θεωρουν playable παρολα αυτα δεν ειναι ουτε κανα breakeven μετα από 1ekat hands !

οπότε αν μιλάμε για παρτίδα προσvπικά θεωρω -ev τα 88 99 άρια να μην πάνε shove προσεξε σε σχεση απτο να callaroun 2 barrels .!

και θεωρώ γτ μιλάω ότι το multybarrel δεν είναι +ev εδώ γτ υπαρχουν implied odds μεγάλα εδω

Και ναι η χτυπας 6 ουτς η χασε κανα 1500 μισό στακκ επιδη οοπως συνηθως γραφει ο καθε donk στο chat i put you οn Ακ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

88-99 situation

έστω ότι τα κράταγα κάνω 1)call 3bet pre ίσος και όχι

2)check και call ? όχι

3)hit σετ? γτ check ???? φάνηκε τελικά ο δονκ

στα ποκκετ δεν έπεσα exo αρχικά.

το χαντ για μένα έξι ως εξής

1)call utg1

2)fold

αν θες με εκδοχή call στο βετ του κάσσ.

1)call utg1

2) call κάσσ

3)check -raise φλοπ.

αλλά για μένα τελιώνει πρεφλοπ το hand

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης αν θες να δει το αντίστοιχο line που θα επερνε ο kasspav όσον αφορά τα 88 ανετρεξε σε σχετικο βιντεο στο σιτε του στο παρτ1 στα βιντεο του στο λεπτο 10.30

θα δεις απλα ενα ωραιο reraise με 88aria σε σχέση πάντα με το call 2 βαρρελς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης αν θες να δει το αντίστοιχο line που θα επερνε ο kasspav όσον αφορά τα 88 ανετρεξε σε σχετικο βιντεο στο σιτε του στο παρτ1 στα βιντεο του στο λεπτο 10.30

θα δεις απλα ενα ωραιο reraise με 88aria σε σχέση πάντα με το call 2 βαρρελς!

Διαφορετική περιπτωση το συγκεκριμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σίγουρα εξής διπλάσιο στακκ αλλά και εχεις image αλλα και position αλλά σίγουρα milame για +ευ Move

anyway για το hand

πολύ καλή δουλειά οσον αφορα το blog σου paulo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαιδη πολλά ειπώθηκαν και για να μη μπρεδευόμαστε και να είμαστε ξεθάκαροι σε ότι ποστάρουμε:

ακόμα και τα 22 που πολυ τα θεωρουν combos και ειναι στρογγυλα και All ιν να πεξεις λαθος δεν ειναι.!!!

έλεος εδώ μιλάμε για hand και δονκ

οπότε κάνε reverce ποσιτίων και SHUL HAND ANALISIS

θα σου πω 70-30 υπερ οποτε τωρα αν και εφοσον μιλαμε για situation είναι άλλο.

Μιλάμε πιο είναι το Εv + play theoro αρα το ΤΟ bARREL BLUFF ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΕ!!!!

αν μιλάμε για παρτίδα προσvπικά θεωρω -ev τα 1ekat hands !

ΠΟΛΎ eARLY PHASE ΤΟΥ TOUR

στο chat i put you οn Ακ!! playable παρολα αυτα δεν ειναι ουτε κανα breakeven μετα από 2 barrels οπότε τα 88 99 άρια να μην πάνε shove προσεξε σε σχεση απτο να callaroun

hit σετ? γτ check ???? στα ποκκετ τελιώνει πρεφλοπ το hand γτ απλα δεν ειναι επιστημη ειναι υπολιγισμοι

φάνηκε τελικά ο δονκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...