Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ποιό είναι το σώστο παίξιμο και τι θα σκεφτοσασταν οτι κρατα


Recommended Posts

$3.00+$0.30 Hold'em No Λίμιτ (4Κ Guaranteed )

Seat #6 is the button

Seat 1: Electrophy (3883 in chips) is sitting out

Seat 2: thanos_pos (10040 in chips)

Seat 3: ladydj28 (7245 in chips)

Seat 4: Fantomaz_03 (12021 in chips)

Seat 5: android1029 (9364 in chips)

Seat 6: wvppower (13812 in chips)

Electrophy: posts the ante 10

thanos_pos: posts the ante 10

ladydj28: posts the ante 10

Fantomaz_03: posts the ante 10

android1029: posts the ante 10

wvppower: posts the ante 10

Electrophy: posts small blind 50

thanos_pos: posts big blind 100

*** HOLE CARDS ***

Dealt to thanos_pos [5h 5c]

ladydj28 said, "gl all .)"

ladydj28: folds

thanos_pos said, "u2"

android1029 said, "U 2 :)"

Fantomaz_03: raises 100 to 200

android1029: folds

wvppower: calls 200

Electrophy: folds

thanos_pos: calls 100

*** FLOP *** [6s 5d 4d]

thanos_pos: bets 300

Fantomaz_03: raises 579 to 879

wvppower: folds

thanos_pos: raises 2021 to 2900

Fantomaz_03: calls 2021

*** TURN *** [6s 5d 4d] [7d]

thanos_pos:??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί είσαι τόσο επιθετικός; Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να βοηθήσεις πραγματικά αυτούς που ρωτάνε μια γνώμη.

Η θέση του καθενός φαίνεται. Λέει το hand history ποιοι έχουν blinds

Electrophy: posts small blind 50

thanos_pos: posts big blind 100

και από πάνω λέει και την θέση του καθενός στο τραπέζι

Seat 1:

Seat 2:

Seat 3:

Seat 4:

Seat 5:

Seat 6:

Νομίζω από αυτά είναι πολύ εύκολο να το βρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν κάνουμε χαντ ανάλυσης καταρχην δεν ποσταρουμε ονοματα.....

και τα 2 δευτερον μιλαμε για hand ανάλυσης και όχι για quiz

Μάντεψε τη έχω να κερδησης μια κατσαρόλα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ξερω οτι εχω 55 αδερφε! ΡΩΤΑΩ ομως τι read θα κανατε για το χερι του αλλου να δω αν εκανα κι εγω το σωστο και πως θα συνεχιζατε την παρτιδα! και αν εξαπτεσαι τοσο πολυ μην μπανεις στον κοπο να απαντησεις! δεν σε υποχρεωνει κανεις νομιζω! και επισης εχω δει πολλα hand αναλισυς να εχουν ονοματα οποτε δεν το θεωρησα κακο! thnx για τον χρονο σου παντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από τη στιγμή που κάνει call στο 3bet σου στο flop δε τον βάζω σε κέντα και set .overpair η flush draw .Μάλλον θα συνέχιζα με bet και στο turn και αν μου τα γυρίσει fold

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν κανω ομως bet στο turn της ταξης του 3/4 του ποτ δλδ περιπου 4000 chips (για να μην δειξω αδυναμια και τα γυρισει με αερα απλα επειδη ανοιξε το χρωμα) δεν θα ειμαι commmited ? το ποτ στο φλοπ ειναι περιπου 6000 και αν βαλω 4000 παει 10000 και εγω μενω με 3500! μπορει να ρωταω βλακεια γιατι ειμαστε πολυ deep στην αρχη του χεριου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή είναι πρωτάθλημα με πολλά άτομα και όχι ένα "κάθομαι και φεύγω" μέχρι 45 άτομα (και άρα εδώ θα ήσασταν αρκετά βαθιά)νομίζω ότι είσαι πάσο . Και νομίζω κακώς έκανες απλώς επαναύξηση στο τζίφος...ή πλοίο μέσα ή πάσο στο 3ο ποντάρισμα του αντιπάλου. Γιατί είστε τα 2 μεγάλα πακέτα. άρα ή του δίνεις πίστωση ότι κρατάει κάτι δυνατό όπως 3 6άρια ή ήδη την κέντα και πασάρεις ή σκέφτεσαι ότι την ευθεία ζωγραφιά ή την ευθεία έξαψη αν θέλει να τα κυνηγήσει ας το κάνει παίζοντας το τουρνουά του. Γιατί αν τα βάλεις όλα μέσα αντί να κάνεις την επαναύξηση στα 2900 νομίζω ότι θα τελειώσεις την παρτίδα εκεί και θα έχεις πάρει μια ικανοποιητική κατσαρόλα κι ακόμα και αν πάρεις κάλεσμα έχεις τις πιθανότητες σου. Άρα είναι θέμα επιλογής. Τι επέλεξες τελικά;

υγ. Δεν έγραψα τη δημοσίευση με ειρωνία (κάτι που φαίνεται από αυτά που λέω)αλλά με αγανάκτηση για το σύστημα με τα ελληνοαγγλικά...καθώς νομίζω ότι είναι κι ο λόγος που από τότε που έγινε δεν μπορεί να γίνει ανάλυση κανενός χεριού γιατί κανένας δεν κάθεται να ασχολείται για μια δημοσίευση ανάλυσης-βοήθειας των 15 γραμμών 30 λεπτά!

υγ.2. όπως φαίνεται είναι αδύνατον να γίνει ανάλυση χεριού με απόλυτα ελληνικά γιατί φαίνεται γελοίο. Μήπως θα έπρεπε να ξανασκεφτείτε κάτι άλλο απο το "υπεκφυγή και διάστημα"..? Γιατί είναι ένα παιχνίδι με ορολογία στα αγγλικά και γιατί μια χαρά γράφαμε ελληνικά και αγγλικά...τώρα τα αγγλικά έχουν γίνει υψηλών διακυβευμάτων...!!!

υγ.3. Και πραγματικά "σεβασμός" στα παιδιά που κάνουν ζωντανή κάλυψη με τέτοιο τρόπο γραφής...στο 3ο συνεχόμενο ποστ θα έγραφα #$%^^$%^$%^$%#%$#$^^@@$%!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως ειναι δυνατον να μην κανεις shove στο φλοπ?

Απο κει κ περα αφου εκανες αυτο το τραγικο λαθος, πας τσεκαριστος και αν σου πονταρει καταλαβαινεις οτι κερδιζεις μονο μπλοφα με το τύρν που ανοιξε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υγ. Δεν έγραψα τη δημοσίευση με ειρωνία (κάτι που φαίνεται από αυτά που λέω)αλλά με αγανάκτηση για το σύστημα με τα ελληνοαγγλικά...καθώς νομίζω ότι είναι κι ο λόγος που από τότε που έγινε δεν μπορεί να γίνει ανάλυση κανενός χεριού γιατί κανένας δεν κάθεται να ασχολείται για μια δημοσίευση ανάλυσης-βοήθειας των 15 γραμμών 30 λεπτά!

υγ.2. όπως φαίνεται είναι αδύνατον να γίνει ανάλυση χεριού με απόλυτα ελληνικά γιατί φαίνεται γελοίο. Μήπως θα έπρεπε να ξανασκεφτείτε κάτι άλλο απο το "υπεκφυγή και διάστημα"..? Γιατί είναι ένα παιχνίδι με ορολογία στα αγγλικά και γιατί μια χαρά γράφαμε ελληνικά και αγγλικά...τώρα τα αγγλικά έχουν γίνει υψηλών διακυβευμάτων...!!!

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα επελεξα να παω check / fold αν πονταρει! Προς εκπληξη μου πηγε check ...εκει μπερδευτικα πραγματικα γιατι στο flop τον έβαλα σε nut flush draw ! Ξεχασα να πω οτι ειχα δει 1 showdown του τύπου με ΚΚ να shovarei πρέ-φλοπ από UTG χωρις καποιο raise μπροστά του και να παίρνει call από short stack με Α Q ! στο river ηρθε ενα μαγικο 7αρι! μπήκα allin και το τυπάκι με callare με Ad 8s και έμεινα με το στόμα ανοιχτό και ένα χαμόγελο στα χείλη ! :D το λαθος μου δλδ οχι 4bet στο φλοπ! ή shove ή πασο! απλα με προβληματισε πολυ το hand και καταλαβα οτι το κερδισα γιατι ο αντιπαλος ηταν donk ...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...