Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

call or fold ?


TOREADOR

Recommended Posts

TEXAS_HOLDEM, NO_LIMIT, T5-143517277

played at "Table #9" for USD TC from 2011-05-15 19:44 until 2011-05-15 19:45

Seat 2: fedR1zR (1,777,250 in chips)

Seat 3: kzlos (2,194,896 in chips)

Seat 5: TOREADOR78 (1,395,088 in chips)

Seat 6: iwa20 (732,118 in chips)

Seat 7: noell05 (1,405,148 in chips)

ANTES/BLINDS

BETTING_LEVELS_CHANGED

, kzlos posts ante (10,000), TOREADOR78 posts ante (10,000), iwa20 posts ante (10,000), noell05 posts ante (10,000), fedR1zR posts ante (10,000), kzlos posts small blind (50,000), TOREADOR78 posts big blind (100,000),

PRE-FLOP

iwa20 raises to 722,118 and is all-in, noell05 raises to 1,395,148 and is all-in, fedR1zR folds, kzlos folds, tore????????????

eimaste last five sto rehab 10rebuy ths ongame

pay ladder :

1)5329

2)3702

3)2650

4)1963

5)1451

ΙCM help ,με jj κανουμε call η κανουμε την κοτα? typical ongame tbl means very tight και αντιπαλους μετριους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JJ vs 2 αντιπάλους ότι και να κρατάνε δεν παίζουν καλά, και μάλλον προτινω να κανεις την κότα...το μοναδικό ονειρικό σεναριο ειναι να εχουν και οι δυο χαμηλότερα ζευγαρια από εσένα κάτι που εχει μικρές πιθανότητες. Επίσης το avg stack με πάσο ειναι πολύ κοντά σου. Κοινως ένα double up και πας πρώτος. Χωρις να εχω λάβει υπόψην μαθηματικά ψηφιζω πάσο με πολύ βαριά καρδιά... αν με ρωταγες περιπου χωρις poker stove θα σου έλεγα ότι θα ειχες 40% πιθανοτητα να τους πετάξεις και τους δύο. Επίσης δεν σου εγγυαται κανεις πρωτιά και να κερδισεις καθως οι διαφορες μεταξυ των τριων θα ειναι μικρές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

equity win tie pots won pots tied

Hand 0: 43.494% 42.90% 00.59% 15251929224 210998103.67 { JcJd }

Hand 1: 33.685% 32.74% 00.95% 11639404782 336355317.67 { 77+, AJs+, KQs, AJo+, KQo }

Hand 2: 22.821% 22.09% 00.73% 7852829120 260359196.67 { 22+, A2s+, KTs+, QTs+, JTs, A4o+, KTo+, QTo+, JTo }

Hand 1 αυτος που μας καλύπτει, 2 ο πρώτος. Αρα να υποθέσω Χρηστο ότι λαμβάνεις υπόψην το side pot που θα μας φέρει σχεδον στα ίσα, ενω αμα κερδίζουμε πετάμε δύο και πέρνουμε το chiplead για πίεση στους εναπομείναντες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σναπαρουμε χαρούμενοι... ο πρώτος τα βάζει σχεδόν any two κ από τον δεύτερο είμαστε πολύ μπροστά. τα βαλες ελπίζω.., δύσκολα θα βρεις καλύτερο σποτ στο 5-handed

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάυλο, είναι αρκετά questionable το range που δίνεις στο hand 1 για FT Ongame. 77-88 και KQ δεν είμαι σίγουρος ότι re-shovάρουν εκεί, χωρίς να σημαίνει ότι δεν θα δεις και χειρότερα holdings κάποιες φορές! Δεν snapάρω, ούτε είμαι ευχαριστημένος να το παίξω, αλλά Διονύση, δεν μπορώ να το πετάξω δεδομένου του πόσο turbo είναι το τουρνουά και του bingo/lotto που αναγκάζεσαι να παίξεις σε πολλά σημεία. ICM δεν κοίταξα, sry, αν βρω χρόνο θα το δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάυλο, είναι αρκετά questionable το range που δίνεις στο hand 1 για FT Ongame. 77-88 και KQ δεν είμαι σίγουρος ότι re-shovάρουν εκεί, χωρίς να σημαίνει ότι δεν θα δεις και χειρότερα holdings κάποιες φορές! Δεν snapάρω, ούτε είμαι ευχαριστημένος να το παίξω, αλλά Διονύση, δεν μπορώ να το πετάξω δεδομένου του πόσο turbo είναι το τουρνουά και του bingo/lotto που αναγκάζεσαι να παίξεις σε πολλά σημεία. ICM δεν κοίταξα, sry, αν βρω χρόνο θα το δω.

Ενα λογικό ανοιχτό range θεώρησα που καλύπτει και τα χειρότερα holdings, λογικά με πιο σφικτό κατεβαίνει το 43%. Το θέμα είναι είναι τόσο ευκολο το call όπως το παρουσιάζει ο Χρήστος ή κλαιμε και το κάνουμε επειδή "πρέπει" να το κάνουμε? (Υποψιαζόμασταν με Tore ότι εσυ ή ο Gio πιθανώς να τα μπλέκατε με απόφαση ICM κτλ, αν βρεις χρόνο καλό θα ήταν να βλέπαμε και τα αναλυτικά μαθηματικά.)

Αν είχαμε ΤΤ ή ΑJ, τότε τι θα κάναμε? Ευκολο πάσο να υποθέσω?

PS αν ήταν τελικό Sunday Million θα πήγαινα πάσο για 20Κ διαφορά... :lol: και μου κοβατε το πόκερ μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υποψιαζόμασταν με Tore ότι εσυ ή ο Gio πιθανώς να τα μπλέκατε με απόφαση ICM κτλ,

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος Παύλο. Είναι πολύ εύκολο call . Αντιθέτως με το Νίκο θα έκανα το call χαρούμενος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρίς ICM. Αν o πρώτος pushάρει 25% περίπου (λογικό) και οι υπόλοιποι παίζουμε optimal o SB pushάρει 11.3% και εμείς 8,3% (66+,AQ+,AJs+,KJs+,QTs+,JTs). Αν πετάξουμε JJ πετάμε 7500 μάρκες περίπου. Μεγάλο λάθος. Θα προσπαθήσω να βρω χρόνο και για το ICM αν και ξέρετε γενικά τη γνώμη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ

ΤΟ smallest stack μπορει να shovarei με range 27% 22+ ,Α2ς, Α7ο+ ,Κ7ς+ ,Κ10ο+, Q8s +, Q10o + ,J8s + , J10o +, T8s + , T10o +,98s 87ς,

ο πρώτος caller κάνει call με 10% range δηλαδή

55+, A8s +, AJo +,KJs +.

Και τελος εμεις κανουμε Overcalling με ΤΤ+ AKs calling range 2.5%

Άρα με jj είναι λάθος να μιην κανείς βάση ICM .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πετάξουμε JJ πετάμε 7500 μάρκες περίπου. Μεγάλο λάθος.

Πόσο μεγάλο μπορεί να είναι με ante 10.000; Ούτε ένα ante δεν είναι!

EDIT: Έγραφα ενώ ανέβαζες τα γραφήματα. Προφανώς εννοείς 750.000 μάρκες λάθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πετάξουμε JJ πετάμε 7500 μάρκες περίπου. Μεγάλο λάθος.

Πόσο μεγάλο μπορεί να είναι με ante 10.000; Ούτε ένα ante δεν είναι!

Σορρυ Νίκο. 750,000 είναι. Τα έχω διαιρέσει δια 100 όπως φαίνεται και στην εικόνα από πάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώργο έκανα επαλήθευση με ICM TRAINER KAI MOU VGAZEI 10+ Aks call .Εξάλλου τα ranges τα βγάζουμε τα ίδια. και μου φεντε λίγο περίεργο fold εκεί.

Επίσης από τη έχω παρατήρησei εxeiς κάνei λάθος ο JJ είναι Sb και όχι BB .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης από τη έχω παρατήρηση εξής κάνη λάθος ο JJ είναι Sb και όχι BB .

Μήπως αυτό μεταφράζεται σε:

"Επίσης, απ' ότι έχω παρατηρήσει έχεις κάνει λάθος ο JJ είναι SB και όχι BB"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πληροφοριακά σου λέω ότι πατώντας ctrl+g το σύστημα μετατροπής απενεργοποιείται. Απλά μετά θα πρέπει να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες, γιατί τα greeklish δεν επιτρέπονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TOREADOR78 posts big blind (100,000),

Στις θέσεις των άλλων δυο έχω κάνει λάθος χωρίς να είναι ιδιαίτερα σημαντικό. Τέσπα το ενδιαφέρον θέμα που μπορεί να προκύψει από αυτή τη συζήτηση είναι ICM or not .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πληροφοριακά σου λέω ότι πατώντας ctrl+g το σύστημα μετατροπής απενεργοποιείται. Απλά μετά θα πρέπει να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες, γιατί τα greeklish δεν επιτρέπονται.

Οκ thanks φίλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...