Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

geia sas paidiaa!!


Recommended Posts

είμαι ένας νέος παίχτης στο ον λίνε πόκερ(παίζω περιοπου ένα δύο μήνες στην ποκερσταρς)παίζω πάντα τουρνουά και ποτέ κας γkαμες....είχα κάνει μια κατάθεση 25 ευρώ και τώρα το βανκρολλ μ είναι γύρω στα 350 $ από τουρνουά του 1$ παίζω κ σχεδόν πάντα είμαι στα χρηματικά έπαθλα....εδώ είναι η ερώτηση μ λοιπών.... να ανέβω στακές(πάντα για τουρνουά αναφέρομαι) η να συνεχίσω στον ίδιο ρυθμό για κανα χρόνο ακόμη μέχρι να βελτιωθώ και να κερδίσω εμπιρια κ ένα καλύτερο βανκρολλ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρήσιμο θα ήταν να ξέρουμε πόσα τουρ έχεις παίξει.(Γνωρίζω άνθρωπο που μετετρεψε μια paysafe των 25 σε 4500$ με Av . buy in 3.30 σε περίπου 100 τουρ.Ανέβασε επίπεδο κατά πολύ και τα έχασε στα επόμενα 300 τουρ ) Το bankroll που έχεις αυτή τη στιγμή αντέχει οριακά (κατά τη γνώμη μου) και σε buy in 2.00.Όμως θα ήταν καλό΄να παιξεις στο επίπεδο που παίζεις κάποιο μεγάλο αριθμό τουρ ώστε το στατιστικό σου δείγμα να έχει κάποια αξιοπιστία.Και αυτό επειδή τα τουρ έχουν variance δηλαδή οι αποκλίσεις στα κέρδη και τις ζημίες είναι πολλές φορές μεγάλες.Και αυτό σου το λέω επειδή,όπως λες είσαι αρχάριος.Μην επιβάλεις στον εαυτό΄σου το πότε θα ανέβεις επίπεδο.Θα το καταλάβεις το πότε.Διάβασμα και υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν έξω σκοπό να ανέβω στακές ακόμη μαν απλά το έγραψα προκειμένου να ακούσω απόψεις κ συμβουλές απ πιο εμπιρους από εμένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ αυτό κατάλαβα από το ποστ σου,ότι θες να είσαι μετρημένος και δεν εννόησα ότι διακαώς θέλεις να ανεβείς στακες σε καμμία περίπτωση.Ήθελα απλά να σου πω ότι αυτό μπορεί να γίνει και σε λιγότερο από ένα χρόνο,όπως λες.Εξαρτάται από το br που θα έχεις και από το πόσο θα νοιώθεις έτοιμος.Καλή τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη τουρνουά παίζεις ?

αν είναι sngs του ενός τραπεζιού μπορείς να ανέβεις στα 3.40$ άνετα. άλλωστε οι αντίπαλοι εκεί δεν έχουν σοβαρό επίπεδο . ταυτόχρονα μελετά κιόλας . μη νομίζεις ότι στα μεγαλύτερα stakes είναι όλα τόσο εύκολα . από τα 10$ και πάνω θα είναι γεμάτα με regs

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανέβεις stakes ακόμα . όταν κανείς ένα μεγάλο cash θα μπορείς να ανέβεις . θέλει προσοχή γτ σε τόσο μεγάλα tours τα downswings μπορεί να είναι πολύ μεγάλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ σκεφτόμουν να ανέβω στακές γιατί 9/10 τουρνουά π παίζω είμαι μέσα στα χρήματα...... μ φενενε ευκολο να πάω γ αυτό έβαλα το ποστ γ να ακούσω απόψεις πιο empirwn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

φιλε αυτο που θέλω εγω να σου πω ειναι ότι δεν θα ειναι παντα ετσι 9/10 στα λεφτα με 2500ατομα τα τουρ που πεζεις εχουν τεραστια διακυμανση και μπορει απο τα 9/10 να κανεις καιρο να πας στα λεφτα ακομη και το ποιο πιθανο ειναι η καταστροφη του κεφακαιου σου , η δικη μου γνωμη ειναι μιας και με 25$ τα εκανες 350 απο εδω και περα να πας συμφωνα με μπανγ ρολλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διστυχως δεν μεταφράζονται αυτές οι θέσεις σε καλά χρηματικά έπαθλα αλλά εντάξει εγώ ευχαριστημένος είμαι + ότι τώρα αρχίζω να διαβάζω βιβλία και να βάζω και αλλά κόλπα μέσα στο στυλ μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

παιδια ειμαι ενας ερρασιτεχνης κ εχω ενα θεματακι που θελω λιγη βοηθεια!

εκει που παιζαμε ποιανω σε ενα χερι 9,5 κ ανοιγει στ φλοπ 9,5,7 κανω τη ρελανς κ μπαινει μονο ενας παιχτης ακομα!στ τερν ανοιγει 4 κ παλι κανω τν ρελανς κ αυτος απανταει με ρελανς κανω τ κολ λοιπον κ ανοιγει στ ριβερ 7 συνεχιζω μ ρελανς κ κανει απλος τ κολ!ανοιξαμε τ φυλλα και μ ανοιγει αυτος 9,6 κ μ λεει εχουμε κ οι δυο τ 9αρια κ τ 7αρια κ επειδη εχει 6αρι κ εχει καλυτερη 5φυλλια τ παιρνει αυτος!

μπορειτε ν μ πειτε αν ειχε οντως δικιο η εχασα τζαμπα τοσα τσιπς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...