Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Nut flush sto flop αλλά κακή στροφή και πνίξιμο στο ποτάμι!


Recommended Posts

Ένα χέρι που δεν ξέρω τι είναι το σωστό..... πρόκειται για το 11$ the big (χτες)

Seat 1: pokerKOSTArS (7844 in chips)

Seat 2: tzelgio11 (7727 in chips)

Seat 3: Brownie814 (5989 in chips)

Seat 4: nahkanuija (3110 in chips) is sitting out

Seat 5: dinkelberg (2155 in chips)

Seat 6: edduardoG (5464 in chips)

Seat 7: el-tiburon0 (5403 in chips)

Seat 8: Legion@ry (1770 in chips)

Seat 9: Call Me, Mug (11240 in chips)

pokerKOSTArS: posts the ante 20

tzelgio11: posts the ante 20

Brownie814: posts the ante 20

nahkanuija: posts the ante 20

dinkelberg: posts the ante 20

edduardoG: posts the ante 20

el-tiburon0: posts the ante 20

Legion@ry: posts the ante 20

Call Me, Mug: posts the ante 20

Brownie814: posts small blind 75

nahkanuija: posts big blind 150

*** HOLE CARDS ***

Dealt to pokerKOSTArS [Kc Ac]

dinkelberg: folds

edduardoG: folds

el-tiburon0: folds

Legion@ry: folds

Call Me, Mug: folds

pokerKOSTArS: raises 300 to 450

tzelgio11: calls 450

Brownie814: folds

nahkanuija: folds

*** FLOP *** [Qc 7c 6c]

pokerKOSTArS: bets 300

tzelgio11: raises 300 to 600

pokerKOSTArS: raises 450 to 1050

tzelgio11: calls 450

*** TURN *** [Qc 7c 6c] [Qd]

pokerKOSTArS: checks

tzelgio11: checks

*** RIVER *** [Qc 7c 6c Qd] [Qs]

pokerKOSTArS: checks

tzelgio11: bets 1200

pokerKOSTArS: ?????????

τι κάνουμε? Στο φλοπ ήθελε μεγαλύτερο raise ? στο turn ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα εκανα call στο flop απλα, δε βρισκω λογο για raise..Στο turn ειμαι c/f και στο river οκ προφανως fold. Αλλα δεν ξερω απο tournaments και δυναμικες εκει με τα stacks etc. οποτε μπορει να ειμαι way off...

Μπορεις να πεις οτι ειναι καπως passive line να παιξεις το ΑΚ αλλα γενικα το προτιμω απο το να γινω stack off εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιπλέον πληροφορίες: ο τύπος είναι Έλληνας και έπαιζε 30/13.

ευχαριστώ για την απάντηση. εγώ έκανα fold στο river γιατί στην ουσία το μόνο που κέρδιζα ήταν αν είχε και αυτός χρώμα και τίποτα άλλο!

στο turn σίγουρα δεν θα πήγαινα fold ! μάλιστα νομίζω ότι στο turn έπρεπε να επιδιώξω να μπούμε all in

Αλλά είναι γενικά σωστό το παίξιμο μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

c / f το turn ???

τοσο ευκολα πετας χρωμα επειδη διπλωσε μια νταμα?

Αν δεν πετυχαινα flush, sorry δεν το διευκρινησα καλα.. Περισσοτερο εστιασα στο flop play, turn αν δεν πετυχουμε(που ειναι και το πιο πιθανο) Δεν ειδα οτι πετυχε το nut flush. Τοτε θα πονταρα στο turn σιγουρα αλλα επειδη δεν θα το επαιζα ετσι γενικα εστιαζω στο flop play που θα εκανα εγω.

ΥΓ: Αν ειναι Ελληνας jam the turn ευκολα, :lol: Σε 30/11 ιδιαιτερα περιμενω να εχει παρα πολλα hands που κερδιζουμε εκει στο turn, straight draw/ any Q/ slow played AA/KK/ ειναι πιθανα(επειδη ειναι Ελληνας περισσοτερο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα call flop,check-raise turn και shove river..Αυτο το λεω σαν γενικο line και οχι στην συγκεκριμενη που βγηκε Q river..Η q sto turn δεν ειναι σιγουρο οτι μας χαλαει..

Οποτε στην προκειμενη check-fold river σιγουρα..Αποκλειεται εκει ο αντιπαλος να μετατρεπει μικροτερο χρωμα σε μπλοφα.

Αν κανεις raise flop καντο μεγαλυτερο και κανε bet και turn.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι δικιο εχεις, 3η φορα το εκανα misread το hand, νομιζα κυνηγαει και πετυχε στο turn. Not paying attention WTF? :oops::oops: Βαλτα και εσυ με χρωματα... :P Απο μακρια που βλεπω δεν ξεχωριζουν καλα.. To multitable tabs στον firefox φταιει.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα call flop,check-raise turn και shove river..Αυτο το λεω σαν γενικο line και οχι στην συγκεκριμενη που βγηκε Q river..Η q sto turn δεν ειναι σιγουρο οτι μας χαλαει..

Οποτε στην προκειμενη check-fold river σιγουρα..Αποκλειεται εκει ο αντιπαλος να μετατρεπει μικροτερο χρωμα σε μπλοφα.

Αν κανεις raise flop καντο μεγαλυτερο και κανε bet και turn.

+1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα call flop,check-raise turn και shove river..Αυτο το λεω σαν γενικο line και οχι στην συγκεκριμενη που βγηκε Q river..Η q sto turn δεν ειναι σιγουρο οτι μας χαλαει..

Οποτε στην προκειμενη check-fold river σιγουρα..Αποκλειεται εκει ο αντιπαλος να μετατρεπει μικροτερο χρωμα σε μπλοφα.

Αν κανεις raise flop καντο μεγαλυτερο και κανε bet και turn.

μάλλον δεν είναι αυτό το καλύτερο line για το hand . call flop ,check call το turn και bet στο river να φανεί bluff . μιλάμε πάντα για φυσιολογικά turn river όχι για το QQ . εφόσον δεν έκανες βετ στο turn , ο παίχτης ήταν έλληνας και το τουρνουά μικρού buy in ,θα βορούσε να χει από q3 suited που ήθελε να το παίξει μέχρι 56 με ένα club . δε νομίζω να βρεις δλδ το τη θα πρεπε να κανείς στο river .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω προσωπικά αυξανω περισσοτερο στο φλοπ και πολύ πιθανο να κανω αλλιν αφου μπορει να με βαλει σε απλό Ac και δείχνει να του αρεσει το board. Στο τυρν πονταρω αρκετα χωρις να εχω σκοπο πασο (πιθανο να μπουν ολα τα λεφτα εδω). Στο ριβερ τελος αφου χανω από τα παντα που μπορει να κραταει. Η αληθεια ειναι οτι το check behind στο turn με εχει μπερδεψει στο τι κραταει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανένας δεν είπε τίποτα για το cbet ,σας αρέσει?θα έκανα λοιπών μεγαλύτερο bet στο φλοπ 1/2 pot περίπου και σίγουρα reraise αρκετά μεγαλύτερο.bet στο turn και εκεί νομίζω θα έχει ξεκαθαρίσει πια το χέρι.οκ,το river όπως παίχτηκε το χέρι είναι άθλιο αλλά και πάλι call θα έκανα απέναντι σε έλληνα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ απόλυτα παύλο... και για το flop και στο turn ήταν άνετα all in . αλλά πήγα να του πάρω όσα περισσότερα μπορούσα ΤΡΟΜΆΡΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...