Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Forum/mods/bans/POKER!!


Recommended Posts

Καλησπερα.

Ηθελα να παρω θεση σε ολα αυτα που λεγονται και γινονται τις τελευταιες μερες περι forum,moderating,bans,τσακωμους κλπ.

Την αφορμη μου την εδωσε ενα φιλαρακι που μιλησα πριν λιγο και με ενημερωσε οτι χωρις προειδοποιηση εφαγε ban και σβηστηκαν και καποια πραγματα που εγραψε σημερα το πρωι.

Μιλαω για τον "harima" ο οποιος σημερα το πρωι απλα εγραψε ενα post παραπονων και ασκησε κριτικη στους διαχειριστες του site γενικοτερα και επειδη το διαβασα πριν διαγραφει δεν προσβαλε κανεναν απλα ασκησε την κριτικη του.

Και οταν ασκουμε κριτικη και λεμε καποια πραγματα δεν γινεται να μιλαμε στον πληθυντικο και να ειμαστε κυριοι.

Ο harima λοιπον προσπαθησε γιατι περι προσπαθειας προκειται να μην βρισει στο ποστ του και η μονη "κακη" λεξη που εγραψε ειναι το "καραγκιοζηδες" (ασχετα αν αυτη η λεξη δεν ειναι καν βρισια)

Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να σβηστουν τα post του και να γινει ban χωρις καμια προειδοποιηση η ενα μυνημα απο τους διαχειριστες.

Η εως τωρα πορεια του harima στο forum δεν δικαιολογει με τιποτα κατι τετοιο καθως ειναι απο τα λιγα ατομα που ολα του τα ποστ ειναι περι αναλυση hands κλπ (ασχετα αν καποιες φορες ειναι επιθετικος κλπ) , δεν εχει "κακο" ιστορικο και πολυ απλα ασκησε μια κριτικη με σκοπο την βελτιωση της ολης καταστασης και την αφυπνιση ισως καποιων..

Το αποτελεσμα ban χωρις καποια ενημερωση.

Δεν ξερω ποιος εκανε το ban αλλα ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο.

Θα μπορουσα να γραψω πολλα αλλα απο το να κραξω και να αρχισει παλι το νταβαντουρι απο κατω επαναλαμβανοντας τα ιδια πραγματα καλυτερα ειναι να προτεινω καποια πραγματα μπας για την βελτιωση του forum το οποιο εχει καταντησει τραγικο,κουτσομπολιστικο χωρις κατι ουσιωδες η χωρις να προσφερει τιποτα στα μελη εκτος απο "παρεα" με τον καφε και το τσιγαρο για ξεκατινιασμα. (εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων που γινονται καποια καλα ποστ και οντως τοτε γινονται ωραιες συζητησεις)

Οποτε εχουμε και λεμε :

1)Αυστηρο moderating, "καθαρισμος" forum απο ακυρα ποστ σε ακυρα θεματα,ειρωνες,εξυπνακηδες

2)Το πιο σημαντικο! ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΟΚΕΡ !

Δεν ξερω πως μπορει να γινει αυτο.

Αναλαβεται οι mods να ποσταρετε χερια για αναλυση με στανταρ ρυθμο κλπ πχ τοσα την βδομαδα για cash και τοσα για τουρνουα κλπ

Πληρωστε ατομα να το κανουν αυτο αν χρειαστει.

Οτι επενδυσετε σε καλο θα σας βγει καθως θα τα παρετε πισω..

Ελεγχος αυτων των threads,οποιος δεν απανταει με επιχειρηματα κλπ απλα σβηστε το post του.

Αν αυτο ακουγεται καπως τοτε απλα καντε 2 κατηγοριες, για beginners και καπως για πιο advanced.

Στην πρωτη ας γραφει ο καθενας την γνωμη του οπως θελει κλπ μπας και μαθουν κατι ολοι.

Στην δευτερη ας ποσταρουν μονο οσοι ξερουν,εχουν ορεξη να βοηθησουν κλπ και διαγραψτε τα ποστ οποιου μαλακα παει χαλασει τα threads.

Καντε κατι εκπευδευτικο μπας και αρχισουμε να μιλαμε για το ποκερ και οχι γυρω γυρω απο το ποκερ.

Το μονο που βλεπουμε στο forum ειναι " ο ταδε σηκωσε αυτο ο ταδε σηκωσε το αλλο" και @@ μεντολες και λεμε καλα τοσο καλοι ειμαστε οι ελληνες?

Και μετα ολη την ωρα threads με ειρωνιες,threads χωρις νοημα κλπ..

Στην πραγματικοτητα δεν εχουμε ιδεα γιατι πολυ απλα δεν μιλαμε για ποκερ σοβαρα ποτε.

3)...

4).....

Δεν ξερω τι θα κανετε Βασιλη,Σταυρο κλπ αλλα καντε κατι.

Μπορει να γινει μια συζητηση στο τι μπορει να γινει κλπ αλλα πρεπει να γινει πριν ξεφυγει η ολη φαση τελειως.

Δεν λεω να γινει το land εκπαιδευτικο site αλλα υπαρχει και ενα οριο και μια μεση λυση.

Πφφφ ηθελα να γραψω απειρα αλλα παλι δεν το εκανα.

Για τον harima το αρχισα το thread και αλλου τελειωσα.

Sry αν κουρασα και το ποστ μου δεν βγαζει νοημα.

Give it a try και θα δειτε οτι η ανταποκριση θα ειναι μεγαλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

+ 100....000

Δεν γίνετε να σβήνουμε ότι μας ασκεί κριτική, η κριτική είναι η αιτία της βελτίωσης!

υποτήθετε τα forum είναι για να διαβάζουμε διάφορες απόψεις οχι να τις διαγράφουμε και να bannaroume όποιων έχει διαφορετική άποψη απο την δικιά μας!

ΥΓ. αν δεν κάνετε κάτι θα το χάσετε το φόρουμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω ποσταρει ποτε σε τετοιο thread επειδη τα θεωρω ακυρα με το ποκερ και πιστευα οτι θα στρωνε απο μονο του μετα απο λιγο αφου ο καθενας πει αυτου που κα......ρφωθηκε να πει (μην φαμε και κανα μπαν) αλλα αυτο που εγραψε ο σταυρος ειναι απολυτως σωστο..Το pokerland είναι το site που με εκανε να ψαχτω για το ποκερ και με βοηθησε 2 χρονια πριν..Το ποσο εχω απογοητευτει απο την καταντια του σαιτ δεν λεγεται ειδικα τις τελευταιες μερες.Ειναι κουραστικο να μπαινεις και να μην υπαρχει τιποτα ουσιαστικο να διαβασεις.σε αυτο μπορει να φταινε και τα μελη που δεν ποσταρουν χερια δεν λεω αλλα οχι τα λιγα ποστ που υπαρχουν για χερια να ειναι 5-6 απαντησεις το πολυ και το thread οπου ο Χ κραχτηκε με τον Ψ να εχει 5 σελιδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικα εχω ξαναπει οτι ειμαι υπερ των delete post + bans αλλα εκει που πρεπει..

πχ bookis που spamare every thread η slavacy που εκλεβε κλπ.

Αλλα οχι να κανουμε bans απλα για να τα κανουμε σε περιπτωσεις που δεν πρεπει κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λευτεριά στον harima , αν είναι δυνατόν να bannarete τους καλούς posters επειδή σας την λένε.

(αν και δεν νομίζω ότι και να το αποσύρετε το ban ότι θα ξαναποστάρει )

σοβαρευτείτε γιατί δεν το βλέπω να κρατάει για πολύ το forum .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι διαφορετικό να ασκείς κριτική και διαφορετικό να αποκαλείς τους ανθρώπους που δουλεύουν στο site καραγκιόζηδες. Αν είναι δυνατόν να αρχίσουμε να δεχόμαστε τέτοιους χαρακτηρισμούς. Τέτοιου είδους συμπεριφορά είναι απλά απαράδεκτη.

Όπως σεβόμαστε όλους, θέλουμε να μας σέβονται.

Έχουμε πάρει την απόφαση στο εξής το moderating να είναι πολύ πιο σκληρό. Και δεν χρειάζεται κάθε φορά να εξηγούμε τα αυτονόητα γιατί δεν έχουμε τον χρόνο.

Νομίζω ότι η συντριπτική πλειοψηφία των μελών το απαιτεί. Η κοινότητα έχει μεγαλώσει τόσο πολύ, που μας υποχρεώνει να κάνουμε βήματα μπροστά και όποιος θέλει ακολουθεί.

Τέρμα οι ειρωνείες, οι χαρακτηρισμοί και οι ραντομιές. Τα άκυρα ποστ θα διαγράφονται επιτόπου.

Όσοι κατ'επανάληψη δεν σέβονται τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ και τους συνομιλητές τους θα μπανάρονται.

Ορισμένες αποφάσεις μπορεί να χαρακτηριστούν σκληρές ή άδικες, όμως δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς. Απλώς δεν οδηγεί πουθενά να αναλωνόμαστε στα ίδια και στα ίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. όπως είπε και ο Σταύρος παραπάνω η λέξη καραγκιόζης δεν είναι βρισιά... ακόμα και μήνυση να του κάνετε θα αθωωθεί....

2. ένας χαρακτηρισμός σας ενδιαφέρει ή η ουσία ?

νομίζω βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος!!!!

Αποχωρώ απο το φόρουμ!

Μπορώ να μάθω πως σβήνω τον λογαριασμό μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τεσπα. εσείς θα ξέρετε καλύτερα.

απλά μια συμβουλή για το καλό σας.προστατέψτε τους καλούς posters γιατί και εγώ όπως και πολλοί άλλοι πλέον έχουμε βαρεθεί να ανοίγουμε το pokerland ακόμη κ να κάνουμε χαβαλέ.πόσο μάλλον να σχολιάσουμε,ποστάρουμε hands κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέρμα οι ειρωνείες, οι χαρακτηρισμοί και οι ραντομιές. Τα άκυρα ποστ θα διαγράφονται επιτόπου.

Όσοι κατ'επανάληψη δεν σέβονται τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ και τους συνομιλητές τους θα μπανάρονται.

Ορισμένες αποφάσεις μπορεί να χαρακτηριστούν σκληρές ή άδικες, όμως δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς. Απλώς δεν οδηγεί πουθενά να αναλωνόμαστε στα ίδια και στα ίδια.

Μάλλον θα χρειαστεί η δημιουργία fb group "Αγανακτισμένα trolls στο pokerland"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμ.... Αν κάθε φορά που κάποιος mod διαφωνούσε με κάποιο ποστ, απαντούσε στο στυλ "τι είναι αυτά που λες ρε καραγκιοζάκι" θα λέγατε το ίδιο; Δεν ξέρω πως το βλέπτε παιδιά, αλλά έχουμε κάνει επανειλλημένως συστάσεις για βρισιές και ειρωνίες.

Δεν ξέρω τι θα κάνατε αν στη δική σας παρέα ερχόταν κάποιος και σας αποκαλούσε "καραγκιοζάκια". Στη δική μου παρέα, αυτή που δουλεύει 4 χρόνια για την ενημέρωση σας, με ταξίδια, με promos, με τουρνουά, ακόμη και το Stars εμείς το ξετρυπώσαμε και το φέραμε στην Ελλάδα, το να μας αποκαλεί ένας τύπος κρυμμένος πίσω από την ανωνυμία του "καραγκιοζάκια", δεν το επιτρέπουμε.

Αν δεν αρέσει σε κάποιον αυτό, ας αποχωρήσει. Οι κανόνες του φόρουμ από δω κι έπειτα θα τηρούνται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχετε χάσει τη μπάλα....

τα περισσότερα παιδιά εδώ ενδιαφερόμαστε πραγματικά για το forum γιατι μέσα απο αυτό μάθαμε το ποκερ, εγώ πριν 3 μέρες σου έκανα και κάποιες προτάσεις για το forum και είμαι σιγουρος οτι το έχουν κάνει και άλοι αυτό.

όλοι θέλουμε κανόνες στο forum αλλά μέσα σε 2 μέρες εκεί που ήταν @@@ δεν μπορείς να επιβάλεις κανόνες χωρίς να εχεις αναρτήσει κάπου αυτούς τους κανόνες!

ειρωνεία? θα μας κάνετε ban ????

εσύ Βασίλη όταν ειρωνεύτηκες τον crf ? πριν 2 μέρες που ειρωνευόσουν ένα παιδί?

παιδιά εγώ όπως είπα σας χαιρετώ!

μέσα απο το forum έκανα πολλές γνωριμίες και κάποιους φίλους! ελπίζω κάποια φορά να ανοίξετε τα μάτια σας και να επιστρέψω και εγώ αλλά και πολλά άλλα άτομα που έχουν αφήσει το forum .

Με τους υπόλοιπους μιλάμε και μέσω skype (δεν θα με ξεφορτωθείτε τόσο εύκολα)!

GL σε όλους παιδιά ελπίζω να επιστρέψω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια προειδοποίηση δεν θα ήταν καλύτερο όμως ?.. άμεσο ban έγινε?

Πόσες ακόμη προειδοποιήσεις να γράψουμε; Θυμάμαι τον εαυτό μου να γράφω 100 φορές ότι απαγορεύονται οι βρισιές. Ο φίλος δεν το σεβάστηκε και καλά έκανε, αφού έβλεπε ότι το ανεχόμασταν, όχι όμως πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω ποσταρει ποτε σε τετοιο thread επειδη τα θεωρω ακυρα με το ποκερ και πιστευα οτι θα στρωνε απο μονο του μετα απο λιγο αφου ο καθενας πει αυτου που κα......ρφωθηκε να πει (μην φαμε και κανα μπαν) αλλα αυτο που εγραψε ο σταυρος ειναι απολυτως σωστο..Το pokerland είναι το site που με εκανε να ψαχτω για το ποκερ και με βοηθησε 2 χρονια πριν..Το ποσο εχω απογοητευτει απο την καταντια του σαιτ δεν λεγεται ειδικα τις τελευταιες μερες.Ειναι κουραστικο να μπαινεις και να μην υπαρχει τιποτα ουσιαστικο να διαβασεις.σε αυτο μπορει να φταινε και τα μελη που δεν ποσταρουν χερια δεν λεω αλλα οχι τα λιγα ποστ που υπαρχουν για χερια να ειναι 5-6 απαντησεις το πολυ και το thread οπου ο Χ κραχτηκε με τον Ψ να εχει 5 σελιδες..

My thoughts exactly... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα ξεχασω που μια μερα ηταν στις πρωτες ειδησεις της σελιδας οτι καποιος τυπος εκλεισε τα 23 και μπορει να μπει στα καζινο !!!

Όχι και καποιος τυπος!! Ο στικις δεν ειναι τυχαιος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1) Είναι πολυ εύκολο να μη βρίσεις όταν μπορείς να κάνεις snap delete/ban ότι σε χαλάει. well played mods. I wish I had your powers, δε θα έβριζα ποτε κανέναν.

2)Από πότε η ειρωνία είναι τροχοπέδη στην poker κουβέντα? www.twoplustwo.com

3)Hail to the donkοκρατούμενη land όπου όλοι οι καλοί posters είτε βαρεθηκαν να ασχολούνται , είτε δε βαριούνται αλλά δεν postarontai παρτίδες άξιες σχολιασμού, είτε γίνονται ban εν μία νυκτί without warning.

Μία land που η ποιότητα των threads (μέχρι να σιγουρευτώ ότι δεν είναι κάποιου είδους level) με κάνει να γελάω .Φταίτε κι εσείς μάγκες (ναι ναι οι mods).

4)stop clicking @ land imo να σφίξουν λίγο οι κώλοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα ξεχασω που μια μερα ηταν στις πρωτες ειδησεις της σελιδας οτι καποιος τυπος εκλεισε τα 23 και μπορει να μπει στα καζινο !!!

Όχι και καποιος τυπος!! Ο στικις δεν ειναι τυχαιος..

Αυτό μόνο έχεις να πεις ρε συ Παυλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω και με το να πάμε στην άλλη άκρη του φευγω απ το φόρουμ ,τις απειλές προς τους mods και τις προειδοποιήσεις θα πετύχουμε κάτι ουσιαστικό...Έχετε δίκιο να μιλάτε για ελευθερία λόγου κτλ κτλ αλλά και οι άνθρωποι εδώ δεν είναι τίποτα τυχαίοι για να τους αποκαλείτε με τον οποιονδήποτε χαρακτηρισμό...Συμφωνώ πως το pokerland έχει χάσει την ποκερική ποιότητα που είχε κάποτε για τους λόγους που ανέφερε και ο "foustouki " αλλά ξεχνάτε πολύ γρήγορα τι σας έχει προσφέρει μέχρι τώρα συνολικά και πως χωρίς αυτό θα ήμασταν πολύ πίσω ποκερικά σαν χώρα και σαν μονάδες !Δεν χρειάζετε να αναφέρω την προσφορά του με λεπτομέρειες γιατί κάποια πράγματα είναι αυτονόητα...

Πιστευω πως μια επικοινωνία απ τους mods για την επίλυση του συγεκρiμένου θέματος φιλικά θα ήταν ότι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χρειάζετε να αναφέρω την προσφορά του με λεπτομέρειες γιατί κάποια πράγματα είναι αυτονόητα...

i mean wtf ppl!! το land είναι μια επιχείρηση κ μάλλον αρκετά κερδοφόρα αν κρίνουμε από της διαφήμισης που σε λίγο δεν θα έχουμε που να clickaroume (ας μν αναφερθώ κ στο banner που έκανε την εμφάνιση του πριν λίγο καιρό κ επριζε μπάλες κάθε φορά που άνοιγες ένα thread ).

μόνο κ μόνο επειδή πετάει ο baskont την παρακάτω μπαρούφα κάθεστε κ γράφετε τέτοιες randomies ?

Στη δική μου παρέα, αυτή που δουλεύει 4 χρόνια για την ενημέρωση σας, με ταξίδια, με promos, με τουρνουά, ακόμη και το Stars εμείς το ξετρυπώσαμε και το φέραμε στην Ελλάδα

ότι κ να έχει προσφέρει το land στη ποκερική κοινότητα δεν έχει καμία σχέση με το τι έχει προσφέρει η κοινότητα στο land κ είναι αστείο να το χρησιμοποιείτε ως επιχείρημα για οτιδήποτε, εσένα προσωπικά baskont σε έκανε δημοσογράφο(!!!!) η κοινότητα γιαυτό καλύτερα μην αφηνεις τέτοια υπονοούμενα όπως στο παραπάνω κομμάτι του ποστ σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τι θα κάνατε αν στη δική σας παρέα ερχόταν κάποιος και σας αποκαλούσε "καραγκιοζάκια". Στη δική μου παρέα, αυτή που δουλεύει 4 χρόνια για την ενημέρωση σας, με ταξίδια, με promos, με τουρνουά, ακόμη και το Stars εμείς το ξετρυπώσαμε και το φέραμε στην Ελλάδα, το να μας αποκαλεί ένας τύπος κρυμμένος πίσω από την ανωνυμία του "καραγκιοζάκια", δεν το επιτρέπουμε.

Αν δεν αρέσει σε κάποιον αυτό, ας αποχωρήσει. Οι κανόνες του φόρουμ από δω κι έπειτα θα τηρούνται.

Μάλιστα. Το υπερμεγεθος pokerland ΞΕΤΡΎΠΩΣΕ αυτό το πως το λένε, το Stars και μας το έφερε στην Ελλάδα. Αν είναι να αρχίσετε σοβαρό modding ξεκινά από το post σου imo. Ο stikis μπαίνει πλέον καζίνο, περιμένουμε να ξαναποστάρει ο crf για να κερδίσουμε 100ευρο, το pokerland μας έφερε το stars στην ελλάδα αλλά οι μαλακίες στο φόρουμ κομμένες..

Ο τύπος που κρύβεται πίσω από την ανωνυμία του σε ζει και σε προσδιορίζει baskont και πριν αρχίσετε τις μαζικές προσπάθειες να διώξετε κι αυτόν ακριβώς όπως διώχνετε το σύνολο αυτών που ξεπετάγονται από την οθόνη τους, σκέψου λίγο καλύτερα πως θα σε επηρεάσει.

Αυτά τα εκάστοτε ξεσπάσματα "σοβαρού" modding μοιάζουν να ανανεώνουν το forum αλλά η αλήθεια είναι ότι το pokerland είναι ένα railbird / trolling / whining forum και όταν η ίδια η παρέα που το συντηρεί δεν μπορεί να προσφέρει την παραμικρή σπίθα στρατηγικής ενώ ταυτόχρονα διώχνει όποιον μπορεί, αυτό δε θα αλλάξει ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε διαφωνώ με πολλές από τις παρατηρήσεις και τους προβληματισμούς σας και ευχαριστώ που ειπώθηκαν με κόσμιο τρόπο. Έχοντας παρακολουθήσει το φόρουμ αυτό σχεδόν από τη γέννηση του, δεν θα έλεγα ότι καμάρωνα για την ποιότητα του σε πολλές ακόμη "κακές" περιόδους, όχι μόνο τώρα.

Είναι σαφές πως ο συχνός επισκέπτης αυτού του site, κουράστηκε από τα trolls, βαρέθηκε το whining και έχοντας ο ίδιος εξελιχθεί και ανέβει σκαλιά, ζητά κάτι παραπάνω.

Λογικό και δεκτό! Ίσως μάλιστα αργήσαμε να το καταλάβουμε κι από τη μεριά μας και προσπαθούμε σπασμωδικά και χωρίς καθαρό μυαλό, να το επιβάλουμε από τη μια μέρα στην άλλη, ενώ χρειάζεται κάποιος χρόνος, συνεννόηση και συνεργασία. Ήδη έχουμε ξεκινήσει κάποιες επαφές για συνεργασίες που θα αναβαθμίσουν την ποιότητα της θεματολογίας στο φόρουμ μας.

Μένει να γίνει λοιπόν αυτή η αναβάθμιση και να κριθεί από όλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χρειάζετε να αναφέρω την προσφορά του με λεπτομέρειες γιατί κάποια πράγματα είναι αυτονόητα...

i mean wtf ppl!! το land είναι μια επιχείρηση κ μάλλον αρκετά κερδοφόρα αν κρίνουμε από της διαφήμισης που σε λίγο δεν θα έχουμε που να clickaroume (ας μν αναφερθώ κ στο banner που έκανε την εμφάνιση του πριν λίγο καιρό κ επριζε μπάλες κάθε φορά που άνοιγες ένα thread ).

μόνο κ μόνο επειδή πετάει ο baskont την παρακάτω μπαρούφα κάθεστε κ γράφετε τέτοιες randomies ?

lol wp :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...