Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Cash games bb/hour ή bb/100


Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω τι θεωρείτε καλό "roi" στα micro stakes.(μέχρι 0.10-0.20).

Καπου διαβασα οτι 10bb/100 ειναι καλή απόδοση...Αυτό πρακτικά σημαίνει οτι στα 100 hands πρεπει να μαστε ευχαριστημένοι με 2 ευρώ κέρδη?Εψαξα στο ιnternet αλλα βρήκα ανττιφατικές πληροφοριες...Ευχαριστώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναλόγως το room που παίζεις. Στην pokerstars μάλλον είναι καλό. Η ιδέα είναι ότι σε micro stakes αφού το επίπεδο είναι εύκολο βάζεις πολύ volume και έτσι παίζεις 100 χέρια σε πολύ μικρό διάστημα. Ίσως με 6 τραπέζια ταυτόχρονα (που για μένα είναι το minimum που θα πρέπει να μπορεί να παίξει ένας grinder) να παίζεις σε 6-max tables, 500-600 χέρια την ώρα. Παίξε 2-3 ώρες την ημέρα να δεις ότι βγαίνει ένα αρκετά ικανοποιητικό ποσό. Συν το ότι δεν θα μείνεις για πάντα στα micros, δουλεύεις για να ανέβεις και να παίρνεις περισσότερα αργότερα. Η λέξη κλειδί είναι volume.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδιά οποιος βγάλει 10ββ/100 στην ποκερ σταρς ακόμη και σε 0,5 0,10 λεπτα

σε δειγμα 80,000 χέρια τουλάχιστον . θα τον παρακαλέσω να ανεβάσει γράφιμα

και να δουμε στατιστικά του γιατι θα ειναι για μενα μεγαλη επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποιος το κανει αυτο(10bb/100 σε 100Κ hands οχι αστεια τυπου 10K) Θα τον παραδεχτω. Σχεδον αδυνατον imo, εκτος αν εισαι winning 2/4 player και το κανεις για πλακα η κατι τετοιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

10Bβ/100 ???? OMG ...δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιος πολύ καλός παίχτης που να τρέχει με τέτοιο ποσοστό πάντα μιλώντας σε ικανοποιητικό αριθμό hands ...δε παίζω πολύ cash αλλά στο 10/25 nl στη stars που παίζω σε 30κ hands είμαι στο 3.4bb κ τουλάχιστον από όσο έχω δει θα πέσει κι άλλο...νομίζω από ότι έχω δει οι πολύ profitable παίχτες είναι περίπου στο 1,5 or smthing απλά αυτό που διαφοροποιεί είναι το volume ...όλοι οι winning players παίζουν 24+ tbls κ TAG ...αν κάνω λάθος ας με διoρθώσει κάποιος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για sh κ τα 16 υπερβολή είναι imo ...αν και υπάρχουν κάποιοι που παίζουν κερδοφόρα 24tbl σε sh ...θα μπορούσες ijust rivered υ να μου στείλεις pm με τη nick παίζεις ??/σε έξω ξαναρωτήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

50Κ δεν ειναι και τεραστιο sample και η τυχη μπορει να εππηρεασει το win rate αλλα ουτε και μικρο ετσι ωστε να μην βγαζουμε κανενα συμπερασμα..

Καλα fundamentals+ run good δεν ειναι καθολου απιθανο 7.4bb σε 50Κ hands, χωρις να θελω να υποτιμισω το φιλο με το πολυ καλο graph. Το βλεπω λιγο δυσκολο βεβαια να το διατηρησεις στα ιδια επιπεδα σε αλλα 50-100Κ hands αλλα και παλι και στα 3.5-5 να πεσεις ειναι και παλι παρα πολυ καλο. Ποσταρε το και σε $$$ αν θες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως το δείγμα δεν είναι τεράστιο, αλλά είναι ξεκάθαρο πως είσαι winning player. Αν και στα επόμενα 50Κ είσαι πάνω από 5ΒΒ/100 είσαι στο σωστό δρόμο. Μήπως ξέρεις να πας πεις πόσο πάνω ή κάτω από το expected είσαι; Με ΗΕΜ δεν ξέρω αν γίνεται και πως να το κάνω, αλλά ο pokertracker το κάνει σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

Ξεθαβω το θεμα γιατι ειχα παρατησει το cash για sng αλλα ξαναγυρισα (οριστικα ελπιζω) στο cash.

Φανταζομαι οτι το δειγμα ειναι μικρο ακομα αλλα μπορει καποιος απο τα στατιστικα να εντοπισει κατι στο οποιο θα πρεπει να δωσω περισσοτερο προσοχη ωστε να βελτιωσω το bb/100?Αυτη τη στιγμη ειναι στο 6,42...

statsye.jpg

Uploaded with ImageShack.us

graphby.jpg

Uploaded with ImageShack.us

positions.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω εισαι λιγο Nitty, το pfr ειδικα αφου παιζεις με VPIP 13.5 θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον 11 για μενα, 8 ειναι πολυ χαμηλα. Αλλα αφου λειτουργει μην το αλλαζεις. Επισης πολυ μικρο sample τα 20K hands παιξε 100Κ και ξαναποσταρε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...