Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Χέρι με Α-Α στην Πάρνηθα


deminio25

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, είμαι νέο μέλος και ήθελα να γράψω για μία παρτίδα που με απασχολεί από την προηγούμενη εβδομάδα που βρέθηκα στο πόκερ ρουμ της Πάρνηθας. Θα ήθελα να ακούσω και τη δική σας γνώμη.

Είχα μόλις κάτσει στο τραπέζι (blinds 2/5, stack 450 ευρώ), για την ακρίβεια μου ειχαν μοιραστεί τρεις παρτίδες όταν έπιασα άσσους.

Ο αντίπαλος από μεσαία θέση κάνει raise στα 20 ευρώ και εγώ ανεβάζω σε 60. Οι υπόλοιποι πήγαν πάσο και ο πρώτος έβαλε άλλα 40 στο pot .

Το flop άνοιξε 10, 5, 2 και πονταρω 80 ευρω σε pot 120, call ο άλλος.

Το turn άνοιξε παλι με 10 και βλεπω από το πουθενά ένα all in περίπου στα 240 ευρώ. Δεν γνωρίζω το παιχνίδι του αντιπάλου μου παρά μόνο ότι τον βλέπω αρκετά συχνά στη Πάρνηθα αλλά δεν έχουμε παίξει μέχρι τώρα στο ίδιο τραπέζι.

Εσείς τι θα κάνατε εδώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα ελληνικά καζινο τετοιες κινησεις ειναι πασο...χαχαχα

Οσες φορες το εχω τεσταρει χανω... :lol:

Περα απτην πλάκα εγω δεν μπορω να κανω πάσο ΑΑ σε τετοιο σποτ. Αν ηταν παππους μοναχα θα το συζηταγαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snap call

πιο πιθανό είναι να δεις 88-66/Α5/ΚQ/AJ+ παρά set η' Τ

Πολλοί active παίκτες (βέβαια δεν έχουμε στοιχεία για τον αντίπαλο) σε scary card στο turn καρφoνουν marginal

imo το turn είναι καλό φύλο για σένα ,το check που κανείς ακόμα καλύτερο (αφού του δίνεις το ''σχοινί'' ) και instand call

Αν χάνεις so be it (imo είσαι μπροστά τις περισότερες φορές )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια, εγω γιατι νομιζω οτι το ελαχιστα καλυτερο φυλλο απο εμας να εχει - βλεπε δεκαρι με baby kicker - ΔΕΝ υπηρχε περιπτωση να το παιξει ετσι;;; Μαλλον κερδιζουν οι Ασοι μας σε αυτο το σημειο.

Αν πηγαινε check -- Bet απο μερους σου -- raise all in , θα εκανες προφανως call ... Σε ποιο απο τα 2 calls νιωθεις πιο σιγουρος για τους Ασους σου;

autocall και παρακαλάμε να κάνει rebuy .

I LOL 'ed hard :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως είπε και ο kasspav αν είναι παππούς ή παίχτης που τον "κόβεις" αμέσως ότι δεν είναι καλός δεν πρέπει να το πετάξεις. Φυσικά σε 3 χέρια δεν μπορείς να έχεις πολλά στοιχεία. Παρ' όλα αυτά δεν νομίζω να υπάρχει αρκετό leveling ώστε να σου κάνει τέτοιο bet με marginal λόγω του scared card.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά ειπα οτι σε παππου θα σκεφτομουν να το πεταξω διοτι παιζουν πολύ straightforward . Κατι πιτσιρικαδες κανουν κατι ακυρες μπλοφες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

Τελικά έκανα call και στο river άνοιξε Κ και έτρεξε αμεσως να μου δείξει Κ-J . Είδε τους άσσους και τα ξαναέκρυψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...